Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 50 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εγώ κορίτσια μου παίρνω τα μπογαλακια μου και μαζεύομαι λίγο...

Δυστυχώς, ξεκίνησαν κάτι μπεζ καφέ υγρά...έτσι μου ξεκινάνε οι αποβολες.

Δεν έχω τώρα το σθένος να το συζητήσω...

Εύχομαι σε όλες ευχάριστα και ψηλά το κεφάλι!

Όλες θα πάτε καταπληκτικά!

Τα λέμε σύντομα :)

Κορίτσι μου σου στέλνω μια αγκαλιά!εδώ θα είμαστε όλα τα κορίτσια για οπότε κ ότι θες να συζητήσεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

51 minutes ago, iwanna24 said:

Εγώ κορίτσια μου παίρνω τα μπογαλακια μου και μαζεύομαι λίγο...

Δυστυχώς, ξεκίνησαν κάτι μπεζ καφέ υγρά...έτσι μου ξεκινάνε οι αποβολες.

Δεν έχω τώρα το σθένος να το συζητήσω...

Εύχομαι σε όλες ευχάριστα και ψηλά το κεφάλι!

Όλες θα πάτε καταπληκτικά!

Τα λέμε σύντομα :)

Εύχομαι να είναι η εξαίρεση και να μην είναι τίποτα. Περιμένουμε νέα σου όποτε είσαι έτοιμη. 

Εγώ είμαι λίγο ζορισμένη χρονικά αυτή την περίοδο, θα μου πάρει λίγο καιρό να σας μάθω όλες, προς το παρόν διαβάζω βιαστικά τέτοιες ώρες, καλά μεσάνυχτα δηλαδή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Ναι εξωτερικο μενω.. πηγα χθες στην οικογενειακη γιατρο και τις ειπα οτι εκανα αποξεση και οτι θελω να κανω υπερηχο για να δω αν ειναι ολα καλα..και εκεινη μου ειπε θα κανεις κολπικο σε γυναικολογο, και ετσι εκλεισα ραντεβου αυριο..

Εγω μια μερα πριν την αποξεση ειχα χοριακη 17838..μηπως επειδη ειχα υψηλη χοριακη αργει να πεσει τι να πω δεν ξερω....θα δω αυριο τι θα μου πει ο γυναικολογος

Γι’αυτο φοβαμαι επειδη δεν εχει μηδενιστει ακομα..ναι αυτο θα κανω θα του το πω αυριο και για το τεστ

Καλησπερα, ετυχε να διαβασω τα μηνυματα σου και εχω μια απορια στην Ολλανδια δεν εχετε υποχρεωτικη καραντινα οταν νοσειτε απο κορονοιο; Επειδη ειπες οτι πριν δυο μερες βγηκες θετικη και τωρα πας στους γιατρους. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, iwanna24 είπε:

Εγώ κορίτσια μου παίρνω τα μπογαλακια μου και μαζεύομαι λίγο...

Δυστυχώς, ξεκίνησαν κάτι μπεζ καφέ υγρά...έτσι μου ξεκινάνε οι αποβολες.

Δεν έχω τώρα το σθένος να το συζητήσω...

Εύχομαι σε όλες ευχάριστα και ψηλά το κεφάλι!

Όλες θα πάτε καταπληκτικά!

Τα λέμε σύντομα :)

Κοριτσάκι μου εύχομαι καλό ξημέρωμα και μια ευχή αύριο να είναι μια καλύτερη μέρα με ευχάριστα μόνο. Αγκαλιά κ ευχές κ από εμένα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσουλια :x πως είσαστε??? 

Εγώ έχω ήπιους πόνους χαμηλά και η ευαισθησία στο στήθος παραμένει η περίοδος αργεί ( σε 11 μέρες ) η ωορρηξία πέρασε, μάλλον είναι από τις ορμόνες για πρόκληση που είχα πάρει, δεν βρισκω άλλη νορμάλ εξήγηση και σίγουρα δεν είναι η ιδέα μου .... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 49 λεπτά , Millou είπε:

Καλημέρα κοριτσουλια :x πως είσαστε??? 

