Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Simona είπε:

Den iparxei provlima koritsi mou tora tha pane ola kala,apla apo oti katalava den prepei na kaneis alla paidia.etsi k alios exeis 3 agoria kai tora tha erthei kai to koritsaki mia xara.pios kanei simera 4 paidia kanenas.mpravo sou auto exw na sou pw❤Episis exo akousei ta kalitera gia to papageorgiou,genisan polles gnostes mou ekei.Kai egw ekei ithela na genisw alla o giatros mou doulevei sto Genesis opote tha paw ekei.Kai ekei kala einai ksereis exei genisei ekei.Kai egw fovamai akrivos apo auta pou eipes giati 3 kaiseriki tha kanw,apla se mena h diafora einai 14 xronia apo tin defteri kaiseriki isos ayto einai kalo den ksero.O giatros mou leei meta apo tosa xronia tha eisai san protara alla pote den ksereis ti mpori na simvei sto xeirourgio.kai egw koritsaki perimenw telika.Exw enan gio kai mia kori kai tora koritsaki pali mia xara.kai stamataw alla paidia den kanw me  tipota.ftanoun 3 xxaxa.Eimai kai 34 xronon me 3 paida mia xara.Teleutaia mou fora einai makari na pane ola kala kai telos.Min stenaxoriesai katholou ola kala tha pane tha deis.Esu toses mines mou dineis kouragio kai simvoles tora ti epathes..afou ksero pos eisai dinati...Den iparxei logos tha pas sto papageorgiou kai ola kala.❤❤❤

Αυτός ο γιατρός είναι αυτής της άποψης ένας άλλος πάλι μπορεί να έχει άλλη άποψη πάλι πάνω στο θέμα καισαρική φυσικά υπάρχουν και οι γυναίκες που έχουν κάνει και 7 και 8 καισαρικές... Το θέμα είναι ο καθένας πόσο θα ρισκάρει, τι καθοδήγηση έχει ο καθένας από το γιατρό του η απόσταση μεταξύ των καισαρικών είναι πολλά άσε... Αυτό είναι υπέρ σου που έχεις τόσα χρόνια να κάνεις καισαρική!!!εγώ τον Ιούνιο θα κλείσω 2 χρόνια.. κοριτσάκι αλήθεια??? μπράβο το έχεις ζήσει εσύ οπότε θα ξέρεις πως είναι με κόρη.. αλήθεια αφού τα έχεις και τα δύο ποια η διαφορά ιδίως όταν είναι μικρά?εγώ είμαι 32 το τελευταία φορά εμένα με τρομάζει πολύ!!!για το Παπαγεωργίου και εγώ μόνο καλά άκουσα στην πράξη θα φανεί...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Melody90 είπε:

Αυτός ο γιατρός είναι αυτής της άποψης ένας άλλος πάλι μπορεί να έχει άλλη άποψη πάλι πάνω στο θέμα καισαρική φυσικά υπάρχουν και οι γυναίκες που έχουν κάνει και 7 και 8 καισαρικές... Το θέμα είναι ο καθένας πόσο θα ρισκάρει, τι καθοδήγηση έχει ο καθένας από το γιατρό του η απόσταση μεταξύ των καισαρικών είναι πολλά άσε... Αυτό είναι υπέρ σου που έχεις τόσα χρόνια να κάνεις καισαρική!!!εγώ τον Ιούνιο θα κλείσω 2 χρόνια.. κοριτσάκι αλήθεια??? μπράβο το έχεις ζήσει εσύ οπότε θα ξέρεις πως είναι με κόρη.. αλήθεια αφού τα έχεις και τα δύο ποια η διαφορά ιδίως όταν είναι μικρά?εγώ είμαι 32 το τελευταία φορά εμένα με τρομάζει πολύ!!!για το Παπαγεωργίου και εγώ μόνο καλά άκουσα στην πράξη θα φανεί...

