Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, iwanna24 είπε:

Ξέρω πόσο ανυπομονείς...πιθανολογώ ότι θα μείνεις αμέσως έγκυος...αλήθεια.

Άσε λίγο ακόμα το σώμα σου να ηρεμήσει και τον άλλο μήνα, θα έχουμε ευχάριστα ❤️

αχχχ πόσο σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια ρε κορίτσια μου... Εγώ πάλι δεν είμαι αισιόδοξη ότι θα μείνω άμεσα,απλά ελπίζω...Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία... 


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Για μένα, δεν είναι τυχαία όσα λένε οι γιατροί.

Χρειάζεται λίγο χρόνο το σώμα, σε κάποιες περιπτώσεις. 

Το ότι θα μείνεις αμέσως έγκυος, είναι γεγονός...όμως να είναι εντάξει ο οργανισμός, να μπορεί να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις μιας κύησης...

Με αγάπη όλα...ότι θες θα κάνεις προφανώς...απλά λέω, τι θα έκανα εγώ. 

 

 

 

Αχ μακάρι...πότε έχεις γιατρό;

Έχω γιατρό την Πέμπτη το απόγευμα!!!!! 
Θα περιμένω τα δικά σου ομορφα νέα πρώτα!❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Martinaa είπε:

Έχω γιατρό την Πέμπτη το απόγευμα!!!!! 
Θα περιμένω τα δικά σου ομορφα νέα πρώτα!❤️

Καλή μας επιτυχία...❤️

πρίν από 59 λεπτά , Emmi@ είπε:

Βγήκε η χοριακη..2650.90...δεν είναι πολύ μεγάλη; Υπολογίζω να είμαι 4 εβδομάδων και 3 ημερών...

Ουαου...είναι όντως μεγάλη ❤️

Δίδυμα παίζουν;

Νομίζω βέβαια, είναι και στον οργανισμό...

Αλλά για σκέψου και για δίδυμα ❤️❤️❤️

Ουαου θα τρελαθώ:x

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλή μας επιτυχία...❤️

Ουαου...είναι όντως μεγάλη ❤️

Δίδυμα παίζουν;

Νομίζω βέβαια, είναι και στον οργανισμό...

Αλλά για σκέψου και για δίδυμα ❤️❤️❤️

Ουαου θα τρελαθώ:x

Εγώ να σου πω άλλο σκέφτηκα..και προφανώς κακό.. εξωμήτριο σκέφτηκα...

Περιμένω να με πάρει ο γιατρός τώρα..

πρίν από 14 λεπτά , Emmi@ είπε:

Εγώ να σου πω άλλο σκέφτηκα..και προφανώς κακό.. εξωμήτριο σκέφτηκα...

Περιμένω να με πάρει ο γιατρός τώρα.. δίδυμα όχι, δεν έχουμε ιστορικό στην οικογένεια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Emmi@ είπε:

Βγήκε η χοριακη..2650.90...δεν είναι πολύ μεγάλη; Υπολογίζω να είμαι 4 εβδομάδων και 3 ημερών...

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου :)) τεράστια η χοριακη μήπως είναι δίδυμα;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Emmi@ είπε:

Εγώ να σου πω άλλο σκέφτηκα..και προφανώς κακό.. εξωμήτριο σκέφτηκα...

Περιμένω να με πάρει ο γιατρός τώρα..

Μην αγχωνεσαι,μπορει να εκανες νωρις εμφυτευση.Εγω στο μεγαλο ειχα 4+1 χοριακη 1430 οποτε αν διπλασιαζεται καθε 2 μερες 4+3 θα ειχα σιγουρα οσο εσυ τωρα μπορει και 3.000.Δεν επανελαβα.Απλα 4+3 εκανα υπερηχο και ειδα ενδομητριο σακο.Βουρ για υπερηχο,θα φαινεται καθαρα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Comet είπε:

Μην αγχωνεσαι,μπορει να εκανες νωρις εμφυτευση.Εγω στο μεγαλο ειχα 4+1 χοριακη 1430 οποτε αν διπλασιαζεται καθε 2 μερες 4+3 θα ειχα σιγουρα οσο εσυ τωρα μπορει και 3.000.Δεν επανελαβα.Απλα 4+3 εκανα υπερηχο και ειδα ενδομητριο σακο.Βουρ για υπερηχο,θα φαινεται καθαρα

Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να επαναλάβω την χοριακη την Τετάρτη.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Emmi@ είπε:

Εγώ να σου πω άλλο σκέφτηκα..και προφανώς κακό.. εξωμήτριο σκέφτηκα...

