Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

CAFE ΑΠΟΒΟΛΕΣ 2021


Recommended Posts

Διαβάζω για αποβολές, παλλινδρομες, βιοχημικές τους τελευταίους μήνες!! Τι γίνεται βρε κορίτσια το 2021??? Και εγώ μια παλινδρομη πέρασα τώρα το καλοκαίρι με αποξεση 22Ιουνιου..  πρώτη φορά... έχω 2 παιδάκια βεβαια αλλα ήταν σοκαριστικό για να μην πω απαλευτο... το άφησα απλά να περάσει χωρίς να το αναλύσω και να πονάω... Αλλά όλο το σκέφτομαι... Και θέλω και αλλο παιδάκι.. . Αλλά από την άλλη λέω τέλος δεν θέλω να ξαναπονεσω... Και από την άλλη λέω ποτέ θα περάσει το deadline της γιατρου για την επόμενη προσπάθεια...

Αν θέλετε ελάτε να κάνουμε παρέα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , enjoy είπε:

Διαβάζω για αποβολές, παλλινδρομες, βιοχημικές τους τελευταίους μήνες!! Τι γίνεται βρε κορίτσια το 2021??? Και εγώ μια παλινδρομη πέρασα τώρα το καλοκαίρι με αποξεση 22Ιουνιου..  πρώτη φορά... έχω 2 παιδάκια βεβαια αλλα ήταν σοκαριστικό για να μην πω απαλευτο... το άφησα απλά να περάσει χωρίς να το αναλύσω και να πονάω... Αλλά όλο το σκέφτομαι... Και θέλω και αλλο παιδάκι.. . Αλλά από την άλλη λέω τέλος δεν θέλω να ξαναπονεσω... Και από την άλλη λέω ποτέ θα περάσει το deadline της γιατρου για την επόμενη προσπάθεια...

Αν θέλετε ελάτε να κάνουμε παρέα!!!

Χαίρεται λυπάμαι που πέρασες αυτή τη δυσάρεστη εμπειρία, εγώ ακόμα να γίνω μανούλα και εύχομαι να γίνω σύντομα με τον άντρα μου είμαστε μαζί από το 2015 κάναμε πολιτικό τον Μάιο που μας πέρασε και θελουμε πολύ ένα μωράκι! Δεν ξέρω τον πόνο σου γιατί ποτέ δεν το έζησα όμως θα σου πω να πάρεις τον χρόνο σου, και να μη φοβάσαι κάθε εμπόδιο είναι για καλό όσο γραφικό και αν ακούγεται! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Χαίρεται λυπάμαι που πέρασες αυτή τη δυσάρεστη εμπειρία, εγώ ακόμα να γίνω μανούλα και εύχομαι να γίνω σύντομα με τον άντρα μου είμαστε μαζί από το 2015 κάναμε πολιτικό τον Μάιο που μας πέρασε και θελουμε πολύ ένα μωράκι! Δεν ξέρω τον πόνο σου γιατί ποτέ δεν το έζησα όμως θα σου πω να πάρεις τον χρόνο σου, και να μη φοβάσαι κάθε εμπόδιο είναι για καλό όσο γραφικό και αν ακούγεται! 

Γεια σου αγάπη μου.... Ναι ήταν δύσκολο... έχω περάσει και χειρότερα στη ζωή μου!!! Απλά ίσως το συγκεκριμένο δεν το έχω μοιραστεί τόσο καιρό και ήθελα να το βγάλω από μέσα μου.. Και θα ήθελα να μιλάμε και για τυχόν επομενες προσπάθειες και καθημερινα συναισθήματα για όποιες θελουν!!! 

Εύχομαι και σε σένα και σε όλες τις γυναίκες να δώσει ο Θεος σύντομα!!!!

Και που λέτε να το πω και δημόσια αν και το έχω μοιραστεί με κάποιες... το πρώτο μου παιδάκι είχε παιδικό καρκίνο και αντιμετωπίστηκε... στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου ειχα αιμοραγια και πηγαινε προς αποβολή αλλα τα καταφερε τελικα ο μπέμπης... Και προχθές τον βάπτισα!!!

Και η 3η κατεληξε παλλινδρομη..

