Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 12 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Και ευω ήθελα δυο για μεγαλύτερες πιθανότητες αλλά μ είπαν όχι … δεν πειραζει !!!! Δ ξέρω είμαι ένα βήμα να πάω φαρμακειο ένα περναω απέξω κ δ κοιτάω καν μέσα …. Μόνο μην βγει αρνητικό κ μ Παει όλη η εβδομάδα χάλια τίποτα άλλο δ με κρατάει …

      15 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Η χοριακη μ είναι την Παρασκευή της εβδομάδας που μας έρχεται ….

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα...μπραβο σε ολα τα κοριτσια...παντως απ οτι καταλαβαινω απαξ και εχεις μια ατυχια μετα σε καταβαλει το αγχος..δυσκολο...ελπιζω σε ολες να πανε τα πραγματα κατ ευχην και να κρατατε στα χερια σας τα καλοκαιρινα μωρακια σας χαρουμενες...!!!ευτυχως εγω δουλευω φουλ και δεν ςχω συνεχεια στο μυαλο μου την αντιστροφη μετρηση μεχρι να (μην) αδιαθετησω...

Υ.Γ δεν μου μιλαει και ο αντρας μου γιατι νιωθει οτι τον χρησιμοποιω 5 μερες τον μηνα και μετς δεν του δινω σημασια..χαχαχαχχα...ουτε στο ρετιρε να παιζαμε...( αν γνωριζει καμια τη σειρα γιατι ειμαι και κομματακι μεγαλυτερη απο τις περισσοτερες...)

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Σούπερ @Evaki19!!! Όλα τέλεια!!! Άντε να προχωράμε σιγά σιγά... γτ πολύ αγχωτικες οι πρώτες εβδομάδες τελικα... αχ θυμάμαι στις προηγούμενες εγκυμοσύνες έπαιρνα θετική χοριακη και ήδη σκεφτόμουν ονομα και φύλο... Και τώρα ούτε καν πέρασε ακόμα από το μυαλό μου...

πρίν από 16 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Καλημερα...μπραβο σε ολα τα κοριτσια...παντως απ οτι καταλαβαινω απαξ και εχεις μια ατυχια μετα σε καταβαλει το αγχος..δυσκολο...ελπιζω σε ολες να πανε τα πραγματα κατ ευχην και να κρατατε στα χερια σας τα καλοκαιρινα μωρακια σας χαρουμενες...!!!ευτυχως εγω δουλευω φουλ και δεν ςχω συνεχεια στο μυαλο μου την αντιστροφη μετρηση μεχρι να (μην) αδιαθετησω...

Υ.Γ δεν μου μιλαει και ο αντρας μου γιατι νιωθει οτι τον χρησιμοποιω 5 μερες τον μηνα και μετς δεν του δινω σημασια..χαχαχαχχα...ουτε στο ρετιρε να παιζαμε...( αν γνωριζει καμια τη σειρα γιατι ειμαι και κομματακι μεγαλυτερη απο τις περισσοτερες...)

Αχ την έβλεπα φανατικά Αλλά πλέον πέρα από τους ηθοποιούς έχω ξεχάσει τα πάντα!!! Δεν πάει το μυαλό μου σε ποιο ζευγάρι αναφέρεσαι η σε πιο περιστατικό!!!

πρίν από 17 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλημερα κορίτσια και συγχαρητήρια για τις χοριακες σας και γενικα τα όμορφα νέα! Πάω κι εγώ αύριο για 1ο υπερηχο,θα είμαι 5+2

5και 2 είδα έναν σάκο..  Αλλά χάρηκα πάρα πάρα πολύ γτ ήταν ενδομήτριος!! Και αυτό μπορεί να το γελάμε Αλλά είναι μια πρώτη μεγάλη επιτυχία!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλημερα κορίτσια και συγχαρητήρια για τις χοριακες σας και γενικα τα όμορφα νέα! Πάω κι εγώ αύριο για 1ο υπερηχο,θα είμαι 5+2

Μαζί είμαστε αύριο κ γω υπέρηχο!με το καλοοοοο!

