Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Mairiv είπε:

Ναιιιι απλά έχουμε μικρά μωράκια μην αγχώνεσαι! Εμένα απλά με έβαλε να πηγαίνω κάθε 20 μέρες για να το παρακολουθούμε! ❤️

Δεν αγχώνομαι καθόλου! Ίσα ίσα...ο γιατρός μου εξήγησε ότι δεν υπάρχει μια ιδανική τιμή! Μου είπε επίσης ότι στις πρωτότοκες, όπως είμαι εγώ , βοηθάει να μην είναι τεράστιο το μωρό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Aggelikh Nt είπε:

Δεν αγχώνομαι καθόλου! Ίσα ίσα...ο γιατρός μου εξήγησε ότι δεν υπάρχει μια ιδανική τιμή! Μου είπε επίσης ότι στις πρωτότοκες, όπως είμαι εγώ , βοηθάει να μην είναι τεράστιο το μωρό! 

Α ναιι τέλεια! Κι εμένα το πρώτο μου είναι! ❤️ Όποτε καλά είμαστε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Aggelikh Nt είπε:

Δεν αγχώνομαι καθόλου! Ίσα ίσα...ο γιατρός μου εξήγησε ότι δεν υπάρχει μια ιδανική τιμή! Μου είπε επίσης ότι στις πρωτότοκες, όπως είμαι εγώ , βοηθάει να μην είναι τεράστιο το μωρό! 

Συμφωνώ απόλυτα με το γιατρό σου!!!τα δικά μου τα μοσχαράκια 4κιλα+ που να βγουν φυσιολογικά (σακατευεσαι κ σαν γυναικακα μωρέ όταν είναι τεράστια)για αυτό θα φάω τέταρτο χειρουργείο τώρα.

Ας είναι μικρούλη να έχεις πιο εύκολη γέννα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα με το γιατρό σου!!!τα δικά μου τα μοσχαράκια 4κιλα+ που να βγουν φυσιολογικά (σακατευεσαι κ σαν γυναικακα μωρέ όταν είναι τεράστια)για αυτό θα φάω τέταρτο χειρουργείο τώρα.

Ας είναι μικρούλη να έχεις πιο εύκολη γέννα.

Koritsia egw molis girisa apo ton giatro mou.Mou eipe na ksanapaw meta apo ena mina.ola kala me tin mikri...eimai 24+1 kai itan 724 gr...mou eipe oti einai mia xara gia tis evdomades pou einai.Tin ali evdomada tha kanw eksetaseis kai kampili sagxaro episis.stin 31 eudomada mou eipe oti tha kanoume to doppler.(sto genesis egw giati ekei tha genissw).Vasika koritsia poses eimaste pou tha genisoume sti thessaloniki;mono gia tin @Melody90 ksero.❤

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε???

με πήρε ο γιατρός χθες και μου έκλεισε ραντεβού για την Τετάρτη το πρωί γιατί μου λέει αφού μπήκες στον έβδομο τώρα να σε δω και από δω και πέρα θα σου πω πως θα κάνουμε τα ραντεβού..Δεν έχω ιδέα τι εννοούσε γιατί σας είπα άλλαξα γιατρό σε αυτή την εγκυμοσύνη και αυτός έχει άλλη σειρά (είναι λίγο τελειομανής και ψείρας). 

Εγώ κορίτσια όταν πατάω τον έβδομο σιγά σιγά ετοιμάζω βαλίτσα.. έκανα τη λίστα μου θα δω αν πρέπει να αγοράσω τίποτα ακόμα και ο μη γένοιτο ας είναι έτοιμη..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!! 

Καλά κάνεις κι ετοιμάζεσαι κι ας είναι αχρειάστη η βαλίτσα από τώρα! Εγώ είμαι σύντομες διακοπές αυτές τις μέρες κι όταν επιστρέψω λέω κι εγώ να ετοιμάσω τη βαλίτσα μου σιγά σιγά. Θα έχω μπει κι εγώ στον έβδομο τοτε. 

Τι θα πάρεις μαζί σου; Το μαιευτήριο απαιτεί συγκεκριμένα πράγματα; Εγώ γεννάω στο μητέρα Κρήτης και από ο,τι ξέρω δεν χρειάζονται πραγματα για το μωρό αλλά μόνο για τη μητέρα.

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Καλημέρα!! 

Καλά κάνεις κι ετοιμάζεσαι κι ας είναι αχρειάστη η βαλίτσα από τώρα! Εγώ είμαι σύντομες διακοπές αυτές τις μέρες κι όταν επιστρέψω λέω κι εγώ να ετοιμάσω τη βαλίτσα μου σιγά σιγά. Θα έχω μπει κι εγώ στον έβδομο τοτε. 

