Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

Καλημέρα...φυσικά και ασχολείται με το παιδί του...όλη μέρα.

Κορίτσι είναι υποχρέωση...τι θα πει δουλεύει;

Και εμένα δουλεύει όλη μέρα αλλά πάλι θα βρει χρόνο.

Δεν τα κάνουμε μόνες τα παιδιά...έχω εντελώς διαφορετική φιλοσοφία.

Και ευτυχώς, και στο περιβάλλον μου όλοι μου οι φίλοι μπαμπάδες, όλη μέρα ασχολούνται με τα παιδιά ...ο άντρας μου πάει τη μικρή παιδότοπο κτλ και μόνο μπαμπάδες είναι!

Κατά τα άλλα , καλημέρα πέρα ως πέρα!

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημέρα...φυσικά και ασχολείται με το παιδί του...όλη μέρα.

Κορίτσι είναι υποχρέωση...τι θα πει δουλεύει;

Και εμένα δουλεύει όλη μέρα αλλά πάλι θα βρει χρόνο.

Δεν τα κάνουμε μόνες τα παιδιά...έχω εντελώς διαφορετική φιλοσοφία.

Και ευτυχώς, και στο περιβάλλον μου όλοι μου οι φίλοι μπαμπάδες, όλη μέρα ασχολούνται με τα παιδιά ...ο άντρας μου πάει τη μικρή παιδότοπο κτλ και μόνο μπαμπάδες είναι!

Κατά τα άλλα , καλημέρα πέρα ως πέρα!

Καλημέρα κορίτσι μου!πώς είσαι σήμερα?συγκεκριμένα όταν ο άντρας μου φεύγει για δουλειά 8 το πρωί γυρνάει 9 το βράδυ είναι όρθιος όλη μέρα δν έχει φάει εγώ δν εργάζομαι κδν έχω την απαιτήση ούτε να σφουγγάρισει ούτε να περιμένω να έρθει ο άντρας μου για να ταισω το παιδί!εννοείτε δν είπαμε να πέσει να κοιμηθεί κ να μην μας μιλάνε!πάντα του δίνω λίγο χρόνο να αποσυμπιεστει κ εννοείτε μετά πχ θα πλύνουμε μαζί το παιδί!νομίζω το κάθε ζευγάρι πρέπει να βρίσκει τις ισορροπίες του!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημέρα...φυσικά και ασχολείται με το παιδί του...όλη μέρα.

Κορίτσι είναι υποχρέωση...τι θα πει δουλεύει;

Και εμένα δουλεύει όλη μέρα αλλά πάλι θα βρει χρόνο.

Δεν τα κάνουμε μόνες τα παιδιά...έχω εντελώς διαφορετική φιλοσοφία.

Και ευτυχώς, και στο περιβάλλον μου όλοι μου οι φίλοι μπαμπάδες, όλη μέρα ασχολούνται με τα παιδιά ...ο άντρας μου πάει τη μικρή παιδότοπο κτλ και μόνο μπαμπάδες είναι!

Κατά τα άλλα , καλημέρα πέρα ως πέρα!

Και εγώ οφείλω να ομολογήσω της ίδιας πεποίθησης είμαι..δεν βοηθάνε οι άντρες.. συμβάλλουν. Εμένα ο άντρας μου δουλευει 14 ώρες την ημέρα και εγώ 9 αλλά είμαι από το σπίτι..και θα κάνει δουλειές και το σούπερ έχει αναλάβει αυτός για να μην σηκώνω εγώ σακούλες και όλα..

Θεωρώ ότι όταν ζουν 2 σε ένα σπίτι και οι 2 κάνουν δουλειές..επίσης το παιδί δεν είναι υποχρέωση μόνο του ενός..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Emmi@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Χρόνια πολλά αν γιορτάζει κάποια κοπέλα σήμερα..

Πώς είστε;;

Χρόνια πολλά σωστά σήμερα της Παναγίας!να βοηθήσει η Παναγία όλες τις γυναίκες κ τα μωράκια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , marilia35 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!πώς είσαι σήμερα?συγκεκριμένα όταν ο άντρας μου φεύγει για δουλειά 8 το πρωί γυρνάει 9 το βράδυ είναι όρθιος όλη μέρα δν έχει φάει εγώ δν εργάζομαι κδν έχω την απαιτήση ούτε να σφουγγάρισει ούτε να περιμένω να έρθει ο άντρας μου για να ταισω το παιδί!εννοείτε δν είπαμε να πέσει να κοιμηθεί κ να μην μας μιλάνε!πάντα του δίνω λίγο χρόνο να αποσυμπιεστει κ εννοείτε μετά πχ θα πλύνουμε μαζί το παιδί!νομίζω το κάθε ζευγάρι πρέπει να βρίσκει τις ισορροπίες του!

