Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Melody90 είπε:

Μην αγχώνεσαι από τη στιγμή που το λες στο γιατρό σου και οι εξετάσεις σου βγαίνουν καλές δεν υπάρχει πρόβλημα είχα γνωστή που τα πόδια τις είχαν γίνει νταούλι!!!!δεν φορούσε παπούτσια πια η κοπέλα αλλά μόνο σαγιονάρες τεράστια πόδια σου λέω κ όμως ούτε λεύκωμα ούτε ουρικό ούτε πίεση σακχάρο τίποτα.. απλά έκανε κατακράτηση υγρών λόγω εγκυμοσύνης γέννησε τέλη Αυγούστου κ αυτή κ μετά ξεπρηστηκε και ησύχασε...

Συμπληρώνω τη flashdance είναι κ το επίδομα γέννας το οποίο παίρνεις 1000  ευρώ ένα μήνα μετα τη γέννα κ 1000 όταν το παιδί γίνει 5 μηνών.στις διδυμομανουλες είναι 4000 χιλιάδες ευρώ.τους κωδικούς τους παίρνεις στην κλινική με το που δηλωθεί το παιδί.κ με το που βγεις από την κλινική κάνει ο λογιστής σου το Α21 επίδομα παιδιού το ποσό που θα πάρεις έχει σχέση με το εισόδημα το οικογενειακό που έχεις.

 

Το επίδομα αυτό που λες δεν είναι από το ΙΚΑ για αυτό δεν το ανέφερα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@KoraliaP @Aggelikh NtNt @Melody90 κοριτσια καλησπερα!! Άργησα να απαντησω διοτι ναι μεν πηγε καλα η περιδεση αλλα ψυχολογικα ειμαι πατος.Μου εχει ερθει μεγαλη κεραμιδα...ελπιζω να βρω το κουραγιο να ανταπεξελθω. @Aggelikh Nt δεν ειχα κανενα μα κανενα συμπτωμα,ισα ισα μεχρι τωρα δεν ειχα καταλαβει εγκυμοσύνη,δεν ειχα το παραμικρο συμπτωμα.Το εχω παρει πολυ βαρια ολο αυτο που εχει συμβει...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, flashdance είπε:

Σαν ιδιωτικός υπάλληλος επίδομα κυοφοριας 56 μέρες πριν γεννήσεις εφόσον έχεις τις προϋποθέσεις και επίδομα λοχείας 63 μερες μετά την γέννα

 

Ξέρετε για τι ποσό μιλάμε ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Mairiv είπε:

Ξέρετε για τι ποσό μιλάμε ; 

εξαρτάται από τη σύμβαση που έχεις ή έξαωρες παίρνουν λιγότερα η τετράωρες ακόμα λιγότερα η οκταωρες πιο πολλά λεφτά αναλόγως.

Δεν θυμάμαι ρε συ καθόλου ποσά έχω τέσσερα χρόνια που πήρα τελευταία φορά μετά σταμάτησα τη δουλειά και δεν τα θυμάμαι.. το κυοφορίας δεν ήταν πολλά λεφτά στο λοχίας είχα πάρει παραπάνω πάντως πρέπει να ήταν γύρω στα 500 600 ευρώ αλλά εγώ δεν είχα καλή σύμβαση είχα τετράωρη (ενώ δούλευα 9ωρο):evil:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mairiv είπε:

Ξέρετε για τι ποσό μιλάμε ; 

Δεν είναι στάνταρ. Έχει να κάνει με το μισθό, τα ένσημα σου και την ασφαλιστική σου κλάση. Αν ασφαλίζει καποιο άλλο μέλος της οικογένειας παίρνεις 10% προσαύξηση στο συνολικό ποσό για το κάθε μέλος που ασφαλιζεις. 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Μην αγχώνεσαι από τη στιγμή που το λες στο γιατρό σου και οι εξετάσεις σου βγαίνουν καλές δεν υπάρχει πρόβλημα είχα γνωστή που τα πόδια τις είχαν γίνει νταούλι!!!!δεν φορούσε παπούτσια πια η κοπέλα αλλά μόνο σαγιονάρες τεράστια πόδια σου λέω κ όμως ούτε λεύκωμα ούτε ουρικό ούτε πίεση σακχάρο τίποτα.. απλά έκανε κατακράτηση υγρών λόγω εγκυμοσύνης γέννησε τέλη Αυγούστου κ αυτή κ μετά ξεπρηστηκε και ησύχασε...

