Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Melody90 είπε:

Πάντως πολύ τσουτσουνι ρε παιδιά τι γίνεται??? Άλλες χρονιές που ήμουνα στο φόρουμ (στα τρία μου αγορια)πάντα ήταν πιο λίγα τα παλικάρια μας τώρα μας φάγατε λάχανο:o

Mairiv=> αγοράκι!!!

MarthaK=> αγοράκι!!!

Aggelikh Nt=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 21/9

Lak4=>αγοράκι!!!

Simona=>κοριτσάκι!!!

Melody90=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 11/9

Χαχαχαχχα εγώ πητ 19/09 ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 46 λεπτά , Mairiv είπε:

Αχ έτσι κι εγώ ! Και βράδυ μετά το φαγητό! Χθες βράδυ μάλιστα πρώτη φορά ο άντρας μου το κατάλαβε σαν κλωτσιά ενώ έπιανε την κοιλιά μου! Σοκ!❤️

Αχ κι εμένα χτες το ένιωσε πρώτη φορά. Μέχρι τώρα όταν έβαζε το χέρι του σταματούσε τις κινήσεις χαχαχχαα

Εγώ πητ 25/9

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , MarthaK είπε:

Αχ κι εμένα χτες το ένιωσε πρώτη φορά. Μέχρι τώρα όταν έβαζε το χέρι του σταματούσε τις κινήσεις χαχαχχαα

Εγώ πητ 25/9

Χαχαχαχχα έτσι ακριβώς κ μένα !!! ❤️ Τι πράγμα ήταν αυτό δε ξέρω ! Χαχαχαχχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mairiv=> αγοράκι!!! ΠΗΤ 19/9

MarthaK=> αγοράκι!!! ΠΗΤ 25/9

Aggelikh Nt=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 21/9

Lak4=>αγοράκι!!!

Simona=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 29/9

Melody90=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 11/9

Frouta=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 16/9

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια μολις γυρισα απο τη β'επιπεδου. Ο μπέμπης ειναι αψογος αλλα ο τραχηλος αυτη τη στιγμη συγκρατειται απο τα ραμμα της περιδεσης.Με λιγα λογια συνεχιζεται η απολυτη ξαπλα και για αρχη ο στοχος είναι να φτασω τις 28 εβδομαδες.Κανονικα ΠΗΤ εχω στις 27/9 αλλά δε βλέπω να φτανω μεχρι εκει...Μεχρι να φτασω τις 28 εβδομαδες,θα τρωω τα νυχια μου απο το αγχος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mairiv=> αγοράκι!!! ΠΗΤ 19/9

MarthaK=> αγοράκι!!! ΠΗΤ 25/9

Aggelikh Nt=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 21/9

Lak4=>αγοράκι!!!

Simona=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 29/9

Melody90=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 11/9

Frouta=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 16/9

Giwtou=>δίδυμα αγοράκια!!!ΠΗΤ 19/9

doremina=>αγοράκι!!!ΠΗΤ 27/9

Giwtou χαλάς την πιάτσα τώρα!!!χαχαχα πλάκα κάνω φυσικά...

πρίν από 48 λεπτά , doremina είπε:

Εγω κοριτσια μολις γυρισα απο τη β'επιπεδου. Ο μπέμπης ειναι αψογος αλλα ο τραχηλος αυτη τη στιγμη συγκρατειται απο τα ραμμα της περιδεσης.Με λιγα λογια συνεχιζεται η απολυτη ξαπλα και για αρχη ο στοχος είναι να φτασω τις 28 εβδομαδες.Κανονικα ΠΗΤ εχω στις 27/9 αλλά δε βλέπω να φτανω μεχρι εκει...Μεχρι να φτασω τις 28 εβδομαδες,θα τρωω τα νυχια μου απο το αγχος

