Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , Texas είπε:

Ναι δηλαδή όταν είδα την 4η μέρα αχνη γραμμή λέω εντάξει δίδυμα στάνταρ … και μετά 7η πήρα τα " τρίδυμα "

η ελπίδα πεθαίνει τελευταία ελπίζω δε ένα θαύμα αύριο 

Μακαρι να πανε ολα καλα!  Παντως εγω δεν ξερω αν θα εμενα στο ενα αρνητικο τεστ θα συνεχιζα να κανω... Ίσως απλως ετυχε, λαθος ωρα, κακο τεστ, παραπανω νερο. Δεν ξερω τι να υποθέσω.. Αλλα σιγουρα θα ημουν τρομερα αγχωμένη κ γω... Γι αυτο μας λενε οι γιατροί οχι τεστ πριν την χοριακη, αλλα λιγες τον ακουν! Και γω τα ιδια με σενα κανω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

43 minutes ago, Angot said:

Μακαρι να πανε ολα καλα!  Παντως εγω δεν ξερω αν θα εμενα στο ενα αρνητικο τεστ θα συνεχιζα να κανω... Ίσως απλως ετυχε, λαθος ωρα, κακο τεστ, παραπανω νερο. Δεν ξερω τι να υποθέσω.. Αλλα σιγουρα θα ημουν τρομερα αγχωμένη κ γω... Γι αυτο μας λενε οι γιατροί οχι τεστ πριν την χοριακη, αλλα λιγες τον ακουν! Και γω τα ιδια με σενα κανω

Εμένα πάντως τα τεστ μέχρι στιγμής βγαίναν σωστά και γραμμή φάνηκε στην μικρή χοριακη και τίποτα στην μηδενική … τουλάχιστον εμένα με προετημαζουν να σκευτομαι τον επόμενο στόχο και να μην πέφτω από τα σύννεφα ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Texas είπε:

Εμένα πάντως τα τεστ μέχρι στιγμής βγαίναν σωστά και γραμμή φάνηκε στην μικρή χοριακη και τίποτα στην μηδενική … τουλάχιστον εμένα με προετημαζουν να σκευτομαι τον επόμενο στόχο και να μην πέφτω από τα σύννεφα ..

Ακριβως με τον ιδιο τροπο το σκεφτομαι εγω. Καλυτερα να παρω την κρυαδα στην αναμονη 1 λεπτου που ειναι το τεστ, παρα να καθομαι να μαραζωνω μεχρι να βγει η χοριακη...τις κοπέλες που το κανουν αυτό τις θαυμαζω για την υπομονη τους πραγματικά! Αρα εκανες 4 ημερες απο την ημερα της ετ μετρας ή την επομενη; λενε day 1 ειναι η επόμενη της εμβρυομεταφοράς σωστα; + 5 ημερων η βλαστοκυστη; 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 
Ερωτηση προς τις εγκυουλες λίγων εβδομάδων, αλλά και περισσότερων :)
Οδηγατε; Δουλειά πηγαίνετε κανονικά; 
Τι γίνεται μετά την θετική χοριακη; Πως συνεχίζουμε; Με πολλή προσοχη τα πάντα κανονικά ή σπιτι για ξεκούραση και μακριά από Covid; 
Ξαφνικά συνειδητοποιώ ότι όταν έρθει με το καλό η θετική χοριακη δεν ξέρω τι γίνεται! 

Συγχαρητηρια κοριτσι μου για τη θετικη χοριακη σου!λοιπον εγω οδηγω κανονικοτατα χωρις προβλημα βεβαια δεν ειναι κ μεγαλες οι αποστασεις που κανω με το αυτοκινητο κυριως στη δουλεια κ σουπερ μαρκετ η σε καποια φιλη,δουλεια δεν πρεπει να κουβαλας βαρη αυτο ειναι το χειροτερο αλλα γενικα κανεις κανονικα την καθημερινοτητα σου κ κανεις καποιο εξτρα διαλειμμα οταν κουραζεσαι..εγω μεχρι κ 8 εβδομαδα δουλειες σπιτιου δεν εκανα τωρα εχω ξεθαρεψει αλλα χωρις να σηκωνω πολλα βαρη.γενικα λενε να συνεχιζεις την καθημερινοτητα σου αλλιως δεν βγαινει κ ψυχιλογικα να εισαι μονο σπιτι.ευχομαι να πανε ολα τελεια!

