Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

14 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Ωραια @kateriiina25 θα προσπαθησω να το ψαξω περισσοτερο ..

Κοριτσια οσες εχετε κανει βελονισμο και πιστευετε σε αυτο και ειδατε διαφορα στειλτε μου αν μπορειτε περιοχες και τιμες για αττικη .. δεν εχω ιδεα για το βελονισμο..

Εμείς είδαμε  μεγάλη διαφορά και σε Εμενα και στον άντρα μου. Χρειάζεται όμως ένα τρίμηνο περίπου με συστηματικές επισκέψεις και συζήτησε το παράλληλα να πάρεις και συμπληρώματα για την ποιότητα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

55 minutes ago, kateriiina25 said:

Ελπίζω πραγματικά να διαψευστεί το προαίσθημα σου και να πάρεις θετική χοριακή αύριο. Αυτο για την γλυκοζιλιομενη το εχεις διαβάσει κάπου, στο εχει πει κάποιος γιατρός; Αν ήταν τοσο βασικό δεν θα ζητούσαν σε ολους τους άντρες εξέταση πριν απο κάθε δείγμα;

Είναι διαβητικός δεν μπορεί να δώσει δείγμα δεν εκσπερματώνει , πολύ σπάνια βγαίνει υλικό δηλαδή , εκείνη την περίοδο το ζάχαρο ήταν στο θεό δεν ξέρουμε τίποτα για το σπερμα μας έστειλαν αμέσως για βιοψία το μόνο που ξέρουμε είναι ότι βρέθηκε σπερμα το οποίο γονιμοποίησε τα ωαρια και κάναμε βλαστοκυστες από εκεί και πέρα αν προχωράνε δεν ξέρουμε … κανένας γιατρός δεν μου έχει δώσει ξεκάθαρη απάντηση δεν έχω βρει κανέναν ούτε ο ουρολογοσ Ούτε η λευκού που έχουμε κάνει τα πάντα από εξετασεις  ούτε οι εξωσωματικοί αλλά πρέπει να βρεθεί επειγόντως . Μήπως δεν έχουν και εμπειρία ; 

Μακαρι να έχει πετύχει γιατί έχω πολλά αναπάντητα ερωτήματα και δεν ξέρω από που να πάρω απαντήσεις και τι άλλο να κάνω 

Σε ευχαριστω πολύ ! 
επισης αύριο 10η μέρα θεωρητικά πόση πρέπει να είναι η χοριακη για να πούμε ότι πάμε καλά ; 

γλυκοζυλιωμένη 12 σημαίνει πως ο μέσος όρος ζαχαρου στο αίμα είναι συνέχεια 300

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Texas said:

Είναι διαβητικός δεν μπορεί να δώσει δείγμα δεν εκσπερματώνει , πολύ σπάνια βγαίνει υλικό δηλαδή , εκείνη την περίοδο το ζάχαρο ήταν στο θεό δεν ξέρουμε τίποτα για το σπερμα μας έστειλαν αμέσως για βιοψία το μόνο που ξέρουμε είναι ότι βρέθηκε σπερμα το οποίο γονιμοποίησε τα ωαρια και κάναμε βλαστοκυστες από εκεί και πέρα αν προχωράνε δεν ξέρουμε … κανένας γιατρός δεν μου έχει δώσει ξεκάθαρη απάντηση δεν έχω βρει κανέναν ούτε ο ουρολογοσ Ούτε η λευκού που έχουμε κάνει τα πάντα από εξετασεις  ούτε οι εξωσωματικοί αλλά πρέπει να βρεθεί επειγόντως . Μήπως δεν έχουν και εμπειρία ; 

Μακαρι να έχει πετύχει γιατί έχω πολλά αναπάντητα ερωτήματα και δεν ξέρω από που να πάρω απαντήσεις και τι άλλο να κάνω 

Σε ευχαριστω πολύ ! 
επισης αύριο 10η μέρα θεωρητικά πόση πρέπει να είναι η χοριακη για να πούμε ότι πάμε καλά ; 

