Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , marilia35 είπε:

Στον γιο μου πράγματι όπως λες μετά την αυχενική άρχισα να περνώ να πάνω μου!εν τω μεταξύ παρατήρησα ότι πολλές κοπέλες τώρα που είμαστε μαζί έγκυες βίωσαν αποβολή!θα μας πάνε όλα καλά τωρα

Ναι και εγώ αυτό βλέπω...και να σκεφτείς ότι τον Ιούνιο που έπαθα την παλινδρόμη νόμιζα ότι είμαι από τις λιγες..μετά ξεκίνησα να μπαίνω στο φόρουμ και βλέπω πόσες κοπέλες το έχουν ζήσει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 ώρες πρίν, Millou είπε:

Μια μέρα δεν μπήκα και μαζεύτηκαν ένα σωρό σελίδες... Συγχαρητήρια στα κορίτσια που έχουν θετικά αποτελέσματα, να έχουν καλές εγκυμοσύνες και στα δικά μας οι υπόλοιπες...

Λέω να σας ανοίξω ένα θέμα, να δω τις απαντήσεις σας για να έχω ακόμα έναν λόγο να τσακωθω με τον γλυκό μου τον αντρουλη :P

Ρε κορίτσια εσάς οι άντρες σας ασχολούνται καθόλου με τα παιδιά??? Εμένα ο δικός μου θα παίξει με την μικρή το πολύ 20 λεπτά την μέρα για άλλες ευθύνες, όπως να την κάνει μπάνιο να την ντύσει, να φτιάξει γάλα, ούτε λόγος... Η αλήθεια είναι ότι όλη μέρα δουλεύει, αλλά και τις μέρες που δεν δουλεύει προτιμάει να μου κάνει όλες τις δουλειές του σπιτιού παρά να αναλάβει υποχρεώσεις του παιδιού... Για πείτε εσείς δώστε μου ένα πάτημα να πάω να τον ξυπνήσω :twisted:

Γεια σου κορίτσι μου! Δυστυχώς είναι έτσι κάποιοι άντρες αλλά πλέον τέτοια εποχή νομίζω συμμετέχουν περισσότερο! Εμένα ο άντρας μου όταν γέννησα το αγόρι μας επειδή τον θήλαζα και δε μπορούσε να κάνει πολλά κάθε βράδυ όσες Φορές ξύπναγε ο μικρός μου είχε ζητήσει να τον ξυπνάω ώστε να τον αλλάζει εκείνος για να μη σηκώνομαι εγώ. Επίσης μέχρι και σήμερα έχει αναλάβει εκείνος τα μπάνια του εκτός αν λείπει στη δουλειά και πάντα προσπαθούσε τις δύσκολες νύχτες να τον κοιμίζει εκείνος όπως επίσης τα απογεύματα που ήταν ανήσυχος τον αναλάμβανε εκείνος πολλές φορές που ήθελε αγκαλιά πάνω κάτω. Είναι γενικά άντρας μάλαμα. Θα τρέξει για όλες τις εξωτερικές δουλειές και τα σούπερ μάρκετ αλλά στις δουλειές του σπιτιού δε συνεισφέρει… αλλά δε το έχω και απαίτηση γιατί κάνει πολλά, αυτό ξεκινάει από το δικό του μεγάλωμα.η μαμά του του τα είχε όλα έτοιμα δεν τον έβαζε ούτε το πιάτο του να σηκωνει!!!!!!!!! Και από τη μαμά του έμεινε κατευθείαν μαζί μου…από δουλειές θα μιυ απλώσει και μαζέψει το πλυντήριο ρούχων και θα μου αδειάσει και το πλυντήριο πιάτων… κάτι άλλο όχι αλλά δε μου λείπει γιατί βοηθάει πήρα πολύ με το παιδι, ειναι πολύ καλός. Σκεφτείτε έχει αρχίσει και προσπαθεί να μας φτιάχνει εύκολα γεύματα που πριν λίγο καιρό ούτε αυγο δεν ήξερε να σπάει!!!! Χαχχαχαχαχαχ 

επισης παίζει παρα πολύ με τον μικρό!! Κάθε απόγευμα κυνηγούνται στο σπίτι πάνω κάτω κανένα 2ωρο και γελάνε!!
Θεωρώ πάντως ότι αν ειχε ζήσει μόνος του θα είχε μάθει πολλά πράγματα! Βοηθάει πολύ η εργένικη ζωή!

