Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

Εγώ είμαι έτοιμη.. θέλει να πλύνω κάνα δυο τελευταία αλλά τίποτα ιδιαίτερο... περιμένω να μου φέρουν την καλαθούνα (τη δανική) θα πλυθεί κ αυτή κ τέλος...

Κορίτσια έχω άλλο ζόρι τώρα...ποναει πολύ η λεκάνη μου κ οι γοφοί..

Μου θυμίζει την τρομακτική γέννα με τον δεύτερο γιο μου κ τρέμω δεν θέλω ουτε να το σκέφτομαι.ετσι έπαθα άρχιζα να πονάω πολύ (λεκάνη και γοφοί) κ εντέλει δεν μπορούσα να περπατήσω πια κ 35+μπήκα κλινική με τοκολυτικα για να τρεναρουμε τον τοκετό..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Simona είπε:

@dimitdimitegw oikonomiko karotsi tha parw,den mou aresoun ta megala kai ta varia pou einai san tanks.thelw kati pio mikro kai mazemeno.Skeftomai na parw to Kikka boo ugo alla den to exw dei apo konta..thelw na to dw prota gia na apofasisw.400 evro kanei

Κ εμείς σε οικονομικά καρότσια σκεφτόμαστε να κινηθούμε!!!! Αν τελικά πάρεις το συγκεκριμένο η πας να το δεις να μας πεις εντυπώσεις !!!!! 

1 hour ago, Melody90 είπε:

Εγώ είμαι έτοιμη.. θέλει να πλύνω κάνα δυο τελευταία αλλά τίποτα ιδιαίτερο... περιμένω να μου φέρουν την καλαθούνα (τη δανική) θα πλυθεί κ αυτή κ τέλος...

Κορίτσια έχω άλλο ζόρι τώρα...ποναει πολύ η λεκάνη μου κ οι γοφοί..

Μου θυμίζει την τρομακτική γέννα με τον δεύτερο γιο μου κ τρέμω δεν θέλω ουτε να το σκέφτομαι.ετσι έπαθα άρχιζα να πονάω πολύ (λεκάνη και γοφοί) κ εντέλει δεν μπορούσα να περπατήσω πια κ 35+μπήκα κλινική με τοκολυτικα για να τρεναρουμε τον τοκετό..

 

Τι καλά που τα έχεις όλα έτοιμα!!!!! Κοίτα καταλαβαίνω αφού έχει περάσει κάτι παρόμοιο υπάρχει κ σύγκριση κ άγχος! Αλλά μην σκέφτεσαι έτσι! Απλά όσο προχωράμε κ μεγαλώνει η κοιλίτσα έχουμε κ τέτοια πινάκια! Όλα καλά θα πάνε! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, dimitdimit είπε:

Κορίτσια καταλήξατε σε καρότσι;;;εγώ πήρα μαρσιπο για αρχή ξέρω ότι θα τον χρειαστώ πολύ , μπιμπερο , πάνες ,μωρομαντηλα, λίκνο

Εγω δεν έχω πάρει τιποτα ακόμη και δε πρόκειται μεχρι να κλεισω τις 28 εβδομάδες (σε δύο εβδομάδες δλδ). Μετά απ αυτα που επαθα με τον τραχηλο και την έκτακτη περιδεση,ειπα 1)να περιμένω να δούμε πως θα παει η κατασταση και 2)να εχω να ασχολουμαι με κάτι ολες τις υπόλοιπες εβδομάδες που θα είμαι ταβλα στο κρεβάτι.Ανυπομονω να παω στο γιατρό και μετά να αρχίσω σιγα σιγα κι εγω τις αγορές!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Mairiv είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω σήμερα μπήκα 27η εβδομάδα και έχω απίστευτη κούραση και εξάντληση καμία σχέση όπως τον προηγούμενο καιρό! Εσείς πως είστε;

@MairivKai egw etsi estanomai.Sinexia skeftomai to krevati gia na ksaplosw.Molis ekana eksetaseis kai kampili zaxarou kai tora girisa spiti kai kateutian sto krevari.Itan poli xalia auto pou ipia...me zalise ligo kai me kourase poli.me piran kai 3 fores aima ana mia ora.eseis ti kanate auti tin eksetasi;

@Lak4Sintoma tha paw na to dw apo konta kai tha sou pw an einai kalo...tha vgalw kai fotografies.

@Melody90Den ksero ti na sou pw...makari na sou perasei ki na min einai tipota.Kai egw den eimai opos prin ligo kairo...estanomai eksatlimeni sinexia...mono na ksaplonw thelw kai na koimamai.tora arxizw kai zorizoume kapos kai pou einai akoma..tora eimai 25+4..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Mairiv είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω σήμερα μπήκα 27η εβδομάδα και έχω απίστευτη κούραση και εξάντληση καμία σχέση όπως τον προηγούμενο καιρό! Εσείς πως είστε;

Τα ίδια χάλια κ εγώ... προχωρημένη εγκυμοσύνη το καλοκαίρι λέγεται κ είναι 'αστα να πάνε'να μας δω στις κάψες του Ιουλίου κ του Αυγούστου..