γλυκοζυλιωμένη 12 σημαίνει πως ο μέσος όρος ζαχαρου στο αίμα είναι συνέχεια 300

Ναι ναι το θυμάμαι το θέμα που έχει ο άντρας σου. Απλώς αναρωτιόμουν αν ειναι πράγματι τοσο βασική η τιμή σακχάρου για την ποιότητα του σπέρματος αφού κανείς γιατρός δεν την ζητάει. Άσε που νομίζω πως με σπέρμα απο βιοψία ξεπερνάς και το πρόβλημα του κατακερματισμού αν υπάρχει. Άρα μήπως δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς τόσο; Η χοριακή 10η μέρα νομίζω πρεπει να ειναι 80 με 100 περίπου αλλά δεν είμαι και σίγουρη. 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Texas είπε:

Είναι διαβητικός δεν μπορεί να δώσει δείγμα δεν εκσπερματώνει , πολύ σπάνια βγαίνει υλικό δηλαδή , εκείνη την περίοδο το ζάχαρο ήταν στο θεό δεν ξέρουμε τίποτα για το σπερμα μας έστειλαν αμέσως για βιοψία το μόνο που ξέρουμε είναι ότι βρέθηκε σπερμα το οποίο γονιμοποίησε τα ωαρια και κάναμε βλαστοκυστες από εκεί και πέρα αν προχωράνε δεν ξέρουμε … κανένας γιατρός δεν μου έχει δώσει ξεκάθαρη απάντηση δεν έχω βρει κανέναν ούτε ο ουρολογοσ Ούτε η λευκού που έχουμε κάνει τα πάντα από εξετασεις  ούτε οι εξωσωματικοί αλλά πρέπει να βρεθεί επειγόντως . Μήπως δεν έχουν και εμπειρία ; 

Μακαρι να έχει πετύχει γιατί έχω πολλά αναπάντητα ερωτήματα και δεν ξέρω από που να πάρω απαντήσεις και τι άλλο να κάνω 

Σε ευχαριστω πολύ ! 
επισης αύριο 10η μέρα θεωρητικά πόση πρέπει να είναι η χοριακη για να πούμε ότι πάμε καλά ; 

γλυκοζυλιωμένη 12 σημαίνει πως ο μέσος όρος ζαχαρου στο αίμα είναι συνέχεια 300

Εγώ θα έλεγα να επικεντρωθείς τώρα στο αυριανό αποτέλεσμα που ευχομαι ολόψυχα να είναι καλό!

Τωρα όσον αφορά στο σπερμα φαντάζομαι ότι ίσως έκαναν μικρό γονιμοποίηση όποτε ξεπερνιούνται έτσι τα θέματα κατακερματισμού και οξειδωτικού στρες που υπάρχουν στο σπερμα διαβητικών. 
 

Πέρα από το θέμα γονιμότητας που πιστεύω οτι το έχετε υπό έλεγχο, γλυκοζυλιωμενη 12 είναι πολύ υψηλη σημαίνει οτι είναι εντελώς αρρύθμιστος. Φαντάζομαι τώρα έχει πέσει;

 

10η ημέρα θα είναι μετά από ετ βλαστοκύστης 5ης μέρας;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Linoula said:

Εγώ θα έλεγα να επικεντρωθείς τώρα στο αυριανό αποτέλεσμα που ευχομαι ολόψυχα να είναι καλό!

Τωρα όσον αφορά στο σπερμα φαντάζομαι ότι ίσως έκαναν μικρό γονιμοποίηση όποτε ξεπερνιούνται έτσι τα θέματα κατακερματισμού και οξειδωτικού στρες που υπάρχουν στο σπερμα διαβητικών. 
 

