Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , marilia35 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!στον γιο μου είδαμε πρώτα να χτυπά η καρδιά κ μετά από μια βδομάδα ακούσαμε τους παλμούς αυτόν τον υπέρηχο ήχο!

Εγώ άργησα πολύ να κάνω τεστ γιβαυτο βγήκε θετικό με απογευματινά ούρα έντονο!εσύ το έπιασες αρχή!αλλά έχεις απόλυτο δίκιο μακάρι να καταλαβαίναμε τότε!η μια φίλη μου όταν έκανε χορισκη την πρώτη είχε 12000!χαχαχαχα της λέω δν υπάρχεις 

Αχ τέλειο...έτσι έπρεπε και εμείς ...αλλά με τόσα κιλά φάρμακα δεν ξέρω αν θα συνεχιζόταν χωρίς όλα αυτά!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αχ τέλειο...έτσι έπρεπε και εμείς ...αλλά με τόσα κιλά φάρμακα δεν ξέρω αν θα συνεχιζόταν χωρίς όλα αυτά!

Ισχύει αυτό που λες!δν μπορείς πάντα να περιμένεις γτ πρέπει να πάρεις θεραπεία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πως είστε? @enjoy μου σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου καλο αυτό τον κυκλο τον χάνω γιατί θα λείπει ο άντρας οποτε τον επόμενο ξεκιναω και εγώ εντατικά δουλεια οποτε δεν θα μπορω να μπαίνω τόσο συχνα 

Θα τα λέμε όμως σας ευχαριστώ πολύ και ελπίζω οι εγκυουλες μας να πανε μια χαρά και οι υπόλοιπες να μείνουμε σύντομα ❤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Kon90 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε? @enjoy μου σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου καλο αυτό τον κυκλο τον χάνω γιατί θα λείπει ο άντρας οποτε τον επόμενο ξεκιναω και εγώ εντατικά δουλεια οποτε δεν θα μπορω να μπαίνω τόσο συχνα 

Θα τα λέμε όμως σας ευχαριστώ πολύ και ελπίζω οι εγκυουλες μας να πανε μια χαρά και οι υπόλοιπες να μείνουμε σύντομα ❤

Το έυχομαι σε όλες ολόψυχα κορίτσια μου.. @Kon90 πλησιάζει η στιγμή που θα μας το ανακοινώσεις..το έχω μεγάλο ένστικτο, αλήθεια.

εμένα σήμερα με πονάει η μέση μου βρε κορίτσια και τρέμω..δεν ξέρω την προηγούμενη φορά δεν με είχε πονέσει ποτέ η μέση μου, θα μου πείτε ότι με το ιστορικό της παλινδρόμης τώρα θα φοβάμαι και την σκιά μου..ας ελπισω να γλυτώσω τον συνάδελφο ( τρελόγιατρο)

εσείς πώς είστε σήμερα;

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Emmi@ είπε:

Το έυχομαι σε όλες ολόψυχα κορίτσια μου.. @Kon90 πλησιάζει η στιγμή που θα μας το ανακοινώσεις..το έχω μεγάλο ένστικτο, αλήθεια.

εμένα σήμερα με πονάει η μέση μου βρε κορίτσια και τρέμω..δεν ξέρω την προηγούμενη φορά δεν με είχε πονέσει ποτέ η μέση μου, θα μου πείτε ότι με το ιστορικό της παλινδρόμης τώρα θα φοβάμαι και την σκιά μου..ας ελπισω να γλυτώσω τον συνάδελφο ( τρελόγιατρο)

εσείς πώς είστε σήμερα;

Σε ευχαριστώ πολύ ❤

Κοιτα είναι λογικό να αγχωνεσαι και εγώ ξέρω οτι θα μαθω για εγκυμοσύνη θα είμαι μέσα στο αγχος λογο της βιοχημικής που περασα

Οτι σε αγχωνει και φοβάσαι να μιλάς με τον γιατρό σου εμένα με βοήθησε πολύ στο ψυχολογικό κομματι

Αλλά ο πόνος της μέσης είναι μέσα στα συμπτώματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Kon90 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ❤

Κοιτα είναι λογικό να αγχωνεσαι και εγώ ξέρω οτι θα μαθω για εγκυμοσύνη θα είμαι μέσα στο αγχος λογο της βιοχημικής που περασα

Οτι σε αγχωνει και φοβάσαι να μιλάς με τον γιατρό σου εμένα με βοήθησε πολύ στο ψυχολογικό κομματι

Αλλά ο πόνος της μέσης είναι μέσα στα συμπτώματα

Ναι φαντάζομαι ότι θα βασανιστουμε από το άγχος...σκέψου ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη που δεν είχα κανένα ιστορικό και αγχώνομουν..τώρα θα με έλεγα και ψύχραιμη αναλογικά με το πώς φαντάζομουν ότι θα είμαι μόλις καθώς για νέα εγκυμοσύνη..

Ναι ε; Δεν το ήξερα ότι είναι μέσα στα συμπτώματα γιατί την προηγούμενη φορά ούτε κάν, και τώρα απλά ψαχνομαι συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Emmi@ είπε:

Το έυχομαι σε όλες ολόψυχα κορίτσια μου.. @Kon90 πλησιάζει η στιγμή που θα μας το ανακοινώσεις..το έχω μεγάλο ένστικτο, αλήθεια.

εμένα σήμερα με πονάει η μέση μου βρε κορίτσια και τρέμω..δεν ξέρω την προηγούμενη φορά δεν με είχε πονέσει ποτέ η μέση μου, θα μου πείτε ότι με το ιστορικό της παλινδρόμης τώρα θα φοβάμαι και την σκιά μου..ας ελπισω να γλυτώσω τον συνάδελφο ( τρελόγιατρο)

εσείς πώς είστε σήμερα;

Εμένα καλή μου με πονάει η μέση σε αυτή την κύηση από την αρχή, όπως με πονούσε και στην κόρη μου...