το καλό στην όλη υπόθεση ειναι ότι ειναι πολύ τακτικός οπότε βοηθάει την κατάσταση αυτο!!

8 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Αγάπη, νομίζω μαζί δεν είχαμε τελευταία περίοδο;

Γύρω στις 20-10;

Κορίτσι μου εγώ είχα μαζί σου τελευταία περίοδο! 20/10!!

πως είσαι;; Εγώ ακόμα δεν έχω συμπτώματα…με αγχώνει πολύ αυτό…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Martinaa είπε:

Γεια σου κορίτσι μου! Δυστυχώς είναι έτσι κάποιοι άντρες αλλά πλέον τέτοια εποχή νομίζω συμμετέχουν περισσότερο! Εμένα ο άντρας μου όταν γέννησα το αγόρι μας επειδή τον θήλαζα και δε μπορούσε να κάνει πολλά κάθε βράδυ όσες Φορές ξύπναγε ο μικρός μου είχε ζητήσει να τον ξυπνάω ώστε να τον αλλάζει εκείνος για να μη σηκώνομαι εγώ. Επίσης μέχρι και σήμερα έχει αναλάβει εκείνος τα μπάνια του εκτός αν λείπει στη δουλειά και πάντα προσπαθούσε τις δύσκολες νύχτες να τον κοιμίζει εκείνος όπως επίσης τα απογεύματα που ήταν ανήσυχος τον αναλάμβανε εκείνος πολλές φορές που ήθελε αγκαλιά πάνω κάτω. Είναι γενικά άντρας μάλαμα. Θα τρέξει για όλες τις εξωτερικές δουλειές και τα σούπερ μάρκετ αλλά στις δουλειές του σπιτιού δε συνεισφέρει… αλλά δε το έχω και απαίτηση γιατί κάνει πολλά, αυτό ξεκινάει από το δικό του μεγάλωμα.η μαμά του του τα είχε όλα έτοιμα δεν τον έβαζε ούτε το πιάτο του να σηκωνει!!!!!!!!! Και από τη μαμά του έμεινε κατευθείαν μαζί μου…από δουλειές θα μιυ απλώσει και μαζέψει το πλυντήριο ρούχων και θα μου αδειάσει και το πλυντήριο πιάτων… κάτι άλλο όχι αλλά δε μου λείπει γιατί βοηθάει πήρα πολύ με το παιδι, ειναι πολύ καλός. Σκεφτείτε έχει αρχίσει και προσπαθεί να μας φτιάχνει εύκολα γεύματα που πριν λίγο καιρό ούτε αυγο δεν ήξερε να σπάει!!!! Χαχχαχαχαχαχ 

επισης παίζει παρα πολύ με τον μικρό!! Κάθε απόγευμα κυνηγούνται στο σπίτι πάνω κάτω κανένα 2ωρο και γελάνε!!
Θεωρώ πάντως ότι αν ειχε ζήσει μόνος του θα είχε μάθει πολλά πράγματα! Βοηθάει πολύ η εργένικη ζωή!

το καλό στην όλη υπόθεση ειναι ότι ειναι πολύ τακτικός οπότε βοηθάει την κατάσταση αυτο!!

Κορίτσι μου εγώ είχα μαζί σου τελευταία περίοδο! 20/10!!

πως είσαι;; Εγώ ακόμα δεν έχω συμπτώματα…με αγχώνει πολύ αυτό…

Γεια σου κορίτσι μου...εμένα με πονάει φρικτά το στήθος...νιώθω τρελα κουρασμένη...επίσης, έχω συχνοουρια και βλέπω απίστευτους εφιάλτες!

