Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

1 hour ago, Aggelikh Nt είπε:

Εγώ κάθε τρεις εβδομάδες! Δεν αντέχω να περιμένω περισσότερο... Κορίτσια αναζητώ καρότσι... Σκέφτομαι να πάρω την τριπλετα και να αγοράσω έξτρα και τη βάση για το αυτοκίνητο. Θέλω κάτι ελαφρύ αλλά και σταθερό... Έχετε καμία ιδέα;

Όταν λες τριπλέτα τι εννοείς; Αυτά που είναι 3 σε 1 δεν έχουν το αυγό που μπαίνει για αρχή στο αμάξι; Λοιπόν εγώ βρήκα ένα της Coletto λίγο ακριβούτσικο βέβαια αλλά το πήρε και μια φίλη μοθ τέρμα ελαφρύ και επίσης φουλ σταθερό !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 45 λεπτά , Mairiv είπε:

Όταν λες τριπλέτα τι εννοείς; Αυτά που είναι 3 σε 1 δεν έχουν το αυγό που μπαίνει για αρχή στο αμάξι; Λοιπόν εγώ βρήκα ένα της Coletto λίγο ακριβούτσικο βέβαια αλλά το πήρε και μια φίλη μοθ τέρμα ελαφρύ και επίσης φουλ σταθερό !

Εννοώ αυτά που έχουν καρότσι βόλτας, Πορτ μπεμπέ και αυγό. Θα το ψάξω αυτό που λες... Μια φίλη έχει kikka boo . Από ότι είδα είναι οικονομικά και ελαφριά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Νομίζω είσαι μια χαρά!!!❤️

Τι κάνετε κοριτσάρες; Να σας ρωτήσω κάθε ποσό πάτε στο γιατρό τώρα ; Εγώ έχω να πάω 3 βδοναδες κ έχω ραντεβού την Παρασκευή και κλασσικά με έπιασε το άγχος μου! 

@MairivEgw kathe 3 evdomades apo tin arxi.kai egw tin paraskevi exw rantevou.Egw den exw agxos kapos,xara exw kai anipomonw.esu ekanes tin b epipedou giati den thimamai.eimaste polles kai mperdevoume.❤❤

2 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Εννοώ αυτά που έχουν καρότσι βόλτας, Πορτ μπεμπέ και αυγό. Θα το ψάξω αυτό που λες... Μια φίλη έχει kikka boo . Από ότι είδα είναι οικονομικά και ελαφριά.

@Aggelikh NtTa kikka boo einai poli kala,ta exw dei apo konta,to exei mia gnosti.egw skeftomai auto na parw einai k 3in1.Den tha dosw polla lefta gia karotsi den xreiazetai.den ksero omos vlepontas kai kanontas.molis paw sta magazia mpori na alaksw gnomi ama kolisw se kapio alo.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Simona είπε:

@MairivEgw kathe 3 evdomades apo tin arxi.kai egw tin paraskevi exw rantevou.Egw den exw agxos kapos,xara exw kai anipomonw.esu ekanes tin b epipedou giati den thimamai.eimaste polles kai mperdevoume.❤❤

@Aggelikh NtTa kikka boo einai poli kala,ta exw dei apo konta,to exei mia gnosti.egw skeftomai auto na parw einai k 3in1.Den tha dosw polla lefta gia karotsi den xreiazetai.den ksero omos vlepontas kai kanontas.molis paw sta magazia mpori na alaksw gnomi ama kolisw se kapio alo.

Ναι ναι έκανα ! Έχω καιρό σήμερα είμαι 25 εβδομάδων και 2 μέρες !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Εγώ κάθε τρεις εβδομάδες! Δεν αντέχω να περιμένω περισσότερο... Κορίτσια αναζητώ καρότσι... Σκέφτομαι να πάρω την τριπλετα και να αγοράσω έξτρα και τη βάση για το αυτοκίνητο. Θέλω κάτι ελαφρύ αλλά και σταθερό... Έχετε καμία ιδέα;

@Aggelikh Nt το Cybex Balios S Lux μου πρότειναν για 3σε1. 

Με πολύ σταθερό καρότσι, μεγάλες ρόδες, πάει όπου θες και με πολύ ασφαλές αυγό (με πιστοποιήσεις). Στα 700€ το έχουν τώρα. Πήγα και το είδα απο κοντά. Πολύ εύκολο επίσης στο ανοιξε/κλείσε. Εμείς μάλλον αυτό θα πάρουμε. Δεν έχω δει και πολλά να σου πω, το είχε φιλος μου αυτο και ήταν σούπερ ευχαριστημένος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς έχουμε το coletto.Δεν είχαμε πάρει το αυγό αλλά θα το πάρουμε τώρα αν το βρούμε.Ειναι ελαφρύ όπως όλα αυτά  που είναι της ίδιας φιλοσοφίας(αναρτήσεις,ροδες μεγάλες,ευρυχωρα).Το Πορτ μπεμπέ είναι πολύ μεγάλο  κι εκεί κοιμόταν αρκετά μέχρι τους 6 μήνες που χωρούσε.Στα αρνητικά ότι έπιανε χώρο στο αυτοκίνητο και δεν βόλευε για τα πεζοδρόμια που εχουμε στην πόλη που μενω ,όποτε στον χρόνο πήρα ενα περιπάτου ινγκλεσινα,το οποίο βόλεψε παρά πολύ!


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

@Aggelikh Nt το Cybex Balios S Lux μου πρότειναν για 3σε1. 