πρίν από 22 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Καλημερα...μπραβο σε ολα τα κοριτσια...παντως απ οτι καταλαβαινω απαξ και εχεις μια ατυχια μετα σε καταβαλει το αγχος..δυσκολο...ελπιζω σε ολες να πανε τα πραγματα κατ ευχην και να κρατατε στα χερια σας τα καλοκαιρινα μωρακια σας χαρουμενες...!!!ευτυχως εγω δουλευω φουλ και δεν ςχω συνεχεια στο μυαλο μου την αντιστροφη μετρηση μεχρι να (μην) αδιαθετησω...

Υ.Γ δεν μου μιλαει και ο αντρας μου γιατι νιωθει οτι τον χρησιμοποιω 5 μερες τον μηνα και μετς δεν του δινω σημασια..χαχαχαχχα...ουτε στο ρετιρε να παιζαμε...( αν γνωριζει καμια τη σειρα γιατι ειμαι και κομματακι μεγαλυτερη απο τις περισσοτερες...)

Χαχαχαχαχα εννοείτε την πρόλαβα!πολλές φορές μπορεί να τον νιώσουν αυτό οι άντρες!σου εύχομαι να είναι ο τυχερός σας μήνας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ναι αυτος ο μηνας...θα δουμε...εγω παντως οτι μπορουσα εκανα...χαχααχαχα...τρελαθηκα και με τα τεστ ωορρηξιας....αλλα αυτη τη φορα το πα..θα περιμενω να χω καθυστερηση για να κανω τεστ γιατι ουτως η αλλως εχω μικρο κυκλο...και δεν ξερω αν το ανεφερα 11 μερες για (μην) αδιαθετησω .. .ευτυχως που ειμαι χαλαρη και δεν μετραω...χιχιχι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, marilia35 είπε:

Μαζί είμαστε αύριο κ γω υπέρηχο!με το καλοοοοο!

Χαχαχαχαχα εννοείτε την πρόλαβα!πολλές φορές μπορεί να τον νιώσουν αυτό οι άντρες!σου εύχομαι να είναι ο τυχερός σας μήνας!

Αλήθεια, είμαστε στα ίδια και έχουμε υπερηχο? Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

1 hour ago, enjoy είπε:

Σούπερ @Evaki19!!! Όλα τέλεια!!! Άντε να προχωράμε σιγά σιγά... γτ πολύ αγχωτικες οι πρώτες εβδομάδες τελικα... αχ θυμάμαι στις προηγούμενες εγκυμοσύνες έπαιρνα θετική χοριακη και ήδη σκεφτόμουν ονομα και φύλο... Και τώρα ούτε καν πέρασε ακόμα από το μυαλό μου...

Αχ την έβλεπα φανατικά Αλλά πλέον πέρα από τους ηθοποιούς έχω ξεχάσει τα πάντα!!! Δεν πάει το μυαλό μου σε ποιο ζευγάρι αναφέρεσαι η σε πιο περιστατικό!!!

5και 2 είδα έναν σάκο..  Αλλά χάρηκα πάρα πάρα πολύ γτ ήταν ενδομήτριος!! Και αυτό μπορεί να το γελάμε Αλλά είναι μια πρώτη μεγάλη επιτυχία!!!

Ειχα επιλογή να πάω και Σάββατο αλλά εννοείται επέλεξα αύριο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Εμένα βγήκε η χοριακη...1504.

Απλά πάλι έχω χαμηλή οιστραδιόλη...αυξάνουμε τις ορμόνες και βλέπουμε... Τετάρτη θα πάω τελικά...θέλει να με δει νωρίτερα.

Εκεί που χάρηκα λίγο...προβληματίστηκα πολυ...

Μπράβο κορίτσι μου!!! Πολύ χάρηκα!!! Όλα καλά θα πάνε θα το δεις!!!!! Θα μεγαλώνουν μαζί τα εμβρυάκια μας❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε; Εγω εχω ηρεμησει πολυ γιατι βγηκαν τα αποτελεσματα του εμβρυου που εστειλα..ολα μια χαρα δωξα τον Θεο δεν βγηκε καποιο προβλημα ηταν τυχαιο γεγονος

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

κοριτσαρες καλησπέρα... μπράβο στα κορίτσια με τα ευχάριστα νέα κ της ωραίες χοριακες...συγχαρητήρια κ όλα με το καλό...