Αναγουλες έχω λίγες και δεν μπορώ πλέον να πλύνω τα δόντια μου.

Η χοριακη μου ήταν 300 την Πέμπτη...

Θα δω αύριο πόσο είναι...

Δεν είναι απαραίτητο να έχεις κάτι νομίζω...κάθε εγκυμοσύνη είναι εντελώς διαφορετική...

Τα συμπτώματα, δεν μας λένε τίποτα πάντως. 

Καταλαβαίνω ότι φοβάσαι...εγώ τρέμω ...

Έχε πίστη, διότι δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα...σκέψου το. 

Να είσαι θετική, να χαϊδεύεις την κοιλίτσα και να πιστεύεις στο εμβρυακι σου...

Θα πάνε όλα καλά ...είχες κάποιες αποτυχία και φοβάσαι;

2 ώρες πρίν, Emmi@ είπε:

Ακριβώς..νομίζω ότι κάθε μέρα είναι μια μικρή μας νίκη..μακάρι να μπορέσουμε να ξελαφρωσουμε κάπως μετά το 1ο τρίμηνο, να ανασανουμε λίγο πιο ελεύθερα...

Πριν λέγαμε άντε να μείνουμε εγκυες, μετά άντε να φύγει το τρίμηνο, μετά άντε στη Β επιπέδου, μετά γέννα, μετά γιατί δεν πιάνει θηλή, γιατί δεν κοιμάται...

Θα τα καταφέρουμε...στατιστικά να το δεις...είμαστε τόσες έγκυες. Το περάσαμε μια φορά η κάθε μία...

Τι στο καλό;

Δεν μπορεί να πέφτει η βόμβα κάθε φορά, στο ίδιο σημείο...

 

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , iwanna24 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου...εμένα με πονάει φρικτά το στήθος...νιώθω τρελα κουρασμένη...

Αναγουκες έχω λίγες και δεν μπορώ πλέον να πλύνω τα δόντια μου.

Η χοριακη μου ήταν 300 την Πέμπτη...

Θα δω αύριο πόσο είναι...

Δεν είναι απαραίτητο να έχεις κάτι νομίζω...κάθε εγκυμοσύνη είναι εντελώς διαφορετική...

Καταλαβαίνω ότι φοβάσαι...εγώ τρέμω ...

Έχε πίστη, διότι δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα...σκέψου το. 

Να είσαι θετική, να χαϊδεύεις την κοιλίτσα και να πιστεύεις στο εμβρυακι σου...

Θα πάνε όλα καλά ...είχες κάποιες αποτυχία και φοβάσαι;

Πριν λέγαμε άντε να μείνουμε εγκυες, μετά άντε να φύγει το τρίμηνο, μετά άντε στη Β επιπέδου, μετά γέννα, μετά γιατί δεν πιάνει θηλή, γιατί δεν κοιμάται...

Θα τα καταφέρουμε...στατιστικά να το δεις...είμαστε τόσες έγκυες. Το περάσαμε μια φορά η κάθε μία...

Τι στο καλό;

Δεν μπορεί να πέφτει η βόμβα κάθε φορά, στο ίδιο σημείο...

 

Και εγώ έτσι θέλω να πιστεύω...

Έτσι και αλλιώς όπως το λες, δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα..κάνουμε ότι καλύτερο μπορουμε με βιταμίνες,αγωγές κλπ κλπ από εκεί και πέρα μόνο ο Θεός και η φύση...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Emmi@ είπε:

Και εγώ έτσι θέλω να πιστεύω...

Έτσι και αλλιώς όπως το λες, δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα..κάνουμε ότι καλύτερο μπορουμε με βιταμίνες,αγωγές κλπ κλπ από εκεί και πέρα μόνο ο Θεός και η φύση...