Καλά είμαι κοριτσάκι μου...έχω αρχίσει να νιώθω έγκυος και χαίρομαι!

Περιμένω αύριο τη χοριακη να πάρω ανάσα.

Να σου πω έτσι ήταν από την αρχή...δηλαδή, μόλις μπει σπίτι, με το κοστούμι ξεκινάει να παίζει με το παιδί...της έχει και φοβερή αδυναμία. Μιλάμε λιώνει.

Στις δουλειές, θα κάνει ότι του πω...

Αλλά στο παιδί, είναι σαν και εμένα...θα την κοιμισει, θα πάει εκείνος συχνά, αν ξυπνήσει...την κάνει μπάνιο, την ταιζει...τα πάντα...δεν υπάρχει κάτι που δεν κάνουν μαζί.

Πώς είσαι εσυυυ;;;

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλά είμαι κοριτσάκι μου...έχω αρχίσει να νιώθω έγκυος και χαίρομαι!

Περιμένω αύριο τη χοριακη να πάρω ανάσα.

Να σου πω έτσι ήταν από την αρχή...δηλαδή, μόλις μπει σπίτι, με το κοστούμι ξεκινάει να παίζει με το παιδί...της έχει και φοβερή αδυναμία. Μιλάμε λιώνει.

Στις δουλειές, θα κάνει ότι του πω...

Αλλά στο παιδί, είναι σαν και εμένα...θα την κοιμισει, θα πάει εκείνος συχνά, αν ξυπνήσει...την κάνει μπάνιο, την ταιζει...τα πάντα...δεν υπάρχει κάτι που δεν κάνουν μαζί.

Πώς είσαι εσυυυ;;;

Θα σου πω γτωεχω φίλη που ο άντρας της δν κάνει τίποτα όταν λέμε όμως τίποτα πχ αλλαγή Πάνας η γάλα!λ δν θέλω να τον κατηγορώ!πιστεύω όλοι οι γονείς αγαπάνε τα παιδιά τους αλλά το δείχνουν με άλλο τρόπο!πχ κάποιος μπαμπάς θα παίξει με το παιδί του άλλος θα το πάει βόλτα άλλος θα δει ένα παιχνιδάκι θα το πάρει στο παιδί του σαν ένδειξη σε σκέφτηκα!Τωρα το ζευγάρι πρέπει να τα βρίσκει!

Πόσο χαίρομαι για σένα!μπράβο κορίτσι μου!εγώ χτες όλη μέρα ναυτία σάλια αυτό μονο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , marilia35 είπε:

Θα σου πω γτωεχω φίλη που ο άντρας της δν κάνει τίποτα όταν λέμε όμως τίποτα πχ αλλαγή Πάνας η γάλα!λ δν θέλω να τον κατηγορώ!πιστεύω όλοι οι γονείς αγαπάνε τα παιδιά τους αλλά το δείχνουν με άλλο τρόπο!πχ κάποιος μπαμπάς θα παίξει με το παιδί του άλλος θα το πάει βόλτα άλλος θα δει ένα παιχνιδάκι θα το πάρει στο παιδί του σαν ένδειξη σε σκέφτηκα!Τωρα το ζευγάρι πρέπει να τα βρίσκει!

Πόσο χαίρομαι για σένα!μπράβο κορίτσι μου!εγώ χτες όλη μέρα ναυτία σάλια αυτό μονο

Εγώ πάλι δεν πιστεύω ότι όλοι οι γονείς αγαπάνε τα παιδιά τους...διότι η κοινωνία πολλές φορές, αναγκάζει ανθρώπους να κάνουν παιδιά, χωρίς να έχουν καμία συναίσθηση του τι εστί παιδί.

Τα παιδιά, εχουν υποχρεώσεις και φυσικά ο άντρας όσο και η γυναίκα πρέπει να ασχολούνται μαζί τους. 

Βέβαια, αυτά είναι απόψεις...αλλά εμένα ο μπαμπάς μου πάντα ασχολιόταν μαζί μου.  

Δεν μπορώ να καταλάβω πως αγαπάς κάποιον, αν δεν ασχολείσαι μαζί του...νομίζω το ίδιο ισχύει σε όλες τις σχέσεις...με τους φίλους ασχολείσαι, με σύζυγο ασχολείσαι...οι σχέσεις είναι λίγο δούναι και λαβείν...αυτή είναι εμένα η άποψη μου.