Μετα τον πρωτο μου περασαν 4 χρονια για να κανω το δευτερο... ήμουν πολύ διστακτική μην γεννηθει και ο 2ος άρρωστος.. 

Και η τρίτη προσπαθεια ήταν αυθόρμητη απόφαση... ενώ ήταν ο 2ος 2-3μηνων... Δεν πρόσεχαμε είπαμε αν έρθει καλώς ότι γίνει... αλλα τελικά πσλλινδρομησε..

Αυτά που λέτε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , enjoy είπε:

Γεια σου αγάπη μου.... Ναι ήταν δύσκολο... έχω περάσει και χειρότερα στη ζωή μου!!! Απλά ίσως το συγκεκριμένο δεν το έχω μοιραστεί τόσο καιρό και ήθελα να το βγάλω από μέσα μου.. Και θα ήθελα να μιλάμε και για τυχόν επομενες προσπάθειες και καθημερινα συναισθήματα για όποιες θελουν!!! 

Εύχομαι και σε σένα και σε όλες τις γυναίκες να δώσει ο Θεος σύντομα!!!!

Και που λέτε να το πω και δημόσια αν και το έχω μοιραστεί με κάποιες... το πρώτο μου παιδάκι είχε παιδικό καρκίνο και αντιμετωπίστηκε... στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου ειχα αιμοραγια και πηγαινε προς αποβολή αλλα τα καταφερε τελικα ο μπέμπης... Και προχθές τον βάπτισα!!!

Και η 3η κατεληξε παλλινδρομη..

Μετα τον πρωτο μου περασαν 4 χρονια για να κανω το δευτερο... ήμουν πολύ διστακτική μην γεννηθει και ο 2ος άρρωστος.. 

Και η τρίτη προσπαθεια ήταν αυθόρμητη απόφαση... ενώ ήταν ο 2ος 2-3μηνων... Δεν πρόσεχαμε είπαμε αν έρθει καλώς ότι γίνει... αλλα τελικά πσλλινδρομησε..

Αυτά που λέτε...

Πωπω πέρασες πολύ δύσκολα με τα παιδάκια σου να σου ζήσουν να τα χαίρεσαι, δες τα παιδιά σου σαν παράδειγμα για να παλινδρόμησε ίσως να υπήρχε λόγος, εύχομαι η επόμενη φορά να έχει ένα happy end και να το ευχαριστηθείς!! Να είσαι ευγνώμων και όλα θα έρθουν!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/8/2021 at 5:10 ΜΜ, enjoy είπε:

Γεια σου αγάπη μου.... Ναι ήταν δύσκολο... έχω περάσει και χειρότερα στη ζωή μου!!! Απλά ίσως το συγκεκριμένο δεν το έχω μοιραστεί τόσο καιρό και ήθελα να το βγάλω από μέσα μου.. Και θα ήθελα να μιλάμε και για τυχόν επομενες προσπάθειες και καθημερινα συναισθήματα για όποιες θελουν!!! 

Εύχομαι και σε σένα και σε όλες τις γυναίκες να δώσει ο Θεος σύντομα!!!!

Και που λέτε να το πω και δημόσια αν και το έχω μοιραστεί με κάποιες... το πρώτο μου παιδάκι είχε παιδικό καρκίνο και αντιμετωπίστηκε... στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου ειχα αιμοραγια και πηγαινε προς αποβολή αλλα τα καταφερε τελικα ο μπέμπης... Και προχθές τον βάπτισα!!!

Και η 3η κατεληξε παλλινδρομη..

Μετα τον πρωτο μου περασαν 4 χρονια για να κανω το δευτερο... ήμουν πολύ διστακτική μην γεννηθει και ο 2ος άρρωστος.. 

Και η τρίτη προσπαθεια ήταν αυθόρμητη απόφαση... ενώ ήταν ο 2ος 2-3μηνων... Δεν πρόσεχαμε είπαμε αν έρθει καλώς ότι γίνει... αλλα τελικά πσλλινδρομησε..

Αυτά που λέτε...