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Angot said:

Ακριβως με τον ιδιο τροπο το σκεφτομαι εγω. Καλυτερα να παρω την κρυαδα στην αναμονη 1 λεπτου που ειναι το τεστ, παρα να καθομαι να μαραζωνω μεχρι να βγει η χοριακη...τις κοπέλες που το κανουν αυτό τις θαυμαζω για την υπομονη τους πραγματικά! Αρα εκανες 4 ημερες απο την ημερα της ετ μετρας ή την επομενη; λενε day 1 ειναι η επόμενη της εμβρυομεταφοράς σωστα; + 5 ημερων η βλαστοκυστη; 

Ναι από την επόμενη με 5 ημερών θέλει πολύ υπομονή δύσκολη περίοδος πολύ …

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Texas είπε:

Ναι από την επόμενη με 5 ημερών θέλει πολύ υπομονή δύσκολη περίοδος πολύ …

Εγω ψαχνω τα συμπτώματα που ειχα την προηγούμενη φορα μπας και παρω καμια ιδεα.. Αλλα ακομα τπτ! Τελειωνει το μαρτύριο σου αυριο, υπομονη.. Ελπιζω να ειναι θετικα τα αποτελέσματα και το τεστ να λεει χαζομαρες!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν νιώθω καθόλου καλά. Περιμένω αύριο την χοριακη να δω αν διπλασιάστηκε και μονίμως σκέφτομαι τις προηγούμενες φορές που πήγαν όλα στραβά. Κάθομαι όλη μέρα και κοιτάω αν έχω συμπτώματα.. Αν προχωρήσει θα καταλήξω με ψυχοφάρμακα από την αγωνία του κάθε βήματος  :(

  • Λυπημένη/-ος 7
Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2022 at 1:05 ΜΜ, xristinakarr είπε:

Καλησπέρα Έλενα, να σου ζήσει ο γιος και με το καλό να μεγαλώσει η οικογένειά σας!!!

Εγώ ακόμη δεν έχω μπει σε διαδικασία εξωσωματικής, έχουμε θέμα με το σπέρμα το οποίο δεν είναι χάλια αλλά δεν είναι σίγουρα καλό, είναι κάτω από τις φυσιολογικές τιμές. Ο γιατρός (γυναικολόγος) δείχνει να είναι πολύ χαλαρός και να θεωρεί ότι μια χαρά μπορούμε να "δουλέψουμε" με αυτό το σπέρμα.. Κάναμε πριν 2 εβδομάδες την πρώτη σπερματέγχυση με αρνητικό αποτέλεσμα και ελπίζω ότι τώρα θα κάνουμε τη δεύτερη και τελευταία γιατί θέλω να μπω πια σε διαδικασία εξωσωματικής.

Είμαι 36 χρονών, έχουμε ιστορικό με μια κύηση πριν 6 χρόνια που δεν είχε προχωρήσει για άλλους λόγους.. Τη Δευτέρα κλείσαμε ραντεβού σε ανδρολόγο για να μας πει την άποψή του για τα αποτελέσματα των σπερμοδιαγραμμάτων και φαντάζομαι να ζητήσει κι άλλες εξετάσεις.. Ο άντρας μου δεν είναι μικρός, είναι 49 χρονών, οπότε δεν έχουμε περιθώριο για αναμονή πια, είναι και το ψυχολογικό, μας έχουν συμβεί πολλά άσχημα τα τελευταία δύο χρόνια οπότε θέλω να είμαι πιο proactive που λένε.. Να αρχίσω να συλλέγω και όσες εξετάσεις χρειάζεται για την εξωσωματική και για την επιτροπή γιατί δεν έχω κάνει τίποτα ακόμη. Μόνο για προγεστερόνη με έχει στείλει ο γιατρός που ήταν καλή μετά από ωορρηξία..

Οπότε μπήκα στο Καφέ Εξωσωματικής 2022 για να αρχίσω να εγκλιματίζομαι και να μαθαίνω από εσάς διαβάζοντας.. 

Εύχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ σε όλες να κρατάτε στην αγκαλιά σας τα μωράκια σας τέτοιες μέρες του χρόνου :wub:

Καλησπερα κοριτσι μου. Το πιο αποτελεσματικο τελικα ειναι αν θελεις να επισπευσεις την εγκυμοσυνη, αφου υπαρχει διαθεσιμο ζωντανο σπερμα, να προχωρησετε σε εξωσωματικη. Οσο ψαχνεσαι χανεις χρονο, αλλα βεβαια ειναι πως νιωθει ο καθενας. Εγω ψαχτηκα 3 χρονια, με αναμονες απογοητευσεις κτλ, για να καταληξω τελικα στην εξωσωματικη, που προτιμουσα να αποφυγω. ετσι κια αλλιως το αποτελεσμα μετραει τελικα. Για την  επιτροπη θελουν αρκετα πραγματα, οποτε ξεκινα σιγα σιγα! 

Περιμενω τα νεα του ανδρολογου. Σου ευχομαι καθε επιτυχια συντομα!

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Linoula είπε:

Κοριτσια δεν νιώθω καθόλου καλά. Περιμένω αύριο την χοριακη να δω αν διπλασιάστηκε και μονίμως σκέφτομαι τις προηγούμενες φορές που πήγαν όλα στραβά. Κάθομαι όλη μέρα και κοιτάω αν έχω συμπτώματα.. Αν προχωρήσει θα καταλήξω με ψυχοφάρμακα από την αγωνία του κάθε βήματος  :(

Δεν μπορώ να σου πω κάτι γιατί απ ο,τι καταλαβαίνω είσαι - δυστυχώς - έμπειρη στο άθλημα...το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι έμειναν πολύ λίγες ώρες να κάνεις τη χοριακή σου και να ηρεμήσεις! Μια φορά χρειάζεται να πάει καλά! Τι στο καλό, άλλη, φτερνίζεται ο άντρας της στην κουζίνα και αυτή μένει έγκυος στο σαλόνι, εμείς πια πόση ταλαιπωρία πρέπει να φάμε;;; Να δεις που όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Jamie είπε:

Συγχαρητηρια κοριτσι μου για τη θετικη χοριακη σου!λοιπον εγω οδηγω κανονικοτατα χωρις προβλημα βεβαια δεν ειναι κ μεγαλες οι αποστασεις που κανω με το αυτοκινητο κυριως στη δουλεια κ σουπερ μαρκετ η σε καποια φιλη,δουλεια δεν πρεπει να κουβαλας βαρη αυτο ειναι το χειροτερο αλλα γενικα κανεις κανονικα την καθημερινοτητα σου κ κανεις καποιο εξτρα διαλειμμα οταν κουραζεσαι..εγω μεχρι κ 8 εβδομαδα δουλειες σπιτιου δεν εκανα τωρα εχω ξεθαρεψει αλλα χωρις να σηκωνω πολλα βαρη.γενικα λενε να συνεχιζεις την καθημερινοτητα σου αλλιως δεν βγαινει κ ψυχιλογικα να εισαι μονο σπιτι.ευχομαι να πανε ολα τελεια!

Κοριτσι μιυ γλυκο, δεν εχω κάνει ακόμη ετ, θεωρω το μνμ σου όμως καλό σημάδι :)

Ευχαειστω για τις πληροφορίες! Θέλω να αλλάξω δουλειά το ίδιο διάστημα με την ετ και θέλω  να δω αν μπορώ να τα συνδυάσω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , Linoula είπε:

Κοριτσια δεν νιώθω καθόλου καλά. Περιμένω αύριο την χοριακη να δω αν διπλασιάστηκε και μονίμως σκέφτομαι τις προηγούμενες φορές που πήγαν όλα στραβά. Κάθομαι όλη μέρα και κοιτάω αν έχω συμπτώματα.. Αν προχωρήσει θα καταλήξω με ψυχοφάρμακα από την αγωνία του κάθε βήματος  :(