Εγώ έχω ήπιους πόνους χαμηλά και η ευαισθησία στο στήθος παραμένει η περίοδος αργεί ( σε 11 μέρες ) η ωορρηξία πέρασε, μάλλον είναι από τις ορμόνες για πρόκληση που είχα πάρει, δεν βρισκω άλλη νορμάλ εξήγηση και σίγουρα δεν είναι η ιδέα μου .... 

Καλημέρα κορίτσι μου!εγώ στην ωορρηξία πονάω μερικές στο στήθος λογικά για έχεις 11 μέρες ως την περίοδο κ η ωχρινη φάση διαρκει 14 μέρες είχες πριν 3 μέρες ωορρηξία ίσως είναι απ' αυτό!για την πρόκληση τι είχες πιει?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Marianne είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα σας διαβάζω αρκετό καιρό...!!! Κάνουμε τις πρώτες προσπάθειες για μωράκι... Υπάρχει κάποιο θέμα ανοιχτό ή μπορώ να σας πω και εδώ ;;;

Καλημέρα +!! Καλέ κ βέβαια μπορεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη φορά που κάναμε ελεύθερα, έτυχε να κάνουμε χωρίς να το πολύ σκεφτουμε!! Τελευταία περίοδος 28/10 και είχαμε επαφές 8η-9η-11η και 17η ημέρα του κύκλου!! Ανάμεσα από την 11η και 17η επαφή είχα ξεκινήσει να βλέπω μια βλέννα διάφανη και αρκετά ελαστική που από ότι έχω διαβάσει είναι ωορρηξία... Εδώ και 3 μέρες παρατηρώ άσπρα αρκετά παχύρευστα (συγγνώμη κιόλας βρε κορίτσια μου απλά προσπαθώ να καταλάβω το σώμα μου) και έχω και αρκετή υγρα σαν νερό... Έχω μπερδευτεί λιγάκι... Περιμένω να αδιαθετησω σε 1,5 εβδομάδα περίπου.. λέτε να έχουμε καμία ελπίδα;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , marilia35 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!εγώ στην ωορρηξία πονάω μερικές στο στήθος λογικά για έχεις 11 μέρες ως την περίοδο κ η ωχρινη φάση διαρκει 14 μέρες είχες πριν 3 μέρες ωορρηξία ίσως είναι απ' αυτό!για την πρόκληση τι είχες πιει?

 

 

 

Είχα πάρει τα serpafar... Η αλήθεια είναι με βουλωμενες σάλπιγγες, είχα 3 χρόνια να καταλάβω πόνους ωορρηξίας και γενικά μετά την γέννηση της μικρής άλλαξε όλο μου το σύστημα, σίγουρα έχω μεγαλώσει και αρκετά και δεν είναι όλα όπως πρίν... Σίγουρα όμως εδώ και 3 χρόνια πρώτη φορά έχω τέτοια συμπτώματα μέσα στον κύκλο... Εμένα τώρα η αγωνία μου δεν είναι να δω συμπτώματα σύλληψης, αλλά αν οι σάλπιγγες εκτός από ανοιχτές είναι πλέον και λειτουργικές και μήπως περνάνε τα αυγουλάκια από μέσα ( γονιμοποιημένα η μη ) κ γ αυτό έχω αυτούς τους πόνους??? Δεν ξέρω τι να πω...

