Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

On 19/5/2022 at 10:20 ΜΜ, dimitdimit είπε:

Εκεί που ήταν 1 προς 4.600 έγινε ένα προς 2.300 (αυτό προφορικά).Ξενέρωσα με τον γιατρό της β επιπέδου πάντως.

Θα κάνω το νιπτ θα το ξανασυζητησω με τον γιατρό μου  (μου είπε μην αγχώνεσαι)

Κορίτσια ξέρετε τι με στεναχώρησε πάνω από όλα ,άλλαξε η ψυχολογία μου κ άρχισα να αμφισβητώ το ποσό έχω κουράγιο για όλα τα άγχη της μητρότητας, γιατί ακόμη κ αν όλα είναι οκ προβλήματα πάντα μπορεί να προκύψουν , η αγάπη κ η προστασία δεν θα πρέπε να μου έρθει πιο αυτόματα;

Αχ κορίτσι μου... αυτό το κομμάτι άστο θα ρθει από μόνο του... διάβασα και τα σχόλια από τα κορίτσια έχουν δίκιο!

Στον πρώτο μου γιο είχα επιλόχειο κατάθλιψη.. Δεν μπορείς να φανταστείς τι πράγματα γυρνάνε μες στο μυαλό της μάνας εκείνο το διάστημα.. ούτε να τα ακούσεις δεν θες πίστεψέ με. Το να έχεις ένα παιδί στο χέρι και να αμφισβητείς για την επιλογή που εχεις κάνει (να γίνεις μάνα) για το αν θα το αγαπήσεις ποτέ , πως θα ήταν η ζωή σου χωρίς μωρό και πολλές άλλες σκέψεις δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες γιατί ακόμα να το χωνέψω ότι σκεφτόμουν έτσι.. θα σου πω ένα πράγμα τώρα στη φάση της εγκυμοσύνης οι ορμόνες τρελαίνονται όταν γεννάς εκεί να δεις τι γίνεται γιατί όλο αυτό το χάος θα πρέπει να ξαναμπεί σε μία σειρά κάποια στιγμή ιδίως όταν θηλάζεις η προλακτίνη κάνει πάρα πολλά πράγματα μέσα στον εγκέφαλο της γυναίκας τα επίπεδα σεροτονίνης επίσης έχουν σκαμπανεβάσματα όλα αυτά επηρεάζουν τόσο τη χημεία του εγκεφάλου που αισθάνεσαι πολύ περίεργα έκλαιγα ασταμάτητα επί μήνες από το πρωί μέχρι το βράδυ πρώτο εξάμηνο ήταν πολύ δύσκολο και σιγά-σιγά συνήλθα...Και σου τα λέω εγώ που θα κάτσω να φαω τώρα 4 χειρουργείο και θα έδινα τα πάντα να μου λέγανε ότι σηκώνω μία ακόμα καισαρική γιατί πλέον λιώνω για αυτή τη στιγμή που σε ακουμπάνε αυτό το μικρόσκοπικό πλασματάκι πάνω σου μετα τη γέννα.... και έχω την ευλογία να μεγαλώσει ένα παιδί μέσα στην κοιλιά μου.. δόξα τω θεώ αυτό το είχα μόνο μετά την πρώτη γέννα μετά δεν ξανα ζήσαμε κάτι τέτοιο αντιθέτως ήμουνα πολύ χαρούμενη πολύ ευτυχισμένη τα συναισθήματά μου ήταν εντελώς διαφορετικά..

Όλα θα γίνουν να μη φοβάσαι και να μιλάς για τα πάντα με τον άντρα σου να μην κλείνεσαι στον εαυτό σου οταν έχεις τέτοια συναισθήματα είτε τώρα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης είτε μετά..

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Simona είπε:

Geia sas koritsia,ti kanete pos eistai;pite mou se poia evdomada eistai poia kai an kanate b epipedou;❤

Καλησπέρα! Είμαι 22+2 κ έκανα β επιπέδου την παρασκευή! Εσύ? 

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι νέα στην παρέα σας! Είμαι 22+2! Η β επιπέδου πήγε πολύ καλά! Πητ έχω 23.09. εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lak4 είπε:

Καλησπέρα! Είμαι 22+2 κ έκανα β επιπέδου την παρασκευή! Εσύ? 

