Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

20 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Πως είστε κοριτσαρες; Να σας ρωτήσω για το επίδομα από το ΙΚΑ ξέρετε αν θέλει φυσική παρουσία στο ΙΚΑ κάποιες μέρες πριν; Η τα χαρτιά και αυτά γίνονται μέσω Ίντερνετ;

Για το επίδομα όταν σταματάς την δουλειά πριν την γέννα ? Που λένε 56 μέρες πριν??? Κοίτα γενικότερα δεν έχω ιδέα! Αλλά αν γνωρίζει κάποια να μας πει ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 21 λεπτά , Lak4 είπε:

Για το επίδομα όταν σταματάς την δουλειά πριν την γέννα ? Που λένε 56 μέρες πριν??? Κοίτα γενικότερα δεν έχω ιδέα! Αλλά αν γνωρίζει κάποια να μας πει ! 

Ναι ναι γι αυτό λέω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από ενδοκρινολόγο και τελικά μου είπε ότι τα όρια του μικροβιολογικού για την καμπύλη ζαχάρου  ήταν λαθος,οπότε δεν έχω σ αυτή την εγκυμοσύνη διαβήτη κύησης!Επίσης βοήθησε ότι είχα ανεβασμενη τη βιταμίνη d!

  • Μου αρέσει 3

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Ναι ναι γι αυτό λέω! 

@Mairiv @Lak4 καλησπέρα κορίτσια! ξεκινήστε τώρα αν θέλετε τη διαδικαδια. εγω μέχρι στιγμης ξεκινησα στελνοντας στον γιατρό μου μεηλ για να με ενημερώσει για την ΠΗΤ. έκανα μέσω gov αίτηση προς αυτόν και εξουσιοδότηση για να μου το στειλει επίσημα. Θα σας βοηθήσει η όποια μαία για τη διαδικασία. Το χαρτι λοιπόν με την ΠΗΤ που θα στείλει ο γιατρός εσείς το προωθείτε αρχικά στη δουλειά σας για να γνωρίσουν και για να σας γνωστοποιήσουν πότε βγαίνετε σε άδεια λοχείας (δηλ. 56 μέρες προ ΠΗΤ). το ίδιο λοιπόν χαρτί πρέπει να κατατεθεί απο εμάς στον ΕΦΚΑ. Δεν το έχω κάνει ακόμη για να σας πω περαιτέρω χαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, KoraliaP είπε:

@Mairiv @Lak4 καλησπέρα κορίτσια! ξεκινήστε τώρα αν θέλετε τη διαδικαδια. εγω μέχρι στιγμης ξεκινησα στελνοντας στον γιατρό μου μεηλ για να με ενημερώσει για την ΠΗΤ. έκανα μέσω gov αίτηση προς αυτόν και εξουσιοδότηση για να μου το στειλει επίσημα. Θα σας βοηθήσει η όποια μαία για τη διαδικασία. Το χαρτι λοιπόν με την ΠΗΤ που θα στείλει ο γιατρός εσείς το προωθείτε αρχικά στη δουλειά σας για να γνωρίσουν και για να σας γνωστοποιήσουν πότε βγαίνετε σε άδεια λοχείας (δηλ. 56 μέρες προ ΠΗΤ). το ίδιο λοιπόν χαρτί πρέπει να κατατεθεί απο εμάς στον ΕΦΚΑ. Δεν το έχω κάνει ακόμη για να σας πω περαιτέρω χαχα

Ναι ναι τα βρήκα κι εγώ κορίτσια! Κοιτάξτε 

Για το επίδομα κυοφορίας: 

1.    Ηλεκτρονική υποβολή αίτησης με την έναρξη της κυοφορίας ( των 56 ημερών) εφόσον έχει χορηγηθεί στην ασφ/νη ηλεκτρονική Βεβαίωση Πιθανής Ημερομηνίας τοκετού από θεράποντα ιατρό των Δημοσίων Δομών Φροντίδας Υγείας, θεράποντα ιατρό των συμβεβλημένων με τον Εθνικό Οργανισμό Παροχής Υπηρεσιών Υγείας (ΕΟΠΥΥ), ιδιωτικών κλινικών καθώς και ο ιδιώτης θεράπων ιατρός, οι οποίοι είναι πιστοποιημένοι στο σύστημα ηλεκτρονικής συνταγογράφησης της εταιρείας με την επωνυμία «Ηλεκτρονική Διακυβέρνηση Κοινωνικής Ασφάλισης Α.Ε.» (ΗΔΙΚΑ ΑΕ) και η οποία αντλείται αυτόματα από το σύστημα.