Nai koritsaki einai,to eixa grapsei kiolas alla mallon den to eides.egw tora stis 26 paw gia b epipedou thessaloniki.tha einai akrivos stin 22 evdomada.Egw sta dika mou ta paidia paratirisa oti o gios mou san moro itan para poli isixo moro eklege spania kai gia ligo.tora einai 17 xronon xaxaxa.Ennow h kori mou itan ena moro aseee ta eida ola.eklege sinexia,eixe pisma poli kai nevra.tora einai 14 kai einai poli kali kai poli isixi kai ntropali.O gios mou tora einai varvaros ki den masaei tipota alla einai kalo paidi,poli logikos kai sto sxolio ola kala.Entaksei einai kai 17 xronon antras poia.Opote einai san na exw ena paidi tora.Eidika h kori mou tha mou voithaei para poli giati einai megali.mporei aneta na krataei to moro an thelw na kanw kati h na paw kapou sta grigora.Opote to mono pou me fovizei einai h genna.skeftomai polles fores vlakies,oti eimai megali na genisw kai tetoia...mallon epeidi exo megala paidia giafto.meta skeftomai lew katse exei ginaikes stin ilikia mou den exoun oute ena paidi.Exw mia fili 36 xronon 2 xronia megaliteri mou kai den exei oute ena akoma.tora arxisan tis prospathies na doume pote tha minei egkios.Auto pou les 7 kai 8 fores kaiseriki oute gia plaka den thelw na to skeftw xxaxaa.h teleutaia mou genna tha einai auti,den mporo alo telos.Klinei to ergostasio meta xxaxxaa.Tora epeidi esy tha exeis 2 xronia diafora apo tin proigoumeni kaiseriki den ksero ti na sou pw.einai kai ston anthropo,parola auta ola kala tha pane.Sou to efxomai apo kardias.Makari na exeis mia eukoli xoris themata kaiseriki kai pistevw etsi tha einai.❤❤❤Na skeftesai mono thetika giati tha fereis sto kosmo tin koroula sou pou toso poli itheles ki epitelous irthe koritsaki stin oikogenia sas.❤❤❤Exeis skeftei onoma gia to koritsi sou;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήγα για β επιπέδου και ενώ σε όλη την εξέταση μας έλεγε όλα καλά κλπ στο τέλος φεύγοντας μου λέει για υπερηχογενες κομβίο στην καρδιά το οποίο αυξάνει την πιθανότητα για σύνδρομο ντάουν.

Το είπα στο γιατρό μου μου είπε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας δεν συστήνει αμνιοπαρακέντηση κλπ για να ησυχάσω να κάνω αν γίνεται τωρα το νιπτ τεστ.

Ξέρετε μέχρι ποια εβδομάδα γίνεται;

Το χετε ξανακουσει;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitdimit είπε:

Κορίτσια πήγα για β επιπέδου και ενώ σε όλη την εξέταση μας έλεγε όλα καλά κλπ στο τέλος φεύγοντας μου λέει για υπερηχογενες κομβίο στην καρδιά το οποίο αυξάνει την πιθανότητα για σύνδρομο ντάουν.

Το είπα στο γιατρό μου μου είπε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας δεν συστήνει αμνιοπαρακέντηση κλπ για να ησυχάσω να κάνω αν γίνεται τωρα το νιπτ τεστ.

Ξέρετε μέχρι ποια εβδομάδα γίνεται;

Το χετε ξανακουσει;

Νομίζω ότι δεν υπάρχει περιορισμός με το νιπτ... Εγώ αυτό θα έκανα στη θέση σου για να ηρεμήσω.

Σου άλλαξαν οι πιθανότητες για σύνδρομο down από αυτές που σου είχε δώσει στην αυχενική;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Aggelikh Nt είπε:

Νομίζω ότι δεν υπάρχει περιορισμός με το νιπτ... Εγώ αυτό θα έκανα στη θέση σου για να ηρεμήσω.

Σου άλλαξαν οι πιθανότητες για σύνδρομο down από αυτές που σου είχε δώσει στην αυχενική;

Εκεί που ήταν 1 προς 4.600 έγινε ένα προς 2.300 (αυτό προφορικά).Ξενέρωσα με τον γιατρό της β επιπέδου πάντως.