Εννοείται...δεν σου κρύβω ότι έχω σχεδόν κάθε μέρα, στιγμές διαύγειας και θετικής ενέργειας και στιγμές σχεδόν, καταστροφικές...όμως πάντα σκέφτομαι ότι κάνω ότι καλύτερο μπορώ...εγώ και όλες μας.

Κάθε μέρα είναι μια καλή ανάσα...

Θα σας ενημερώσω αύριο για τα νέα μου...εύχομαι να είναι ευχάριστα!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εννοείται...δεν σου κρύβω ότι έχω σχεδόν κάθε μέρα, στιγμές διαύγειας και θετικής ενέργειας και στιγμές σχεδόν, καταστροφικές...όμως πάντα σκέφτομαι ότι κάνω ότι καλύτερο μπορώ...εγώ και όλες μας.

Κάθε μέρα είναι μια καλή ανάσα...

Θα σας ενημερώσω αύριο για τα νέα μου...εύχομαι να είναι ευχάριστα!

Θα είναι τέλεια τα νέα σου!! Θα περιμένουμε με ανυπομονησία!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , iwanna24 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου...εμένα με πονάει φρικτά το στήθος...νιώθω τρελα κουρασμένη...επίσης, έχω συχνοουρια και βλέπω απίστευτους εφιάλτες!

Αναγουλες έχω λίγες και δεν μπορώ πλέον να πλύνω τα δόντια μου.

Η χοριακη μου ήταν 300 την Πέμπτη...

Θα δω αύριο πόσο είναι...

Δεν είναι απαραίτητο να έχεις κάτι νομίζω...κάθε εγκυμοσύνη είναι εντελώς διαφορετική...

Τα συμπτώματα, δεν μας λένε τίποτα πάντως. 

Καταλαβαίνω ότι φοβάσαι...εγώ τρέμω ...

Έχε πίστη, διότι δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα...σκέψου το. 

Να είσαι θετική, να χαϊδεύεις την κοιλίτσα και να πιστεύεις στο εμβρυακι σου...

Θα πάνε όλα καλά ...είχες κάποιες αποτυχία και φοβάσαι;

Πριν λέγαμε άντε να μείνουμε εγκυες, μετά άντε να φύγει το τρίμηνο, μετά άντε στη Β επιπέδου, μετά γέννα, μετά γιατί δεν πιάνει θηλή, γιατί δεν κοιμάται...

Θα τα καταφέρουμε...στατιστικά να το δεις...είμαστε τόσες έγκυες. Το περάσαμε μια φορά η κάθε μία...

Τι στο καλό;

Δεν μπορεί να πέφτει η βόμβα κάθε φορά, στο ίδιο σημείο...

 

Όχι δεν είχα για καλή μου τύχη κάποια αποτυχία.. το πρώτο παιδί μας το πιάσαμε χωρίς προσπάθεια και είχα μια εγκυμοσύνη με μηδέν συμπτώματα και τους 9 μήνες… δεν ξέρω πως είχε συμβεί αυτό..και όπως καλή εγκυμοσύνη είχα, έχω ένα πολύ εύκολο παιδί.

Η αδερφή μου είχε πολλές δυσκολίες και έχω δει πολλά και πάντα μου έλεγε ότι από τύχη δε μου συνέβη κάτι άσχημο στη κύηση γιατί δεν πρόσεχα είχα την άγνοια τότε.

και πάντα πίστευα ότι από τι 2ο θα τα δω όλα αλλα πάλι βλέπω ότι περνάνε οι μέρες και δε νιώθω τπτ. Ο γιατρός μου μου είπε ότι δε χρειάζεται να κάνω χοριακη οποτε δεν έχω ιδέα τι γίνεται…έκανα κάθε μέρα τεστακια βέβαια και έβλεπα ότι κάθε μέρα σκούραινε η γραμμή που σημαίνει ότι ανεβαίνει η χοριακη μου..

