Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μωράκια Αυγούστου 2022


Recommended Posts

Καλημερα! Σας διαβάζω χρόνια χωρίς να είμαι μαμά, παντα το σκεφτόμουν να γίνω και παντα το φοβόμουν να γίνω! Χθες είχα δυο θετικά τεστ και έχω σαστίσει! Κάτι μου λέει ότι θα είμαστε πολύ ευτυχισμένοι με αυτό το πλασματάκι και κτ άλλο ότι δεν μπορώ να τα καταφέρω! Οι δυσκολίες μου ειναι ψυχολογικής φύσεως καθως πάσχω από αγχώδη διαταραχή και φοβάμαι, με την μείωση φαρμάκων και τις ναυτιες, υποτροπή και κρίσεις πανικού. Προς το παρόν λέω στον εαυτό μου να το πάρει μέρα με την μέρα και όλα θα τα αντιμετωπίσουμε. Ευτυχώς έχω πολύ υποστήριξη από το περιβάλλον (σύντροφος-οικογένεια) καθως και από τον γυναικολόγο και την ψυχίατρο οι οποίοι αμέσως συνεργάστηκαν για το καλύτερο δυνατό. Ξεκινάω εγώ  -η πιο φοβισμένη-  την ενότητα, για να έχω συνοδοιπόρους στην ίδια φάση και για να αρχίσω το συνειδητοποιώ σιγά σιγά :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οοοοοοολεεεεεεεεε!!!!!

καλώς ήρθαν και τα μωράκια Αυγούστου 2022!!! 

Καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες!!!

Για το θέμα των κρίσεων πανικού δεν εχω ακούσει πολλά.. Μόνο το ότι υπάρχουν.. 

Είναι μια κατάστασή ο πανικος που προκύπτει χωρίς αιτία??? Η είναι κάτι που πηγάζει από κάποια αιτία, Απλά σε κάθε άνθρωπο είναι διαφορετική??

Αν είναι το δεύτερο με πολύ δουλίτσα αν ξεκλειδώσεις την αιτία και την αντιμετωπισεις ίσως λήξουν Όλα!!!

Εύχομαι να απαλλαγείς συντόμως και να χαρείς την ευλογία που δέχτηκες!!! 

Μην φοβάσαι την διακοπη φαρμακευτικής αγωγής!!!

Η προσευχή είναι μεγαλύτερη θεραπευτικη αγωγή και ακολουθείται εφόρου ζωής!!! 

Να.εχεις αληθινή πίστη και όλα θα πάνε κατά Θεον!! 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...