Θεωρώ σημαντικο τον ρόλο του μπαμπά όσο και της μαμάς.

Είμαι στη ειδική αγωγή και να ξερες, πόσοι γονείς μετανιώνουν που δεν ασχολήθηκαν και εκείνοι με τα παιδιά τους...από κάποιο σημείο και έπειτα είναι αργά.

Πολλά είπα, εντάξει!

Χαίρομαι πολύ που έχεις αναγουλες...:!:

Διοτιιιι η χοριακη θα έχει ανέβει στον Θεό...

Εμένα ακόμα χαμηλουλα είναι η γλυκιά μου...

Θα δούμε βέβαια και αύριο ...

Άιντε και μια μια η μερα, φεύγουν και λίγο το συνειδητοποιώ ❤️❤️❤️

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εγώ πάλι δεν πιστεύω ότι όλοι οι γονείς αγαπάνε τα παιδιά τους...διότι η κοινωνία πολλές φορές, αναγκάζει ανθρώπους να κάνουν παιδιά, χωρίς να έχουν καμία συναίσθηση του τι εστί παιδί.

Τα παιδιά, εχουν υποχρεώσεις και φυσικά ο άντρας όσο και η γυναίκα πρέπει να ασχολούνται μαζί τους. 

Βέβαια, αυτά είναι απόψεις...αλλά εμένα ο μπαμπάς μου πάντα ασχολιόταν μαζί μου.  

Δεν μπορώ να καταλάβω πως αγαπάς κάποιον, αν δεν ασχολείσαι μαζί του...νομίζω το ίδιο ισχύει σε όλες τις σχέσεις...με τους φίλους ασχολείσαι, με σύζυγο ασχολείσαι...οι σχέσεις είναι λίγο δούναι και λαβείν...αυτή είναι εμένα η άποψη μου.

Θεωρώ σημαντικο τον ρόλο του μπαμπά όσο και της μαμάς.

Είμαι στη ειδική αγωγή και να ξερες, πόσοι γονείς μετανιώνουν που δεν ασχολήθηκαν και εκείνοι με τα παιδιά τους...από κάποιο σημείο και έπειτα είναι αργά.

Πολλά είπα, εντάξει!

Χαίρομαι πολύ που έχεις αναγουλες...:!:

Διοτιιιι η χοριακη θα έχει ανέβει στον Θεό...

Εμένα ακόμα χαμηλουλα είναι η γλυκιά μου...

Θα δούμε βέβαια και αύριο ...

Άιντε και μια μια η μερα, φεύγουν και λίγο το συνειδητοποιώ ❤️❤️❤️

 

Εγώ θεωρώ ότι δν είμαστε πάντα μέσα στα σπίτια ολονων για να ξέρουμε τι γίνεται!μπορέι αντίστοιχα γυναίκας η άντρας να κάνει παράπονα χωρίς όμως να λέει τα θετικά αλλά να προβάλλει μόνο τα αρνητικά!εννοείτε υπάρχουν κακοποιητικες συμπεριφορές κ δν αγαπούν τα παιδιά τους!γενικά όμως δν θέλω να κρίνω μιλάω για οικεία πρόσωπα την σχέση πατεράδων μανάδων παιδιών γτ στο τέλος την πληρώνεις εσύ!γτ αν πας να πεις κάτι στο τέλος θα σου πουν εσύ θα κρίνεις τον άντρα μου?χαχαχαχα κατάλαβες τι εννοώ!γτ η γυναίκα μπορεί να είχε νεύρα να σου είπε ααα θα τον σκοτώσω δν κάνει τίποτα αλλά να το είπε έτσι 

Θα μας πάνε υπέροχα όλα!με το καλό αύριο!την τρίτη έχουμε τον υπερηχο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , marilia35 είπε:

Εγώ θεωρώ ότι δν είμαστε πάντα μέσα στα σπίτια ολονων για να ξέρουμε τι γίνεται!μπορέι αντίστοιχα γυναίκας η άντρας να κάνει παράπονα χωρίς όμως να λέει τα θετικά αλλά να προβάλλει μόνο τα αρνητικά!εννοείτε υπάρχουν κακοποιητικες συμπεριφορές κ δν αγαπούν τα παιδιά τους!γενικά όμως δν θέλω να κρίνω μιλάω για οικεία πρόσωπα την σχέση πατεράδων μανάδων παιδιών γτ στο τέλος την πληρώνεις εσύ!γτ αν πας να πεις κάτι στο τέλος θα σου πουν εσύ θα κρίνεις τον άντρα μου?χαχαχαχα κατάλαβες τι εννοώ!γτ η γυναίκα μπορεί να είχε νεύρα να σου είπε ααα θα τον σκοτώσω δν κάνει τίποτα αλλά να το είπε έτσι 

Θα μας πάνε υπέροχα όλα!με το καλό αύριο!την τρίτη έχουμε τον υπερηχο

Αντεεεεε εσύ είσαι κοντά!

