Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 32 λεπτά , Emmi@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

@enjoy άκουσες καρδούλα τι καλά!!!

Όλα καλά θα πάνε!! Καταλαβαίνω πως νιώθεις και εγώ να όλες οι κοπέλες που περάσαμε μια η περισσότερες δυσκολίες..απλά προσπαθώ να το παίρνω χαλαρά και όσο μπορώ να μην κάνω όνειρα..το ξέρω ακούγεται άσχημο αλλά λειτουργεί σαν άμυνα του οργανισμού. 

@marilia35 με το καλό να ακούσεις καρδούλα και εσυ κορίτσι!!

Εγώ σήμερα το πρωί έδωσα αίμα για την πρώτη χοριακη, περιμένω αποτέλεσμα για να τηλεφωνήσω σε αιματολογο και γυναικολόγο...

Με το καλο η χοριακουλα σου!περιμένουμε να μας στειλεις

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα βγήκε η χοριακη...1504.

Απλά πάλι έχω χαμηλή οιστραδιόλη...αυξάνουμε τις ορμόνες και βλέπουμε... Τετάρτη θα πάω τελικά...θέλει να με δει νωρίτερα.

Εκεί που χάρηκα λίγο...προβληματίστηκα πολυ...

  • Μου αρέσει 4

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εμένα βγήκε η χοριακη...1504.

Απλά πάλι έχω χαμηλή οιστραδιόλη...αυξάνουμε τις ορμόνες και βλέπουμε... Τετάρτη θα πάω τελικά...θέλει να με δει νωρίτερα.

Εκεί που χάρηκα λίγο...προβληματίστηκα πολυ...

Κορίτσι μου τέλεια η χοριακη μπράβο!ίσως να μην περίμενε τόσο την χοριακη για αυτό!ο σάκος φαίνεται πάνω από 1500 μονάδες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , marilia35 είπε:

Κορίτσι μου τέλεια η χοριακη μπράβο!ίσως να μην περίμενε τόσο την χοριακη για αυτό!ο σάκος φαίνεται πάνω από 1500 μονάδες!

Μάλλον ναι...εντάξει μου είπε ότι δεν δείχνει αποβολή ή κάτι τέτοιο η οιστραδιόλη απλά πρέπει να την ανεβάσουμε όσο μπορούμε...

Βλέπουμε τώρα και την Τετάρτη, τι θα δούμε. 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , iwanna24 είπε:

Μάλλον ναι...εντάξει μου είπε ότι δεν δείχνει αποβολή ή κάτι τέτοιο η οιστραδιόλη απλά πρέπει να την ανεβάσουμε όσο μπορούμε...

Βλέπουμε τώρα και την Τετάρτη, τι θα δούμε. 

Είχες πολύ ανοδο!για την οιστραδιόλη όντως δν έχω ξανάκουσει κάτι για την κύηση!εγώ έκανα πριν την εξωσωματική!αφού ανεβαίνει η χοριακη σημαίνει δυνατό εμβρυακό!καλύτερα να κάνετε τώρα υπέρηχο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , marilia35 είπε:

Είχες πολύ ανοδο!για την οιστραδιόλη όντως δν έχω ξανάκουσει κάτι για την κύηση!εγώ έκανα πριν την εξωσωματική!αφού ανεβαίνει η χοριακη σημαίνει δυνατό εμβρυακό!καλύτερα να κάνετε τώρα υπέρηχο 

Κοίτα, η οιστραδιόλη ήταν 49 και πήγε 149.

Δεν είναι ότι δεν ανέβηκε καθόλου...απλά δεν έχει ανέβει εκεί που θέλει ο γιατρός.

Αύξησα τα σικλακουρ και βλέπουμε...

Μια ανάσα τη φορά...τι να πω ;! :roll:

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, enjoy said:

Καλημέραάααα πέρα ως πέρα που λέει και η κολλητή μ!!! 

