Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Simona είπε:

Ante mpravo poli orea.otan les glika ti ennoies ti glika tros.egw genika den trow glika kai tora stin egkimosini pali den trow.den ksero kalo h kako einai auto;

Τα πολλά γλυκά ποτέ δεν κάνουν καλό οπότε σίγουρα καλό είναι αυτό για σένα..το πρωί θα φάω το κέικ μου μαζί με τον καφέ ή το τσάι μες στη μέρα μπορεί να με τραβήξεις να φάω μία φέτα με μαρμελάδα μερέντα ή να θέλω να φάω ένα παγωτό Δεν σου λέω όλα μαζί αλλά γενικά με τραβάει γλυκό θέλω γλυκά..και το θέμα Δεν είναι μόνο τα γλυκά είναι και τα πιτοηδή τα ζυμαρικά εγώ γενικώς είμαι της κουζίνας δηλαδή μαγειρεύω πολύ φτιάχνω πολλά έχω και τα μικρά.. τώρα όταν κάνω τηγανόψωμα στο φούρνο, πίτα, τυροπιτάκια κουρού να μη φάω???? Όλο και τσιμπολογάω να όμως που είναι άλευρα αυτά... Και παχαίνουν και το ζάχαρο τσιμπάει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??? σε μένα ξεκίνησαν τα braxton hicks....:-(

Πήρα το γιατρό και μου είπε ότι είναι η ώρα σιγά-σιγά να με πιάνουν τέτοιου είδους πονάκια μπαίνοντας στον έβδομο.. είχα και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες η αλήθεια είναι.. απλά τώρα αρχίζω και καταλαβαίνω ότι σιγα σιγά πλησιάζει η ώρα και αγχώνομαι για τη γέννα το χειρουργείο και όλα αυτά που με περιμένουν..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Melody90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??? σε μένα ξεκίνησαν τα braxton hicks....:-(

Πήρα το γιατρό και μου είπε ότι είναι η ώρα σιγά-σιγά να με πιάνουν τέτοιου είδους πονάκια μπαίνοντας στον έβδομο.. είχα και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες η αλήθεια είναι.. απλά τώρα αρχίζω και καταλαβαίνω ότι σιγα σιγά πλησιάζει η ώρα και αγχώνομαι για τη γέννα το χειρουργείο και όλα αυτά που με περιμένουν..

Καλημέρα !! Δεν έχω ιδέα τι είναι αυτά που λες ούτε μ έχει πει κάτι ο γιατρός μου ακόμα! Σε ποια εβδομάδα είσαι;;❤️

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??? σε μένα ξεκίνησαν τα braxton hicks....:-(

Πήρα το γιατρό και μου είπε ότι είναι η ώρα σιγά-σιγά να με πιάνουν τέτοιου είδους πονάκια μπαίνοντας στον έβδομο.. είχα και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες η αλήθεια είναι.. απλά τώρα αρχίζω και καταλαβαίνω ότι σιγα σιγά πλησιάζει η ώρα και αγχώνομαι για τη γέννα το χειρουργείο και όλα αυτά που με περιμένουν..

Κορίτσι μου πως το καταλάβατε??? Πηγες σε εξέτασε? 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??? σε μένα ξεκίνησαν τα braxton hicks....:-(

Πήρα το γιατρό και μου είπε ότι είναι η ώρα σιγά-σιγά να με πιάνουν τέτοιου είδους πονάκια μπαίνοντας στον έβδομο.. είχα και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες η αλήθεια είναι.. απλά τώρα αρχίζω και καταλαβαίνω ότι σιγα σιγά πλησιάζει η ώρα και αγχώνομαι για τη γέννα το χειρουργείο και όλα αυτά που με περιμένουν..

Den ksero kai egw ti einai auta ta braxton hicks,ti estanesai;egw kathe mera skeftomai tin genna kai to xeirourgeio me leptomeries eidik oso plisiazei o kairos.alla den prepei,prepei na eimaste xalares etsi k alios kseroume ti mas perimenei.to exoume ksanazisei ali mia fora den ta mporesoume;;Ola kala tha pane...me to kalo na erthei h ora.egw perimenw pos kai pos thelw para poli na tin dw...ki otan to skeftomai ayto den fovamai tipota...tha anteksw ta panta.❤❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι συσπάσεις Braxton Hicks ξεκινούν μερικές εβδομάδες πριν την πιθανή ημερομηνία τοκετού.

 

Πώς θα νιώθω τις συσπάσεις Braxton Hicks;

Γνωστές και ως προπαρασκευαστικές ή ψευτοωδίνες, οι Braxton Hicks είναι συσπάσεις που μοιάζουν με τους πόνους της περιόδου, μπορεί να είναι ήπιες ή ελαφρώς επώδυνες, ακανόνιστες, εντοπίζονται μόνο στην κοιλιά και μετά από λίγο σταματούν. Συνήθως εξαφανίζονται όταν περπατήσετε, αλλάξετε θέση ή ξεκουραστείτε.