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι νέα στην παρέα σας! Είμαι 22+2! Η β επιπέδου πήγε πολύ καλά! Πητ έχω 23.09. εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!!!!

@Lak4Kalispera!Kalos mas irthes loipon.Me to kalo to moraki sou❤Egw eimai 21+3 kai tin erxomeni pemti tha kanw tin b epipedou.tha einai to 3 mou paidaki kai tha einai koritsaki.Πητ exw 29/9.Esy exeis kai alla paidakia;sou eipan to filo;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Simona είπε:

@Lak4Kalispera!Kalos mas irthes loipon.Me to kalo to moraki sou❤Egw eimai 21+3 kai tin erxomeni pemti tha kanw tin b epipedou.tha einai to 3 mou paidaki kai tha einai koritsaki.Πητ exw 29/9.Esy exeis kai alla paidakia;sou eipan to filo;

Με το καλό λοιπόν το τρίτο σου παιδάκι!!! Άρα δεν έχει πολλά ψώνια να κάνεις εσύ! Εμένα είναι το πρώτο μου! Είναι αγοράκι! Κ σαν πρώτο παιδάκι είμαστε λίγο χαμένοι στο τι να πάρουμε κ ποτέ να ξεκινήσουμε!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Lak4 είπε:

Με το καλό λοιπόν το τρίτο σου παιδάκι!!! Άρα δεν έχει πολλά ψώνια να κάνεις εσύ! Εμένα είναι το πρώτο μου! Είναι αγοράκι! Κ σαν πρώτο παιδάκι είμαστε λίγο χαμένοι στο τι να πάρουμε κ ποτέ να ξεκινήσουμε!!!! 

Kai gia mena to idio einai.Afou ta paidia mou einai 17 xronon kai 13 xronon.Opote den exw tipota kai exw ksexasei ta panta meta apo tosa xronia.Exw ena gio 17 xronon kai mia kori 13 kai tora einai koritsaki.Egw eimai 34 xronon.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Simona είπε:

Kai gia mena to idio einai.Afou ta paidia mou einai 17 xronon kai 13 xronon.Opote den exw tipota kai exw ksexasei ta panta meta apo tosa xronia.Exw ena gio 17 xronon kai mia kori 13 kai tora einai koritsaki.Egw eimai 34 xronon.

Υπέροχα να σου ζήσουν !!! Κ με το καλό να δεχτείτε το νέο μέλος! Άρα κ εσύ είναι σαν να ξεκινάς από την αρχή πάλι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Euxaristw poli❤Nai etsi akrivos ola apo tin arxi.Estanomai les kai tha einai to proto mou paidi.perasan polla xronia apo tin teleutaia genna kai exoun alaksei ta pragmata para poli.den thimamai tipota ti eperna tote...oute markes oute panes tipota...den pirazei omws tha ta mathw xxaxaxa.Tha mas lene kai oi alles kopeles empeiries kai ola kala.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Simona είπε:

Euxaristw poli❤Nai etsi akrivos ola apo tin arxi.Estanomai les kai tha einai to proto mou paidi.perasan polla xronia apo tin teleutaia genna kai exoun alaksei ta pragmata para poli.den thimamai tipota ti eperna tote...oute markes oute panes tipota...den pirazei omws tha ta mathw xxaxaxa.Tha mas lene kai oi alles kopeles empeiries kai ola kala.

Χαχαχαχα έτσι νιώθω κ εγώ τώρα που θα κάνω κορίτσι λες κ δεν ξαναέκανα μωρό είμαι... σκέφτομαι τώρα θα την καθαρίζω το ίδιο άμα τα κάνει?σε κατουράνε τα κορίτσια όπως τα αγόρια???έχει καμιά διαφορά???