λοιπόν εγώ έχω μια αποριααααα... χθες είχαμε πάλι ελεύθερη επαφη... γυρνάω σήμερα από την δουλειά κ λέω δεν κάνεις ένα τεστ ωορρηξίας;;; κ βγήκε το χαμόγελο... Όμως δεν ξέρω αν χαμογέλασε από χθες... Τώρα τι να κάνω... λέτε να επιδιώξω κ σήμερα... Από την μια λέω όχι γιατί ο γιατρός μας είπε από Δεκέμβρη...Από την άλλη Ανυπομονώ τόσο πολύ να ξανά μεινω... Όμως φοβάμαι μην είναι νωρίς κ πέσει... πφφφ... θελω τα φώτα σας...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

κοριτσαρες καλησπέρα... μπράβο στα κορίτσια με τα ευχάριστα νέα κ της ωραίες χοριακες...συγχαρητήρια κ όλα με το καλό...

λοιπόν εγώ έχω μια αποριααααα... χθες είχαμε πάλι ελεύθερη επαφη... γυρνάω σήμερα από την δουλειά κ λέω δεν κάνεις ένα τεστ ωορρηξίας;;; κ βγήκε το χαμόγελο... Όμως δεν ξέρω αν χαμογέλασε από χθες... Τώρα τι να κάνω... λέτε να επιδιώξω κ σήμερα... Από την μια λέω όχι γιατί ο γιατρός μας είπε από Δεκέμβρη...Από την άλλη Ανυπομονώ τόσο πολύ να ξανά μεινω... Όμως φοβάμαι μην είναι νωρίς κ πέσει... πφφφ... θελω τα φώτα σας...

Κσλησπερα κορίτσι μου!μμμμ δύσκολη απόφαση!σου εύχομαι πάντως σύντομα να ρθει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

κοριτσαρες καλησπέρα... μπράβο στα κορίτσια με τα ευχάριστα νέα κ της ωραίες χοριακες...συγχαρητήρια κ όλα με το καλό...

λοιπόν εγώ έχω μια αποριααααα... χθες είχαμε πάλι ελεύθερη επαφη... γυρνάω σήμερα από την δουλειά κ λέω δεν κάνεις ένα τεστ ωορρηξίας;;; κ βγήκε το χαμόγελο... Όμως δεν ξέρω αν χαμογέλασε από χθες... Τώρα τι να κάνω... λέτε να επιδιώξω κ σήμερα... Από την μια λέω όχι γιατί ο γιατρός μας είπε από Δεκέμβρη...Από την άλλη Ανυπομονώ τόσο πολύ να ξανά μεινω... Όμως φοβάμαι μην είναι νωρίς κ πέσει... πφφφ... θελω τα φώτα σας...

Για μένα, δεν είναι τυχαία όσα λένε οι γιατροί.

Χρειάζεται λίγο χρόνο το σώμα, σε κάποιες περιπτώσεις. 

Το ότι θα μείνεις αμέσως έγκυος, είναι γεγονός...όμως να είναι εντάξει ο οργανισμός, να μπορεί να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις μιας κύησης...

Με αγάπη όλα...ότι θες θα κάνεις προφανώς...απλά λέω, τι θα έκανα εγώ. 

 

 

 

πρίν από 42 λεπτά , Martinaa είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Πολύ χάρηκα!!! Όλα καλά θα πάνε θα το δεις!!!!! Θα μεγαλώνουν μαζί τα εμβρυάκια μας❤️

Αχ μακάρι...πότε έχεις γιατρό;

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Polly1 είπε:

Αλήθεια, είμαστε στα ίδια και έχουμε υπερηχο? Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Ειχα επιλογή να πάω και Σάββατο αλλά εννοείται επέλεξα αύριο!!!

Εγώ ημερολογιακά είμαι μια βδομάδα παραπάνω!είδαμε σάκο αύριο πάμε να δούμε σπορι κ για να το πούμε κ επιστημονικά εμβρυϊκό πόλο χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

θα πάω βάση γιατρού... Δεν κάνω εύκολα συλλήψεις η αλήθεια είναι... Κ δεν ελπίζω από τον πρώτο μήνα... Αλλά η αλήθεια είναι πότε δεν ξέρεις...απλά έχω διαβάσει ότι άλλες κοπέλες έμειναν μετά την αποξεση κ άλλες μετά από την πρώτη περίοδο κ όλα πήγαν καλά... εν τω μεταξύ...εμένα την ημέρα της αποξεσης μου έπεσε στο σπίτι... Κ στην ουσία με καθαρίσε ότι υπολείμματα είχαν μείνει... θεωρητικά δεν πρέπει να με εξισε πολύ... τεσπ μην σας κουράζω... Ότι θέλει κ οπότε θέλει ο Θεός...

