Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

      Να τις κάνεις δεύτερη μέρα του κυκλου αν στις ζητήσει ο γιατρός. Αλλιώς η γνώμη μου είναι μην ασχοληθείς, αγχωνόμαστε μόνες μας και δεν κάνει καλό!!!

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

On 15/10/2022 at 4:14 ΜΜ, Simona είπε:

Ti dineis gia kolikous;Pio gala troei;emis apo to frisolac kanei poli emeto rouketes.avrio tha pame se eidiko na doume ti tin pirazei...na mas dosei gala pou na min tin pirazei....poso imeron einai to moraki sou tora;❤

Καλησπέρα. Δεν δίνω τίποτα για τους κολικούς, είχα ρωτήσει παιδίατρο και μου είχε απαντήσει πως δεν συστήνει τίποτα. Frisolac 1 πίνει από την αρχή χωρίς πρόβλημα. 50 ημερών είναι η μπουμπούκα. Πάντως και κάποιοι φίλοι μας είχαν θέμα με την μπέμπα τους, άλλαξαν κάποια γάλατα για να βρουν κάποιο που δεν τη πειράζει.

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 28 λεπτά , Moomin είπε:

Καλησπέρα. Δεν δίνω τίποτα για τους κολικούς, είχα ρωτήσει παιδίατρο και μου είχε απαντήσει πως δεν συστήνει τίποτα. Frisolac 1 πίνει από την αρχή χωρίς πρόβλημα. 50 ημερών είναι η μπουμπούκα. Πάντως και κάποιοι φίλοι μας είχαν θέμα με την μπέμπα τους, άλλαξαν κάποια γάλατα για να βρουν κάποιο που δεν τη πειράζει.

Kalispera.Emena einai 31 imeron h mpempa...simera pigame se neognologo ki mas edose to Capricare katsikisio ante na doume.Makari na einai kalo kai na min kanei emeto giati den antexo alo.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Simona είπε:

Apo tin arxi pinei apo ta mpoukalia dr.brown pote den dokimasa alla...ta pire kateutian..exo 6 gia na mporw na apostirono giati egw dinw mono kseno gala.Me to fardi leimo einai ta dika mou.Apo tin kliniki pou genisa mou edosan kai tis nuk kai tis chicco alla den ta exo dokimasei oute thelw.einai oti prepei tis dr.brown kai den xreiazetai na kano piramata.

@MarthaKEmena kanei sinexia emetous kai exo alaksei mexri stigmis 4 diaforetika.Simera mas edosan allo katsikisio ante na doume.Emena einai 31 imeron kai pinei 90ml kathe 2 ores.h paidiatros mou eipe oti den einai provlima afou vazei kila kanonika apla zitaei gala pio sixna.

@Simona Εμένα 120μλ πίνει κάθε 3 ώρες, οπότε το ίδιο τρώνε πάνω κάτω. Μακαρι να της κάνει αυτό το γάλα της μικρής για να μην ταλαιπωριέστε κι εσείς και η ίδια. Εμένα 2 φορές που έκανε εμετο δεν μπορούσα να κοιμηθώ μετά απ το φόβο μου καθόμουνα και τον κοιτούσα, οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! ❤️

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Simona είπε:

Kalispera.Emena einai 31 imeron h mpempa...simera pigame se neognologo ki mas edose to Capricare katsikisio ante na doume.Makari na einai kalo kai na min kanei emeto giati den antexo alo.

Μακάρι να τη βοηθήσει! Πόσο πίνει; Εγώ δεν μπορώ να υπολογίσω γιατί θηλάζει κιόλας αλλά αν δώσω κατευθείαν μπουκάλι άντε να πιει 100.110μλ.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarthaK είπε:

@Simona Εμένα 120μλ πίνει κάθε 3 ώρες, οπότε το ίδιο τρώνε πάνω κάτω. Μακαρι να της κάνει αυτό το γάλα της μικρής για να μην ταλαιπωριέστε κι εσείς και η ίδια. Εμένα 2 φορές που έκανε εμετο δεν μπορούσα να κοιμηθώ μετά απ το φόβο μου καθόμουνα και τον κοιτούσα, οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! ❤️

Asta na pane..den ksero ti na kanw..eimai na skaso.to thema einai oti pnigetai kai an den eimai ekei na tin sikosw den thelo na skefto ti tha ginei.den tin afinw oute lepto moni.