πρίν από 21 λεπτά , Marianne είπε:

Είναι η πρώτη φορά που κάναμε ελεύθερα, έτυχε να κάνουμε χωρίς να το πολύ σκεφτουμε!! Τελευταία περίοδος 28/10 και είχαμε επαφές 8η-9η-11η και 17η ημέρα του κύκλου!! Ανάμεσα από την 11η και 17η επαφή είχα ξεκινήσει να βλέπω μια βλέννα διάφανη και αρκετά ελαστική που από ότι έχω διαβάσει είναι ωορρηξία... Εδώ και 3 μέρες παρατηρώ άσπρα αρκετά παχύρευστα (συγγνώμη κιόλας βρε κορίτσια μου απλά προσπαθώ να καταλάβω το σώμα μου) και έχω και αρκετή υγρα σαν νερό... Έχω μπερδευτεί λιγάκι... Περιμένω να αδιαθετησω σε 1,5 εβδομάδα περίπου.. λέτε να έχουμε καμία ελπίδα;;

Καλωσόρισες κοπέλα μου!!! Φυσικά και έχεις ελπίδες, όλες μας έχουμε κάθε μήνα ελπίδες... Σου εύχομαι να τα έχετε καταφέρει με την πρώτη και να μας πεις σύντομα τα ευχάριστα... Μια συμβουλή μόνο, μην κάνεις τεστ πριν την καθυστέρηση...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Millou είπε:

Είχα πάρει τα serpafar... Η αλήθεια είναι με βουλωμενες σάλπιγγες, είχα 3 χρόνια να καταλάβω πόνους ωορρηξίας και γενικά μετά την γέννηση της μικρής άλλαξε όλο μου το σύστημα, σίγουρα έχω μεγαλώσει και αρκετά και δεν είναι όλα όπως πρίν... Σίγουρα όμως εδώ και 3 χρόνια πρώτη φορά έχω τέτοια συμπτώματα μέσα στον κύκλο... Εμένα τώρα η αγωνία μου δεν είναι να δω συμπτώματα σύλληψης, αλλά αν οι σάλπιγγες εκτός από ανοιχτές είναι πλέον και λειτουργικές και μήπως περνάνε τα αυγουλάκια από μέσα ( γονιμοποιημένα η μη ) κ γ αυτό έχω αυτούς τους πόνους??? Δεν ξέρω τι να πω...

Καλωσόρισες κοπέλα μου!!! Φυσικά και έχεις ελπίδες, όλες μας έχουμε κάθε μήνα ελπίδες... Σου εύχομαι να τα έχετε καταφέρει με την πρώτη και να μας πεις σύντομα τα ευχάριστα... Μια συμβουλή μόνο, μην κάνεις τεστ πριν την καθυστέρηση...

Μακάρι!!! Όταν έγινε δεν το σκεφτόμουν και πολύ, λέω αν τύχει, έτυχε..  αλλά όσο πλησιάζει η περίοδος με τρώει η αγωνία!!! Γνωρίζεις καθόλου αυτό με τα υγρά αν ισχύει σαν σύμπτωμα ωορρηξίας;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Marianne είπε:

Μακάρι!!! Όταν έγινε δεν το σκεφτόμουν και πολύ, λέω αν τύχει, έτυχε..  αλλά όσο πλησιάζει η περίοδος με τρώει η αγωνία!!! Γνωρίζεις καθόλου αυτό με τα υγρά αν ισχύει σαν σύμπτωμα ωορρηξίας;

Ναι είναι σύμπτωμα ωορρηξίας... Αν και κάθε γυναίκα είναι διαφορετική, εγώ και στις δύο εγκυμοσύνες μου ( η μια παλινδρομη ) πριν την περίοδο είχα πάρα πολλά υγρά, ήταν τόσα που έπρεπε να αλλάζω εσώρουχο συχνά μέσα στην μέρα και ήταν το διαφορετικό σύμπτωμα που Μ έκανε να υποψιαστώ εγκυμοσύνη... Καταλαβαίνω την αγωνία σου μιας και την έχω περάσει πολλές φορές, κάνε λίγη υπομονή, σύντομα θα ξέρεις...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Εγώ κορίτσια μου παίρνω τα μπογαλακια μου και μαζεύομαι λίγο...

Δυστυχώς, ξεκίνησαν κάτι μπεζ καφέ υγρά...έτσι μου ξεκινάνε οι αποβολες.