Με πολύ σταθερό καρότσι, μεγάλες ρόδες, πάει όπου θες και με πολύ ασφαλές αυγό (με πιστοποιήσεις). Στα 700€ το έχουν τώρα. Πήγα και το είδα απο κοντά. Πολύ εύκολο επίσης στο ανοιξε/κλείσε. Εμείς μάλλον αυτό θα πάρουμε. Δεν έχω δει και πολλά να σου πω, το είχε φιλος μου αυτο και ήταν σούπερ ευχαριστημένος!

Ωραία! Θα το ψάξω αυτό που λες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2022 at 11:43 ΠΜ, Mairiv είπε:

Νομίζω είσαι μια χαρά!!!❤️

Τι κάνετε κοριτσάρες; Να σας ρωτήσω κάθε ποσό πάτε στο γιατρό τώρα ; Εγώ έχω να πάω 3 βδοναδες κ έχω ραντεβού την Παρασκευή και κλασσικά με έπιασε το άγχος μου! 

Κ εγώ μια φορά τον μήνα! Μόνο πριν την β επιπέδου χρειάστηκε να πάω δύο φορές. Αλλά από την αρχή Μ είχε πει ανά 4βδομαδες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε?

Ήθελα να σας πω για όποια ενδιαφέρεται μπορεί να κάνει εγγραφή στο babyspace και με το που μπειςλ στον έβδομο να συμπληρώσει την αίτηση και να πάρει δωρεάν το βαλιτσάκι για τις μέλλουσες μαμάδες που έχει διάφορα δειγματάκια μεσα και ενημερωτικά φυλλάδια.

Και στα τρία παιδιά μου μου στείλανε μπουκάλια πιπίλες κρέμες αφρολουτρακια πάνες κάθε φορά έχει κάτι άλλο μέσα..

Και άμα είστε τυχερές σας δίνουνε άλλο ένα τέτοιο κουτί και στην κλινική ή στο νοσοκομείο.(στο Γένεσις που γεννουσα εγώ δίνουνε)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Melody90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε?

Ήθελα να σας πω για όποια ενδιαφέρεται μπορεί να κάνει εγγραφή στο babyspace και με το που μπειςλ στον έβδομο να συμπληρώσει την αίτηση και να πάρει δωρεάν το βαλιτσάκι για τις μέλλουσες μαμάδες που έχει διάφορα δειγματάκια μεσα και ενημερωτικά φυλλάδια.

Και στα τρία παιδιά μου μου στείλανε μπουκάλια πιπίλες κρέμες αφρολουτρακια πάνες κάθε φορά έχει κάτι άλλο μέσα..

Και άμα είστε τυχερές σας δίνουνε άλλο ένα τέτοιο κουτί και στην κλινική ή στο νοσοκομείο.(στο Γένεσις που γεννουσα εγώ δίνουνε)

Καλημέρα ! Το έχω κάνει αλλά δεν μ ήρθε τίποτα ακόμα!!! Επίσης κορίτσια μόλις γύρισα από γιατρό! 760 γραμμάρια ο μπέμπης μου δεν είναι απτά μεγάλα μωράκια αλλά πάμε καλά! ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Mairiv=> αγοράκι!!! ΠΗΤ 19/9

MarthaK=> αγοράκι!!! ΠΗΤ 25/9

Aggelikh Nt=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 21/9

Lak4=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 23/9

Simona=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 29/9

Melody90=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 11/9

Frouta=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 16/9

Giwtou=>δίδυμα αγοράκια!!! ΠΗΤ 19/9

doremina=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 27/9

Happykar=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 23/9

KoraliaP=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 10/9

Miellie88=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 1/10

dimitmit=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 21/9

Το κοτσαρω που κ που να μην ξεχνιόμαστε:razz:

πρίν από 57 λεπτά , Mairiv είπε:

Καλημέρα ! Το έχω κάνει αλλά δεν μ ήρθε τίποτα ακόμα!!! Επίσης κορίτσια μόλις γύρισα από γιατρό! 760 γραμμάρια ο μπέμπης μου δεν είναι απτά μεγάλα μωράκια αλλά πάμε καλά! ❤️

Είδες το μωράκι σου?αχ τι ωραία περιμένω πως κ πως τέλη του μήνα τώρα κ εγώ.

Όταν μπεις στον έβδομο ξέρω πως δέχονται παραγγελία για gift box θα σου έρθει κοντά στη γέννα ίσως κ μετά αργεί λίγο

Κορίτσια για το πινακάκι...αν ξέχασα καμιά ή πρέπει να γίνει καμιά αλλαγή στηρίξτε!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Χτες πήγαμε κι εμείς στο γιατρό. 25+1 και ήταν ο μικρός 733 γραμμάρια. Μας είπε ότι είναι λίγο κάτω από το μέσο όρο αλλά εντός φυσιολογικού! Αν συνεχίσει έτσι το βλέπει να γεννιέται γύρω στα 3.200-3.300. Από ο,τι κατάλαβα σημασία έχει να παίρνει βάρος με σταθερό κάπως τρόπο... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Aggelikh Nt είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Χτες πήγαμε κι εμείς στο γιατρό. 25+1 και ήταν ο μικρός 733 γραμμάρια. Μας είπε ότι είναι λίγο κάτω από το μέσο όρο αλλά εντός φυσιολογικού! Αν συνεχίσει έτσι το βλέπει να γεννιέται γύρω στα 3.200-3.300. Από ο,τι κατάλαβα σημασία έχει να παίρνει βάρος με σταθερό κάπως τρόπο... 

Ναιιιι απλά έχουμε μικρά μωράκια μην αγχώνεσαι! Εμένα απλά με έβαλε να πηγαίνω κάθε 20 μέρες για να το παρακολουθούμε! ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...