Θα κάνω το νιπτ θα το ξανασυζητησω με τον γιατρό μου  (μου είπε μην αγχώνεσαι)

Κορίτσια ξέρετε τι με στεναχώρησε πάνω από όλα ,άλλαξε η ψυχολογία μου κ άρχισα να αμφισβητώ το ποσό έχω κουράγιο για όλα τα άγχη της μητρότητας, γιατί ακόμη κ αν όλα είναι οκ προβλήματα πάντα μπορεί να προκύψουν , η αγάπη κ η προστασία δεν θα πρέπε να μου έρθει πιο αυτόματα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, dimitdimit είπε:

Εκεί που ήταν 1 προς 4.600 έγινε ένα προς 2.300 (αυτό προφορικά).Ξενέρωσα με τον γιατρό της β επιπέδου πάντως.

Θα κάνω το νιπτ θα το ξανασυζητησω με τον γιατρό μου  (μου είπε μην αγχώνεσαι)

Κορίτσια ξέρετε τι με στεναχώρησε πάνω από όλα ,άλλαξε η ψυχολογία μου κ άρχισα να αμφισβητώ το ποσό έχω κουράγιο για όλα τα άγχη της μητρότητας, γιατί ακόμη κ αν όλα είναι οκ προβλήματα πάντα μπορεί να προκύψουν , η αγάπη κ η προστασία δεν θα πρέπε να μου έρθει πιο αυτόματα;

Μόνο αυτό να μη σκέφτεσαι, κορίτσι μου. Το ταξίδι της μητρότητας έχει πολλά σκαμπανεβάσματα και αυτό που δε θα έπρεπε ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να έχει είναι ενοχές.

Θα σου πω ένα δικό μου παράδειγμα: Στο πρώτο μου παιδί, αν και απολύτως συνειδητή απόφαση, δεν ήμουν με τίποτα "η μανούλα που ανυπομονούσε". Δε μιλούσα στην κοιλιά μου, δεν μετρούσα τις μέρες να γεννήσω, σκεφτόμουν αυτό που έρχεται με τρόμο κι όχι με χαρά.

Με ρωτούσαν αν αγαπάω το έμβρυό μου και απαντούσα "μάλλον... δεν ξέρω... δεν το έχω γνωρίσει ακόμα". Είχα φτάσει μέχρι και στο σημείο να φοβάμαι ότι θα μου το βάλουν στην αγκαλιά μου "και τι θα γίνει αν η καρδιά μου δε σπάσει από ευτυχία εκείνη τη στιγμή", όπως λένε στις ταινίες.

Ε λοιπόν, μεγαλύτερη μ@@@@@ δε θα μπορούσα να σκέφτομαι! Η καρδιά μου όντως έσπασε από ευτυχία. Όντως τον ερωτεύτηκα με το που τον είδα. Αλλά ξέρεις κάτι; Και να χρειαζομουν περισσότερο χρόνο, αυτό θα με έκανε χειρότερη μάνα;

Αμάν πια με τα στεγανά και τους κανόνες για τη μητρότητα! Έχεις κουράγιο και παραέχεις, και θα το ανακαλύπτεις μέρα με τη μέρα. Δεν υπάρχει σωστό και λάθος. Αρκεί ό,τι κάνεις, να το κάνεις με αγάπη!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Melie είπε:

Μόνο αυτό να μη σκέφτεσαι, κορίτσι μου. Το ταξίδι της μητρότητας έχει πολλά σκαμπανεβάσματα και αυτό που δε θα έπρεπε ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να έχει είναι ενοχές.

Θα σου πω ένα δικό μου παράδειγμα: Στο πρώτο μου παιδί, αν και απολύτως συνειδητή απόφαση, δεν ήμουν με τίποτα "η μανούλα που ανυπομονούσε". Δε μιλούσα στην κοιλιά μου, δεν μετρούσα τις μέρες να γεννήσω, σκεφτόμουν αυτό που έρχεται με τρόμο κι όχι με χαρά.

Με ρωτούσαν αν αγαπάω το έμβρυό μου και απαντούσα "μάλλον... δεν ξέρω... δεν το έχω γνωρίσει ακόμα". Είχα φτάσει μέχρι και στο σημείο να φοβάμαι ότι θα μου το βάλουν στην αγκαλιά μου "και τι θα γίνει αν η καρδιά μου δε σπάσει από ευτυχία εκείνη τη στιγμή", όπως λένε στις ταινίες.