Νταξει φίλη είσαι ηρωίδα. Εμένα ίκτερο είχε το μικρότερο μωρό μου και έκλαιγα επειδή μπήκαμε 3 μέρες νοσοκομείο, όχι να περάσει τέτοια περιπέτεια. Και να το βλέπω να πονάει ή να μην είναι καλά και να μη μπορώ να κάνω τίποτα; είσαι πολύ μαχιμη. Μετά από αυτή την περιπέτεια όμως, σε έριξε η αποβολή; η αποβολή δεν είναι τίποτα!!! 1 στις 4 εγκυμοσύνες καταλήγει σε αποβολή. Το πιο συχνό φαινόμενο είναι αυτό. Και για να συμβεί σημαίνει ότι το μωρό σου ήταν άρρωστο και γι' αυτό η φύση προνοησε. Δόξα τω θεώ πρέπει να πεις. Άκου που σού λέω. Κι εγώ παθουσα. Η πρώτη μου εγκυμοσύνη, το 16. Στο μήνα πάνω έμεινα έγκυος. Αλλά ένα μωρό, δεν σε κάνει να ξεχάσεις. Έγινε, ζηστο, θρηνησε αν το θες, θα το ξεπεράσεις όμως. Εδώ πέρασες χειρότερα, αυτό δεν είναι τίποτα. Θα με θυμηθείς... Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ισχύει.... χίλια δίκια έχεις περνάω και εγώ τα ψυχολογικά όπως κάθε μια μας... είναι και φρέσκο βλέπω και αλλα κορίτσια παθουσες και έβγαλα και εγώ τον καημό μου... ήταν της στιγμής το παραπονακι!!! Κάπου διάβασα για την MELODY νομίζω και για μια άλλη κοπελα και θυμήθηκα και εγώ τα δικά μου... είχα χοριακη 1500 το ειχα παρει αποφαση οτι ειμαι και περίμενα να πάω για υπέρηχο και είχα σάκο χωρίς νινακι.... ήττα.... Και όταν διαβάζω για άλλες το ξαναζω... Και συμπονω και άστα να πάνε... συμπάσχω... 

Να είστε καλά που μου γράψατε... είστε οι καλύτερες... 

Και μην παρεξηγείτε... Φυσικά και δεν είμαι αχάριστη... απλά όταν ζεις κάτι όταν το ξαναθυμασαι όταν έχεις λίγο και τις ορμόνες να σε βασανίζουν... τα συναισθήματα είναι έντονα... για αυτό άνοιξα το θέμα... ήταν κάτι χωρίς πολύ σκέψη... ήθελα απλά να κάνουμε παρέα γτ είδα ότι και άλλες πέρασαν το ιδιο πρόσφατα και ήθελα να δω σε τι φάση βρίσκονται πως το αντιμετωπίζουν κ τα λοιπά...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, enjoy είπε:

Ισχύει.... χίλια δίκια έχεις περνάω και εγώ τα ψυχολογικά όπως κάθε μια μας... είναι και φρέσκο βλέπω και αλλα κορίτσια παθουσες και έβγαλα και εγώ τον καημό μου... ήταν της στιγμής το παραπονακι!!! Κάπου διάβασα για την MELODY νομίζω και για μια άλλη κοπελα και θυμήθηκα και εγώ τα δικά μου... είχα χοριακη 1500 το ειχα παρει αποφαση οτι ειμαι και περίμενα να πάω για υπέρηχο και είχα σάκο χωρίς νινακι.... ήττα.... Και όταν διαβάζω για άλλες το ξαναζω... Και συμπονω και άστα να πάνε... συμπάσχω... 

Να είστε καλά που μου γράψατε... είστε οι καλύτερες... 

Και μην παρεξηγείτε... Φυσικά και δεν είμαι αχάριστη... απλά όταν ζεις κάτι όταν το ξαναθυμασαι όταν έχεις λίγο και τις ορμόνες να σε βασανίζουν... τα συναισθήματα είναι έντονα... για αυτό άνοιξα το θέμα... ήταν κάτι χωρίς πολύ σκέψη... ήθελα απλά να κάνουμε παρέα γτ είδα ότι και άλλες πέρασαν το ιδιο πρόσφατα και ήθελα να δω σε τι φάση βρίσκονται πως το αντιμετωπίζουν κ τα λοιπά...

Κάνεις δε σε παρεξηγεί, ειδικά όσες είμαστε παθουσες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...