Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, vikib είπε:

      εχεις παιδακι;

      ηταν οι μοναδικες εγκυμοσυνες σου;καιρος προσπαθειων;

      κ η αλλη ετσι τοσο νωρις ηταν;ειχες κανει υπερηχο;

      ενδοκρινολογο μπορεις να πας,κ αιματολογο-ανοσολογο

      κ καποιες βασικες εξετασεις ο συζυγος

      για βιοχημικη μπορει να ειναι κ θεμα προγεστερονης μηπως ειχες ελεγξει;η στη μητρα αλλα πιστευω θα σου ειχε πει κτ ο γιατρος

      Εχω ενα παιδακι ναι...μετραω 3 εγκυμοσυνες πλεον και οι 2 οδηγησαν σε αποβολη...η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν πολυ ευκολη δεν ειχα τετοιου ειδπυς θεματα και ηταν πριν 3 χρονια...η 2η και η 3η ηταν μια τον οκτωβρη και μια τωρα...δεν δυσκολευτηκα στην συλληψη...στην 2η στον 2ο μηνα προσπαθειων και τωρα στον 1ο μηνα κατευθειαν...αλλα και οι 2 δεν πηγαν καλα...τωρα στην τριτη εγκυμοσυνη με ειχε ξεκινησει απο την αρχη utrogestan ο γιατρος..

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, Christin88 είπε:

Ε ναι, σας ευχαριστω ολες για τη στηριξη! 

Έχεις δίκιο που ξενερώνεις και κλαις, γιατί θες το καλό αποτέλεσμα και δεν έρχεται. Αλλά δεν σημαίνει δεν θα έρθει ποτέ! Πρέπει να πετύχετε τον καλό κύκλο! Και σίγουρα να αφήνεις κενό τουλάχιστον τρίμηνο ανάμεσα στις διεγερσεις. Μήπως να σου αλλάξει πρωτόκολλο ή φάρμακο, συζητηστε το. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα …. Αφού ξύπνησα κ πήγα στο μπάνιο είδα ροζ στάμπα στο εσώρουχο κ το ίδιο κ στο σκούπισμα …. Έκανα μια ένεση lentogest, μου είχε πει να την κάνω σε περίπτωση που δω αίμα …. Αν ξανά δω το βράδυ η αύριο το πρωί μ είπε να ξανά κάνω …. Τι να γίνεται ;; Το μυαλό μ εννοείται πως πάει στο χειρότερο … μ είπε όλη μέρα να είμαι στο κρεβάτι ….

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minnie26 said:

Κορίτσια καλημέρα …. Αφού ξύπνησα κ πήγα στο μπάνιο είδα ροζ στάμπα στο εσώρουχο κ το ίδιο κ στο σκούπισμα …. Έκανα μια ένεση lentogest, μου είχε πει να την κάνω σε περίπτωση που δω αίμα …. Αν ξανά δω το βράδυ η αύριο το πρωί μ είπε να ξανά κάνω …. Τι να γίνεται ;; Το μυαλό μ εννοείται πως πάει στο χειρότερο … μ είπε όλη μέρα να είμαι στο κρεβάτι ….

Καλή σου μέρα! Έγκυος μπορεί να μην έχω υπάρξει ποτέ για να ξέρω απο προσωπική εμπειρία αλλά 1,5 χρονο τώρα που ειμαι σχεδόν καθημερινά στο φόρουμ και σε άλλες ομάδες, έχω παρατηρήσει οτι περίπου το 70% των εγκύων αναφέρουν οτι βλέπουν αίμα χωρίς να τους συμβαίνει κάτι σοβαρό. Οπότε χαλάρωσε όσο μπορείς, να εισαι ξεκούραστη, να ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα πάνε καλά

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

Αν περάσει όμως από επιτροπή για εξωσωματική δε τη δέχονται θέλουν τη κλασσική , τουλάχιστον αυτό ίσχυε πριν ένα χρόνο.

Την δέχονται...Εγώ αυτή έκανα κ την κατέθεσα σε επιτροπή πέρυσι τον Νοέμβρη και πέρασα κανονικότατα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, minnie26 είπε:

Κορίτσια καλημέρα …. Αφού ξύπνησα κ πήγα στο μπάνιο είδα ροζ στάμπα στο εσώρουχο κ το ίδιο κ στο σκούπισμα …. Έκανα μια ένεση lentogest, μου είχε πει να την κάνω σε περίπτωση που δω αίμα …. Αν ξανά δω το βράδυ η αύριο το πρωί μ είπε να ξανά κάνω …. Τι να γίνεται ;; Το μυαλό μ εννοείται πως πάει στο χειρότερο … μ είπε όλη μέρα να είμαι στο κρεβάτι ….

