Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, ´Ισιδα είπε:

Αχ τι υπέροχα νέα ! Έφτασε ο καιρός να γεννήσεις το μπεμπακο σου ! Είχα και εγώ ευχάριστα νέα και πλέον διανύω αισίως την 11 εβδομάδα κύησης ! Χάρηκα πολύ με τα όμορφα νέα σου , ακούγεσαι ήρεμη και ευτυχισμένη και αυτό είναι το πιο σημαντικό από όλα ! Με το καλό να τον συναντήσεις !

Τα διάβασα τα υπέροχα νέα σου και χάρηκα πολύ! Συγχαρητήρια και σου εύχομαι να έχεις μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! ❤❤ Σ' ευχαριστώ για τις ευχές! 

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Έλεγαν κάποιες κοπέλες οτι τα ωάρια τους ειναι πιο σκληρά απο το φυσιολογικό με αποτέλεσμα να μην μπορούν να εισχωρήσουν τα σπερματοζωάρια γι αυτο και έκαναν μικρογονιμοποιηση (ICIS), δηλαδή παίρνει ο εμβρυολόγος το σπερματοζωάριο και το τοποθετεί μεσα στο ωάριο. Βέβαια αυτό φαντάζομαι προϋποθέτει να ειναι και ώριμο το ωάριο. Το αλλο που σκέφτομαι ρε συ ειναι μήπως δεν τα αφήνουν πολύ να ωριμάσουν τα δικά σου. Τελικα ποια μερα έκανες την ωοληψια και τι διάσταση είχαν φτάσει; Ήσουν σε όλες τις προσπάθειες στον ίδιο γιατρό και κλινική; Ψάξε και το θέμα της διατροφής μήπως βοηθήσει και επίσης ειναι και κάποια κορίτσια εδώ μέσα που κάνουν βελονισμό για την ποιότητα των ωαρίων, μπορούν να σου πουν εντυπώσεις. 

Γλυκιά μου Happiness μας έλειψες! Πολύ χάρηκα που όλα πάνε τόσο καλά με το θαυματάκι του φόρουμ. Μόλις γεννηθεί ειμαι σίγουρη οτι θα φέρει τύχη σε όλες μας  :wub:  Με το καλο, κοντοζυγώνει η ώρα. 

Κάνε ηχογράφηση και στείλε μου :lol: 

Σας το έχω ξανά πει πιο παλιά, είχε πει ο άντρας μου στον Σφακ να με πάρει βοηθό και απάντησε “Όχι ευχαριστώ” αλλά με γουρλωμένα μάτια σε στυλ “σιγά μην μπλέξω με την τρελή” χαχα

Τι πρωτόκολλο ακολουθείτε κορίτσι μου;

Σ' ευχαριστώ πολύ Κατερίνα μου! Διάβασα ότι οδεύεις προς το τέλος της θεραπθείας σου και προγραμματίζεις ετ μέσα Γενάρη, σωστά? Δηλαδή όταν θα γεννάω!!! Πλησιάζει ο καιρός και για σένα! Οπότε σου υπόσχομαι όλη την καλή τύχη από εμάς τους δύο!!! Φιλάκια!

1 hour ago, Christin88 είπε:

Ωραια @kateriiina25 θα προσπαθησω να το ψαξω περισσοτερο ..

Κοριτσια οσες εχετε κανει βελονισμο και πιστευετε σε αυτο και ειδατε διαφορα στειλτε μου αν μπορειτε περιοχες και τιμες για αττικη .. δεν εχω ιδεα για το βελονισμο..

Σου έστειλα μήνυμα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

35 minutes ago, happiness79 said:

Σ' ευχαριστώ πολύ Κατερίνα μου! Διάβασα ότι οδεύεις προς το τέλος της θεραπθείας σου και προγραμματίζεις ετ μέσα Γενάρη, σωστά? Δηλαδή όταν θα γεννάω!!! Πλησιάζει ο καιρός και για σένα! Οπότε σου υπόσχομαι όλη την καλή τύχη από εμάς τους δύο!!! Φιλάκια!