Κοίτα το καλό είναι ότι το μωρό είναι πολύ καλά... Η προωρότητα δεν είναι εύκολη είναι δύσκολη σίγουρα εσύ πραγματικά κοίτα να ξεκουράζεσαι απόλυτα μη ζορίζεσαι καθόλου! Παίζει πάρα πολύ μεγάλο ρόλο η ψυχολογία για να πάει καλά μία εγκυμοσύνη ακούγεται πολύ κλισέ αλλά είναι αλήθεια προσπάθησε να ξεχαστείς με οποιονδήποτε τρόπο. Αν πιστεύεις προσπάθησε να βρεις από κάπου την κορδέλα που είναι διαβασμενη στην Αγία ζώνη της Παναγίας και φόρεσέ την πραγματικά κάνει θαύματα.. στο λέω από προσωπική εμπειρία.. κουράγιο κοπέλα μου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Melody90 είπε:

Mairiv=> αγοράκι!!! ΠΗΤ 19/9

MarthaK=> αγοράκι!!! ΠΗΤ 25/9

Aggelikh Nt=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 21/9

Lak4=>αγοράκι!!!

Simona=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 29/9

Melody90=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 11/9

Frouta=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 16/9

Giwtou=>δίδυμα αγοράκια!!!ΠΗΤ 19/9

doremina=>αγοράκι!!!ΠΗΤ 27/9

Giwtou χαλάς την πιάτσα τώρα!!!χαχαχα πλάκα κάνω φυσικά...

Κοίτα το καλό είναι ότι το μωρό είναι πολύ καλά... Η προωρότητα δεν είναι εύκολη είναι δύσκολη σίγουρα εσύ πραγματικά κοίτα να ξεκουράζεσαι απόλυτα μη ζορίζεσαι καθόλου! Παίζει πάρα πολύ μεγάλο ρόλο η ψυχολογία για να πάει καλά μία εγκυμοσύνη ακούγεται πολύ κλισέ αλλά είναι αλήθεια προσπάθησε να ξεχαστείς με οποιονδήποτε τρόπο. Αν πιστεύεις προσπάθησε να βρεις από κάπου την κορδέλα που είναι διαβασμενη στην Αγία ζώνη της Παναγίας και φόρεσέ την πραγματικά κάνει θαύματα.. στο λέω από προσωπική εμπειρία.. κουράγιο κοπέλα μου.

Σε ευχαριστώ πολυ....Φοραω ηδη απο πριν μεινω εγκυος τη ζωνη της Αγιας Ειρηνης Χρυσοβαλάντου και δε την εχω βγαλει στιγμη απο πανω μου...Οσο για το καθισιο,δε κανω και κατι αλλο η καημενη,ολη μερα καθομαι σα το Βουδα σε ενα καναπε ή σε ενα κρεβάτι.Ταλαιπωρηθηκαμε πολυ με τον αντρα μου για να καταφερουμε να κανουμε ενα παιδακι,προσπαθουσαμε αρκετο καιρο και τωρα μας τρωει το αγχος για το αν θα καταφερουμε να παρει οσες περισσοτερες εβδομάδες γινεται και να ειναι υγιες...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, doremina είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ....Φοραω ηδη απο πριν μεινω εγκυος τη ζωνη της Αγιας Ειρηνης Χρυσοβαλάντου και δε την εχω βγαλει στιγμη απο πανω μου...Οσο για το καθισιο,δε κανω και κατι αλλο η καημενη,ολη μερα καθομαι σα το Βουδα σε ενα καναπε ή σε ενα κρεβάτι.Ταλαιπωρηθηκαμε πολυ με τον αντρα μου για να καταφερουμε να κανουμε ενα παιδακι,προσπαθουσαμε αρκετο καιρο και τωρα μας τρωει το αγχος για το αν θα καταφερουμε να παρει οσες περισσοτερες εβδομάδες γινεται και να ειναι υγιες...