Περιμένω να με πάρει ο γιατρός τώρα..

Προφανώς θα σκεφτόμουν αρνητικά...σιγά μην χαλάσεις το κλίμα της ομάδας μας.

Δεν είναι εξωμήτριο. Όλα πάνε καλά.

Θα δεις.

Ίσως είναι δύο...ίσως είναι ένα ντουρασελ...ναι;

 

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , iwanna24 είπε:

Προφανώς θα σκεφτόμουν αρνητικά...σιγά μην χαλάσεις το κλίμα της ομάδας μας.

Δεν είναι εξωμήτριο. Όλα πάνε καλά.

Θα δεις.

Ίσως είναι δύο...ίσως είναι ένα ντουρασελ...ναι;

 

 

ευχαριστώ πάρα πολύ για το κουράγιο βρε κορίτσια! Ίσως απλά επειδή ήταν κοντά μια εβδομάδα η καθυστέρηση είναι τόσο μεγάλη, γιατί και στην πρώτη είχα 1430 με τρεις μέρες καθυστερήσης..τώρα από αύριο ξεκινάω ενέσεις λόγω θρομβοφιλιας και την Τετάρτη επαναληπτική χοριακη..  βλέπουμε.. 

Εσείς πώς είστε;

πρίν από 54 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου :)) τεράστια η χοριακη μήπως είναι δίδυμα;;;;

Ευχαριστώ πολύ!! Για δίδυμα δεν έχουμε ιστορικό..ας μην είναι κάτι κακό και ας είναι ότι θέλει..έχω διαβάσει για εξωμήτρια για μύλη κύηση που ανεβαίνει πάρα πολύ η χοριακη αποτομα και όλα αυτά τα ωραία..ας ελπίσουμε το καλύτερο για όλες μας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Emmi@ είπε:

Βγήκε η χοριακη..2650.90...δεν είναι πολύ μεγάλη; Υπολογίζω να είμαι 4 εβδομάδων και 3 ημερών...

Τελειαααα μπράβο κορίτσι μου!κ για υπέρηχο άνετα μπορείς!με το καλό όλα!πήρες τον γιατρό?

πρίν από 24 λεπτά , Emmi@ είπε:

ευχαριστώ πάρα πολύ για το κουράγιο βρε κορίτσια! Ίσως απλά επειδή ήταν κοντά μια εβδομάδα η καθυστέρηση είναι τόσο μεγάλη, γιατί και στην πρώτη είχα 1430 με τρεις μέρες καθυστερήσης..τώρα από αύριο ξεκινάω ενέσεις λόγω θρομβοφιλιας και την Τετάρτη επαναληπτική χοριακη..  βλέπουμε.. 

Εσείς πώς είστε;

Ευχαριστώ πολύ!! Για δίδυμα δεν έχουμε ιστορικό..ας μην είναι κάτι κακό και ας είναι ότι θέλει..έχω διαβάσει για εξωμήτρια για μύλη κύηση που ανεβαίνει πάρα πολύ η χοριακη αποτομα και όλα αυτά τα ωραία..ας ελπίσουμε το καλύτερο για όλες μας!!

πρίν από 24 λεπτά , Emmi@ είπε:

ευχαριστώ πάρα πολύ για το κουράγιο βρε κορίτσια! Ίσως απλά επειδή ήταν κοντά μια εβδομάδα η καθυστέρηση είναι τόσο μεγάλη, γιατί και στην πρώτη είχα 1430 με τρεις μέρες καθυστερήσης..τώρα από αύριο ξεκινάω ενέσεις λόγω θρομβοφιλιας και την Τετάρτη επαναληπτική χοριακη..  βλέπουμε.. 

Εσείς πώς είστε;

Ευχαριστώ πολύ!! Για δίδυμα δεν έχουμε ιστορικό..ας μην είναι κάτι κακό και ας είναι ότι θέλει..έχω διαβάσει για εξωμήτρια για μύλη κύηση που ανεβαίνει πάρα πολύ η χοριακη αποτομα και όλα αυτά τα ωραία..ας ελπίσουμε το καλύτερο για όλες μας!!