  • Μου αρέσει 2

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

θα πάω βάση γιατρού... Δεν κάνω εύκολα συλλήψεις η αλήθεια είναι... Κ δεν ελπίζω από τον πρώτο μήνα... Αλλά η αλήθεια είναι πότε δεν ξέρεις...απλά έχω διαβάσει ότι άλλες κοπέλες έμειναν μετά την αποξεση κ άλλες μετά από την πρώτη περίοδο κ όλα πήγαν καλά... εν τω μεταξύ...εμένα την ημέρα της αποξεσης μου έπεσε στο σπίτι... Κ στην ουσία με καθαρίσε ότι υπολείμματα είχαν μείνει... θεωρητικά δεν πρέπει να με εξισε πολύ... τεσπ μην σας κουράζω... Ότι θέλει κ οπότε θέλει ο Θεός...

Ξέρω πόσο ανυπομονείς...πιθανολογώ ότι θα μείνεις αμέσως έγκυος...αλήθεια.

Άσε λίγο ακόμα το σώμα σου να ηρεμήσει και τον άλλο μήνα, θα έχουμε ευχάριστα ❤️

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αννούλαααα είπε:

θα πάω βάση γιατρού... Δεν κάνω εύκολα συλλήψεις η αλήθεια είναι... Κ δεν ελπίζω από τον πρώτο μήνα... Αλλά η αλήθεια είναι πότε δεν ξέρεις...απλά έχω διαβάσει ότι άλλες κοπέλες έμειναν μετά την αποξεση κ άλλες μετά από την πρώτη περίοδο κ όλα πήγαν καλά... εν τω μεταξύ...εμένα την ημέρα της αποξεσης μου έπεσε στο σπίτι... Κ στην ουσία με καθαρίσε ότι υπολείμματα είχαν μείνει... θεωρητικά δεν πρέπει να με εξισε πολύ... τεσπ μην σας κουράζω... Ότι θέλει κ οπότε θέλει ο Θεός...

Καλησπέρα κορίτσι μου. Θα συμφωνήσω με αυτή την προσέγγιση. Χωρίς να έχω εμπειρία πάνω στην συγκεκριμένη κατάσταση, σίγουρα θα υπάρχουν σοβαροί λόγοι για την υπόδειξη του γιατρού σου. Θα περάσει γρήγορα ο μήνας και θα ξαναμπείς στον αγώνα.

3 ώρες πρίν, Ανθη 39 είπε:

Καλημερα...μπραβο σε ολα τα κοριτσια...παντως απ οτι καταλαβαινω απαξ και εχεις μια ατυχια μετα σε καταβαλει το αγχος..δυσκολο...ελπιζω σε ολες να πανε τα πραγματα κατ ευχην και να κρατατε στα χερια σας τα καλοκαιρινα μωρακια σας χαρουμενες...!!!ευτυχως εγω δουλευω φουλ και δεν ςχω συνεχεια στο μυαλο μου την αντιστροφη μετρηση μεχρι να (μην) αδιαθετησω...

Υ.Γ δεν μου μιλαει και ο αντρας μου γιατι νιωθει οτι τον χρησιμοποιω 5 μερες τον μηνα και μετς δεν του δινω σημασια..χαχαχαχχα...ουτε στο ρετιρε να παιζαμε...( αν γνωριζει καμια τη σειρα γιατι ειμαι και κομματακι μεγαλυτερη απο τις περισσοτερες...)

Γνωστό το ρετιρέ, έστω και από τις επαναλήψεις. Η αλήθεια είναι πως πολλοί άντρες μπορεί να νιώθουν έτσι αλλά σίγουρα είναι από τους πιο ευχάριστους τρόπους με τους οποίους μπορούν να χρησιμοποιηθούν.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...