1 hour ago, Moomin είπε:

Μακάρι να τη βοηθήσει! Πόσο πίνει; Εγώ δεν μπορώ να υπολογίσω γιατί θηλάζει κιόλας αλλά αν δώσω κατευθείαν μπουκάλι άντε να πιει 100.110μλ.

Emena pinei 90ml kathe 2 ores

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 15/10/2022 at 6:59 ΜΜ, evaki23 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!το ζουζουνακι σου να μεγαλώνει και να ομορφαίνει την ζωή σου.

Εμείς κάναμε ντομπλερ στις 28 εβδομαδες και ήταν πολύ καλό. Τώρα έχουμε ξανά στις 34. Εγώ την Τρίτη μπαίνω στις 31 εβδομαδες και θα με δει και ο γιατρός μου.

Μακάρι να πάνε όλα καλά. Να φτάσουμε στις 34 το εύχομαι!

 

On 15/10/2022 at 6:21 ΜΜ, Simona είπε:

Emena den pinei pano apo 90ml.gia to nan ar ti thili xrisimiopeis;

Έχω της dr brown νούμερο 2! Ρε κορίτσια δίνει καμία nuk ? Είχα πάρει πολλά και πραγματικά εχουβ απίστευτη ΡΟΗ μου φαίνεται περίεργο πως κάποιες χρησιμοποιούν nuk!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Mairiv είπε:

 

Έχω της dr brown νούμερο 2! Ρε κορίτσια δίνει καμία nuk ? Είχα πάρει πολλά και πραγματικά εχουβ απίστευτη ΡΟΗ μου φαίνεται περίεργο πως κάποιες χρησιμοποιούν nuk!

Oute gia plaka..exo kai egw sto spiti pou mou edosan doro sti kliniki(giati den mproketai na agorasw) den ta dokimasa oute thelw.Mono dr.brown apo tin arxi.Tora exei manoules pou einai poli euxaristimenes...emena pantos den mou aresoun.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mairiv είπε:

 

Έχω της dr brown νούμερο 2! Ρε κορίτσια δίνει καμία nuk ? Είχα πάρει πολλά και πραγματικά εχουβ απίστευτη ΡΟΗ μου φαίνεται περίεργο πως κάποιες χρησιμοποιούν nuk!

Είχα πάρει εγώ nuk αλλα δεν μου άρεσαν οι θηλές κι έτσι τις αντικατέστησα με θηλές σιλικόνης χαμηλής ροής και είναι μια χαρά τώρα. Μου είπε  και ο παιδίατρος ότι το κάθε μωρό βολεύεται διαφορετικά. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Simona είπε:

Asta na pane..den ksero ti na kanw..eimai na skaso.to thema einai oti pnigetai kai an den eimai ekei na tin sikosw den thelo na skefto ti tha ginei.den tin afinw oute lepto moni.

Emena pinei 90ml kathe 2 ores

Καλημέρα, περίπου το ίδιο έπινε κ μένα....πίστευα ότι σιγά σιγά θα πίνουν περισσότερο αλλά μάλλον είναι στο μωρό...

9 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

 

Έχω της dr brown νούμερο 2! Ρε κορίτσια δίνει καμία nuk ? Είχα πάρει πολλά και πραγματικά εχουβ απίστευτη ΡΟΗ μου φαίνεται περίεργο πως κάποιες χρησιμοποιούν nuk!