❤️

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2022 at 7:39 PM, Maroxmarox said:

Αν περάσει όμως από επιτροπή για εξωσωματική δε τη δέχονται θέλουν τη κλασσική , τουλάχιστον αυτό ίσχυε πριν ένα χρόνο.

Εδω και ενα χρονο τη δεχονται! Αναγκαστικα πλεον..την προτιμουν πολλα κοριτσια γιατι ειναι μεγαλυτερες οι πιθανοτητες να γλυτωσεις πονο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 
Ερωτηση προς τις εγκυουλες λίγων εβδομάδων, αλλά και περισσότερων :)
Οδηγατε; Δουλειά πηγαίνετε κανονικά; 
Τι γίνεται μετά την θετική χοριακη; Πως συνεχίζουμε; Με πολλή προσοχη τα πάντα κανονικά ή σπιτι για ξεκούραση και μακριά από Covid; 
Ξαφνικά συνειδητοποιώ ότι όταν έρθει με το καλό η θετική χοριακη δεν ξέρω τι γίνεται! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Chris_V είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 
Ερωτηση προς τις εγκυουλες λίγων εβδομάδων, αλλά και περισσότερων :)
Οδηγατε; Δουλειά πηγαίνετε κανονικά; 
Τι γίνεται μετά την θετική χοριακη; Πως συνεχίζουμε; Με πολλή προσοχη τα πάντα κανονικά ή σπιτι για ξεκούραση και μακριά από Covid; 
Ξαφνικά συνειδητοποιώ ότι όταν έρθει με το καλό η θετική χοριακη δεν ξέρω τι γίνεται! 

Καλημέρα @Chris_V! Περιμένεις αποτελέσματα από ετ;
 

Θα σου πουν κι αλλά κοριτσια την εμπειρία τους εγώ θεωρώ ότι δεν χρειάζεται να αλλάξεις πολλά από την καθημερινότητα σου εκτός από το να προσεχείς το πρώτο τρίμηνο κυρίως αλλά κ μετά να μην νοσήσεις  από κοβιντ, γρίπη κλπ. Αν η δουλειά σου βέβαια είναι δύσκολη με πολλες ώρες ορθοστασίας π.χ τότε ισως χρειαστεί να ελαττώσεις τις ώρες. Η οδήγηση τις πρώτες εβδομάδες δεν απαγορεύεται. Κι όλα αυτά δεδομένου ότι δεν εχεις κάποια αιμορραγία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 47 λεπτά , Chris_V είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 
Ερωτηση προς τις εγκυουλες λίγων εβδομάδων, αλλά και περισσότερων :)
Οδηγατε; Δουλειά πηγαίνετε κανονικά; 
Τι γίνεται μετά την θετική χοριακη; Πως συνεχίζουμε; Με πολλή προσοχη τα πάντα κανονικά ή σπιτι για ξεκούραση και μακριά από Covid; 
Ξαφνικά συνειδητοποιώ ότι όταν έρθει με το καλό η θετική χοριακη δεν ξέρω τι γίνεται! 