Ε λοιπόν, μεγαλύτερη μ@@@@@ δε θα μπορούσα να σκέφτομαι! Η καρδιά μου όντως έσπασε από ευτυχία. Όντως τον ερωτεύτηκα με το που τον είδα. Αλλά ξέρεις κάτι; Και να χρειαζομουν περισσότερο χρόνο, αυτό θα με έκανε χειρότερη μάνα;

Αμάν πια με τα στεγανά και τους κανόνες για τη μητρότητα! Έχεις κουράγιο και παραέχεις, και θα το ανακαλύπτεις μέρα με τη μέρα. Δεν υπάρχει σωστό και λάθος. Αρκεί ό,τι κάνεις, να το κάνεις με αγάπη!

Συμφωνώ με τη Melie. Εμένα είναι το πρώτο μου κι ούτε εγώ ξέρω πως ακριβώς θα νιώσω... Επίσης σίγουρα θα έρθουν και προβλήματα και στιγμές απελπισίας. Είμαστε άνθρωποι κι όχι θεοί. Δεν μπορούμε να απαιτούμε από τους εαυτούς μας να είναι άτρωτοι γιατί κάτι τέτοιο δεν θα έκανε καλό και στα παιδιά μας. Πώς θα μάθουν την αγάπη για τον άνθρωπο, τον ατελή άνθρωπο όπως είμαστε όλοι, αν δεν τα αφήσουμε να δουν και δικές μας αδυναμίες. 

Εγώ είμαι σίγουρη πως θα έρθουν στιγμές που θα κουραστω και θα αγχωθω και θα απελπιστω αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι πως πάντα κερδίζει η αγάπη και είναι αυτη που μένει στο τέλος κάθε δύσκολης μερας

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Συμφωνώ με τη Melie. Εμένα είναι το πρώτο μου κι ούτε εγώ ξέρω πως ακριβώς θα νιώσω... Επίσης σίγουρα θα έρθουν και προβλήματα και στιγμές απελπισίας. Είμαστε άνθρωποι κι όχι θεοί. Δεν μπορούμε να απαιτούμε από τους εαυτούς μας να είναι άτρωτοι γιατί κάτι τέτοιο δεν θα έκανε καλό και στα παιδιά μας. Πώς θα μάθουν την αγάπη για τον άνθρωπο, τον ατελή άνθρωπο όπως είμαστε όλοι, αν δεν τα αφήσουμε να δουν και δικές μας αδυναμίες. 

Εγώ είμαι σίγουρη πως θα έρθουν στιγμές που θα κουραστω και θα αγχωθω και θα απελπιστω αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι πως πάντα κερδίζει η αγάπη και είναι αυτη που μένει στο τέλος κάθε δύσκολης μερας

Κορίτσια και γω μερικές φορές δεν ξέρω πως θα νιώσω. Τον πρώτο καιρό που έμαθα για την εγκυμοσύνη όλοι οι υπόλοιποι ήταν πιο χαρούμενοι κ ενθουσιασμένοι από εμένα, εγώ ήμουνα κάπως «ψυχρή». Ακόμα κ τη στιγμή που έκανα το τεστ εγκυμοσύνης Και ήταν θετικό δεν πήδηξα από τη χαρά μου όπως βλέπουμε στις ταινίες (και όπως νόμιζα τόσα χρόνια ότι θα κάνω). Και ένιωθα ενοχές γι αυτό. Ακόμα και τώρα χαίρομαι όταν νιώθω το μωράκι μου αλλά παράλληλα αγχώνομαι τόσο πολύ. Όλοι μου λένε ότι είναι φυσιολογικά τα συναισθήματα μου κι έτσι άρχισα να αποβάλλω τις ενοχές μου σιγά σιγά. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MarthaK είπε:

Κορίτσια και γω μερικές φορές δεν ξέρω πως θα νιώσω. Τον πρώτο καιρό που έμαθα για την εγκυμοσύνη όλοι οι υπόλοιποι ήταν πιο χαρούμενοι κ ενθουσιασμένοι από εμένα, εγώ ήμουνα κάπως «ψυχρή». Ακόμα κ τη στιγμή που έκανα το τεστ εγκυμοσύνης Και ήταν θετικό δεν πήδηξα από τη χαρά μου όπως βλέπουμε στις ταινίες (και όπως νόμιζα τόσα χρόνια ότι θα κάνω). Και ένιωθα ενοχές γι αυτό. Ακόμα και τώρα χαίρομαι όταν νιώθω το μωράκι μου αλλά παράλληλα αγχώνομαι τόσο πολύ. Όλοι μου λένε ότι είναι φυσιολογικά τα συναισθήματα μου κι έτσι άρχισα να αποβάλλω τις ενοχές μου σιγά σιγά. 