Μην ανησυχείς ...όλα θα πάνε καλά...συμπτώματα θα έχεις...

Καλά, όλες φοβόμαστε τόσο πολύ εδώ μέσα...

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εμένα καλή μου με πονάει η μέση σε αυτή την κύηση από την αρχή, όπως με πονούσε και στην κόρη μου...

Μην ανησυχείς ...όλα θα πάνε καλά...συμπτώματα θα έχεις...

Καλά, όλες φοβόμαστε τόσο πολύ εδώ μέσα...

 

Αχ πολύ με ξε-αγχωσατε ρε κορίτσια να είστε καλά αλήθεια...

Ναι, εάν έχεις περάσει έστω και μια μικρή δυσκολία νομίζω ότι δεν θα είναι τίποτα ξέγνοιαστο πια...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Emmi@ είπε:

Αχ πολύ με ξε-αγχωσατε ρε κορίτσια να είστε καλά αλήθεια...

Ναι, εάν έχεις περάσει έστω και μια μικρή δυσκολία νομίζω ότι δεν θα είναι τίποτα ξέγνοιαστο πια...

Κοιτα μέχρι να κλείσεις το 1ο τρίμηνο είναι δύσκολο είσαι μέσα στο άγχος να πάνε όλα καλά μετα ξεαγχωνεσαι κάπως αλλά αυτή την φορα θα είναι μια χαρά θα δεις ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Kon90 είπε:

Κοιτα μέχρι να κλείσεις το 1ο τρίμηνο είναι δύσκολο είσαι μέσα στο άγχος να πάνε όλα καλά μετα ξεαγχωνεσαι κάπως αλλά αυτή την φορα θα είναι μια χαρά θα δεις ❤

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί κορίτσι μου...εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας❤️❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 52 λεπτά , Emmi@ είπε:

Αχ πολύ με ξε-αγχωσατε ρε κορίτσια να είστε καλά αλήθεια...

Ναι, εάν έχεις περάσει έστω και μια μικρή δυσκολία νομίζω ότι δεν θα είναι τίποτα ξέγνοιαστο πια...

Ισχύει ναι...εγώ από την αρχή ήμουν αρνητική...σιγά σιγά έχω αρχίσει να ηρεμήσω.

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ισχύει ναι...εγώ από την αρχή ήμουν αρνητική...σιγά σιγά έχω αρχίσει να ηρεμήσω.

Σκεφτόμουν διάφορα ε; 

Κοίταξε εγώ θεωρούσα ότι θα παραναοησω,ευτυχώς θεωρώ ότι το έχω πάρει αρκετά ψύχραιμα, εν συγκρίσει με τη. Προηγούμενη φορά..απλά δεν μπορώ να νιώσω χαρά δυστυχώς ..είμαι πολύ συγκρατημένη και σφιγμένη..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Emmi@ είπε:

Σκεφτόμουν διάφορα ε; 

Κοίταξε εγώ θεωρούσα ότι θα παραναοησω,ευτυχώς θεωρώ ότι το έχω πάρει αρκετά ψύχραιμα, εν συγκρίσει με τη. Προηγούμενη φορά..απλά δεν μπορώ να νιώσω χαρά δυστυχώς ..είμαι πολύ συγκρατημένη και σφιγμένη..

Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη συνέχεια στην κύηση!κ γω μια απ' τα ίδια!αν έχεις πάθει μια αποβολή σου μένει για πάντα αυτό δν ξεχνάς!όπως λες δν μπορείς να αφεθείς να το ευχαριστηθείς!σκέφτεσαι απ' την μια πχ γτ πονάω κ μετά αν περάσουν οι πόνοι τώρα καλο αυτό που υποχώρησαν?

Νομίζω βήμα βήμα προχωράμε όλες ένα τικ δίπλα σε κάθε βήμα θετική σκέψη οσό γίνεται!ας στέλνουμε θετικά βαιμπς στα σπορακια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , marilia35 είπε:

Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη συνέχεια στην κύηση!κ γω μια απ' τα ίδια!αν έχεις πάθει μια αποβολή σου μένει για πάντα αυτό δν ξεχνάς!όπως λες δν μπορείς να αφεθείς να το ευχαριστηθείς!σκέφτεσαι απ' την μια πχ γτ πονάω κ μετά αν περάσουν οι πόνοι τώρα καλο αυτό που υποχώρησαν?

Νομίζω βήμα βήμα προχωράμε όλες ένα τικ δίπλα σε κάθε βήμα θετική σκέψη οσό γίνεται!ας στέλνουμε θετικά βαιμπς στα σπορακια

Ακριβώς..νομίζω ότι κάθε μέρα είναι μια μικρή μας νίκη..μακάρι να μπορέσουμε να ξελαφρωσουμε κάπως μετά το 1ο τρίμηνο, να ανασανουμε λίγο πιο ελεύθερα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Emmi@ είπε:

Ακριβώς..νομίζω ότι κάθε μέρα είναι μια μικρή μας νίκη..μακάρι να μπορέσουμε να ξελαφρωσουμε κάπως μετά το 1ο τρίμηνο, να ανασανουμε λίγο πιο ελεύθερα...

Στον γιο μου πράγματι όπως λες μετά την αυχενική άρχισα να περνώ να πάνω μου!εν τω μεταξύ παρατήρησα ότι πολλές κοπέλες τώρα που είμαστε μαζί έγκυες βίωσαν αποβολή!θα μας πάνε όλα καλά τωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...