Δεν έχω τώρα το σθένος να το συζητήσω...

Εύχομαι σε όλες ευχάριστα και ψηλά το κεφάλι!

Όλες θα πάτε καταπληκτικά!

Τα λέμε σύντομα :)

Κοριτσάκι μου ας ελπισουμε να μην είναι κάτι δυσάρεστο μεγάλη αγκαλιά και απο εμένα οποτε είσαι έτοιμη εδώ ειμαστε❤❤

πρίν από 45 λεπτά , Marianne είπε:

Είναι η πρώτη φορά που κάναμε ελεύθερα, έτυχε να κάνουμε χωρίς να το πολύ σκεφτουμε!! Τελευταία περίοδος 28/10 και είχαμε επαφές 8η-9η-11η και 17η ημέρα του κύκλου!! Ανάμεσα από την 11η και 17η επαφή είχα ξεκινήσει να βλέπω μια βλέννα διάφανη και αρκετά ελαστική που από ότι έχω διαβάσει είναι ωορρηξία... Εδώ και 3 μέρες παρατηρώ άσπρα αρκετά παχύρευστα (συγγνώμη κιόλας βρε κορίτσια μου απλά προσπαθώ να καταλάβω το σώμα μου) και έχω και αρκετή υγρα σαν νερό... Έχω μπερδευτεί λιγάκι... Περιμένω να αδιαθετησω σε 1,5 εβδομάδα περίπου.. λέτε να έχουμε καμία ελπίδα;;

Καλωσορισες στην παρέα μας

Πρώτον τι κυκλο εχεις? αυτό είναι το πιο το πιο σημαντικο

Αυτό για τα υγρά που λες ακριβως είχα ρωτήσει και εγώ τα κορίτσια οταν μπήκα στο θέμα εδώ

Αυτά τα άσπρα και παχυρευστα τα έχω ακριβως μετα την ωορρηξία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Kon90 είπε:

Κοριτσάκι μου ας ελπισουμε να μην είναι κάτι δυσάρεστο μεγάλη αγκαλιά και απο εμένα οποτε είσαι έτοιμη εδώ ειμαστε❤❤

Καλωσορισες στην παρέα μας

Πρώτον τι κυκλο εχεις? αυτό είναι το πιο το πιο σημαντικο

Αυτό για τα υγρά που λες ακριβως είχα ρωτήσει και εγώ τα κορίτσια οταν μπήκα στο θέμα εδώ

Αυτά τα άσπρα και παχυρευστα τα έχω ακριβως μετα την ωορρηξία 

Καλό σας βρήκα κορίτσια !!!! Ο κύκλος μου είναι περίπου 35 ημέρες !! Αυτά τα άσπρα μου συνοδεύονται με πολλά ρευστά διάφανα σαν νερό!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Marianne είπε:

Καλό σας βρήκα κορίτσια !!!! Ο κύκλος μου είναι περίπου 35 ημέρες !! Αυτά τα άσπρα μου συνοδεύονται με πολλά ρευστά διάφανα σαν νερό!

Οποτε λογικά η ωορρηξία σου πρέπει να γίνεται γύρω στην 21η μέρα περιπου 

Παντα έχεις πιθανότητες δεν το συζητάμε

Εγώ την πρώτη φορά που κάναμε ελεύθερα έμεινα και έγκυος άσχετα αν δεν είχε καλη κατάληξη οποτε όλα είναι πιθανά

Και είχα παρατηρήσει ενα λευκό υγρο σαν γάλα φαντασου και εκεί το ψιλοκαταλαβα οτι κάτι γίνεται

Εμενα τα υγρά μου παντα μετα την ωορρηξία είναι παχυρευστα και λευκά για 2-3 μέρες μετα γίνονται λιγα λευκά με λίγο σαν ζελέ διάφανο ας το πούμε 

Τώρα αυτά που λες λευκά μαζί με νερό δεν ξέρω να σου πω δεν μου έχει τυχει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...