Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μήνες εγκυμοσύνης αντίστοιχα σε εβδομάδες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Η γιατρος μου ειπε χονδρικα για να μην μπερδεύομαι ( γτ οι συγγενεις πριζουν τον κοσμακη και αναρωτιούνται και τι θα πει ταδε εβδομαδες) θα μετράω όχι εβδομάδες Αλλά με βάση την τελευταία περίοδο τους μηνες..  πχ αν είχες περίοδο 7/10, 7/11 1μηνων εισαι 7/12 2μηνων 7/1 3μηνων και ούτω καθεξης... αν σε βοηθάει...

εμένα δεν μου άρεσε αυτό! εγώ μετραω πχ αν εισαι 19 εβδομαδων κανω τους εξης γελοιους (ευκολους) υπολογισμους..

19εβδομαδες×7ημερες=Χ

Χ/30ημερες(που έχεις ένα μηνας)=Υ

Υ ΕΙΝΑΙ οι μήνες που Είσαι!!

Πχ

19Χ7=133 ημερες

133/30=4.43 μηνες

Δηλαδή 4,43 = 4μιση μηνων.

Υπάρχουν και άλλοι τρόποι πολλοί... θα σου πουν και τα άλλα κορίτσια εγώ βολεύομαι με πράξεις γτ έχεις ακρίβεια!! (Υπάρχουν και μήνες που είναι 31 η Φεβρουάριος κουτσός εγώ βάζω και αυτους τους παραμέτρους μέσα Αλλά δεν σε μπερδεύω με περισσότερα... γτ δεν εχει διαφορα μικρη 1 εβδομαδα πανω κάτω διαφορα)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , enjoy είπε:

Η γιατρος μου ειπε χονδρικα για να μην μπερδεύομαι ( γτ οι συγγενεις πριζουν τον κοσμακη και αναρωτιούνται και τι θα πει ταδε εβδομαδες) θα μετράω όχι εβδομάδες Αλλά με βάση την τελευταία περίοδο τους μηνες..  πχ αν είχες περίοδο 7/10, 7/11 1μηνων εισαι 7/12 2μηνων 7/1 3μηνων και ούτω καθεξης... αν σε βοηθάει...

εμένα δεν μου άρεσε αυτό! εγώ μετραω πχ αν εισαι 19 εβδομαδων κανω τους εξης γελοιους (ευκολους) υπολογισμους..

19εβδομαδες×7ημερες=Χ

Χ/30ημερες(που έχεις ένα μηνας)=Υ

Υ ΕΙΝΑΙ οι μήνες που Είσαι!!

Πχ

19Χ7=133 ημερες

133/30=4.43 μηνες

Δηλαδή 4,43 = 4μιση μηνων.

Υπάρχουν και άλλοι τρόποι πολλοί... θα σου πουν και τα άλλα κορίτσια εγώ βολεύομαι με πράξεις γτ έχεις ακρίβεια!! (Υπάρχουν και μήνες που είναι 31 η Φεβρουάριος κουτσός εγώ βάζω και αυτους τους παραμέτρους μέσα Αλλά δεν σε μπερδεύω με περισσότερα... γτ δεν εχει διαφορα μικρη 1 εβδομαδα πανω κάτω διαφορα)

Χαχαχαχα γέλασα πολύ με τον υπολογισμό σου αλλά οντως είναι πιο σωστός παρά της γιατρού που είναι λίγο μπακαλίστικος που λένε κ στο χωριό μου 

Link to comment
Share on other sites

1ος μηνας:1-4εβδ

2ος μηνας:5-8εβδ

3ος μηνας:9-13εβδ

4ος μηνας:14-17εβδ

5ος μηνας:18-21εβδ

6ος μηνας:22-26εβδ

7ος μηνας:27-30εβδ

8ος μηνας:31-35εβδ

9ος μηνας:36-40εβδ

κ ισχυει κ το αλλο που εγραψε μια κοπελα.με τελευταια περιοδο 17/10,ο πρωτος μηνας ειναι ως 17/11,κ αλλαζεις μηνα καθε 17

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...