Καλημερα κοριτσι μου εχω ακουσει απειρες περιπτωσεις με λιγο αιμα στις αρχες τις εγκυμοσυνης παρε το γιατρο σου κ απ οτι ξερω θελει πολυ ξεκουραση 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια, χαχαχα αρχισα τα τεστ παλι... Καλα εννοείται δεν περίμενα να βγει θετικο απο τωρα. Την Πέμπτη εκανα την μεταφορα! Αλλα λεω παλια μου τεχνη κοσκινο, θα κανω ενα καθε πρωί! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 13
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Καλή σου μέρα! Έγκυος μπορεί να μην έχω υπάρξει ποτέ για να ξέρω απο προσωπική εμπειρία αλλά 1,5 χρονο τώρα που ειμαι σχεδόν καθημερινά στο φόρουμ και σε άλλες ομάδες, έχω παρατηρήσει οτι περίπου το 70% των εγκύων αναφέρουν οτι βλέπουν αίμα χωρίς να τους συμβαίνει κάτι σοβαρό. Οπότε χαλάρωσε όσο μπορείς, να εισαι ξεκούραστη, να ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα πάνε καλά

@Jamie για καλή μ τύχη δεν ξανά είδα καθόλου ροζ … θα είμαι όλη μέρα ξαπλωμένη και δε θα σηκωθώ ούτε για φαγητό … σε περίπτωση που ξανά δω το βράδυ η αύριο τ πρωί θα κάνω πάλι αυτή την ένεση ! Σας ευχαριστώ πολύ , χαζό ηρέμησα…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Angot καλά αποτελέσματα σου ευχομαι!! Δώστου να καταλάβει με τα τεστ κι εγώ 4 έκανα.

@Kallo είναι παρά πολύ καλά τα ποσοστά σου τέλεια!

@Christin88 καταλαβαίνω απόλυτα την στενοχώρια σου. Σίγουρα χρειάζεται λίγο ψάξιμο παραπάνω ίσως αλλαγή στις δόσεις φαρμάκων σου και εγώ θα σου έλεγα να δεις με εναν εξειδικευμένο διατροφολόγο και το θέμα της διατροφής. Γιατί στην ΣΠΩ δεν έχει σημασία ο αριθμός των κιλών αλλά και η ποιότητα του φαγητού. Το ότι είσαι πολυ μικρή σημαίνει ότι εχεις πολυ χρόνο μπροστά σου να τα διορθώσεις όλα και δεν υπάρχει περίπτωση να μην τα καταφέρεις. 
 

Παρεμπιπτοντως @kateriiina25 έχω εντυπωσιαστεί με τις γνώσεις σου είσαι πολύ εύστοχη στις παρατηρήσεις σου. Σε σημείο που σκέφτομαι η το προφανές ότι είσαι άνθρωπος πολύ οργανωτικός, φιλομαθης και έξυπνος αλλά δεν σου κρύβω καμία φορά λέω να δεις που ειναι πράκτορας γυναικολόγος αυτή…:P

Εγω είμαι στα κάρβουνα να δω πως θα ανεβεί τις επόμενες μέρες η χοριακη. Έχω χαρεί σίγουρα που ήταν τριψηφια αλλά είμαι τόσο πολύ φοβισμένη που πιο πολύ μούδιασμα νιώθω παρά χαρα 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Linoula είπε:

@Angot καλά αποτελέσματα σου ευχομαι!! Δώστου να καταλάβει με τα τεστ κι εγώ 4 έκανα.

@Kallo είναι παρά πολύ καλά τα ποσοστά σου τέλεια!

@Christin88 καταλαβαίνω απόλυτα την στενοχώρια σου. Σίγουρα χρειάζεται λίγο ψάξιμο παραπάνω ίσως αλλαγή στις δόσεις φαρμάκων σου και εγώ θα σου έλεγα να δεις με εναν εξειδικευμένο διατροφολόγο και το θέμα της διατροφής. Γιατί στην ΣΠΩ δεν έχει σημασία ο αριθμός των κιλών αλλά και η ποιότητα του φαγητού. Το ότι είσαι πολυ μικρή σημαίνει ότι εχεις πολυ χρόνο μπροστά σου να τα διορθώσεις όλα και δεν υπάρχει περίπτωση να μην τα καταφέρεις. 
 

Παρεμπιπτοντως @kateriiina25 έχω εντυπωσιαστεί με τις γνώσεις σου είσαι πολύ εύστοχη στις παρατηρήσεις σου. Σε σημείο που σκέφτομαι η το προφανές ότι είσαι άνθρωπος πολύ οργανωτικός, φιλομαθης και έξυπνος αλλά δεν σου κρύβω καμία φορά λέω να δεις που ειναι πράκτορας γυναικολόγος αυτή…:P

Εγω είμαι στα κάρβουνα να δω πως θα ανεβεί τις επόμενες μέρες η χοριακη. Έχω χαρεί σίγουρα που ήταν τριψηφια αλλά είμαι τόσο πολύ φοβισμένη που πιο πολύ μούδιασμα νιώθω παρά χαρα 

Χαχαχ την προηγούμενη φορα εκανα απο την 7η μερα μεχρι και 2 μερες μετα τη χοριακη.. Για να επιβεβαιώσω οτι δν ειχαν κανει λαθος στη χοριακη! Αρα 9 συνολο!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


25 minutes ago, Linoula said:

@Angot καλά αποτελέσματα σου ευχομαι!! Δώστου να καταλάβει με τα τεστ κι εγώ 4 έκανα.