Κι εμείς doctor brown, η αδελφη μου τα είχε και μου τα έδωσε και είναι μια χαρά. Το νούμερο δεν το ξέρω, πρεπει να το αλλάξουμε κάποια στιγμή; Για την πιπίλα μιλάμε αν κατάλαβα καλά.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Καλημέρα, περίπου το ίδιο έπινε κ μένα....πίστευα ότι σιγά σιγά θα πίνουν περισσότερο αλλά μάλλον είναι στο μωρό...

Κι εμείς doctor brown, η αδελφη μου τα είχε και μου τα έδωσε και είναι μια χαρά. Το νούμερο δεν το ξέρω, πρεπει να το αλλάξουμε κάποια στιγμή; Για την πιπίλα μιλάμε αν κατάλαβα καλά.

Ναι ναι νομίζω αν παρατηρήσεις γράφει πάνω 1 ή 2 εμείς τώρα πήραμε το 2 π έχει πιο καλή ΡΟΗ μην κάνει ώρα να πιει και κουράζεται ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Ναι ναι νομίζω αν παρατηρήσεις γράφει πάνω 1 ή 2 εμείς τώρα πήραμε το 2 π έχει πιο καλή ΡΟΗ μην κάνει ώρα να πιει και κουράζεται ! 

Καλημέρα, σε ευχαριστώ, θα το κοιτάξω γιατί και η αδελφή μου δεν ξέρω τί έκανε με αυτά τα μπουκάλια, ίσως δεν είχε αλλάξει την πιπίλα. Οπότε ναι δεν θα κουράζεται τόσο το μωρό για να πιει.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Καλημέρα, σε ευχαριστώ, θα το κοιτάξω γιατί και η αδελφή μου δεν ξέρω τί έκανε με αυτά τα μπουκάλια, ίσως δεν είχε αλλάξει την πιπίλα. Οπότε ναι δεν θα κουράζεται τόσο το μωρό για να πιει.

Πόση ώρα κάνουν εσάς να πιούνε το γάλα περίπου; 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Πόση ώρα κάνουν εσάς να πιούνε το γάλα περίπου; 

Απ'οτι είδα πάντως αλλαγή πιπίλας κάνουμε μετά τον τρίτο μήνα. Εμένα θέλει κάνα εικοσαλεπτο που μπορεί να αφήσει και 30μλ κ να θυμηθεί ότι θα θέλει λίγο πιο μετά.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Απ'οτι είδα πάντως αλλαγή πιπίλας κάνουμε μετά τον τρίτο μήνα. Εμένα θέλει κάνα εικοσαλεπτο που μπορεί να αφήσει και 30μλ κ να θυμηθεί ότι θα θέλει λίγο πιο μετά.

Ναι Ε; Δε ξέρω τι να πω με το νούμερο  1 έκανε αρκετή ώρα να πιει το γάλα κ γι αυτό την άλλαξα να μην κουράζεται! Τώρα 150 κ συνήθως κανα μισάωρο κάνουμε 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Ναι Ε; Δε ξέρω τι να πω με το νούμερο  1 έκανε αρκετή ώρα να πιει το γάλα κ γι αυτό την άλλαξα να μην κουράζεται! Τώρα 150 κ συνήθως κανα μισάωρο κάνουμε 

Καλημέρα, doctor brown έχετε κι εσείς; Δεν θυμάμαι. Είναι αναλόγως την εταιρεία και το μωρό βέβαια. Μια χαρά, αφού δέχεται το νούμερο δύο και πίνει. Η αδελφή μου που μου έχει δώσει τα μπουκάλια, είχε πάρει τελικά  άλλη μάρκα για μετά τους τρεις μήνες. Πάντως θα δοκιμάσω σε λίγες μέρες το νούμερο δύο να δω πώς θα το πάρει.

Πώς είναι τα μπεμπακια σας γενικά; Εμένα την έχει πιάσει μια λαιμαργία, πίνει, αφήνει κλπ...γενικά είναι καλή όμως αν εξαιρέσουμε τους κολικούς.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...