ευχομαι αύριο να έρθεις να μας πεις μια τέταρτο χοριακη!! Είμαι σίγουρη γι αυτό!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Martinaa είπε:

Όχι δεν είχα για καλή μου τύχη κάποια αποτυχία.. το πρώτο παιδί μας το πιάσαμε χωρίς προσπάθεια και είχα μια εγκυμοσύνη με μηδέν συμπτώματα και τους 9 μήνες… δεν ξέρω πως είχε συμβεί αυτό..και όπως καλή εγκυμοσύνη είχα, έχω ένα πολύ εύκολο παιδί.

Η αδερφή μου είχε πολλές δυσκολίες και έχω δει πολλά και πάντα μου έλεγε ότι από τύχη δε μου συνέβη κάτι άσχημο στη κύηση γιατί δεν πρόσεχα είχα την άγνοια τότε.

και πάντα πίστευα ότι από τι 2ο θα τα δω όλα αλλα πάλι βλέπω ότι περνάνε οι μέρες και δε νιώθω τπτ. Ο γιατρός μου μου είπε ότι δε χρειάζεται να κάνω χοριακη οποτε δεν έχω ιδέα τι γίνεται…έκανα κάθε μέρα τεστακια βέβαια και έβλεπα ότι κάθε μέρα σκούραινε η γραμμή που σημαίνει ότι ανεβαίνει η χοριακη μου..

ευχομαι αύριο να έρθεις να μας πεις μια τέταρτο χοριακη!! Είμαι σίγουρη γι αυτό!

Πολύ πιθανό, αφού δεν είχες συμπτώματα, να μην έχεις και τώρα...εγώ προσωπικά, ξέρω πάρα πολλές γυναίκες που δεν είχαν καμία ατυχία. Δεν ισχύει αυτό που λέει η αδερφή σου.

Οντως, αρκετές έχουμε δυσκολίες αλλά ο μέσος όρος, δεν έχει. Απλά ανήκεις στον μέσο όρο και ευτυχώς.

Είναι τέλειο, απόλαυσε το και μην αγχώνεσαι από εμάς...το λέω αλήθεια. Είμαστε μειοψηφία.

Καλύτερα που δεν κάνεις χοριακες...άγχος είναι μόνο...εγώ κάνω λόγω ιστορικού ...παίρνω πάρα πολλά φάρμακα και αν κάτι δεν τραβάει, έστω να τα κόψω. 

Λοιπόν, τα λέμε αύριο ξανά...

 

Καλό βράδυ σε όλες κορίτσια ❤️

  • Μου αρέσει 3

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , iwanna24 είπε:

Πολύ πιθανό, αφού δεν είχες συμπτώματα, να μην έχεις και τώρα...εγώ προσωπικά, ξέρω πάρα πολλές γυναίκες που δεν είχαν καμία ατυχία. Δεν ισχύει αυτό που λέει η αδερφή σου.

Οντως, αρκετές έχουμε δυσκολίες αλλά ο μέσος όρος, δεν έχει. Απλά ανήκεις στον μέσο όρο και ευτυχώς.

Είναι τέλειο, απόλαυσε το και μην αγχώνεσαι από εμάς...το λέω αλήθεια. Είμαστε μειοψηφία.

Καλύτερα που δεν κάνεις χοριακες...άγχος είναι μόνο...εγώ κάνω λόγω ιστορικού ...παίρνω πάρα πολλά φάρμακα και αν κάτι δεν τραβάει, έστω να τα κόψω. 

Λοιπόν, τα λέμε αύριο ξανά...

 

Καλό βράδυ σε όλες κορίτσια ❤️

Έχεις δίκιο το άγχος δε θα βοηθήσει σε κάτι. Θετική διάθεση και ότι είναι να συμβεί θα συμβεί! 
 

καλο βράδυ σε όλες ❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!έχουμε αναμονή τεστ κύησης υπερήχου?εγώ πήγα σήμερα για επιπλέον εξέταση θυροειδους γτ τώρα στην κύηση τσίμπησε πάλι κ θα πάω σε ενδοκρινολόγο!

