Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

πρίν από 59 λεπτά , MariaBisb είπε:

@nina21καλησπέρα. Εκανα περιδεση στην 22 εβδομαδα και ημουν 1,9. Μια μερα μετα τη περιδεση ανεβηκε στο 2,8. 2 βδομαδες μετα τη περιδεση δλδ 24η εβδομαδα επεσα στο 1,9 αλλα μου πε ο γιατρος οτι για την εβδομαδα εκεινη που διένυα ειναι φυσιολογικο. Αυριο παω παλι για μετρηση (που λογικα θα εχει μικρύνει κ αλλο γιατι οσο προχωραει η κυσηση θα μικραινει) . Ξεκινησα την 27η. Θα σ σου πω αυριο ποσο εδειξε η μετρηση. Παντως πριν τη περιδεση μικραινε πολυ γρηγορα..

@nina21 σε ποια εβδομαδα εισαι με. 2,5 τραχηλο;;

Στην 20η....τον μετρήσαμε την Παρασκευή κ ξανά στις 10 τ μήνα π έχω β επιπέδου...

Πριν την περιδεση έπαιρνες προγεστερονη? Εμένα μ ξεκίνησε την Παρασκευή 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, MariaBisb είπε:

@nina21 δεν την σταματησα ποτε τη προγεστερονη. Απο την αρχή μέχρι τέλους παιρνω 3 χαπια πρωι-μεσημ-βραδυ και 3 χαπια κολπικά αντίστοιχα.

Εγώ την σταμάτησα μετά την αυχενική... ελπίζω να μ βοηθήσει τώρα π ξεκίνησα ξανα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Mairiv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε; Αύριο κάνω καμπύλη ζαχαρου! Έκανε καμία σας; Πίνεται αυτό το πράγμα ; 

Δεν πίνεται εμένα μου έρχεται να τα βγάλω πετιμέζι σαν ζαχαρονερο πολύ γλυκό..θα κάνω αύριο για τέταρτη φορά στη ζωή μου κ όπως πάει κ τελευταία..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Mairiv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε; Αύριο κάνω καμπύλη ζαχαρου! Έκανε καμία σας; Πίνεται αυτό το πράγμα ; 

Κορίτσι μου εγώ λόγω ζαχάρου έχω κάνει δύο τρεις φορές ... Πάρε ανάσα κ πιες το! Εντάξει είναι γλυκό! Σαν σιροπακι γλυκού!

Κορίτσια καλησπέρα! Μια ερώτηση να σας κάνω! Είμαι στην 24η βδομάδα. Είναι φυσιολογικό να κουνιέται ολόκληρη η κοιλιά μου από τώρα??? Το παρατηρώ όταν ξαπλώνω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Μόλις ήπια αυτήν την αηδία είχατε δίκαιο τελικά πολύ γλυκό στο τέλος!! Και τώρα κλασσικά περιμένω αμάξι !

8 ώρες πρίν, Lak4 είπε:

Κορίτσι μου εγώ λόγω ζαχάρου έχω κάνει δύο τρεις φορές ... Πάρε ανάσα κ πιες το! Εντάξει είναι γλυκό! Σαν σιροπακι γλυκού!

Κορίτσια καλησπέρα! Μια ερώτηση να σας κάνω! Είμαι στην 24η βδομάδα. Είναι φυσιολογικό να κουνιέται ολόκληρη η κοιλιά μου από τώρα??? Το παρατηρώ όταν ξαπλώνω 

Καλημέρα ! δε νομίζω κορίτσι μου! Ίσα ίσα καλό δεν είναι αυτό;; ❤️

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μόλις ήπια αυτήν την αηδία είχατε δίκαιο τελικά πολύ γλυκό στο τέλος!! Και τώρα κλασσικά περιμένω αμάξι !

Καλημέρα ! δε νομίζω κορίτσι μου! Ίσα ίσα καλό δεν είναι αυτό;; ❤️

Χαχα φαντάζομαι ναι!!! Αλλά είναι όλα πρωτόγνωρα και καταλαβαίνεις..... !!!!! Καλημερααααα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλες τις μανούλες! Διαβάζω ότι όλες προχωράμε καλά!

Έχω καιρό να γράψω καθ΄ ότι πέρασα απανωτές ιώσεις, αλλεργίες κλπ και γενικώς ταλαιπωρήθηκα. Με κολλάει ο μεγάλος μου που κολλάει στον παιδικό... Κλασικά! Πήρα αντιβίωση, αντισταμινικό, αντιβηχικό, γενικώς της Παναγιάς τα μάτια και ακόμη να συνέλθω. Μόνο κορωνοιό δεν κόλλησα ακόμα. Η μπέμπα ευτυχώς δεν καταλαβαίνει τίποτα! 