Πέρα από το θέμα γονιμότητας που πιστεύω οτι το έχετε υπό έλεγχο, γλυκοζυλιωμενη 12 είναι πολύ υψηλη σημαίνει οτι είναι εντελώς αρρύθμιστος. Φαντάζομαι τώρα έχει πέσει;

 

10η ημέρα θα είναι μετά από ετ βλαστοκύστης 5ης μέρας;

Σε ευχαριστω πολύ ναι έχει πείσει τώρα αρκετά , 10η μέρα είναι με 5ης μέρες ναι 

57 minutes ago, kateriiina25 said:

Ναι ναι το θυμάμαι το θέμα που έχει ο άντρας σου. Απλώς αναρωτιόμουν αν ειναι πράγματι τοσο βασική η τιμή σακχάρου για την ποιότητα του σπέρματος αφού κανείς γιατρός δεν την ζητάει. Άσε που νομίζω πως με σπέρμα απο βιοψία ξεπερνάς και το πρόβλημα του κατακερματισμού αν υπάρχει. Άρα μήπως δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς τόσο; Η χοριακή 10η μέρα νομίζω πρεπει να ειναι 80 με 100 περίπου αλλά δεν είμαι και σίγουρη. 

Μακάρι να είναι έτσι αύριο το απόγευμα θα δούμε τι έγινε πάλι … είμαι πολύ εξαντλημένη όλο το καλοκαίρι το πέρασα σε ιατρούς έκανα υστεροσκοπιση βιοψία πήρα τα φάρμακα της ετ για να δούμε παράθυρο πήρα αντιβίωση τώρα πάλι τα φάρμακα και τις ενέσεις η κοιλιά μου είναι χάλια από τις ενέσεις τι σας τα λέω τα ξέρετε πολύ καλά … 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Texas είπε:

Γεια σου Κατερίνα , εγώ δεν είμαι αισιόδοξη μου έχει κολλήσει στο μυαλό πως επειδή ο άντρας μου είχε γλυκοζιλιομενη 12 ,που είναι παρα πολύ, όταν του έκαναν βιοψία για πάρουν το σπερμα οι βλαστοκυστες δεν προχωράνε. Μέχρι στιγμής το προαίσθημα μου δεν με έχει απογοητεύσει μακάρι να κάνω λάθος και εύχομαι να πέτυχε . Έχω άλλες 3 στην κατάψυξη οι δυο πολύ χαμηλής ποιότητας και σκέψου  ξεκινήσαμε με 9 βλαστοκυστες πριν ένα χρόνο . Αύριο θα κάνω χοριακη 

κατα τα αλλά ένιωσα τις πρώτες μέρες μέχρι την 4η κάπως το στηθως σαν να τουμπανιάζει μετά από εκεί και πέρα τίποτα 

Σου εύχομαι να έχεις αύριο αρκετά καλά αποτελέσματα!!! Από την στιγμή που έγιναν βλαστοκύστες αυτό σημαίνει ότι υπάρχει δυναμική για να γίνει κάτι τέτοιο. Να σκέφτεσαι θετικά για την αυριανή σου μέρα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, EvgeniaCher said:

Σου εύχομαι να έχεις αύριο αρκετά καλά αποτελέσματα!!! Από την στιγμή που έγιναν βλαστοκύστες αυτό σημαίνει ότι υπάρχει δυναμική για να γίνει κάτι τέτοιο. Να σκέφτεσαι θετικά για την αυριανή σου μέρα!!

Ευχαριστω παρα πολύ προσπαθώ να έχω ελπίδα έκανα ότι μπορούσα από μεριάς μου να είσαι καλά !!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2022 at 11:13 ΜΜ, Terry1986 είπε:

 

Καλησπερα @elenakith!! Να σου ζησει ο γιος σου και με το καλο να υποδεχθειτε και το νεο μελος στην οικογενεια σας! :-D

Η αληθεια ειναι πως δεν ειμαι ευχαριστημενη ιδιαιτερα απο την αντιμετωπιση των περισσοτερων γιατρων εξωσωματικης συμπεριλαμβανομενου κ του δικου μου (δεν εχω παει σε αλλον ειναι ο 1ος).. εχω διαβάσει κ απο αλλα κοριτσια οτι ολοι ασχολουνται με την γυναικα κ το σπερμα το προσπερνανε. Εμας δεν μας προετρεψε ποτε να παμε καν σε ανδρολογο και εγω μεσα στην αγνοια μου τοτε δε το επιδιωξα ποτε ενω ο λογος που πηγαμε σε εξωσωματικη ηταν ξεκαθαρα λογω σπερματος κ οχι λογω σοβαρων προβληματων απο ΣΠΩ..