Καταρχήν καλή επιτυχία με τη ετ σου και μακάρι να ακούσουμε γρήγορα τα ευχάριστα νέα σου!!!! Εγώ να πω την αλήθεια,λόγω κλάδου ( είμαι εκπαιδευτικός) είχα την πολυτέλεια να πάρω αμέσως άδεια.. το κυριότερο όμως που φοβόμουν και την πήρα είναι οι ιώσεις γιατί έχουμε πολλες στο σχολείο.. κατά τα άλλα νομίζω ότι θα σε πάει και λίγο το σώμα σου.. πχ εγώ δεν έχω σχεδόν καθόλου συμπτώματα αλλά έχω μια κόπωση οπότε κάνω διάφορα σπίτι, αλλά θέλω αρκετά διαλείμματα. Αν κάποια κοπέλα έχει πχ εμετούς ή ζαλάδες μπορεί να είναι πιο περιορισμένη.. εγώ πηγαίνω και για περπάτημα, με το πάσο μου βέβαια, και για κάνα καφέ.. όλα αλλά με λιγη αργομαρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Chris_V είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 
Ερωτηση προς τις εγκυουλες λίγων εβδομάδων, αλλά και περισσότερων :)
Οδηγατε; Δουλειά πηγαίνετε κανονικά; 
Τι γίνεται μετά την θετική χοριακη; Πως συνεχίζουμε; Με πολλή προσοχη τα πάντα κανονικά ή σπιτι για ξεκούραση και μακριά από Covid; 
Ξαφνικά συνειδητοποιώ ότι όταν έρθει με το καλό η θετική χοριακη δεν ξέρω τι γίνεται! 

Καλημέρα! Εμένα ο γιατρός μου είχε πει όλα κανονικά, απλά να ρίξω ρυθμούς (περισσότερη ξεκούραση δηλαδή) και να κόψω τη γυμναστική και δε με άφηνε να περπατάω στην αρχή πάνω από 20' τη μέρα. Εννοείται ότι δεν έσκυβα και δε σήκωνα βάρη βέβαια! Οσο για την οδήγηση δε μου την είχε απαγορέψει, απλά αγόρασα ειδικό μαξιλαράκι για το κάθισμα αυτοκινήτου, που έχει ιμάντες που προσαρμόζουν τη ζώνη ασφαλείας πιο χαμηλά, ώστε σε περίπτωση φρεναρίσματος να μην ασκηθεί πίεση στη μήτρα. Θα σου δώσει οδηγίες και ο γιατρός σου φυσικά! Με το καλό να έρθει αυτή η ώρα!!!

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, kateriiina25 said:

@Angot έκανες σήμερα τεστ; :D

@Texas εσυ πως τα πας κορίτσι μου;

Γεια σου Κατερίνα , εγώ δεν είμαι αισιόδοξη μου έχει κολλήσει στο μυαλό πως επειδή ο άντρας μου είχε γλυκοζιλιομενη 12 ,που είναι παρα πολύ, όταν του έκαναν βιοψία για πάρουν το σπερμα οι βλαστοκυστες δεν προχωράνε. Μέχρι στιγμής το προαίσθημα μου δεν με έχει απογοητεύσει μακάρι να κάνω λάθος και εύχομαι να πέτυχε . Έχω άλλες 3 στην κατάψυξη οι δυο πολύ χαμηλής ποιότητας και σκέψου  ξεκινήσαμε με 9 βλαστοκυστες πριν ένα χρόνο . Αύριο θα κάνω χοριακη 

κατα τα αλλά ένιωσα τις πρώτες μέρες μέχρι την 4η κάπως το στηθως σαν να τουμπανιάζει μετά από εκεί και πέρα τίποτα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 34 λεπτά , happiness79 είπε:

Καλημέρα! Εμένα ο γιατρός μου είχε πει όλα κανονικά, απλά να ρίξω ρυθμούς (περισσότερη ξεκούραση δηλαδή) και να κόψω τη γυμναστική και δε με άφηνε να περπατάω στην αρχή πάνω από 20' τη μέρα. Εννοείται ότι δεν έσκυβα και δε σήκωνα βάρη βέβαια! Οσο για την οδήγηση δε μου την είχε απαγορέψει, απλά αγόρασα ειδικό μαξιλαράκι για το κάθισμα αυτοκινήτου, που έχει ιμάντες που προσαρμόζουν τη ζώνη ασφαλείας πιο χαμηλά, ώστε σε περίπτωση φρεναρίσματος να μην ασκηθεί πίεση στη μήτρα. Θα σου δώσει οδηγίες και ο γιατρός σου φυσικά! Με το καλό να έρθει αυτή η ώρα!!!