Τι θα πάρεις μαζί σου; Το μαιευτήριο απαιτεί συγκεκριμένα πράγματα; Εγώ γεννάω στο μητέρα Κρήτης και από ο,τι ξέρω δεν χρειάζονται πραγματα για το μωρό αλλά μόνο για τη μητέρα.

 

Ναι μωρέ ας είναι καμία φορά δεν ξέρεις τι γίνεται..

Σε ιδιωτικό τίποτα για το μωρό..μόνο ένα φορμακι κ κάλτσα για όταν βγείτε..

Εγώ το μόνο που έπαιρνα μαζί μου ήταν 2 πάνες υφασμάτινες για να το ακουμπάω στο κρεβάτι κ για τον άντρα μου όταν το έπαιρνε αγκαλιά κ 2-3 πανάκια για τις γουλιές για το ρέψιμο.

Εγώ έβαλα... 2 νυχτικιές με κουμπιά (κ να μην πας για καισαρική πάρε γιατί αν τυχόν πάει κάτι στραβά και κάνεις μαλώνουν οι μαίες όταν δεν έχεις μαζί γιατί την πρώτη μέρα δεν μπορείς να αυτό εξυπηρετηθεις κ σε αλλάζουν αυτές)

2-3 μπλούζες (έχω θηλασμού)

2 κολάν κάπρι εγκυμοσύνης

2 σουτιέν θηλασμού 

7-8 εσώρουχα άνετα

20 σερβιετες λοχείας

Επιθέματα στήθους 

Κρεμα θηλών

Σαγιονάρες

Μωρομαντηλα (για την τουαλέτα)

Πετσέτα σώματος, μαλλιών, προσώπου.

Σακούλα για τα άπλυτα

Σαμπουάν αφρόλουτρα κρέμες οδοντόκρεμα οδοντόβουρτσα αποσμητικο (όχι σπρέι) χτενα λαστιχακια λιποζαν

Αντισηπτικα μαντηλάκια, αντισηπτικό,μασκα, φορτιστή

Με τα ρούχα που πάω με αυτά φεύγω δεν παίρνω κ άλλα.ενα φόρεμα καλοκαιρινό δηλαδή.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Melody90 είπε:

Ναι μωρέ ας είναι καμία φορά δεν ξέρεις τι γίνεται..

Σε ιδιωτικό τίποτα για το μωρό..μόνο ένα φορμακι κ κάλτσα για όταν βγείτε..

Εγώ το μόνο που έπαιρνα μαζί μου ήταν 2 πάνες υφασμάτινες για να το ακουμπάω στο κρεβάτι κ για τον άντρα μου όταν το έπαιρνε αγκαλιά κ 2-3 πανάκια για τις γουλιές για το ρέψιμο.

Εγώ έβαλα... 2 νυχτικιές με κουμπιά (κ να μην πας για καισαρική πάρε γιατί αν τυχόν πάει κάτι στραβά και κάνεις μαλώνουν οι μαίες όταν δεν έχεις μαζί γιατί την πρώτη μέρα δεν μπορείς να αυτό εξυπηρετηθεις κ σε αλλάζουν αυτές)

2-3 μπλούζες (έχω θηλασμού)

2 κολάν κάπρι εγκυμοσύνης

2 σουτιέν θηλασμού 

7-8 εσώρουχα άνετα

20 σερβιετες λοχείας

Επιθέματα στήθους 

Κρεμα θηλών

Σαγιονάρες

Μωρομαντηλα (για την τουαλέτα)

Πετσέτα σώματος, μαλλιών, προσώπου.

Σακούλα για τα άπλυτα

Σαμπουάν αφρόλουτρα κρέμες οδοντόκρεμα οδοντόβουρτσα αποσμητικο (όχι σπρέι) χτενα λαστιχακια λιποζαν

Αντισηπτικα μαντηλάκια, αντισηπτικό,μασκα, φορτιστή

Με τα ρούχα που πάω με αυτά φεύγω δεν παίρνω κ άλλα.ενα φόρεμα καλοκαιρινό δηλαδή.

 

@Melody90Geia sou Melody mou...esy pou tha geniseis telika;Pos eisai;megalonei h koritsara sou;❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Melody90 είπε:

Ναι μωρέ ας είναι καμία φορά δεν ξέρεις τι γίνεται..

Σε ιδιωτικό τίποτα για το μωρό..μόνο ένα φορμακι κ κάλτσα για όταν βγείτε..

Εγώ το μόνο που έπαιρνα μαζί μου ήταν 2 πάνες υφασμάτινες για να το ακουμπάω στο κρεβάτι κ για τον άντρα μου όταν το έπαιρνε αγκαλιά κ 2-3 πανάκια για τις γουλιές για το ρέψιμο.