πρίν από 6 λεπτά , Simona είπε:

@MairivKai egw etsi estanomai.Sinexia skeftomai to krevati gia na ksaplosw.Molis ekana eksetaseis kai kampili zaxarou kai tora girisa spiti kai kateutian sto krevari.Itan poli xalia auto pou ipia...me zalise ligo kai me kourase poli.me piran kai 3 fores aima ana mia ora.eseis ti kanate auti tin eksetasi;

@Lak4Sintoma tha paw na to dw apo konta kai tha sou pw an einai kalo...tha vgalw kai fotografies.

@Melody90Den ksero ti na sou pw...makari na sou perasei ki na min einai tipota.Kai egw den eimai opos prin ligo kairo...estanomai eksatlimeni sinexia...mono na ksaplonw thelw kai na koimamai.tora arxizw kai zorizoume kapos kai pou einai akoma..tora eimai 25+4..

Δεν ξέρω ....όσο ξεκουράζομαι καλά είμαι με το που κουνιέμαι όμως... σκέφτομαι να πάρω το γιατρό μετά να δω τι θα μου πει..

3 ώρες πρίν, Lak4 είπε:

Κ εμείς σε οικονομικά καρότσια σκεφτόμαστε να κινηθούμε!!!! Αν τελικά πάρεις το συγκεκριμένο η πας να το δεις να μας πεις εντυπώσεις !!!!! 

Τι καλά που τα έχεις όλα έτοιμα!!!!! Κοίτα καταλαβαίνω αφού έχει περάσει κάτι παρόμοιο υπάρχει κ σύγκριση κ άγχος! Αλλά μην σκέφτεσαι έτσι! Απλά όσο προχωράμε κ μεγαλώνει η κοιλίτσα έχουμε κ τέτοια πινάκια! Όλα καλά θα πάνε! 

Θέλω να φτάσω 36 εβδομάδες οπωσδήποτε... επειδή την πάτησα φοβάμαι πολύ!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Melody90 είπε:

Τα ίδια χάλια κ εγώ... προχωρημένη εγκυμοσύνη το καλοκαίρι λέγεται κ είναι 'αστα να πάνε'να μας δω στις κάψες του Ιουλίου κ του Αυγούστου..

Δεν ξέρω ....όσο ξεκουράζομαι καλά είμαι με το που κουνιέμαι όμως... σκέφτομαι να πάρω το γιατρό μετά να δω τι θα μου πει..

Etsi ki egw...den mporw na kanw tipota kourazoume.etsi opos to les iouliou avgoustou ti tha kanoume...skeftomai na min vgenw apo to spiti tin mera kai na katisw mesa me to klimatistiko....ase egw eimai gia 15 septemvriou....zoriko to vlepw auto to kalokairi ki to iksera apo tote pou emina egkios..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Simona είπε:

Etsi ki egw...den mporw na kanw tipota kourazoume.etsi opos to les iouliou avgoustou ti tha kanoume...skeftomai na min vgenw apo to spiti tin mera kai na katisw mesa me to klimatistiko....ase egw eimai gia 15 septemvriou....zoriko to vlepw auto to kalokairi ki to iksera apo tote pou emina egkios..

Καλέ έτσι κ εγώ χάλια πριν 3 εβδομάδες βαρούσα 12ωρα στη δουλειά και δεν ήμουν έτσι ! Τώρα χάλια .. κι εγώ μ φαίνεται σπίτι ξάπλα θα τη βγάλω! Δε παλεύεται διαφορετικά !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου..

Χθες μπήκα στην 27η εβδομάδα. Το Σάββατο έκανα την καμπύλη ζαχάρου και αν δεν έχω πάρει ακόμα τις τιμές είμαι σίγουρη πως θα είναι παθολογική καθώς οι μετρήσεις νηστείας μου ως τώρα ήταν πάνω απο 92 μόνιμα. Η αλήθεια είναι ότι έχω φοβηθεί λίγο γιατί δεν θέλω να κάνω ινσουλίνη. Όπως δεν θέλω να γεννήσω νωρίτερα...θέλω τα φώτα σας όσες το έχετε περάσει...

 

  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Sousami7 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου..

Χθες μπήκα στην 27η εβδομάδα. Το Σάββατο έκανα την καμπύλη ζαχάρου και αν δεν έχω πάρει ακόμα τις τιμές είμαι σίγουρη πως θα είναι παθολογική καθώς οι μετρήσεις νηστείας μου ως τώρα ήταν πάνω απο 92 μόνιμα. Η αλήθεια είναι ότι έχω φοβηθεί λίγο γιατί δεν θέλω να κάνω ινσουλίνη. Όπως δεν θέλω να γεννήσω νωρίτερα...θέλω τα φώτα σας όσες το έχετε περάσει...