Ευχαριστώ κορίτσια! 
@LeneL, @Linoula

Θα ήθελα πολύ να αλλάξω δουλειά με την νέα χρόνια, είμαστε ήδη σε συζητησεις και θα έχει οδήγηση για να πάω γραφειο, λιγακι από το ωραίο στρες κλπ και ήθελα να δω εάν υπάρχει κάτι που απαγορεύεται. 
Προς το παρόν δουλεύω μόνο από το σπιτι, είναι πολύ βολικό γιατί τις προσπάθειες αλλά με κούρασε η κλεισούρα και εχω διάθεση για κάτι άλλο.
 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, minnie26 said:

Μπα δν έχω κάποια πληγή γιατί δν πονάω κ κάπου … το είδα κ στο σκούπισμα ελάχιστο ροζ σαν βλέννα! Δεν ξανά είδα .. ελπίζω κ να μην δω!

ναι δεν εννοώ κάτι μεγάλο, εμένα πρέπει να ήταν μικρό τραυματισμός από το utrogestan, δεν είχα νιώσει κάτι. και πολλές κοπέλες λένε για αγγεία που σπάζουν κλπ, οπότε αν ήταν κάτι που κράτησε λίγο,  μην ανησυχείς 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , dec-e είπε:

ναι δεν εννοώ κάτι μεγάλο, εμένα πρέπει να ήταν μικρό τραυματισμός από το utrogestan, δεν είχα νιώσει κάτι. και πολλές κοπέλες λένε για αγγεία που σπάζουν κλπ, οπότε αν ήταν κάτι που κράτησε λίγο,  μην ανησυχείς 

Είχα σταματήσει 2 μέρες να βάζω κολπικά ..τ έπαιρνα απ τ άτομα πρωί μεσημέρι κ μόνο βράδυ κολπικά ..αυτό βέβαια μόνο για 2 μέρες κ τη τριτη μέρα είδα αυτή τη στάμπα..γ αυτό κ είπα ότι δε πιστεύω να είναι τραυματισμός ! Θα ήταν λόγω χαμηλής προγεστερονης…

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Texas said:

Γεια σου Κατερίνα , εγώ δεν είμαι αισιόδοξη μου έχει κολλήσει στο μυαλό πως επειδή ο άντρας μου είχε γλυκοζιλιομενη 12 ,που είναι παρα πολύ, όταν του έκαναν βιοψία για πάρουν το σπερμα οι βλαστοκυστες δεν προχωράνε. Μέχρι στιγμής το προαίσθημα μου δεν με έχει απογοητεύσει μακάρι να κάνω λάθος και εύχομαι να πέτυχε . Έχω άλλες 3 στην κατάψυξη οι δυο πολύ χαμηλής ποιότητας και σκέψου  ξεκινήσαμε με 9 βλαστοκυστες πριν ένα χρόνο . Αύριο θα κάνω χοριακη 

κατα τα αλλά ένιωσα τις πρώτες μέρες μέχρι την 4η κάπως το στηθως σαν να τουμπανιάζει μετά από εκεί και πέρα τίποτα 

Ελπίζω πραγματικά να διαψευστεί το προαίσθημα σου και να πάρεις θετική χοριακή αύριο. Αυτο για την γλυκοζιλιομενη το εχεις διαβάσει κάπου, στο εχει πει κάποιος γιατρός; Αν ήταν τοσο βασικό δεν θα ζητούσαν σε ολους τους άντρες εξέταση πριν απο κάθε δείγμα;

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ελπίζω πραγματικά να διαψευστεί το προαίσθημα σου και να πάρεις θετική χοριακή αύριο. Αυτο για την γλυκοζιλιομενη το εχεις διαβάσει κάπου, στο εχει πει κάποιος γιατρός; Αν ήταν τοσο βασικό δεν θα ζητούσαν σε ολους τους άντρες εξέταση πριν απο κάθε δείγμα;

Προφανώς θα έχει διαβητη ήδη για να κανει τετοια εξεταση με αυτό το αποτελεσμα . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...