Τι εννοω, πριν ανακαλυψουμε το προβλημα στο σπερμα ανεφερα στην βασικη μου γυναικολογο οτι προσπαθουμε αλλα επειδη δεν εχω καποιο συμπτωμα στις ωορηξιες για να τις καταλαβω κ πως λογω μεγαλου κ ακαταστατου κυκλου (33-38 μερες) δεν μπορουσα να υπολογισω τις γονιμες. Τοτε ακουσα πρωτη φορα πως υπαρχουν κ κυκλοι χωρις ωορηξια.. σοκ εγω δεν ειχα ιδεα.. με παρακολουθησε εκεινη 4 μηνες κ ειχα κανονικα ωορηξιες οποτε εκει αρχισαμε να ψαχνουμε κ αλλους παράγοντες π ηταν ολοι οκ.. φτασαμε λοιπον στο σπερμα κ βρεθηκε το πρόβλημα (ειχαμε θεμα με ποσοτητα, ποιοτητα κ κινητικοτητα).. δεν πηρε ποτε καποια αγωγη γτ με την εξωσωματικη ολα λυνονται βασει του εξωσωματικου..αλλα με αυτα που διαβαζω δεν ειναι παντα ετσι.. Δεν εχουμε κανει κατακερματισμο DNA σπερματος, μονο καλλιεργεια π ηταν οκ.. αλλα θα επρεπε να εχουμε κανει παραπανω πραγματα για το σπερμα πιστευω εστω τα βασικα δηλαδω να παμε σε εναν ανδρολογο (δεν ξερουμε καν αν εχει καποια κιρσοκοιλη).. 

Στο σημερα, ετοιμάζομαι για 3η ΕΤ μετα απο μια παλινδρομη στην 9η βδομαδα τον Απριλιο και μια με μηδενικη χοριακη τον Οκτωβρη.. εχω μια βλαστοκυστη (μ την ειπαν σήμερα αρχομενη βλαστοκυστη SB1) καταψυξη κ θα παμε τωρα να παρουμε κ απο φυσικο κυκλο.. 

Παντως σιγουρα ειναι μια τεραστια βιομηχανια φυρω απο ολο αυτο, εχεις απολυτο δικιο..

Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια κου τα καλύτερα!!!!!

Κ σε ευχαριστω που μοιραστηκες την ιστορια σου!!!! ❤️

@kateriiina25

Παντως η κα Οικονομοπουλου μου ειπε πως μπορει ολα να οφειλονται σε πιθανο κατακερματισμο DNA στο σπερμα κ πως θα επρεπε να το εχουμε δει..

Επισης η μαια με ενημερωσε πως ειναι SB1- δεν εχω ιδεα τι σημαινει κ νομιζω δε θα το ψαξω αλλο γτ θα απελπιστω παλι..ισως μπηκε προωρα στην καταψυξη κ ειναι ανερχομενη βλαστοκυστη..αν ηταν κακο οπως ειπες κ εσυ δε θα το κρατουσαν..

Καλη επιτυχια να εχεις κοριτσι μ γλυκο κ εσυ τον Ιανουαριο τωρα που ξεμπερδεψες με την ενδομητριτιδα!!!! Το 2023 θα ειναι σιγουρα η χρονια μας!!!! ❤️ ❤️

@Angot

Καλη επιτυχία να έχεις καλα αποτελέσματα! Οπως είπαν και τα κοριτσια παραπανω λογικά για στατιστικούς λογους το ρώτησε! Εάν δεν πίστευε στα δελφινακια σου δεν θα προχωρουσε με αυτα αλλα και εξ αρχης θεωρω δε θα σε εβαζε να κανεις καν αυτη την ωοληψια!!