Συμπληρώνω τη flashdance είναι κ το επίδομα γέννας το οποίο παίρνεις 1000  ευρώ ένα μήνα μετα τη γέννα κ 1000 όταν το παιδί γίνει 5 μηνών.στις διδυμομανουλες είναι 4000 χιλιάδες ευρώ.τους κωδικούς τους παίρνεις στην κλινική με το που δηλωθεί το παιδί.κ με το που βγεις από την κλινική κάνει ο λογιστής σου το Α21 επίδομα παιδιού το ποσό που θα πάρεις έχει σχέση με το εισόδημα το οικογενειακό που έχεις.

 

@Melody90 είσαι τόσο καθησυχαστική κάθε φορά που θέλω να σε κάνω μια αγκαλιά! Αύριο πάω κι εγώ για Β επιπέδου! Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Θα σας πω αύριο νέα ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

@Melody90 είσαι τόσο καθησυχαστική κάθε φορά που θέλω να σε κάνω μια αγκαλιά! Αύριο πάω κι εγώ για Β επιπέδου! Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Θα σας πω αύριο νέα ❤️

Όλα θέλουν ψυχραιμία για να αντιμετωπιστούν η αλήθεια είναι...άντε να πας πεις νέα σήμερα από τον υπέρηχο!!!με το καλό!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα ! Ακόμα στη γιατρό είμαι περπατάμε βασικά γιατί δεν μας αφήνει να δούμε καρδούλα! Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω εγώ είμαι 22 εβδομάδων ακριβώς (και 0 μέρες) και το βάρος του μπέμπη είναι 400 gr εσάς σε αντίστοιχη εβδομάδα θυμάστε ποσό ήταν; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Mairiv είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Ακόμα στη γιατρό είμαι περπατάμε βασικά γιατί δεν μας αφήνει να δούμε καρδούλα! Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω εγώ είμαι 22 εβδομάδων ακριβώς (και 0 μέρες) και το βάρος του μπέμπη είναι 400 gr εσάς σε αντίστοιχη εβδομάδα θυμάστε ποσό ήταν; 

Kalimera @MairivEgw paraskevi pou piga sto giatro imouna akrivos stin 20 eudomada.kai h mpempa mou itan 350 gramaria o giatros eipe oti eina mia xara gia tis eudomades pou einai..opote mia xara pas...❤❤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Simona είπε:

Kalimera @MairivEgw paraskevi pou piga sto giatro imouna akrivos stin 20 eudomada.kai h mpempa mou itan 350 gramaria o giatros eipe oti eina mia xara gia tis eudomades pou einai..opote mia xara pas...❤❤

Αχ αλήθεια ; Γιατί εδώ η εμβρυολογο σ με φόβισε μου είπε ότι είναι μικρό το βάρος του και εομαι πολύ στεναχωρημένη !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 46 λεπτά , Mairiv είπε:

Αχ αλήθεια ; Γιατί εδώ η εμβρυολογο σ με φόβισε μου είπε ότι είναι μικρό το βάρος του και εομαι πολύ στεναχωρημένη !