Μην το σκέφτεσαι ούτε καν!σε μένα υπήρχε στην πρώτη αποβολή υποψία μυλης κύησης έχει άλλα συμπτώματα!κ εξωμήτριο επειδή έχουν πάθει συγγενείς μου δν είχαν κάποια ιδιαίτερη αύξηση χορισκης όλα κυλούσαν νορμάλ!εγώ πιστεύω δύο πρώτον είναι κ θέμα οργανισμού να κάνει υψηλές χοριακες κ δεύτερον έγινε λίγο πιο νωρίς η σύλληψη!όπως εμένα έγινε πιο αργα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , marilia35 είπε:

Τελειαααα μπράβο κορίτσι μου!κ για υπέρηχο άνετα μπορείς!με το καλό όλα!πήρες τον γιατρό?

Μην το σκέφτεσαι ούτε καν!σε μένα υπήρχε στην πρώτη αποβολή υποψία μυλης κύησης έχει άλλα συμπτώματα!κ εξωμήτριο επειδή έχουν πάθει συγγενείς μου δν είχαν κάποια ιδιαίτερη αύξηση χορισκης όλα κυλούσαν νορμάλ!εγώ πιστεύω δύο πρώτον είναι κ θέμα οργανισμού να κάνει υψηλές χοριακες κ δεύτερον έγινε λίγο πιο νωρίς η σύλληψη!όπως εμένα έγινε πιο αργα

Ναι ε; Επειδή είχα διαβάσει για υψηλές χοριακες καταλαβαίνεις τι παθαίνω.  Και αυτό το μυαλό αντί να πάει στο καλό (δίδυμα) πηγέ απευθείας στο κακό...

Μίλησα με τον ιδιώτη τον γυναικολόγο που έκανα τις εξετάσεις μετά την παλινδρόμη και μου είπε για τέταρτη χοριακη και μίλησα και με την αιματολογο και ξεκινάω ενέσεις αύριο λόγω θρομβοφιλιας..

Ας ελπίσουμε για το καλύτερο βρε κορίτσια.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Emmi@ είπε:

Βγήκε η χοριακη..2650.90...δεν είναι πολύ μεγάλη; Υπολογίζω να είμαι 4 εβδομάδων και 3 ημερών...

Οοο Παναγία μου δίδυμα Μήπως?? Έκανες εξωσωματική?? Αν έγινε φυσικά Μήπως έχετε ιστορικό διδύμων??

2 ώρες πρίν, Emmi@ είπε:

Εγώ να σου πω άλλο σκέφτηκα..και προφανώς κακό.. εξωμήτριο σκέφτηκα...

Περιμένω να με πάρει ο γιατρός τώρα..

Εξωμητριο νομίζω κάνουν χαμηλές χοριακές.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , enjoy είπε:

Οοο Παναγία μου δίδυμα Μήπως?? Έκανες εξωσωματική?? Αν έγινε φυσικά Μήπως έχετε ιστορικό διδύμων??

Φυσική σύλληψη και δεν έχουμε ιστορικό διδύμων..ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου, και του λέω του συζύγου,αφού δεν έχουμε ιστορικό διδύμων (στην περίπτωση που) και μου λέει θα κάνουμε εμείς την αρχή δεν πειράζει.. αχαχαχαχαχαχαχα με είδε φρικαρισμενη και προσπάθησε να με ξεαγχωσει ο γλυκός μου..

πρίν από 20 λεπτά , enjoy είπε:

Οοο Παναγία μου δίδυμα Μήπως?? Έκανες εξωσωματική?? Αν έγινε φυσικά Μήπως έχετε ιστορικό διδύμων??

Εξωμητριο νομίζω κάνουν χαμηλές χοριακές.. 

Α ναι; Ήμουν σίγουρη ότι είχα διαβάσει εδώ στο φόρουμ για υψηλές χοριακες, αυτά τα διάβαζα στην πρώτη παλινδρόμη..τώρα μόνο με εσάς μιλάω, δεν διαβάζω τίποτα αρνητικό..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Emmi@ είπε:

Ναι ε; Επειδή είχα διαβάσει για υψηλές χοριακες καταλαβαίνεις τι παθαίνω.  Και αυτό το μυαλό αντί να πάει στο καλό (δίδυμα) πηγέ απευθείας στο κακό...

Μίλησα με τον ιδιώτη τον γυναικολόγο που έκανα τις εξετάσεις μετά την παλινδρόμη και μου είπε για τέταρτη χοριακη και μίλησα και με την αιματολογο και ξεκινάω ενέσεις αύριο λόγω θρομβοφιλιας..

Ας ελπίσουμε για το καλύτερο βρε κορίτσια.. 

Το ίντερνετ πολλές φορές πληκτρολογείς κάτι λ φέρνει την καταστροφή!κ διδυμακια εννοείτε τραβάει γενιές!όλα με το καλό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...