Κορίτσια όσες είχατε παλλινδρομες δυστυχώς από ότι καταλαβα θα ζήσουμε με  αυτόν τον φόβο μέχρι να γεννήσουμε.. παθούσα!! Με το που εμεινα ειχα πονο αριστερα πηγα γιατρο γτ νομιζα οτι ειχα εξωμητριο.. προχθες Παρασκευή νύχτα πονούσα χαμηλά όλο το βράδυ και Σάββατο βράδυ πήγα εφημερεύον γτ είπα πάει το εχασα.. πλέον τα εχω χάσει τα λογικά μου.. εγώ δεν ήμουν έτσι.. εγώ στο 7ο 8ο 9ο δεν ένοιωθα το παιδι για 24ωρες και δεν αγχωνομουν ήξερα ότι κοιμάται.. είχα μάθει το πρόγραμμα του... Τώρα φοβάμαι και την σκιά μου.. @marilia35 Στο εφημερεύον άκουσα καρδούλα τελικά μάλλον θα ακούσεις και εσυ είχαμε ίδια περίοδο από ότι θυμάμαι.. ασθενή μεν αλλά είναι πολύ αρχή ακόμα.. 

 

Έτσι πονούσα κι εγώ να ξέρεις πριν 2 εβδομάδες περίπου και φοβόμουν πολύ. Και αριστέρα πόνος και στο στομαχι και σε ολη την κοιλιά. Εγώ δεν είχα παει να το κοιτάξω γιατι γενικά οταν ξάπλωνα με αφηνε αλλα είχα φοβηθεί παρα πολύ! Πόσο χαίρομαι που άκουσες καρδούλα! Κι εμένα ήταν πολυ ασθενής αλλά ήταν πολύ αρχή τότε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κοίτα, η οιστραδιόλη ήταν 49 και πήγε 149.

Δεν είναι ότι δεν ανέβηκε καθόλου...απλά δεν έχει ανέβει εκεί που θέλει ο γιατρός.

Αύξησα τα σικλακουρ και βλέπουμε...

Μια ανάσα τη φορά...τι να πω ;! :roll:

 

Ανέβηκε πολύ καλά!έγινε τώρα ταιραστιο βήμα!πάμε τώρα για τον υπέρηχο!

πρίν από 22 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

καλημέρα κορίτσια!306!μόλις την πήρα:-)

Μπράβο κορίτσι μου!συγχαρητήρια!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ευαγγελιαα είπε:

καλημέρα κορίτσια!306!μόλις την πήρα:-)

@Ευαγγελιαα

@iwanna24

Τι όμορφα νέα κορίτσια μου??Καλή εβδομάδα ...Άντε με το δεξί...και οι υπόλοιπες εγγυούλες τα μωρά του Νοεμβρίου ήρθαν για να μείνουν...δεν θέλω άγχη αγαπημένες μου....Step by step ...Φιλιά και αγκαλιές πολλές

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, iwanna24 είπε:

Εμένα βγήκε η χοριακη...1504.

Απλά πάλι έχω χαμηλή οιστραδιόλη...αυξάνουμε τις ορμόνες και βλέπουμε... Τετάρτη θα πάω τελικά...θέλει να με δει νωρίτερα.

Εκεί που χάρηκα λίγο...προβληματίστηκα πολυ...

1504???????:o παραπαπαμ παραραπαπαμ.... ερχεταιιιιι το νινι ερχεταιιιιιι..... θα μας βγάλει την ψυχούλα Αλλά θα έρθει και θα τα ξεχάσουμε ολαααα...... παραπαπαμ παραραπαπαμ... γιουπι γιουπι γιουυυυυπιιιιιι

πρίν από 41 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

καλημέρα κορίτσια!306!μόλις την πήρα:-)

Ευαγγελια συγχαρητήριά πολλά μα πάρα πολλά.. . με το καλό να ακουσετε καρδουλα!!!!