Siga kale min fovasai,ola kala einai.den einai ola ta mora idia merika einai pio megala merika pio mikra ayto den simenei oti kati den paei kala.emena 350 gramaria einai eimai stin 20 eudomada.o giatros mou eipe mia xara einai kai oti apo edw kai pera tha arxisei na megalonei grigora.min fovasai katholou!!tha deis apo egw kai pera tha arxisei na megalonei.mpori na einai mikro tora kai tous teleuteous dio mines na ta parei ta gramaria mpam mpam.opos sou eipa kai pio pano ksereis oti ola ta paidakia den geniontai idia kila.merika einai pio mikra merika pio megala.exeis akoma evdomades omws tha deis pos ta megalosei.egw den anxonomai katholou afou mou eipe o giatros oti einai mia xara.se mia evdomada exo kai to b epipedou tha dw kai ekei ti tha ginei.egw mono xeromai kai anipomonw den vazw kakes skepseis katholou sto kefali mou,giati oi kakes skepseis prokaloun pragmata.To moraki sou einai mia xara.❤❤❤

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, doremina είπε:

@KoraliaP @Aggelikh NtNt @Melody90 κοριτσια καλησπερα!! Άργησα να απαντησω διοτι ναι μεν πηγε καλα η περιδεση αλλα ψυχολογικα ειμαι πατος.Μου εχει ερθει μεγαλη κεραμιδα...ελπιζω να βρω το κουραγιο να ανταπεξελθω. @Aggelikh Nt δεν ειχα κανενα μα κανενα συμπτωμα,ισα ισα μεχρι τωρα δεν ειχα καταλαβει εγκυμοσύνη,δεν ειχα το παραμικρο συμπτωμα.Το εχω παρει πολυ βαρια ολο αυτο που εχει συμβει...

Θα το βρεις το κουράγιο για το παιδάκι σου ... Να σκέφτεσαι ότι πολλές γυναίκες έχουν κάνει περίδεση και πήγαν όλα πολύ πολύ καλά. Γι'αυτό την κάνουν άλλωστε κιόλας! Σε ρωτάω για τα συμπτώματα γιατί έγω απο τις διαφορές ιστορίες που έχω διαβάσει στο φόρουμ έχω αγχωθει για τον τράχηλο μου χωρίς να μου έχει πει κάτι ανησυχητικό ο γιατρός προς το παρόν. Την Τετάρτη έχω τον β' επιπέδου και με έχει φάει το άγχος και για τον τράχηλο και για το μωρό...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aggelikh Nt είπε:

Θα το βρεις το κουράγιο για το παιδάκι σου ... Να σκέφτεσαι ότι πολλές γυναίκες έχουν κάνει περίδεση και πήγαν όλα πολύ πολύ καλά. Γι'αυτό την κάνουν άλλωστε κιόλας! Σε ρωτάω για τα συμπτώματα γιατί έγω απο τις διαφορές ιστορίες που έχω διαβάσει στο φόρουμ έχω αγχωθει για τον τράχηλο μου χωρίς να μου έχει πει κάτι ανησυχητικό ο γιατρός προς το παρόν. Την Τετάρτη έχω τον β' επιπέδου και με έχει φάει το άγχος και για τον τράχηλο και για το μωρό...

@Aggelikh NtΣε καταλαβαίνω. εγώ έχω το απόγευμα β επιπέδου και είμαι όλο άγχος για όλα. Πέρασα και κοβιντ τις περασμένες μέρες κ θέλω να βεβαιωθώ ότι είναι όλα καλά!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , MarthaK είπε:

@Aggelikh NtΣε καταλαβαίνω. εγώ έχω το απόγευμα β επιπέδου και είμαι όλο άγχος για όλα. Πέρασα και κοβιντ τις περασμένες μέρες κ θέλω να βεβαιωθώ ότι είναι όλα καλά!!! 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Να μας στείλεις μας μας πεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Ακόμα στη γιατρό είμαι περπατάμε βασικά γιατί δεν μας αφήνει να δούμε καρδούλα! Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω εγώ είμαι 22 εβδομάδων ακριβώς (και 0 μέρες) και το βάρος του μπέμπη είναι 400 gr εσάς σε αντίστοιχη εβδομάδα θυμάστε ποσό ήταν; 

Καλημέρα, εμένα στις 21w & 3d που έκανα την β επιπέδου ήταν 426γρ ο μπέμπης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...