Εγώ όταν έκανα το τεστ, δεν περίμενα να είμαι έγκυος γιατί είχα χάλια κύκλο. Κάνω το τεστ, λέω στον καλό μου ότι είναι θετικό κι αμέσως του δηλώνω ότι αποκλείεται να πάει καλά γιατί ο θυρεοειδής μου είναι απορρυθμισμενος (πράγματι την ίδια μέρα είχαν βγει και οι εξετάσεις αυτές και ήταν χάλια), επίσης είχα έναν όζο που υπήρχε πιθανότητα να ειναι κακοήθης (ευτυχώς τελικά δεν ήταν)... Εν ολίγοις δεν το είχα πιστέψει καθόλου. Τον πρώτο καιρό στο γιατρό ένιωθα σαν να βλέπω τον υπερηχο μιας άλλης γυναίκας... 

Όλα άλλαξαν όταν το είδα να κινειται. Δε με συγκίνησε τόσο ο ήχος της καρδουλας οσο η κινηση. Ακόμα και τώρα βέβαια φοβάμαι ότι δεν θα καταφέρω να γεννήσω αυτό το παιδι... Ότι κάτι θα γίνει κι όλα τα ανατραπούν... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Melie είπε:

Μόνο αυτό να μη σκέφτεσαι, κορίτσι μου. Το ταξίδι της μητρότητας έχει πολλά σκαμπανεβάσματα και αυτό που δε θα έπρεπε ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να έχει είναι ενοχές.

Θα σου πω ένα δικό μου παράδειγμα: Στο πρώτο μου παιδί, αν και απολύτως συνειδητή απόφαση, δεν ήμουν με τίποτα "η μανούλα που ανυπομονούσε". Δε μιλούσα στην κοιλιά μου, δεν μετρούσα τις μέρες να γεννήσω, σκεφτόμουν αυτό που έρχεται με τρόμο κι όχι με χαρά.

Με ρωτούσαν αν αγαπάω το έμβρυό μου και απαντούσα "μάλλον... δεν ξέρω... δεν το έχω γνωρίσει ακόμα". Είχα φτάσει μέχρι και στο σημείο να φοβάμαι ότι θα μου το βάλουν στην αγκαλιά μου "και τι θα γίνει αν η καρδιά μου δε σπάσει από ευτυχία εκείνη τη στιγμή", όπως λένε στις ταινίες.

Ε λοιπόν, μεγαλύτερη μ@@@@@ δε θα μπορούσα να σκέφτομαι! Η καρδιά μου όντως έσπασε από ευτυχία. Όντως τον ερωτεύτηκα με το που τον είδα. Αλλά ξέρεις κάτι; Και να χρειαζομουν περισσότερο χρόνο, αυτό θα με έκανε χειρότερη μάνα;

Αμάν πια με τα στεγανά και τους κανόνες για τη μητρότητα! Έχεις κουράγιο και παραέχεις, και θα το ανακαλύπτεις μέρα με τη μέρα. Δεν υπάρχει σωστό και λάθος. Αρκεί ό,τι κάνεις, να το κάνεις με αγάπη!

Πετάγομαι και εγώ να επιβεβαιώσω τα λεγόμενα σου.Η εγκυμοσυνη μου ήταν απόλυτα συνειδητη.Ομως μου πήρε λίγο παραπάνω χρόνο για να συνδεθώ με το μωρό σε σχέση με σένα.Τον πρώτο καιρό ένιωθα σαν ζόμπι από την κούραση και τον φροντιζα μόνο και μόνο γιατί αυτο έπρεπε να κάνω. Δεν το έκανα δηλ με χαρα,πιο πολύ ως αγγαρεία το έβλεπα. Μου πήρε αρκετό καιρό να τον αγαπήσω γιατί ακόμα και αν έχει βγει από το δικό σου σώμα το μωρό δεν παύει να είναι "ξενο".Δεν έχετε περάσει μαζί αρκετό καιρό και η σύνδεση αυτή σε μένα άργησε!