Πρεπει αν εισαι ηρεμη, να σκεφτεσαι μονο θετικά και σε 9 μήνες θα κρατάς αγκαλιτσα το/τα μωρακι/α σου αγκαλιά!!!! ❤️

Κορίτσι μου συγνώμη που πετάγομαι στην συζήτηση αλλά επειδή μοιάζουμε λίγο θα σου πω την ταπεινή μου γνώμη. Λοιπόν επειδή όταν ξεκινήσαμε την προσπάθεια για παιδί ήξερα ότι εγώ είχα θέμα λόγω χειρουργείου ενδομητρίωσης και έχασα την μια ωοθήκη λόγω κύστης. Προσπαθούσαμε με τον συζύγου καιρό αλλά τίποτα οπότε αρχισαμε να ψαχνόμαστε, έκανε σπερμοδιάγραμμα και βγήκε χάλια , ποιότητα, κινητικότητα και μορφολογία. Πήγαμε σε ανδρολόγο μετά από σύσταση της γυναικολόγου όπου ανακαλύψαμε κιρσοκοίλη άμφω, μας πρότεινε χειρουργείο χωρίς εγγύηση βελτίωσης λόγω ηλικίας ή εξωσωματική. Πήρε κάποιες βιταμίνες αλλά δεν κάναμε πότε επανέλεγχο όταν πήγαμε στο κέντρο εξωσωματικής δεν ασχολήθηκαν καν με τον ανδρα μου. Μετά από διέγερση πήραμε 5 γονιμοποιήθηκαν 4 και 2 καλής ποιότητας 3 ημερών βάλαμε κατέληξε σε βιοχημική, στην δεύτερη διέγερση δεν γονιμοποιήθηκε κανέναν... Πήγα στην Οικονομοπούλου και μας τόνισε να κάνει και ο σύζυγος DFI και οξειδωτικό και τελικά βγήκαν πάρα πολύ υψηλά πήγαμε σε ανδρολόγο και παλεύουμε να το φτιάξουμε όσο γίνεται....στο ραντεβού τον πήρα μαζί μου για να το ακούσει και ο ιδιος...  γιατί μονίμως μου ελεγε στο κέντρο δεν μας είπαν κάτι ουτε ο 1ος ανδρολόγος. Ο  2ος ανδρολόγος μας είπε να μην προσχωρήσουμε σε προσπάθεια αν δεν παλέψουμε το σπέρμα... έχω να πω οτι παρόλο που άλλαξα κέντρο και παλι δεν ασχολήθηκαν ιδιαίτερα με το θέμα τους ανδρα μου γιατί γενικά στην εξωσωματική θεωρούν οτι με την μικρογονιμοποίηση ξεπερνιέται το πρόβλημα....εγώ θα σου πω οτι σε περίπτωση που αποφασίσεις να το ψάξεις παραπάνω αξίζει τον κόπο για να ξέρεις...για να κάνετε θεραπεία. Οτι και αν αποφασίσεις σου εύχομαι καλή επιτυχία! Ξέρω από πρώτο χέρι πως είναι να περιμένεις να γονιμοποιηθούν και τι ποιότητας είναι...εμείς δεν έχουμε ούτε μια βλαστοκύστη γιατί βγάζω πολύ λίγα ωάρια και δεν το ρισκάρουν ... τώρα που παλεύουμε να μαζέψουμε τα παγώνουμε 3η μέρας...θωρώ πολύ θετικό οτι έχετε βλαστοκύστες και ας μην είναι καλό το σπέρμα...ίσως για αυτό και δεν σας στέλνουν να το ψάξετε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2022 at 6:58 ΜΜ, Christin88 είπε:

Τι ειναι τα σκληρα ωαρια? Το ICIS? Q10 θα ρωτησω μηπως ξεκινησω..

Αχ βρε Κατερινακι δεν εχουν αδικο, δεν γνωριζω επαγγελμα αλλα ανετα γινοσουν μαια - συντονιστρια IVF ..