Όλα καλά θα πάνε πίστη προσευχουλα κ θα δεις που όλα θα πάνε καλά και θα βγει μαχητής.. σίγουρα κάθε μέρα που παίρνει το μωρό μετράει στη δική σου περίπτωση!καλά κάνεις με τη ζώνη και εγώ δεν τη βγάζω από πάνω μου από την αποβολή που είχα ακόμα μέχρι τώρα..κ στον τρίτο μου γιο την φορούσα από την αρχη μέχρι κ που μπήκα στην κλινική..τον έταξα στην Παναγία κι όλα πήγαν τελικά καλά.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα! Είμαι 23 εβδομάδων.  Εγώ έχω ΠΗΤ 23/9 και περιμένουμε κοριτσάκι! Όλα καλά μέχρι στιγμής με αυχενική, νιπτ και β επιπέδου. Ήθελα να ρωτήσω λίγο τις πιο έμπειρες γιατί είναι το πρώτο μας, μετά από πολλούς κόπους και βάσανα και έχω λίγο αγχωθεί: από τότε που την άκουσα περίπου πριν από δυόμιση εβδομαδες(έχω πρόσθιο πλακούντα) έχει γενικα πολύ έντονη δραστηριότητα. Πολύ κλώτσημα γενικα. Και στους υπερήχους είναι πολύ δραστήρια. Μάλιστα τα βραδιά που ξαπλωνα έβλεπα την κοιλιά μου να πετιέται από το κλώτσημα! Έχει όμως τώρα τις τελευταίες τρεις μέρες που έχει ηρεμήσει πολύ. Την ακούω πολύ λίγο, τα χτυπήματα της είναι αρκετά απαλά και πολύ πιο αραιά. Μάλιστα προχθές σχεδόν δεν την άκουσα παρά ελάχιστα. Τι γλυκα να τρώω τι να πιέζω την κοιλιά μου, καμία αντίδραση. Χθες και σήμερα κάπως περισσότερο την άκουσα αλλά καμία σχέση με πριν. Ο γιατρος μου είπε να μην ανησυχώ. Αλλα εγώ προβληματίζομαι για την τόσο μεγάλη αλλαγή. Είναι φυσιολογικό; Ευχαριστω εκ των προτέρων και με το καλό τα μωρά όλων μας :) 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , happykar είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα! Είμαι 23 εβδομάδων.  Εγώ έχω ΠΗΤ 23/9 και περιμένουμε κοριτσάκι! Όλα καλά μέχρι στιγμής με αυχενική, νιπτ και β επιπέδου. Ήθελα να ρωτήσω λίγο τις πιο έμπειρες γιατί είναι το πρώτο μας, μετά από πολλούς κόπους και βάσανα και έχω λίγο αγχωθεί: από τότε που την άκουσα περίπου πριν από δυόμιση εβδομαδες(έχω πρόσθιο πλακούντα) έχει γενικα πολύ έντονη δραστηριότητα. Πολύ κλώτσημα γενικα. Και στους υπερήχους είναι πολύ δραστήρια. Μάλιστα τα βραδιά που ξαπλωνα έβλεπα την κοιλιά μου να πετιέται από το κλώτσημα! Έχει όμως τώρα τις τελευταίες τρεις μέρες που έχει ηρεμήσει πολύ. Την ακούω πολύ λίγο, τα χτυπήματα της είναι αρκετά απαλά και πολύ πιο αραιά. Μάλιστα προχθές σχεδόν δεν την άκουσα παρά ελάχιστα. Τι γλυκα να τρώω τι να πιέζω την κοιλιά μου, καμία αντίδραση. Χθες και σήμερα κάπως περισσότερο την άκουσα αλλά καμία σχέση με πριν. Ο γιατρος μου είπε να μην ανησυχώ. Αλλα εγώ προβληματίζομαι για την τόσο μεγάλη αλλαγή. Είναι φυσιολογικό; Ευχαριστω εκ των προτέρων και με το καλό τα μωρά όλων μας :) 

Καλώς την!!!εγώ είχα κουβέντα με τον γιατρό που μου έκανε τη β επιπέδου για αυτό το θέμα..η θέση του πλακούντα παίζει μεγάλο ρόλο μου είπε για να νιώθω κλωτσιές...σε μένα είναι οπίσθιος υψηλός οπότε τα νιώθω όλα! συγκεκριμένα μου είπε Αν ήταν  πρόσθιος (όπως σε σένα καλή ώρα) δεν θα το ένιωθα έτσι..

Κ η θέση του μωρού παίζει ρόλο..

Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο...

Θες να σε προσθέσω στο πινακακι μας???:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...