Επανέρχομαι όμως στο τώρα και τον λατρεύω τρελά!!!!!Θέλω να τον βλέπω χαρούμενο και γελαστό και δίνω τα πάντα για να είναι ο γιος μου καλά!Ο,τι απόφαση και να πάρουμε ως οικογένεια εννοείται ότι πάντα όλα γίνονται με γνώμονα το παιδί!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Mairiv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε ; Να σας ρωτήσω κάθε μέρα νιώθετε το ίδιο τα μωρά σας ; Χθες τον ένιωθα φουλ όλη μέρα αλλά σήμερα λίγα πράγματα !

Εγώ δεν τον νιώθω κάθε μέρα το ίδιο! Άλλες μέρες είναι κινητικός το πρωί κι άλλες το βράδυ! Άλλες μέρες κλωτσαει έντονα κι άλλες απαλά... Ο γιατρός μου είπε ότι ο αριθμός των κινήσεων έχει σημασία μετά την 26η εβδομάδα... Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι!

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, dimitdimit said:

Εκεί που ήταν 1 προς 4.600 έγινε ένα προς 2.300 (αυτό προφορικά).Ξενέρωσα με τον γιατρό της β επιπέδου πάντως.

Θα κάνω το νιπτ θα το ξανασυζητησω με τον γιατρό μου  (μου είπε μην αγχώνεσαι)

Κορίτσια ξέρετε τι με στεναχώρησε πάνω από όλα ,άλλαξε η ψυχολογία μου κ άρχισα να αμφισβητώ το ποσό έχω κουράγιο για όλα τα άγχη της μητρότητας, γιατί ακόμη κ αν όλα είναι οκ προβλήματα πάντα μπορεί να προκύψουν , η αγάπη κ η προστασία δεν θα πρέπε να μου έρθει πιο αυτόματα;

Συμφωνώ με όλες τις κοπέλες που μοιράστηκαν την εμπειρία τους προηγουμένως.

Η δική μου εμπειρία είναι ότι κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης είχα ανάμεικτα συναισθήματα (και με τσάντιζαν όσοι δεν με άφηναν να σκύβω και να οδηγάω :D )

Στη γέννα αυτό που ένιωσα ήταν ανακούφιση που όλα πήγαν καλά. Μετά για το επόμενο τρίμηνο ήταν μια περίοδος απίστευτης κούρασης, από την δεν θυμάμαι και πολλά, αλλά είχα μια αίσθηση ότι το μωρό είναι "αχάριστο" και όλο απαιτεί πράγματα .

Όταν όμως μετά από κάποιους μήνες άρχισε να με κοιτάζει και να μου γελάει, εντάξει εκεί έλιωσα. Και από τότε , κάθε μέρα είναι και καλύτερη (1.5 έτους τώρα) :wub:

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Aggelikh Nt είπε:

Εγώ δεν τον νιώθω κάθε μέρα το ίδιο! Άλλες μέρες είναι κινητικός το πρωί κι άλλες το βράδυ! Άλλες μέρες κλωτσαει έντονα κι άλλες απαλά... Ο γιατρός μου είπε ότι ο αριθμός των κινήσεων έχει σημασία μετά την 26η εβδομάδα... Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι!

Αααα με ηρέμησες γιατί δεν τον είχα ρωτήσει και το είχα απορία !! Εσυ το εβδομάδα είσαι; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Αααα με ηρέμησες γιατί δεν τον είχα ρωτήσει και το είχα απορία !! Εσυ το εβδομάδα είσαι; 

Τώρα είμαι 22 και 2. Τον ρώτησα γιατί είχα κι εγώ το άγχος! Μου είπε από την 26η και μετά πρέπει να ακούω 15 χτυπήματα τη μέρα για να ξέρω ότι το παιδί είναι καλά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...