@iwanna24κορίτσι μοθ με το καλό η τελευταία χοριακη σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Τώρα διάβασα όλα τα μηνύματα σας! Συγχαρητήρια στις νέες εγκυούλες με το καλό το μωράκι σας με μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Εγώ απο συμπτώματα το σκ ηρέμησα λιγο απο το στομάχι μου βεβαια ειχα και κόσμο οποτε μπορει να μη το σκεφτόμουν και τόσο πολυ! Αλλα ο πόνος στο στήθος αλλα επίπεδο! Βασικά οι θηλές μου με τσούζουν πολύ!

Οσον αφορά το θέμα με τους άντρες, εμένα ο δικός μου παίζει πολύ με τη μικρή ακόμα και όταν ήταν μωρό την έπαιρνε και για καφέ με τους φίλους του και παντού. Και ξέρει τα πάντα όσον αφορά την καθημερινή ρουτίνα της, δηλαδή το γάλα της, θα την κάνει μπάνιο και γενικά ασχολείται πολύ. Και ενα εξάμηνο είχε μείνει σπιτι μαζί της και δούλευα εγώ (τότε ηταν πολυ μωράκι) και ηξερε να κάνει τα πάντα. Αλλά το θέμα ειναι να κάνεις εσύ ξεκάθαρο τι θες. Δηλαδη θέλω βοήθεια με το μαγείρεμα, θέλω βοήθεια με το παιδί. Αλλιως δεν παίρνουν μπρος!!

Εμένα πχ ξέρει να μαγειρεύει και καλύτερα απο μένα απλά θα το κάνει μια φορά τη βδομαδα. Εκτός αν του ζητήσω εγώ παραπάνω. Από αλλες δουλειές στο σπίτι δεν κάνει αλλα το προσέχει. Δηλαδή συμμαζεύει ολα τα πράγματα δικά μου και δικά του, θα καθαρίσει το ψυγείο απο ληγμένα φαγητά και γενικά θα το διατηρεί σε τάξη. Αλλά εχω ελευθερία με την εννοια οτι κανονίζω οτι θελω το απογευμα και θα κατσει μαζί με το παιδί. Δεν τίθεται τετοιο θεμα δηλαδη.

Και όταν δούλευε και εμένα 9 με 9 δεν το θεωρούσα λόγο να μην ασχοληθει με το παιδί. Δηλαδή γυρνούσε την έκανε μπάνιο και καθόταν μαζί της. Μία ωρα αλλα να είσαι εκεί αφοσιωμένος στο παιδί αρκεί όταν είναι τέτοιες οι συνθήκες. Τώρα είμαι τυχερή γιατί έχουμε τη δική μας επιχείρηση οπότε ότι ώρα θέλει ερχεται σπίτι και συνήθως είναι νωρίς οπότε περνάμε όλο το απόγευμα μαζί. Ηθικό δίδαγμα ζητάμε βοήθεια και κάνουμε ξεκάθαρο τι θέλουμε και τί χρειαζόμαστε!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραάααα πέρα ως πέρα που λέει και η κολλητή μ!!! 

Κορίτσια όσες είχατε παλλινδρομες δυστυχώς από ότι καταλαβα θα ζήσουμε με  αυτόν τον φόβο μέχρι να γεννήσουμε.. παθούσα!! Με το που εμεινα ειχα πονο αριστερα πηγα γιατρο γτ νομιζα οτι ειχα εξωμητριο.. προχθες Παρασκευή νύχτα πονούσα χαμηλά όλο το βράδυ και Σάββατο βράδυ πήγα εφημερεύον γτ είπα πάει το εχασα.. πλέον τα εχω χάσει τα λογικά μου.. εγώ δεν ήμουν έτσι.. εγώ στο 7ο 8ο 9ο δεν ένοιωθα το παιδι για 24ωρες και δεν αγχωνομουν ήξερα ότι κοιμάται.. είχα μάθει το πρόγραμμα του... Τώρα φοβάμαι και την σκιά μου.. @marilia35 Στο εφημερεύον άκουσα καρδούλα τελικά μάλλον θα ακούσεις και εσυ είχαμε ίδια περίοδο από ότι θυμάμαι.. ασθενή μεν αλλά είναι πολύ αρχή ακόμα.. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , enjoy είπε:

Καλημέραάααα πέρα ως πέρα που λέει και η κολλητή μ!!! 