@Kallo είναι παρά πολύ καλά τα ποσοστά σου τέλεια!

@Christin88 καταλαβαίνω απόλυτα την στενοχώρια σου. Σίγουρα χρειάζεται λίγο ψάξιμο παραπάνω ίσως αλλαγή στις δόσεις φαρμάκων σου και εγώ θα σου έλεγα να δεις με εναν εξειδικευμένο διατροφολόγο και το θέμα της διατροφής. Γιατί στην ΣΠΩ δεν έχει σημασία ο αριθμός των κιλών αλλά και η ποιότητα του φαγητού. Το ότι είσαι πολυ μικρή σημαίνει ότι εχεις πολυ χρόνο μπροστά σου να τα διορθώσεις όλα και δεν υπάρχει περίπτωση να μην τα καταφέρεις. 
 

Παρεμπιπτοντως @kateriiina25 έχω εντυπωσιαστεί με τις γνώσεις σου είσαι πολύ εύστοχη στις παρατηρήσεις σου. Σε σημείο που σκέφτομαι η το προφανές ότι είσαι άνθρωπος πολύ οργανωτικός, φιλομαθης και έξυπνος αλλά δεν σου κρύβω καμία φορά λέω να δεις που ειναι πράκτορας γυναικολόγος αυτή…:P

Εγω είμαι στα κάρβουνα να δω πως θα ανεβεί τις επόμενες μέρες η χοριακη. Έχω χαρεί σίγουρα που ήταν τριψηφια αλλά είμαι τόσο πολύ φοβισμένη που πιο πολύ μούδιασμα νιώθω παρά χαρα 

Χαχαχαχαχαχα πράκτορας γυναικολόγος κλαίωω :lol: 
Κορίτσια δεν σας το εχω πει. Με εχει βάλει ο σύλλογος εξωσωματικών Ελλάδος να συλλέγω πληροφορίες 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 12

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Lela79 είπε:

Την δέχονται...Εγώ αυτή έκανα κ την κατέθεσα σε επιτροπή πέρυσι τον Νοέμβρη και πέρασα κανονικότατα. 

Τις δέχονται και τις δυο απλά η κλασική σαλπιγγογραφια έχει ισχύ μια 5ετια ενώ η υπερηχογραφικη 1 έτος. Εγώ που δυστυχώς περασα και 2η φορά επιτροπή, αναγκάστηκα και έκανα και 2η. Καλημέρα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , minnie26 είπε:

@Jamie για καλή μ τύχη δεν ξανά είδα καθόλου ροζ … θα είμαι όλη μέρα ξαπλωμένη και δε θα σηκωθώ ούτε για φαγητό … σε περίπτωση που ξανά δω το βράδυ η αύριο τ πρωί θα κάνω πάλι αυτή την ένεση ! Σας ευχαριστώ πολύ , χαζό ηρέμησα…

Ολα καλα αγαπη μου ναι ξαπλωσε παρε και την ενεσουλα σου και θα σου περασει.αν δεις να χειροτερευει παρε αμεσως το γιατρο σου μην αγχωνεσαι οι πρωτες εβδομαδες ειναι λιγο δυσκολες μετα καλυτερευει πολυ!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Linoula η αλήθεια ειναι ότι ειμαι φιλομαθής σε όσα με ενδιαφέρουν και δεν αντέχω να μένω στις πολύ γενικές πληροφορίες που μου δίνουν οι γιατροί ;) 

Να τώρα ήθελα να γράψω μια πληροφορία που βρήκα για την @Christin88 αλλά μετά το σχόλιο σου θα φαίνεται ότι φλεξάρω  :lol:

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 3

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Jamie είπε:

Ολα καλα αγαπη μου ναι ξαπλωσε παρε και την ενεσουλα σου και θα σου περασει.αν δεις να χειροτερευει παρε αμεσως το γιατρο σου μην αγχωνεσαι οι πρωτες εβδομαδες ειναι λιγο δυσκολες μετα καλυτερευει πολυ!

Μου είπε αν ξανά δω το βράδυ η αύριο το πρωί ν κάνω πάλι αυτή την ένεση.. εύχομαι να μην δω!!! Καλά λένε ότι το πρώτο τρίμηνο είναι αυτό που κρύβει τους περισσότερους κινδύνους!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...