Αντίθετα, οι συσπάσεις του τοκετού είναι ιδιαιτέρως επώδυνες, έρχονται όλο και πιο τακτικά, είναι όλο και πιο έντονες και διαρκούν όλο και περισσότερο. Εντοπίζονται σε ολόκληρη την κοιλιά , η οποία σκληραίνει, και στη μέση.

 

Κορίτσια το έκανα copy paste.. είναι φυσιολογικό απλά κάποιες γυναίκες το νιώθουν πιο έντονα άλλες όχι τόσο.. φυσιολογική λειτουργία του σώματος ώστε να σε προετοιμάσει για τον τοκετό... ρωτήστε και τον γιατρό σας θα σας πει.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά είχα ακούσει για αυτές τις συσπάσεις. Ακόμα δεν έχω νιώσει τίποτα. Εμένα με αγχωνει σαφώς και ο τοκετός αλλά για αρχή με αγχωνει να φτάσω στον 9ο. Διαρκώς φοβάμαι μήπως γίνει κάτι και πάθει κάτι το μωράκι μου! Ας πούμε το ζάχαρο με φοβίζει πολύ για το αν θα επηρεάσει το μωρό...σήμερα πήγα για την καμπύλη και μου είπε μέχρι Πέμπτη θα ξέρω. Ίσως και αύριο το μεσημέρι. Την Πέμπτη το βράδυ έχω ραντεβού και με το γιατρό μου και πάντα έχω αγωνία να δω αν είναι καλά το μπεμπακια μου! Αναρωτιέμαι κι αν θα καταφέρω να δω τη φάτσα του. Στη β επιπέδου δεν μπορέσαμε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Vasiliki33 είπε:

Κοριτσια καλησπερα…ολες κανατε καμπυλη ζαχαρου;εγω που δεν εχω ζαχαρο θα κανω;εχω ραντεβου με την γιατρο μου σε 2 εβδομαδες…0

Καλησπέρα κοπέλα μου σε ποια εβδομάδα είσαι? Ανεξάρτητα από το αν το σάκχαρο νηστείας σου ήταν μέχρι στιγμής καλό αυτή η εξέταση γίνεται σε όλες τις εγκύους.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Melody90 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου σε ποια εβδομάδα είσαι? Ανεξάρτητα από το αν το σάκχαρο νηστείας σου ήταν μέχρι στιγμής καλό αυτή η εξέταση γίνεται σε όλες τις εγκύους.

Ειμαι στην 25η εβδομαδα…κριμα και νομιζα πτι θα την γλιτωνα…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Vasiliki33 είπε:

Κοριτσια καλησπερα…ολες κανατε καμπυλη ζαχαρου;εγω που δεν εχω ζαχαρο θα κανω;εχω ραντεβου με την γιατρο μου σε 2 εβδομαδες…0

Καλημέρα! Νομίζω έχεις δεν έχεις είναι από τις βασικές εξετάσεις! Κ καλο είναι να την κάνουμε! Κ εγώ φαντάζομαι στον επόμενο ραντεβού θα μου πει να την κάνω! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Πηρα τα αποτελέσματα της καμπύλης των 75 ml γλυκόζης.

Σάκχαρο νηστείας: 87

Σε 60': 136

Σε 120': 82

Μου φαίνονται καλές οι τιμές.... Εσάς; 

Αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό μου για να τις αξιολογήσει.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Πηρα τα αποτελέσματα της καμπύλης των 75 ml γλυκόζης.

Σάκχαρο νηστείας: 87

Σε 60': 136

Σε 120': 82

Μου φαίνονται καλές οι τιμές.... Εσάς; 

Αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό μου για να τις αξιολογήσει.

Νομίζω είσαι μια χαρά!!!❤️

Τι κάνετε κοριτσάρες; Να σας ρωτήσω κάθε ποσό πάτε στο γιατρό τώρα ; Εγώ έχω να πάω 3 βδοναδες κ έχω ραντεβού την Παρασκευή και κλασσικά με έπιασε το άγχος μου! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Νομίζω είσαι μια χαρά!!!❤️

Τι κάνετε κοριτσάρες; Να σας ρωτήσω κάθε ποσό πάτε στο γιατρό τώρα ; Εγώ έχω να πάω 3 βδοναδες κ έχω ραντεβού την Παρασκευή και κλασσικά με έπιασε το άγχος μου! 

Εγώ κάθε τρεις εβδομάδες! Δεν αντέχω να περιμένω περισσότερο... Κορίτσια αναζητώ καρότσι... Σκέφτομαι να πάρω την τριπλετα και να αγοράσω έξτρα και τη βάση για το αυτοκίνητο. Θέλω κάτι ελαφρύ αλλά και σταθερό... Έχετε καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...