πρίν από 50 λεπτά , iwanna24 είπε:

Μάλλον ναι...εντάξει μου είπε ότι δεν δείχνει αποβολή ή κάτι τέτοιο η οιστραδιόλη απλά πρέπει να την ανεβάσουμε όσο μπορούμε...

Βλέπουμε τώρα και την Τετάρτη, τι θα δούμε. 

Τι χαρά μου δίνεις να ξερες... μωρέ χανιωτισσα...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Εμένα βγήκε η χοριακη...1504.

Απλά πάλι έχω χαμηλή οιστραδιόλη...αυξάνουμε τις ορμόνες και βλέπουμε... Τετάρτη θα πάω τελικά...θέλει να με δει νωρίτερα.

Εκεί που χάρηκα λίγο...προβληματίστηκα πολυ...

μπραβοοοο!!!όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Evaki19 είπε:

Έτσι πονούσα κι εγώ να ξέρεις πριν 2 εβδομάδες περίπου και φοβόμουν πολύ. Και αριστέρα πόνος και στο στομαχι και σε ολη την κοιλιά. Εγώ δεν είχα παει να το κοιτάξω γιατι γενικά οταν ξάπλωνα με αφηνε αλλα είχα φοβηθεί παρα πολύ! Πόσο χαίρομαι που άκουσες καρδούλα! Κι εμένα ήταν πολυ ασθενής αλλά ήταν πολύ αρχή τότε! 

Θύμισε μου πόσο εβδομάδων είσαι?? Πότε είχες τελευταία περίοδο?? Εσύ σε τι φάση είσαι πήγες για 2ο υπέρηχο?? Σ έγραψε εξετάσεις?? Εγώ έχω Παρασκευή ραντεβού Θεού θέλοντος θα ακούσουμε καρδούλα και θα μου γράψει μάλλον και τις εξετάσεις!! Τις κλασσικές!!

Αχ αλήθεια κορίτσια εύχομαι να ακούτε σιγά σιγά καρδούλες.. δεν σ φεύγει ο φόβος... αλλα σε γεμιζει ελπίδες να κανεις και κανένα όνειρο που και που..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , enjoy είπε:

1504???????:o παραπαπαμ παραραπαπαμ.... ερχεταιιιιι το νινι ερχεταιιιιιι..... θα μας βγάλει την ψυχούλα Αλλά θα έρθει και θα τα ξεχάσουμε ολαααα...... παραπαπαμ παραραπαπαμ... γιουπι γιουπι γιουυυυυπιιιιιι

Ευαγγελια συγχαρητήριά πολλά μα πάρα πολλά.. . με το καλό να ακουσετε καρδουλα!!!!

Τι χαρά μου δίνεις να ξερες... μωρέ χανιωτισσα...

Αγαπημένη, ήρθε να μείνει μάλλον το μικρό! 

Θα μας διαψεύσει όλους...

Τετάρτη θα πάω να δω σε τι κατάσταση είμαστε...ένα βήμα, τη φορά.

❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, enjoy said:

Θύμισε μου πόσο εβδομάδων είσαι?? Πότε είχες τελευταία περίοδο?? Εσύ σε τι φάση είσαι πήγες για 2ο υπέρηχο?? Σ έγραψε εξετάσεις?? Εγώ έχω Παρασκευή ραντεβού Θεού θέλοντος θα ακούσουμε καρδούλα και θα μου γράψει μάλλον και τις εξετάσεις!! Τις κλασσικές!!

Αχ αλήθεια κορίτσια εύχομαι να ακούτε σιγά σιγά καρδούλες.. δεν σ φεύγει ο φόβος... αλλα σε γεμιζει ελπίδες να κανεις και κανένα όνειρο που και που..

Εγώ σήμερα είμαι 8 εβδομάδων ακριβώς. Τελευταία περίοδος 27/9. Πρώτο ραντεβού ήμουν 6 και 2 και ακούσαμε καρδούλα. Εχω κάνει προγεννητικό ολα καλα και τώρα θα πάω ξανα 1η Δεκεμβρίου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...