Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

Κορίτσια γύρισα από τον γιατρό 27 κ 3 σήμερα η μικρή είναι 1.100 gr προς το παρόν όχι τεράστια (πάλι καλά)κ είναι βμια χαρά..

Με φοβίζουν οι γιατροί τα πράγματα είναι πιο σοβαρά φαίνεται...τους είπα ότι έχω πονάκια και μου είπαν ότι μάλλον έχω παραπάνω συμφυσεις κ είναι από τις καισαρικές για αυτό κ οι έντονες ενοχλήσεις..αν χρειαστεί μπορεί να πάρω κάτι χάπια τοκολυτικα μπας κ κρατήσει παραπάνω η μήτρα.εχουν καταργηθεί αυτά που βάζουν μέσω ορού μου είπαν... αρχίζω κ φοβάμαι γενικώς βασικά.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μην ανησυχείς !! Όλα Καλααα θα πάνε θα δεις!!! ❤️ Κορίτσια σκέφτομαι να αγοράσω φωλιά σήμερα ! Βρήκα ένα σάιτ στο ινσταγκραμ που Έχει χειροποίητες πολύ ωραίες ! Αν θέλετε να σας πω λεπτομέρειες στείλτε μου ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Mairiv είπε:

Μην ανησυχείς !! Όλα Καλααα θα πάνε θα δεις!!! ❤️ Κορίτσια σκέφτομαι να αγοράσω φωλιά σήμερα ! Βρήκα ένα σάιτ στο ινσταγκραμ που Έχει χειροποίητες πολύ ωραίες ! Αν θέλετε να σας πω λεπτομέρειες στείλτε μου ❤️

Kai egw tha parw alla den exw psaksei akoma.Tha mou dikseis ti tha pareis na dw giati den kserw ti akrivos na parw.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να επανέλθω στο ζήτημα των κινήσεων του μωρού. Εγώ νιώθω κάθε μέρα πάνω από 15 που μου έχει πει ο γιατρός απλά από χθες νιώθω ότι ο μωρό κυρίως όταν ξαπλώνω και λιγότερο όταν είμαι καθιστή. Επίσης είναι πιο μαλακές οι κλωτσιές και κάποιες τις αισθάνομαι προς την ουροδόχο κύστη. Λέτε να έχει αλλάξει θέση; Πειράζει άραγε που δεν είναι εξίσου δυνατές;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Aggelikh Nt είπε:

Κορίτσια να επανέλθω στο ζήτημα των κινήσεων του μωρού. Εγώ νιώθω κάθε μέρα πάνω από 15 που μου έχει πει ο γιατρός απλά από χθες νιώθω ότι ο μωρό κυρίως όταν ξαπλώνω και λιγότερο όταν είμαι καθιστή. Επίσης είναι πιο μαλακές οι κλωτσιές και κάποιες τις αισθάνομαι προς την ουροδόχο κύστη. Λέτε να έχει αλλάξει θέση; Πειράζει άραγε που δεν είναι εξίσου δυνατές;

Κοπέλα μου κ εγώ έτσι το νιώθω! Μια το νιώθω κοντά στον αφαλό μια το νιώθω να με χτυπάει πιο κάτω... Επίσης κ εγώ περισσότερο το νιώθω όταν ξαπλώνω κ όχι όταν κάθομαι. Κ όχι με την ίδια συχνότητα κάθε μέρα! Φαντάζομαι πως όλα αυτά που νιώθουμε είναι φυσιολογικα όμως! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια γύρισα από τον γιατρό 27 κ 3 σήμερα η μικρή είναι 1.100 gr προς το παρόν όχι τεράστια (πάλι καλά)κ είναι βμια χαρά..

Με φοβίζουν οι γιατροί τα πράγματα είναι πιο σοβαρά φαίνεται...τους είπα ότι έχω πονάκια και μου είπαν ότι μάλλον έχω παραπάνω συμφυσεις κ είναι από τις καισαρικές για αυτό κ οι έντονες ενοχλήσεις..αν χρειαστεί μπορεί να πάρω κάτι χάπια τοκολυτικα μπας κ κρατήσει παραπάνω η μήτρα.εχουν καταργηθεί αυτά που βάζουν μέσω ορού μου είπαν... αρχίζω κ φοβάμαι γενικώς βασικά.

 

 

πρίν από 23 λεπτά , Lak4 είπε:

Κοπέλα μου κ εγώ έτσι το νιώθω! Μια το νιώθω κοντά στον αφαλό μια το νιώθω να με χτυπάει πιο κάτω... Επίσης κ εγώ περισσότερο το νιώθω όταν ξαπλώνω κ όχι όταν κάθομαι. Κ όχι με την ίδια συχνότητα κάθε μέρα! Φαντάζομαι πως όλα αυτά που νιώθουμε είναι φυσιολογικα όμως! 

Έτσι ακριβώς κι εγώ! Πολύ λίγο όταν είμαι όρθια η βόλτα κυρίως όταν είμαι ξαπλωμένη ! ❤️

πρίν από 50 λεπτά , Simona είπε:

Kai egw tha parw alla den exw psaksei akoma.Tha mou dikseis ti tha pareis na dw giati den kserw ti akrivos na parw.