Πετάγομαι να πώ πως συμφωνώ με την Κατερίνα. Επειδή  εγώ δεν έχω πολλά ωάρια γιατι μόνο μία ωοθήκη έχω προσπαθώ με βιταμίνες να φτίαξω λίγο την ποιότητα τους. Q10, Bιταμίνες : C, E, D,  Ωμέγα 3(μολερς), φολλικο οξύ, σελήνιο αν έχεις θέμα με θυροειδή, ρώτα την ενδοκρινολόγο σου για αντιοξειδωτικές βιταμίνες, μελατονίνη, μαγνήσιο ,ξεκινησα λίγο γυμαστική, πίνω νερό, ο βελονισμός βοηθάει... και κάπου διάβασα και καλύτερα ωράρια υπνου....ίσως σου φαίνομαι υπερβολική αλλά έκανα την ερευνά μου και είπα να τα δώσω όλα...μπορείς να ξενικήσεις με μια βιταμίνη γονιμότητας για αρχή..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, Angot said:

@Texas καλη επιτυχια για αυριο κοριτσι μου! Η χοριςκη δεν εχει στανταρ νουμερο για να πουμε οτι ειναι καλη ή κακή.. Να διπλασιαστει θελουμε! Εχεις κανενα συμπτωμα ;

Όχι κανένα για την ακρίβεια δεν νοιωθω καθόλου έγκυος . Εσυ νοιωθεις τίποτα ; Πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι και σε ευχαριστω πολύ !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Texas είπε:

Όχι κανένα για την ακρίβεια δεν νοιωθω καθόλου έγκυος . Εσυ νοιωθεις τίποτα ; Πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι και σε ευχαριστω πολύ !

Αχαχαχ καο γω αυτο ελεγα πριν στον αντρα μου, δε νιωθω εγκυος. Και επισης εχω μια ανεση κινήσεων που δεν ειχα την 1η φορα που εμεινα έγκυος. Ισως ειναι οτι ξερω και το σωμα μου καλύτερα! Εσυ εκανες κανενα τεστ; 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Angot said:

Αχαχαχ καο γω αυτο ελεγα πριν στον αντρα μου, δε νιωθω εγκυος. Και επισης εχω μια ανεση κινήσεων που δεν ειχα την 1η φορα που εμεινα έγκυος. Ισως ειναι οτι ξερω και το σωμα μου καλύτερα! Εσυ εκανες κανενα τεστ; 

Πολύ πικρή ιστορία τα τεστ έκανα 4η μέρα με την ευαισθησία 10 και βγήκε αχνό θετικό και μετά έκανα 7η και βγήκε αρνητικό και ξενέρωσα την ζωή μου στην πρώτη ετ είχα ανεβάσει πάλι λίγη χοριακη και μετά έπεσε δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί εμφύτευση 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Texas είπε:

Πολύ πικρή ιστορία τα τεστ έκανα 4η μέρα με την ευαισθησία 10 και βγήκε αχνό θετικό και μετά έκανα 7η και βγήκε αρνητικό και ξενέρωσα την ζωή μου στην πρώτη ετ είχα ανεβάσει πάλι λίγη χοριακη και μετά έπεσε δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί εμφύτευση 

Τωρα εγινε αυτο με το θετικο αρνητικο; ξανα εκανες παλι; 

Μαλλον η 1η βιοχημικη θεωρειται αν ανεβασες χοριακη. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Angot said:

Τωρα εγινε αυτο με το θετικο αρνητικο; ξανα εκανες παλι; 

Μαλλον η 1η βιοχημικη θεωρειται αν ανεβασες χοριακη. 

Ναι δηλαδή όταν είδα την 4η μέρα αχνη γραμμή λέω εντάξει δίδυμα στάνταρ … και μετά 7η πήρα τα " τρίδυμα "

η ελπίδα πεθαίνει τελευταία ελπίζω δε ένα θαύμα αύριο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...