Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Melody90 είπε:

ξέρεις τι ?την άλλη εβδομάδα θα κάνω καμπύλη ζαχάρου τελη της εβδομάδας και θα μιλήσω με τον γιατρό θα τον ρωτήσω αν μου προτείνει κάποια και θα σου στείλω αν και μία γρήγορη ματιά που έριξα η κρέμα της frezyderm είναι και για εγκυμοσύνη το λέει..Η αλήθεια είναι  καλό είναι να κοιτάμε τα προϊόντα αυτά να είναι κατάλληλα και για εγκυμοσύνη.

Εγώ πήρα την αντίσταξ αλλά μην φανταστείς ότι κάνει κάτι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, Pan88 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Ειμαι καινουργια εδω και εγω περιμενω αγορακι!! Να σας ρωτησω κατι για τριημερο τετραημερο σας εχει πει κατι ο γιατρος σας; Σκεφτομαστε να παμε αλλα εγω εχω πολυ αγχος και η μαμα μου φωναζει να μην παμε πουθενα.. :/

Με το καλό σε ποια εβδομάδα είσαι?

Εμένα ο δικός μου γιατρός μετά τον έβδομο δεν με άφηνει να ταξιδέψω μακριά.. κι αν χρειαστεί να πάω κάπου με το αυτοκίνητο δύο τρεις ώρες Να σταματάμε να σηκώνομαι να περπατάω λίγο να ξανά κάθομαι.

Link to comment
Share on other sites

@Melody90 ειμαι 24 εβδομαδων! Εμενα ο γιατρος μου επιτρεπει αρκει να υπαρχει νοσοκομειο, βεβαια νοσοκομειο επαρχιας μικρης πολης δεν ξερω κατα ποσο οργανωμενο μπορει να ειναι..γενικα δεν ειχα καποιο θεμα με την εγκυμοσυνη μεχρι στιγμης γι αυτο το σκεφτομαι μηπως να κατσω στα αυγα μου.. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας  κοριτσια! Του ξεφυγε του γιατρού κ μας ειπε τα φύλα. (Το ψιλιαζομασταν με αυτά που βλέπαμε) Χαχαχα αλλα δε θα τα ανακοινώσουμε στους δικούς μας γιατί μας έχουν πρήξει με  «αγοριστικα» και «κοριτσίστικα» χαχα. Αγοράκια και τα δυο λοιπον. ΠΗΤ 07/09. Ελπίζω να βγάλω και τον Ιούλιο κ να μην είναι πολυ πρόωρα.. 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MariaBisb είπε:

Γεια σας  κοριτσια! Του ξεφυγε του γιατρού κ μας ειπε τα φύλα. (Το ψιλιαζομασταν με αυτά που βλέπαμε) Χαχαχα αλλα δε θα τα ανακοινώσουμε στους δικούς μας γιατί μας έχουν πρήξει με  «αγοριστικα» και «κοριτσίστικα» χαχα. Αγοράκια και τα δυο λοιπον. ΠΗΤ 07/09. Ελπίζω να βγάλω και τον Ιούλιο κ να μην είναι πολυ πρόωρα.. 

@MariaBisbMe to kalo ta agorakia sou,ola tha pane kala.Egw koritsaki 29/9.Logika esy tha geniseis ton augoustou an kaneis kaiseriki.❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, MariaBisb είπε:

Γεια σας  κοριτσια! Του ξεφυγε του γιατρού κ μας ειπε τα φύλα. (Το ψιλιαζομασταν με αυτά που βλέπαμε) Χαχαχα αλλα δε θα τα ανακοινώσουμε στους δικούς μας γιατί μας έχουν πρήξει με  «αγοριστικα» και «κοριτσίστικα» χαχα. Αγοράκια και τα δυο λοιπον. ΠΗΤ 07/09. Ελπίζω να βγάλω και τον Ιούλιο κ να μην είναι πολυ πρόωρα.. 

Αχχχ,σε καταλαβαίνω οσο δε πάει!!Κι εγω ειμαι με έκταση περίδεση τραχηλου,ο τραχηλος ειχε σχεδον εξαλειφθει,πρακτικα συγκρατείται απο το ραμμα.Για αρχη παρακαλαω να πατησω την 28η εβδομάδα και μετα να βγαλω κι εγω τον Ιουλιο για να μη βγει πολυ προωρο το πουλακι μου...Το αγχος μου ειναι στο ταβάνι..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, MariaBisb είπε:

Γεια σας  κοριτσια! Του ξεφυγε του γιατρού κ μας ειπε τα φύλα. (Το ψιλιαζομασταν με αυτά που βλέπαμε) Χαχαχα αλλα δε θα τα ανακοινώσουμε στους δικούς μας γιατί μας έχουν πρήξει με  «αγοριστικα» και «κοριτσίστικα» χαχα. Αγοράκια και τα δυο λοιπον. ΠΗΤ 07/09. Ελπίζω να βγάλω και τον Ιούλιο κ να μην είναι πολυ πρόωρα.. 