Κορίτσια όσες είχατε παλλινδρομες δυστυχώς από ότι καταλαβα θα ζήσουμε με  αυτόν τον φόβο μέχρι να γεννήσουμε.. παθούσα!! Με το που εμεινα ειχα πονο αριστερα πηγα γιατρο γτ νομιζα οτι ειχα εξωμητριο.. προχθες Παρασκευή νύχτα πονούσα χαμηλά όλο το βράδυ και Σάββατο βράδυ πήγα εφημερεύον γτ είπα πάει το εχασα.. πλέον τα εχω χάσει τα λογικά μου.. εγώ δεν ήμουν έτσι.. εγώ στο 7ο 8ο 9ο δεν ένοιωθα το παιδι για 24ωρες και δεν αγχωνομουν ήξερα ότι κοιμάται.. είχα μάθει το πρόγραμμα του... Τώρα φοβάμαι και την σκιά μου.. @marilia35 Στο εφημερεύον άκουσα καρδούλα τελικά μάλλον θα ακούσεις και εσυ είχαμε ίδια περίοδο από ότι θυμάμαι.. ασθενή μεν αλλά είναι πολύ αρχή ακόμα.. 

 

Είχες περιπέτεια κορίτσι μου αλλά άκουσες καρδούλα μπράβο κορίτσι μου!όλα καλά θα πάνε!δν θυμάμαι αν περνεις προγεστερόνη θα μπορούσες βοηθά απίστευτα στα πονακια χαλαρώνει η μήτρα!μακάρι κορίτσι μου ως αύριο αγωνιώ!μου είπε ο ντοκ στο επόμενο ραντεβού πρέπει να δούμε καρδιακή λειτουργία!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πέρα ως πέρα!

 

@enjoy μουυυ έδωσα...περιμένω...μέσα στο άγχος φυσικά. Τακα τουκα γλυκούλα ...σε παρακαλώ...έχεις το μαξιλάρι σου...απόλαυσε το μωρό μου...σκέψου ότι το μωράκι σου είναι καλα και γίνεται ανθρωπάκι! Εδώ θα είμαστε και θα μας λες τα ευχάριστα ❤️

@marilia35 καλημέρα καλή μου και ευχαριστώ που με σκέφτεσαι...ελπίζω να πάνε όλα καλα...θα ακούσεις καρδούλα τώρα και εσύ και θα είμαστε πολύ χαρούμενες ❤️

Σε όλα τα κορίτσια μου, μια καλή εβδομάδα με όμορφα νέα ...

Περιμένω και την @anemoni1989...μην ξεχνιόμαστε :P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

@enjoy άκουσες καρδούλα τι καλά!!!

Όλα καλά θα πάνε!! Καταλαβαίνω πως νιώθεις και εγώ να όλες οι κοπέλες που περάσαμε μια η περισσότερες δυσκολίες..απλά προσπαθώ να το παίρνω χαλαρά και όσο μπορώ να μην κάνω όνειρα..το ξέρω ακούγεται άσχημο αλλά λειτουργεί σαν άμυνα του οργανισμού. 

@marilia35 με το καλό να ακούσεις καρδούλα και εσυ κορίτσι!!

Εγώ σήμερα το πρωί έδωσα αίμα για την πρώτη χοριακη, περιμένω αποτέλεσμα για να τηλεφωνήσω σε αιματολογο και γυναικολόγο...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...