2.     Βεβαίωση του εργοδότη αποχής από την εργασία της ασφαλισμένης πριν τον τοκετό (για 56 ημέρες), η οποία συμπληρώνεται ηλεκτρονικά από τον εργοδότη μετά την υποβολή της ηλεκτρονικής αίτησης της ασφ/νης για χορήγηση επιδόματος κυοφορίας.  

 

Για το επίδομα λοχείας: 

3.    Ληξιαρχική πράξη γέννησης (ανακτάται μέσω διασύνδεσης ή επισυνάπτεται ως αρχείο pdf)

4.    Βεβαίωση  εργοδότη αποχής από την εργασία της ασφαλισμένης για μετά τον τοκετό (63 ημέρες), η οποία  συμπληρώνεται ηλεκτρονικά μετά την υποβολή της σχετικής αίτησης για το επίδομα λοχείας.

 Στην περίπτωση που η αιτούσα είναι υπήκοος κράτους μέλους της ΕΕ θα πρέπει να υποβάλλει φωτοαντίγραφα της βεβαίωσης εγγραφής πολίτη της ΕΕ ή δελτίο μόνιμης διαμονής. 
Σε περίπτωση που η αιτούσα είναι υπήκοος τρίτης χώρας θα πρέπει να υποβάλει φωτοαντίγραφο της άδειας διαμονής σε ισχύ.
 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήγα σήμερα στο γιατρό και είναι όλα καλά. Είδα για πρώτη φορά το μουτράκι του και νιώθω ότι άλλαξε η ζωή μου όλη την ώρα σκέφτομαι αυτή τη φατσούλα. Τι τέλειο συναίσθημα!!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, MarthaK είπε:

Κορίτσια πήγα σήμερα στο γιατρό και είναι όλα καλά. Είδα για πρώτη φορά το μουτράκι του και νιώθω ότι άλλαξε η ζωή μου όλη την ώρα σκέφτομαι αυτή τη φατσούλα. Τι τέλειο συναίσθημα!!! 

Μπράβο!! Πολύ ωραία! Κι εγώ ανυπομονώ να δω μουτράκι! Δεν μας εχει κάνει ακόμα τη χάρη το μικρό μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, dimitdimit είπε:

Κορίτσια καταλήξατε σε καρότσι;;;εγώ πήρα μαρσιπο για αρχή ξέρω ότι θα τον χρειαστώ πολύ , μπιμπερο , πάνες ,μωρομαντηλα, λίκνο

Όχι τπτ ακόμα! Ίσως από τον άλλον μήνα σιγά σιγά να δούμε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, dimitdimit είπε:

Κορίτσια καταλήξατε σε καρότσι;;;εγώ πήρα μαρσιπο για αρχή ξέρω ότι θα τον χρειαστώ πολύ , μπιμπερο , πάνες ,μωρομαντηλα, λίκνο

@dimitdimitegw oikonomiko karotsi tha parw,den mou aresoun ta megala kai ta varia pou einai san tanks.thelw kati pio mikro kai mazemeno.Skeftomai na parw to Kikka boo ugo alla den to exw dei apo konta..thelw na to dw prota gia na apofasisw.400 evro kanei

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, dimitdimit είπε:

Κορίτσια καταλήξατε σε καρότσι;;;εγώ πήρα μαρσιπο για αρχή ξέρω ότι θα τον χρειαστώ πολύ , μπιμπερο , πάνες ,μωρομαντηλα, λίκνο

Εγώ μόνο καρότσι παρηγγειλα και πήρα και κανα δυο φορμάκια από H&M κατά τα άλλα τίποτα ακόμα! Τον άλλο μήνα σιγά σιγά ! Μαρσιπο ποιον πήρες ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...