Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Simona είπε:

@Melody90Geia sou Melody mou...esy pou tha geniseis telika;Pos eisai;megalonei h koritsara sou;❤❤❤

Μεγαλώνει το κορίτσι μας ναι!!!!:grin:

Αν δεν την δω δε θα το πιστέψω!

Μετά την τελευταία τρομακτική συζήτηση με τον γιατρό...κ να μου πει στο τέλος ότι τελικά μπορούμε να πάμε γενεσις τώρα εγώ δεν πάω γιατί φοβάμαι με όλα τα σενάρια που "μπορεί " να συμβούν... είναι θέμα ασφάλειας πια..το συζητήσαμε κ με τον άντρα μου κ αυτός φοβήθηκε οπότε θα πάω Παπαγεωργίου τελικά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Barbiegatoulis είπε:

Δεν σας εδωσε κατι να ηρεμει την μητρα? Μηπως ειναι συσπασεις? 

Σύμφωνα με τον ορισμό της σύσπασης που μου έχει πει ο γιατρός μου, θα έπρεπε να νιώθω αυτό το σφυξιμο σε όλη την κοιλιά για 30 δευτερόλεπτα... Αν δεν ισχύουν αυτές οι δύο προϋποθέσεις δεν θεωρείται σύσπαση. Έτσι μου το έχει εξηγήσει... Μάλιστα το σφυξιμο πρέπει να είναι τέτοιο που να μην πιέζεται καθόλου η κοιλιά 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Melody90 είπε:

Μεγαλώνει το κορίτσι μας ναι!!!!:grin:

Αν δεν την δω δε θα το πιστέψω!

Μετά την τελευταία τρομακτική συζήτηση με τον γιατρό...κ να μου πει στο τέλος ότι τελικά μπορούμε να πάμε γενεσις τώρα εγώ δεν πάω γιατί φοβάμαι με όλα τα σενάρια που "μπορεί " να συμβούν... είναι θέμα ασφάλειας πια..το συζητήσαμε κ με τον άντρα μου κ αυτός φοβήθηκε οπότε θα πάω Παπαγεωργίου τελικά.

Ante orea mia xara,xeromai pou kataliksate na ksereis kai esu.kai emena megalonei h mpempa mou.❤Pote eipame me to kalo mpeneis,kserw ton augousto alla pote peripou;kai egw pernw seira meta apo esena..ox fovamai na sou pw tin alitheia oso plisiazei kai pio poli alla tha to anteksoume.ola kala tha pane!!!edo tha eimaste na ta leme kai meta❤❤❤

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Simona είπε:

Ante orea mia xara,xeromai pou kataliksate na ksereis kai esu.kai emena megalonei h mpempa mou.❤Pote eipame me to kalo mpeneis,kserw ton augousto alla pote peripou;kai egw pernw seira meta apo esena..ox fovamai na sou pw tin alitheia oso plisiazei kai pio poli alla tha to anteksoume.ola kala tha pane!!!edo tha eimaste na ta leme kai meta❤❤❤

Να μη φοβάσαι Όλα καλά θα πάνε!!!!δεν θέλει άγχος..να πάρεις καμία κορδέλα μαζί να βγαίνετε φωτό:Pθα πάρω κ εγώ!!!:-D

Μπαίνω στον μήνα μου 11 Αυγούστου σε δύο μήνες ακριβώς δηλαδή....

Απλά πρέπει να γεννήσω από τις 20/8 κ μετά για να θεωρείται τελειομηνο το μωρό από 37 εβδομάδων δηλαδή..

Εσύ πότε μπαίνεις?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Melody90 είπε:

Να μη φοβάσαι Όλα καλά θα πάνε!!!!δεν θέλει άγχος..να πάρεις καμία κορδέλα μαζί να βγαίνετε φωτό:Pθα πάρω κ εγώ!!!:-D

Μπαίνω στον μήνα μου 11 Αυγούστου σε δύο μήνες ακριβώς δηλαδή....

Απλά πρέπει να γεννήσω από τις 20/8 κ μετά για να θεωρείται τελειομηνο το μωρό από 37 εβδομάδων δηλαδή..

Εσύ πότε μπαίνεις?

Xaxaxaa ennoietai xoris kordela pou pame.egw mpenw ston mina mou 29 augoustou alla mpenw gia kaiseriki stis 15 septemvriou na parei diladi kana 2 evdomades apo to 9 mina...san esena.to doppler pote tha to kaneis esy;po po po den to pistevw oti ftasame kai sto doppler siga siga...les kai xtes milousame gia anagoules kai auxenikes...pernaei o kairos kai kala kanei giati thelw na genisw k as fovamai.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Simona είπε:

Xaxaxaa ennoietai xoris kordela pou pame.egw mpenw ston mina mou 29 augoustou alla mpenw gia kaiseriki stis 15 septemvriou na parei diladi kana 2 evdomades apo to 9 mina...san esena.to doppler pote tha to kaneis esy;po po po den to pistevw oti ftasame kai sto doppler siga siga...les kai xtes milousame gia anagoules kai auxenikes...pernaei o kairos kai kala kanei giati thelw na genisw k as fovamai.

Πραγματικά ναιιιι!!! Κι εγώ το σκέφτομαι ποσό γρήγορα πέρασε ο καιρός ! ❤️❤️

4 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Να μη φοβάσαι Όλα καλά θα πάνε!!!!δεν θέλει άγχος..να πάρεις καμία κορδέλα μαζί να βγαίνετε φωτό:Pθα πάρω κ εγώ!!!:-D

Μπαίνω στον μήνα μου 11 Αυγούστου σε δύο μήνες ακριβώς δηλαδή....