 

  

@Sousami7Egw molis tin ekana...to igro pou ipia itan ligo xalia alla den pirazei...makari na exoume kala apotelesmata.❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Simona είπε:

@Sousami7Egw molis tin ekana...to igro pou ipia itan ligo xalia alla den pirazei...makari na exoume kala apotelesmata.❤

το υγρό που μου έδωσαν εμένα ήταν με γεύση πορτοκάλι και κάπως ήταν πιο καλό απο το σκετο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Mairiv είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω σήμερα μπήκα 27η εβδομάδα και έχω απίστευτη κούραση και εξάντληση καμία σχέση όπως τον προηγούμενο καιρό! Εσείς πως είστε;

Κι εγώ έτσι. Είμαι στην 26η εβδομάδα και περιμένω πως κ πως να σχολάσω από τη δουλειά για να πάω να κοιμηθώ. Που ποτέ δεν κοιμομουνα μεσημέρι ή απόγευμα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Sousami7 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου..

Χθες μπήκα στην 27η εβδομάδα. Το Σάββατο έκανα την καμπύλη ζαχάρου και αν δεν έχω πάρει ακόμα τις τιμές είμαι σίγουρη πως θα είναι παθολογική καθώς οι μετρήσεις νηστείας μου ως τώρα ήταν πάνω απο 92 μόνιμα. Η αλήθεια είναι ότι έχω φοβηθεί λίγο γιατί δεν θέλω να κάνω ινσουλίνη. Όπως δεν θέλω να γεννήσω νωρίτερα...θέλω τα φώτα σας όσες το έχετε περάσει...

 

  

Αν χρειαστεί να κάνεις ινσουλίνη.. σκέψου για το καλό κ των δύο σας...εγώ ήμουν οριακή στο σάκχαρο νηστείας 94-92 πάντα εκεί, σκεφτόμουν ότι δεν θα τη γλυτώσω στην καμπύλη κ τελικά όλα καλά οριακή φυσικά αλλά κ η ενδοκρινολόγος μου είπε αν προσέχω λίγο τη διατροφή μου κ δεν βάλω άλλα 20 κιλά όλα καλά θα την βγάλω οριακή στην εγκυμοσύνη..μην αγχώνεσαι δες κ τα αποτελέσματα σου κ βλέποντας και κάνοντας

πρίν από 24 λεπτά , Mairiv είπε:

Καλέ έτσι κ εγώ χάλια πριν 3 εβδομάδες βαρούσα 12ωρα στη δουλειά και δεν ήμουν έτσι ! Τώρα χάλια .. κι εγώ μ φαίνεται σπίτι ξάπλα θα τη βγάλω! Δε παλεύεται διαφορετικά !

12ωρα ε?χαρά στο κουράγιο σου μπράβο!εγώ θα επέτρεπε να βγω αναρρωτική αν δούλευα τώρα με τόσα πονάκια συνέχεια..δεν θα άντεχα ούτε εξάωρο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sousami7 είπε:

το υγρό που μου έδωσαν εμένα ήταν με γεύση πορτοκάλι και κάπως ήταν πιο καλό απο το σκετο...

Emena me rotisan ti thelw...eixe portokali kai lemoni..to portokali pira k egw.den ksero pos einai to sketo,den exw dokimasei alla fantazomai pos tha einai XALIA.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sousami7 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου..

Χθες μπήκα στην 27η εβδομάδα. Το Σάββατο έκανα την καμπύλη ζαχάρου και αν δεν έχω πάρει ακόμα τις τιμές είμαι σίγουρη πως θα είναι παθολογική καθώς οι μετρήσεις νηστείας μου ως τώρα ήταν πάνω απο 92 μόνιμα. Η αλήθεια είναι ότι έχω φοβηθεί λίγο γιατί δεν θέλω να κάνω ινσουλίνη. Όπως δεν θέλω να γεννήσω νωρίτερα...θέλω τα φώτα σας όσες το έχετε περάσει...

 

  

Κι εγώ δεν ήθελα καθόλου την ινσουλίνη, αλλά το ζαχαρο δε ρυθμιζόταν αλλιώς (κι είχα ΜΟΝΟ νηστείας, σκέψου). Τελικά κάνω εδώ και κανένα 20ημερο, και αναρωτιέμαι γιατί ανησυχούσα!

Ξεκίνησα από 8 μονάδες το βράδυ, έχω βρει τη δόση που μου ταιριάζει (12), έχω τέλειο ζάχαρο όλη την ημέρα και νιώθω ευγνώμων που το κατάλαβα νωρίς και δεν επηρεάστηκε αρνητικά η ανάπτυξη του παιδιού μου. Δεν πονάει, δεν έχει παρενέργειες και όσο κινούμαι (ήμουν 3 εβδομάδες σε ακινησία λόγω κατάγματος), τόσο φτιάχνει- ίσως μειώσω και τη δόση...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...