Με το καλό σου εύχομαι!!!! Να πάνε όλα καλά μεχρι το τέλος χωρίς άγχος (όσο μπορείς δλδ) !!!! Λογικά προς τέλος Αυγούστου σε βλέπω!!!! Να πάνε όλα καλά οπότε κ αν έρθουν! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Mairiv είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Πως είστε; Να σας ρωτήσω ξέρει κάποια πόσα χρήματα είναι το επίδομα του ΙΚΑ ; 

Τα επιδόματα μητρότητας, κυοφοριας 56 μερες πριν και λοχείας 63 μέρες μετά, που δίνει το τ. ΙΚΑ δεν είναι στάνταρ το ποσό! Εξαρτάται από κάποιους παράγοντες.... 

Link to comment
Share on other sites

@Simona μακάρι να έφτανα Αύγουστο αλλά πολύ δύσκολο. Στοχεύω για τέλη Ιουλίου έστω και αυτό αν περίδεση κρατήσει τον τράχηλο χωρίς απρόοπτα.. εσύ θυμισε πότε;

@doremina ύπομονή παι ηρεμία όσο μπορείς. Σε ποια εβδομαδα είσαι τωρα;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , MariaBisb είπε:

ύπομονή παι ηρεμία όσο μπορείς. Σε ποια εβδομαδα είσαι τωρα;;

Ειμαι στην 23η εβδομάδα,εχω δρομο ακομα...Γι αυτο λεω,ας φτασω πρώτα τις 28 εβδομαδες και βλεπουμε.Μεχρι τοτε ειμαι πολυ συγκρατημενη μετα την κρυαδα που εφαγα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MariaBisb είπε:

@Simona μακάρι να έφτανα Αύγουστο αλλά πολύ δύσκολο. Στοχεύω για τέλη Ιουλίου έστω και αυτό αν περίδεση κρατήσει τον τράχηλο χωρίς απρόοπτα.. εσύ θυμισε πότε;

@doremina ύπομονή παι ηρεμία όσο μπορείς. Σε ποια εβδομαδα είσαι τωρα;;

@MariaBisbegw eimai tora 22+6 ΠΗΤ exo stis 29/9 alla tha kanw kaiseriki opote kata tis 15/9 tha genisw an pane ola kala vevea.Esy se poia evdomada eisai;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , MariaBisb είπε:

@Simona σημερα ξεκινάω την 27. Στοχς θα ηταν  περιπου 10-15 αυγουστου αλλα χλωμο το βλεπω.. παρα τη περιδεση, φοβαμαι οτι οσο μικραινει ο τραχηλος τα ορια στενεύουν..

Καλημερα κοριτσι μου! περιμενω και εγω τα διδυμακια μου τον οκτωμβρη και στ τελευταιο υπερηχο ειδαμε οτι ειχε μικρυνει ο τραχηλος...εσυ ποσο ειχες πριν κανεις περιδεση?

εμενα τωρα ειναι 2,5 και ξεκινησαμε κοολπικη προγεστερονη και περιμενουμε 10 τ μηνα να ξαναμετρησουμε

Link to comment
Share on other sites

@nina21καλησπέρα. Εκανα περιδεση στην 22 εβδομαδα και ημουν 1,9. Μια μερα μετα τη περιδεση ανεβηκε στο 2,8. 2 βδομαδες μετα τη περιδεση δλδ 24η εβδομαδα επεσα στο 1,9 αλλα μου πε ο γιατρος οτι για την εβδομαδα εκεινη που διένυα ειναι φυσιολογικο. Αυριο παω παλι για μετρηση (που λογικα θα εχει μικρύνει κ αλλο γιατι οσο προχωραει η κυσηση θα μικραινει) . Ξεκινησα την 27η. Θα σ σου πω αυριο ποσο εδειξε η μετρηση. Παντως πριν τη περιδεση μικραινε πολυ γρηγορα..

@nina21 σε ποια εβδομαδα εισαι με. 2,5 τραχηλο;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...