Αυτό το ανχος ειναι μονο η αρχή της ιστορίας εγινα μαμα. Οπλισου με ψυχραιμία αρκετή αναισθησία γιατί πλέον η ζωή μεε ένα παιδάκι καπως ετσι θα ειναι. Ολα καλά θα πάνε θα δεις μια χαρά θα διπλασιαστει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , LeneL είπε:

Δεν μπορώ να σου πω κάτι γιατί απ ο,τι καταλαβαίνω είσαι - δυστυχώς - έμπειρη στο άθλημα...το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι έμειναν πολύ λίγες ώρες να κάνεις τη χοριακή σου και να ηρεμήσεις! Μια φορά χρειάζεται να πάει καλά! Τι στο καλό, άλλη, φτερνίζεται ο άντρας της στην κουζίνα και αυτή μένει έγκυος στο σαλόνι, εμείς πια πόση ταλαιπωρία πρέπει να φάμε;;; Να δεις που όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά!!!

Σ ευχαριστώ που μες στην κατήφεια μου με κανείς και γελάω! Θυμάμαι την πρώτη φορά τι χαρα είχα και τώρα είναι λες και έχω να ανέβω το Έβερεστ. 
 

@linaa αχ εχεις δίκιο! Αλλά δεν παλεύεται το να σκέφτομαι ότι υπάρχει πιθανότητα να μην γίνω ποτέ Μαμα. Δεν ξέρω αν έχω αντοχες για άλλη προσπάθεια.. Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Linoula είπε:

Σ ευχαριστώ που μες στην κατήφεια μου με κανείς και γελάω! Θυμάμαι την πρώτη φορά τι χαρα είχα και τώρα είναι λες και έχω να ανέβω το Έβερεστ. 
 

@linaa αχ εχεις δίκιο! Αλλά δεν παλεύεται το να σκέφτομαι ότι υπάρχει πιθανότητα να μην γίνω ποτέ Μαμα. Δεν ξέρω αν έχω αντοχες για άλλη προσπάθεια.. Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Καλε θα γίνεις μη σκεφτεσε τιποτα !!! Σημασια εχει να είσαι καλά εσύ κ οτι κ αν θες θα το καταφέρεις ! Είσαι ήδη έγκυος μην σκεφτεσε τιποτα . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Linoula είπε:

Σ ευχαριστώ που μες στην κατήφεια μου με κανείς και γελάω! Θυμάμαι την πρώτη φορά τι χαρα είχα και τώρα είναι λες και έχω να ανέβω το Έβερεστ. 
 

@linaa αχ εχεις δίκιο! Αλλά δεν παλεύεται το να σκέφτομαι ότι υπάρχει πιθανότητα να μην γίνω ποτέ Μαμα. Δεν ξέρω αν έχω αντοχες για άλλη προσπάθεια.. Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Oλα καλά θα είναι! Περιμένουμε την τιμή αυριο!!! Έχουμε και καλό σερί τον τελευταίο καιρό, θα δεις θα το συνεχίσεις εσύ!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Chris_V Εγω ειμαι 11 βδομαδων και οδηγαω κανονικα, καθισα μονο 3 μερες μετα την ετ σπιτι, φαση καναπες, καρεκλα, κρεβατι. Τωρα αναλογως τι δουλεια κανεις συζητησε το με το γιατρο σου η με τη μαια του. Εγω που και στις δυο εγκυμοσυνες στην αρχη εμενα σε διδυμα και μετα το ενα υποχωρουσε, ειχα λιγη αιμορραγια και καφε υγρα. Ωστοσο και τις δυο φορες η αιμορραγια συνεβη μετα απο σχετικη ορθοστασια και κουραση (τα βαρη τα απεφευγα εννοειται). Οποτε θα σου ελεγα χαλαρα γενικα, να κανεις κατι και μετα να καθεσαι αναπαυτικα, οχι πολλα πραγματα συνεχομενα. Βεβαια κοριτσια μπορει να επηρεαζει και η ηλικα, εγω ειμαι 42, μπορει μια πιο νεα κοπελα να μην εχει τετοια θεματα.

 Ευχομαι καλη επιτυχια!

@Linoula και @Texas καλη επιτυχια αυριο με τις χοριακες σας! 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...