Απλά πρέπει να γεννήσω από τις 20/8 κ μετά για να θεωρείται τελειομηνο το μωρό από 37 εβδομάδων δηλαδή..

Εσύ πότε μπαίνεις?

Ρε κορίτσια μην με παρεξηγείτε αλλά τι εννοείται μπαίνετε στο μήνα σας ; Θέλω να πω εγώ αλλάζω κάθε 13 και πητ μ έχει πει 19/09 άρα στο μήνα μ μπαινω 13/9;; Σορρυ για τη χαζή ερώτηση ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Mairiv είπε:

Πραγματικά ναιιιι!!! Κι εγώ το σκέφτομαι ποσό γρήγορα πέρασε ο καιρός ! ❤️❤️

Ρε κορίτσια μην με παρεξηγείτε αλλά τι εννοείται μπαίνετε στο μήνα σας ; Θέλω να πω εγώ αλλάζω κάθε 13 και πητ μ έχει πει 19/09 άρα στο μήνα μ μπαινω 13/9;; Σορρυ για τη χαζή ερώτηση ! 

Mpeneis sto mina sou 13/19 augoustou.Molis mpeis sto mina sou perimeneis pia na geniseis.an eisai kaiseriki tha mpeis peripou dio evdomades prin tin imeromenia.diladi mexri 5 septemvrio.an eisai fisiologika perimeneis na erthei i ora.egw as poume exw ΠΗΤ 29/9 alla mpenw kata tis 15/9 giati tha kanw kaiseriki.esena an sou edose ΠΗΤ 19/9 simenei oti mexri tote prepei na geniseis,sto mina sou mpeneis ena mina prin.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά κορίτσια πέρασε πολύ γρήγορα ο καιρός!!!

Πάντως όσο περναει ο καιρός ακούω τον καθένα να λέει τα δικά του. Για παράδειγμα άλλοι μου λένε ότι η κοιλιά μου είναι μικρή για τον μήνα μου και άλλοι ότι είναι πολύ μεγάλη. Άλλος ότι φαίνεται ότι έχω αγορακι άλλος κοριτσάκι. Χαχαχαχα δεν τους δίνω σημασία αλλά ώρες ώρες με κάνουν να νιώθω άσχημα έτσι που κοιτάνε την κοιλιά μου κ βγάζουν συμπεράσματα. Σας συμβαίνει κι εσάς αυτό ή είμαι εγώ η παράξενη;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 49 λεπτά , MarthaK είπε:

Πραγματικά κορίτσια πέρασε πολύ γρήγορα ο καιρός!!!

Πάντως όσο περναει ο καιρός ακούω τον καθένα να λέει τα δικά του. Για παράδειγμα άλλοι μου λένε ότι η κοιλιά μου είναι μικρή για τον μήνα μου και άλλοι ότι είναι πολύ μεγάλη. Άλλος ότι φαίνεται ότι έχω αγορακι άλλος κοριτσάκι. Χαχαχαχα δεν τους δίνω σημασία αλλά ώρες ώρες με κάνουν να νιώθω άσχημα έτσι που κοιτάνε την κοιλιά μου κ βγάζουν συμπεράσματα. Σας συμβαίνει κι εσάς αυτό ή είμαι εγώ η παράξενη;

Καλά άσε.....με βλέπει μια γειτόνισσα 'παντα με τον καλό λόγο στο στόμα η κυρία'και μου λέει "Μα κ στην κόρη τεράστια έγινες" <_< κοινώς με είπε φακλανα.Δεν πειράζει καλή καρδιά...

Η γιαγιά μου μου έλεγε σε τέτοιες περιπτώσεις "ξυσε το κώλο σου να μη σε ματιαξουν":lol::lol::lol:

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, MarthaK είπε:

Πραγματικά κορίτσια πέρασε πολύ γρήγορα ο καιρός!!!

Πάντως όσο περναει ο καιρός ακούω τον καθένα να λέει τα δικά του. Για παράδειγμα άλλοι μου λένε ότι η κοιλιά μου είναι μικρή για τον μήνα μου και άλλοι ότι είναι πολύ μεγάλη. Άλλος ότι φαίνεται ότι έχω αγορακι άλλος κοριτσάκι. Χαχαχαχα δεν τους δίνω σημασία αλλά ώρες ώρες με κάνουν να νιώθω άσχημα έτσι που κοιτάνε την κοιλιά μου κ βγάζουν συμπεράσματα. Σας συμβαίνει κι εσάς αυτό ή είμαι εγώ η παράξενη;

Εγώ είχα πάει σε μνημόσυνο στο χωριό του άντρα μου και περνούσαν όλοι και μου χαϊδεύαν την κοιλιά! Μου φάνηκε πολύ αδιάκριτο!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 14/6/2022 at 12:09 ΠΜ, Aggelikh Nt είπε:

Εγώ είχα πάει σε μνημόσυνο στο χωριό του άντρα μου και περνούσαν όλοι και μου χαϊδεύαν την κοιλιά! Μου φάνηκε πολύ αδιάκριτο!!

Αχ κ εγώ αυτά δεν τα μπορώ καθόλου εεεεε

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου μανουλες, οπλιστείτε με υπομονή, γιατί με το που θα γεννηθεί το παιδί, όλα αυτά θα γιγαντωθουν. Όλοι θα έχουν άποψη για όλα. Απλά κλείστε τα αυτιά σας και ακούστε μόνο τους ανθρώπους που εμπιστεύεστε. 

Το αστείο είναι ότι την μοναδική φορά που χρειάστηκα όντως συμβουλές, όλοι κοίταζαν από την άλλη και το πολύ πολύ να μου έλεγαν... "Καλή τύχη"!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...