Εγώ σήμερα είμαι 24 εβδ ακριβώς.αύριο θα έχω κοριτσίστικα ρούχα στο σπίτι :x θα μου τα φέρουν πάλι καλά είναι μπόλικα από ξαδέρφη που είχε δίδυμα οπότε σιγά σιγά θα αρχίσω να πλένω και να σιδερωνω.να δω ξανά αν χρειαστώ τίποτα κανένα βρακακι φρουρού καμία κορδέλα χαχαχα...από τον Ιούνιο θα κάνω κ μία παραγγελία από φαρμακείο για την μικρή κ τέλος..Μετά απλά περιμένουμε την μικρή....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Χαχαχαχα έτσι νιώθω κ εγώ τώρα που θα κάνω κορίτσι λες κ δεν ξαναέκανα μωρό είμαι... σκέφτομαι τώρα θα την καθαρίζω το ίδιο άμα τα κάνει?σε κατουράνε τα κορίτσια όπως τα αγόρια???έχει καμιά διαφορά???

Εγώ σήμερα είμαι 24 εβδ ακριβώς.αύριο θα έχω κοριτσίστικα ρούχα στο σπίτι :x θα μου τα φέρουν πάλι καλά είναι μπόλικα από ξαδέρφη που είχε δίδυμα οπότε σιγά σιγά θα αρχίσω να πλένω και να σιδερωνω.να δω ξανά αν χρειαστώ τίποτα κανένα βρακακι φρουρού καμία κορδέλα χαχαχα...από τον Ιούνιο θα κάνω κ μία παραγγελία από φαρμακείο για την μικρή κ τέλος..Μετά απλά περιμένουμε την μικρή....

@Melody90Akrivos to idio einai agori koritsi apla den katouraei pano sou san sintrivani xaxxa.Ante na deis epitelous kai ligo rozaki kai kordeles ayti einai h diafora❤Ti paraggelia ennoeis gia afroloutra kai tetoia...Egw meta apo tosa xronia den exw tipota ola apo tin arxi.Den exw kamia fili pou na exei genisei gia na mou dosei opote ksekiname apo to miden.Ta panta ola kainuria.Thelei kala lefta xaxxaa.Meta tin b epipedou siga siga tha ksekinisoume alla den ksero me ti na ksekinisw.Pio magazi mou protineis stin thessaloniki gia rouxa,karotsi,krevataki....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Simona είπε:

@Melody90Akrivos to idio einai agori koritsi apla den katouraei pano sou san sintrivani xaxxa.Ante na deis epitelous kai ligo rozaki kai kordeles ayti einai h diafora❤Ti paraggelia ennoeis gia afroloutra kai tetoia...Egw meta apo tosa xronia den exw tipota ola apo tin arxi.Den exw kamia fili pou na exei genisei gia na mou dosei opote ksekiname apo to miden.Ta panta ola kainuria.Thelei kala lefta xaxxaa.Meta tin b epipedou siga siga tha ksekinisoume alla den ksero me ti na ksekinisw.Pio magazi mou protineis stin thessaloniki gia rouxa,karotsi,krevataki....

 

Δηλαδή τέρμα τα συντριβάνια??? χαχαχα..

Μετά από τόσα χρόνια λογικό τα θες όλα από την αρχή!

Κοίτα για ρούχα συμφέρουν πολύ τα h&m γιατί έχει τα πακέτα με 3-5-7 τεμάχια μέσα και τα orchestra(υπόψη έχουν στενή γραμμή τα ρούχα τους) αν βγάλεις κάρτα είναι τέλεια συμφέρει γιατί τα θες όλα από την αρχή εσύ τα Jumbo έχουν επίσης πολύ πράμα ειδικά για πάνες υφασμάτινες και πανάκια τα μικρά για τις γουλιές φορμάκια και ζιπουνάκια έχει τις καλύτερες τιμές αγοράς νομίζω.. δεν ξέρω από μαγαζιά να σου πω να πας εγώ ότι είναι τα παραγγέλνω από το ίντερνετ..

Από φαρμακείο Ναι αυτά εννοώ γαζες οινόπνευμα αφρόλουτρα κρέμες επιθέματα στήθους κρέμα για το στήθος μωρομάντηλα pampers πιπίλες σερβιέτες λοχείας κλπ...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Εγώ δεν ξέρω καθόλου τι θα χρειαστώ! Ούτε καν πόσα ρουχαλακια θα πρέπει να βάζω στο μωρό μιας και θα γεννηθεί Σεπτέμβρη καλώς εχόντων των πραγμάτων! 

Μια απτά ίδια κορίτσια εντωμεταξύ αρχίζουν οι ζεστές για τα καλά εεε; Πως θα τη βγάλουμε ένα καλοκαίρι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...