Θα ακούσεις καρδούλα ε;;;


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αντεεεεε εσύ είσαι κοντά!

Θα ακούσεις καρδούλα ε;;;

Ναι κορίτσι μου θα πρέπει να δούμε την τελιτσα που λέω να πάλλεται!δν θα σου κρύψω στεναχωρέθηκα που είδαμε μόνο σάκο γτ ήμουν 5 συν αλλά άργησε η ωορρηξία οπότε λογικό!κ θυμάμαι στον γιο μου ότι με την ίδια χορισκη πάλι μόνο σάκο ειδαμε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , marilia35 είπε:

Ναι κορίτσι μου θα πρέπει να δούμε την τελιτσα που λέω να πάλλεται!δν θα σου κρύψω στεναχωρέθηκα που είδαμε μόνο σάκο γτ ήμουν 5 συν αλλά άργησε η ωορρηξία οπότε λογικό!κ θυμάμαι στον γιο μου ότι με την ίδια χορισκη πάλι μόνο σάκο ειδαμε

Αγάπη, νομίζω μαζί δεν είχαμε τελευταία περίοδο;

Γύρω στις 20-10;


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αγάπη, νομίζω μαζί δεν είχαμε τελευταία περίοδο;

Γύρω στις 20-10;

Εγώ είχα τελευταία περίοδο 7 Οκτώβρη!όμως λόγω πολυκυστοκων κ όπως κατάλαβα την ωορρηξία θα περίμενα περίοδο 12 Νοεμβρίου!έκανα ωορρηξία 20 μέρα του κύκλου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , marilia35 είπε:

Εγώ είχα τελευταία περίοδο 7 Οκτώβρη!όμως λόγω πολυκυστοκων κ όπως κατάλαβα την ωορρηξία θα περίμενα περίοδο 12 Νοεμβρίου!έκανα ωορρηξία 20 μέρα του κύκλου 

Αααα μάλιστα...όποτε είναι νωρίς για καρδιά ρε συ...αν όντως έκανες τόσο αργά ωορρηξία...

Δεν ξέρω βέβαια...τα μπερδεύω όλα αυτά...μπορεί και να μην ακούσεις...μην απογοητευτείς...αν έκανες αργά ωορρηξία!

 

 

 

Καρδιά ξέρω ακούμε γύρω στην 6η 7η εβδομάδα...εγώ κάνω νωρίς ωορρηξία όποτε 6η ακούω πάντα καρδιά.

Τώρα ακόμα είμαι 5η...

Νωρίς το έμαθα ρε παιδί μου...αυτό σκέφτομαι...ωραία θα ήταν να μαθαιναμε 3 μηνών :rolleyes:

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αααα μάλιστα...όποτε είναι νωρίς για καρδιά ρε συ...αν όντως έκανες τόσο αργά ωορρηξία...

Δεν ξέρω βέβαια...τα μπερδεύω όλα αυτά...μπορεί και να μην ακούσεις...μην απογοητευτείς...αν έκανες αργά ωορρηξία!

 

 

 

Καρδιά ξέρω ακούμε γύρω στην 6η 7η εβδομάδα...εγώ κάνω νωρίς ωορρηξία όποτε 6η ακούω πάντα καρδιά.

Τώρα ακόμα είμαι 5η...

Νωρίς το έμαθα ρε παιδί μου...αυτό σκέφτομαι...ωραία θα ήταν να μαθαιναμε 3 μηνών :rolleyes:

 

Σ ευχαριστώ πολύ!στον γιο μου είδαμε πρώτα να χτυπά η καρδιά κ μετά από μια βδομάδα ακούσαμε τους παλμούς αυτόν τον υπέρηχο ήχο!

Εγώ άργησα πολύ να κάνω τεστ γιβαυτο βγήκε θετικό με απογευματινά ούρα έντονο!εσύ το έπιασες αρχή!αλλά έχεις απόλυτο δίκιο μακάρι να καταλαβαίναμε τότε!η μια φίλη μου όταν έκανε χορισκη την πρώτη είχε 12000!χαχαχαχα της λέω δν υπάρχεις 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...