 

Κορίτσια μου, θέλω τα φώτα σας. Εγώ πρώτα ο Θεός γεννάω τέλη Αυγούστου ή αρχές Σεπτέμβρη. Πείτε μου,  τα μωράκια του Σεπτεμβρίου πώς θα τα ντύσουμε; Έχετε ρωτήσει κάποια μαία; Είναι δύσκολη εποχή. Εγώ για newborn έχω πάρει κοντομάνικα ζιπουνάκια, αλλά να του βάλω και από πάνω φορμάκι; Για 1-3 μηνών τί να πάρουμε σε ζιπουνάκι και φορμάκι από πάνω; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Mairiv εισαι πολυυυυ τυχερη! Φαε κ για μενα λιγο γιατι εγω οτιδηποτε γλυκό εχω να φάω απο 17 Δεκεμβριου!!!!  Βεβαια η τοοοσο σωστη διατροφη που κανω (μετριεμαι κ για το ζαχαρο καθε μερα) μ εχει κανει μονο κοιλια κ σεν εχω ουτε ενα κιλό περιττο. Το εζησα και αυτο! Ανυπομονω να τσακισω σοκολατινα και παγωμενα πουρακια μετά τον τοκετο!!! 
@Lak4 απ οσο ξερω φυσιολογικό είναι. Αν δεν εχεις και πολλα κιλά είναι ακόμα πιο εντονο όλο αυτο. Πάντα ομως όλα αυτά που παρατηρείς πρεπει να τα αναφέρεις στον γιατρό σου.

@nina21 καναμε μετρηση σημερα τραχήλου. Τελικά βοηθάει πολυ το ράμμα. Ο γιατρος ειναι ευχαριστημενος. Ειμαι 1,5εκ. που σημαινει οτι μίκρυνε μονο 3 χιλιοστα. Μου εφυγε ένα βάρος..

@Iris89  απλά κοντομάνικα ολόσωμα θα τα βάζω εγώ μεχρι να πεσουν οι θερμοκρασιές. Τα μωρα ζεσταινονται πιο πολυ εμας κ βραζει ο τοπος το σεπτεμβρη για να μην πω και τον μισό οκτωβρη..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MariaBisb είπε:

 

@nina21 καναμε μετρηση σημερα τραχήλου. Τελικά βοηθάει πολυ το ράμμα. Ο γιατρος ειναι ευχαριστημενος. Ειμαι 1,5εκ. που σημαινει οτι μίκρυνε μονο 3 χιλιοστα. Μου εφυγε ένα βάρος..

μπραβο κοριτσι μ!! πολυ χαιρομαι <3 <3 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εμένα με απασχολεί πολύ το ζήτημα των ρούχων... Δεν ξέρω πως να κινηθώ... Καταρχάς δεν έχω καταλαβει αν πρέπει πάντα να μπαίνει ζιπουνακι από μέσα... Πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα τα ξεχωρίσω..

Επίσης πάω την τρίτη για καμπύλη κι έχω αγχωθει πολύ... Είχα τον πρώτο καιρό ζάχαρο νηστείας τσιμπημενο το οποίο όμως υποχώρησε... Τώρα τι θα δείξει η καμπύλη δεν ξέρω... 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Κορίτσια κι εμένα με απασχολεί πολύ το ζήτημα των ρούχων... Δεν ξέρω πως να κινηθώ... Καταρχάς δεν έχω καταλαβει αν πρέπει πάντα να μπαίνει ζιπουνακι από μέσα... Πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα τα ξεχωρίσω..

Επίσης πάω την τρίτη για καμπύλη κι έχω αγχωθει πολύ... Είχα τον πρώτο καιρό ζάχαρο νηστείας τσιμπημενο το οποίο όμως υποχώρησε... Τώρα τι θα δείξει η καμπύλη δεν ξέρω... 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου! Κι εμένα τον πρώτο καιρό π είχα κάνει αν θυμάμαι καλά ήταν 92; Κάπου εκεί κ μ έλεγε ο γιατρός πρόσεχε και τέτοια .. έκανα ένα μήνα τώρα πριν την καμπύλη τύπου διατροφή χωρίς κανένα γλυκό μόνο καμία σοκολάτα υγείας και όλα μια χαρά ❤️

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια είμαι στο μικρόβιολογικό κ κάνω καμπύλη σακχάρου τώρα :wacko: τι αηδία αυτό το πράγμα μπλιαξ!!! τώρα το ήπια κ περιμένω...η μικρή από την ώρα που το ήπια ξεσκίζεται στις κλωτσιές!!!! μακάρι να βγει καλή μπας κ φάμε κ εμείς κρέπα!!!!!αν κ δεν το κόβω...

Με τα ρούχα κορίτσια εμένα ο παιδίατρος μου λέει όπως αισθάνεσαι εσύ θα το ντύνεις κ αυτό...αν γεννησω π.χ 20/8 κ έχει 40 βαθμούς έξω όπως πέρσι τότε ένα ζιπουνάκι κοντομανικο σκέτο φυσικά κ μία κάλτσα αρχές Σεπτέμβρη το βράδυ που έχει ψυχρουλα στο ύπνο μπορεί να θέλει ένα φορμακι ολόσωμο ψιλό βαμβακερό χωρίς όμως φανελάκι...κ ένα ψιλό κουβερτακι.. βλέποντας κ κάνοντας με τον καιρό..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...