Εγώ έβαλα... 2 νυχτικιές με κουμπιά (κ να μην πας για καισαρική πάρε γιατί αν τυχόν πάει κάτι στραβά και κάνεις μαλώνουν οι μαίες όταν δεν έχεις μαζί γιατί την πρώτη μέρα δεν μπορείς να αυτό εξυπηρετηθεις κ σε αλλάζουν αυτές)

2-3 μπλούζες (έχω θηλασμού)

2 κολάν κάπρι εγκυμοσύνης

2 σουτιέν θηλασμού 

7-8 εσώρουχα άνετα

20 σερβιετες λοχείας

Επιθέματα στήθους 

Κρεμα θηλών

Σαγιονάρες

Μωρομαντηλα (για την τουαλέτα)

Πετσέτα σώματος, μαλλιών, προσώπου.

Σακούλα για τα άπλυτα

Σαμπουάν αφρόλουτρα κρέμες οδοντόκρεμα οδοντόβουρτσα αποσμητικο (όχι σπρέι) χτενα λαστιχακια λιποζαν

Αντισηπτικα μαντηλάκια, αντισηπτικό,μασκα, φορτιστή

Με τα ρούχα που πάω με αυτά φεύγω δεν παίρνω κ άλλα.ενα φόρεμα καλοκαιρινό δηλαδή.

 

Και πάλι πολύ χρήσιμες αυτές οι πληροφορίες! Τα επιθέματα για τις θηλές είναι για να τα φοράμε μέσα από το σουτιέν; Δεν έχω ιδέα... Επίσης ποια κρέμα παίρνεις για τις θηλές;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 46 λεπτά , Barbiegatoulis είπε:

22 εβδομαδων πονος και σφυξιμο χαμηλα εχει καμια αλλη το ιδιο προβλημα? 

Εμένα μου έχει τύχει να με πιάσει σφυξιμο χαμηλά για λίγα δευτερόλεπτα! Το είπα στο γιατρό και μου είπε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Barbiegatoulis είπε:

22 εβδομαδων πονος και σφυξιμο χαμηλα εχει καμια αλλη το ιδιο προβλημα? 

To exw egw alla oxi kathe mera kai oxi gia poli ora.einai fisiologiko...toulaxiston egw pou piga sto giatro mou etsi mou eipe.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Και πάλι πολύ χρήσιμες αυτές οι πληροφορίες! Τα επιθέματα για τις θηλές είναι για να τα φοράμε μέσα από το σουτιέν; Δεν έχω ιδέα... Επίσης ποια κρέμα παίρνεις για τις θηλές;

Ότι θέλεις εδώ είμαι.. είναι η τεταρτη γέννα για μένα οπότε παλιά καραβανα;-)

Ναι τα επίθετα τα φοράς από μέσα έχουν αυτοκόλλητα σαν την σερβιετα για να μην φεύγουν, τα φοράς για να μην σταξει κ βραχεί το σουτιέν κ το ρούχο.κοιτα στην κλινική δεν θα τρέχει ιδιαίτερα το στήθος μπορεί και καθόλου..ο χαμός γίνεται την Τετάρτη Πέμπτη μέρα που θα τρομάξεις κυριολεκτικά με το στήθος γιατί τότε έρχεται το κανονικό γάλα κ γίνεται τεράστιο..το βράδυ που θα ξαπλώνεις γίνεται χαμός κ τρέχει πολύ γιατί πετιέται κι όλας..

Νούμερο ένα κρέμα θηλών παγκοσμίως είναι η purelan της Medela.και για μένα προσωπικά η καλύτερη.ειδικα στην αρχή που ματώνεις λίγο είναι επίσης συμβατή με το θηλασμό δλδ χωρίς να ξεπλύνεις το στήθος μπορείς να βάλεις το μωρό να φάει.(κ ένα μυστικό...φανταστικη για τα χείλη!!!!το καλύτερο βάλσαμο) μετά η frezyderm καλουτσικη αλλά δεν κάνει την ίδια δουλειά με τίποτα...δες κ στο Σκρουτζ ρίξε μια ματιά στις κριτικές αν θέλεις.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Barbiegatoulis είπε:

Δεν σας εδωσε κατι να ηρεμει την μητρα? Μηπως ειναι συσπασεις? 

Για σου κοπέλα μου... έχεις συσπασουλες από τώρα?σε αυτή τη φάση δίνουν μαγνήσιο κ εγώ παίρνω 3 max trofocart την ημέρα.αν έχεις σοβαρό θέμα σε σημείο που φοβάται ο Γιατρός μη γεννήσεις μπορεί να χρειαστεί να σε βάλουν σε όρο με τοκολυτικα για να τρεναρουν τον τοκετό..με έβαλαν κ εμένα στον δεύτερο γιο μου στην 35 εβδομάδα.(φέρνουν απίστευτη ταχυκαρδία τα τοκολυτικα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...