Μπορώ εδώ να ανεβάσω φωτό; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aggelikh Nt είπε:

Κορίτσια να επανέλθω στο ζήτημα των κινήσεων του μωρού. Εγώ νιώθω κάθε μέρα πάνω από 15 που μου έχει πει ο γιατρός απλά από χθες νιώθω ότι ο μωρό κυρίως όταν ξαπλώνω και λιγότερο όταν είμαι καθιστή. Επίσης είναι πιο μαλακές οι κλωτσιές και κάποιες τις αισθάνομαι προς την ουροδόχο κύστη. Λέτε να έχει αλλάξει θέση; Πειράζει άραγε που δεν είναι εξίσου δυνατές;

Συμφωνώ με τη Lak4 δεν είναι πάντα το ίδιο κ ίδιας έντασης..το θέμα είναι να το καταλαβαίνεις κ η θέση παίζει ρόλο όλα !εμένα έχει τώρα ισχιακη προβολή και νιώθω κλωτσιές κάτω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κι εγώ κάτι κάθε φορά στον υπέρηχο π γιατρός σας σας τσεκάρει το αμνιακό υγρό; Ρωτάω γιατί τώρα με τις ζεστές το εσώρουχο μου είναι πολλές φορές υγρό και γ αυτό ανησυχώ ! Βέβαια από την αρχή της εγκυμοσύνης μ είχα παρά πολλά υγρά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Mairiv είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κι εγώ κάτι κάθε φορά στον υπέρηχο π γιατρός σας σας τσεκάρει το αμνιακό υγρό; Ρωτάω γιατί τώρα με τις ζεστές το εσώρουχο μου είναι πολλές φορές υγρό και γ αυτό ανησυχώ ! Βέβαια από την αρχή της εγκυμοσύνης μ είχα παρά πολλά υγρά 

Εμένα το τσεκαρει από ο,τι έχω καταλαβει γιατί σχολιάζει ότι είναι φυσιολογικό κάθε φορά. Όσο για τα υγρά κι εγώ έχω πολλά κάποιες μέρες. Βασικά σίγουρα μια φορά τη μέρα θα νιώσω έντονη υγρασία...κάθε φορά τρέχω αμέσως στην τουαλέτα κι έχω μια ικανοποιητική ποσότητα λευκής βλενης. Αυτό το έχω εδώ και πάρα πολύ καιρό αλλά αφού το αμνιακό είναι εντάξει και ο τράχηλος καλός νομίζω πως δεν πρέπει να ανησυχούμε! εννοείται επίσης πως δεν τολμώ να κυκλοφορήσω χωρίς σερβιετακι

1 hour ago, Melody90 είπε:

Συμφωνώ με τη Lak4 δεν είναι πάντα το ίδιο κ ίδιας έντασης..το θέμα είναι να το καταλαβαίνεις κ η θέση παίζει ρόλο όλα !εμένα έχει τώρα ισχιακη προβολή και νιώθω κλωτσιές κάτω.

Κι εγώ κάποιες μέρες νιώθω αυτές τις κλωτσιες προς τα κάτω και μάλιστα είναι σαν να είναι έτοιμο να μου φύγει, να πεταχτεί έξω... Πολύ περίεργη αίσθηση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Aggelikh Nt είπε:

Εμένα το τσεκαρει από ο,τι έχω καταλαβει γιατί σχολιάζει ότι είναι φυσιολογικό κάθε φορά. Όσο για τα υγρά κι εγώ έχω πολλά κάποιες μέρες. Βασικά σίγουρα μια φορά τη μέρα θα νιώσω έντονη υγρασία...κάθε φορά τρέχω αμέσως στην τουαλέτα κι έχω μια ικανοποιητική ποσότητα λευκής βλενης. Αυτό το έχω εδώ και πάρα πολύ καιρό αλλά αφού το αμνιακό είναι εντάξει και ο τράχηλος καλός νομίζω πως δεν πρέπει να ανησυχούμε! εννοείται επίσης πως δεν τολμώ να κυκλοφορήσω χωρίς σερβιετακι

Κι εγώ κάποιες μέρες νιώθω αυτές τις κλωτσιες προς τα κάτω και μάλιστα είναι σαν να είναι έτοιμο να μου φύγει, να πεταχτεί έξω... Πολύ περίεργη αίσθηση!

Α ησύχασα λίγο! Κι εγώ έτσι λευκή βλέννη και υγρά τώρα επειδή ιδρώνω με τη ζέστη ; Ούτε φαγούρα ούτε τίποτα όποτε φαντάζομαι δεν είναι κάτι να ανησυχώ ! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Α ησύχασα λίγο! Κι εγώ έτσι λευκή βλέννη και υγρά τώρα επειδή ιδρώνω με τη ζέστη ; Ούτε φαγούρα ούτε τίποτα όποτε φαντάζομαι δεν είναι κάτι να ανησυχώ ! 

Δεν νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό γιατί κι εγώ έχω. Κάποιες μέρες ειδικά όταν είμαι εκτός σπιτιού είναι αρκετά γιατί ιδρώνω περισσότερο. Επίσης έχω προσέξει πως οταν περπαταω τα υγρά είναι περισσότερα. Αυτό συμβαίνει λόγω βαρύτητας μου είπε ο γυναικολόγος.

Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2022 at 3:34 ΜΜ, Mairiv είπε:

Μην ανησυχείς !! Όλα Καλααα θα πάνε θα δεις!!! ❤️ Κορίτσια σκέφτομαι να αγοράσω φωλιά σήμερα ! Βρήκα ένα σάιτ στο ινσταγκραμ που Έχει χειροποίητες πολύ ωραίες ! Αν θέλετε να σας πω λεπτομέρειες στείλτε μου ❤️

Gia pes leptomereies

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , dimitdimit είπε:

Gia pes leptomereies

Λοιπόν πήρα μια πολύ ωραία και απ ότι είδα σχετικά οικονομική τα έχει μέχρι σήμερα νομίζω η αύριο -20% είναι φωλιά με πλεξούδα η οποία δεν πάει κ χαμένη γτ τη βάζεις μετά στην κουνια ! Μέσω ινσταγκραμ το βρήκα catriss λεγεται !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...