Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

@Christin88 έτυχε και έπεσα σήμερα σε ένα post μιας κοπέλας στην ηλικία σου που έκανε ωοληψία με 20 ωάρια και δεν γονιμοποιήθηκε κανένα. Βέβαια εκείνη είχε αρκετά ώριμα αλλά της έλεγαν πολλές κοπέλες από κάτω ότι τους βοήθησε πολύ η διατροφή και κάποια συμπληρώματα οπως Q10 και κάποιες ανέφεραν ότι είχαν καλύτερα αποτελέσματα όταν άλλαξαν κλινική (λόγω εργαστηρίου). Επίσης άλλες είπαν για σκληρά ωάρια που δεν μπορούσαν να εισχωρήσουν τα σπερματοζωάρια και τους βοήθησε η ICIS και φυσικά πολλές είπαν για κατακερματισμό σπέρματος αλλά αυτο ειναι για την περίπτωση που υπάρχουν ώριμα ωάρια 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 1/12/2022 at 10:10 ΜΜ, Angot είπε:

Χαχαχα επέστρεψε, και σε λιγο θα φυγει παλι...τουλάχιστον θα ειναι εδω μεχρι τη χοριακη! Αστα! Εσενα ποτε θα ρθει; 

2ης ειναι γιατι πηρα το χαρτι πουσ εγραφε εμβρυο 1 και εμβρυο 3... Και την τελευταια φορα που μου εδωσαν την αναφορα μετα την ωοληψια εγραφε εμβρυο 1..2..3 μπλα μπλα και μονο στο εμβρυο 1 και 3 εγραφε day 3. Το ενα δελφινακι που εχω ακομα καταψυξη ηταν και αυτό περιεργη φαση οταν το πηραμε γτ ειχα οιστραδιολη 32 και δεν ηξερα αν θα ειναι κουφιο αλλά τλκ ηταν εξαιρετική ποιοτητα ειπαν. 

Θα έρθει όταν θα πρέπει να γινει χοριακη (εαν όλα πάνε βάσει προγραμματος), δυστυχώς δεν θα είναι στην ετ, αλλά δεν μπορώ να περιμένω κι άλλο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Αγάπ είπε:

Θα έρθει όταν θα πρέπει να γινει χοριακη (εαν όλα πάνε βάσει προγραμματος), δυστυχώς δεν θα είναι στην ετ, αλλά δεν μπορώ να περιμένω κι άλλο

Οχι να μην περιμένεις. Θα εχεις καποιον να σε βοηθαει; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Angot είπε:

Οχι να μην περιμένεις. Θα εχεις καποιον να σε βοηθαει; 

Την κλασική ελληνίδα μάνα.... αχαχαχαχχ

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι και μην τρελαίνεσαι με τα τεστ κάθε μέρα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Αγάπ είπε:

Την κλασική ελληνίδα μάνα.... αχαχαχαχχ

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι και μην τρελαίνεσαι με τα τεστ κάθε μέρα 

Ευχαριστω κοριτσι μου επίσης... Εμενα αυτα με τα τεστ ειναι ενας τροπος να γελαω με το αγχος μου! Ωστε να μην το παίρνω και τοσο σοβαρα! 

Ευτυχως γτ μονη δεν γίνεται τις πρωτες μερες. Θελει βοηθεια! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@minnie26 ποσών εβδομάδων είσαι; Σε νιώθω απόλυτα το έχω περάσει είναι μεγάλη η αγωνία αλλά πραγματικά είναι παρά πολύ συχνό να υπάρχει αιμορραγία από αγγειακια που ‘σπανε’ η και μικρές αποκολλήσεις που υποχωρούν. Εμένα μου είχε συμβεί την 10 η εβδομάδα κράτησε 15 μέρες και θυμάμαι είχα κάνει 2-3 ενέσεις και είχα κάτσει στο σπίτι. Μετά ήταν σαν να μην είχε συμβεί. Δεν προχώρησε για άλλο λόγο η εγκυμοσύνη. Κάτσε ξεκουράσου και προσπάθησε να μην κανείς αρνητικές σκέψεις. Θα περάσει ο καιρός..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Linoula είπε:

@minnie26 ποσών εβδομάδων είσαι; Σε νιώθω απόλυτα το έχω περάσει είναι μεγάλη η αγωνία αλλά πραγματικά είναι παρά πολύ συχνό να υπάρχει αιμορραγία από αγγειακια που ‘σπανε’ η και μικρές αποκολλήσεις που υποχωρούν. Εμένα μου είχε συμβεί την 10 η εβδομάδα κράτησε 15 μέρες και θυμάμαι είχα κάνει 2-3 ενέσεις και είχα κάτσει στο σπίτι. Μετά ήταν σαν να μην είχε συμβεί. Δεν προχώρησε για άλλο λόγο η εγκυμοσύνη. Κάτσε ξεκουράσου και προσπάθησε να μην κανείς αρνητικές σκέψεις. Θα περάσει ο καιρός..

5 εβδ κ 2ημερο είμαι! Σου κράτησε το ροζ για 15 μέρες ;;; Είχες συνέχεια σε κάθε σκούπισμα;; Δε σταμάτησε μ την ένεση ;; Ταραχτηκα στην αρχή αλλά τώρα ηρέμησα…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , minnie26 είπε:

5 εβδ κ 2ημερο είμαι! Σου κράτησε το ροζ για 15 μέρες ;;; Είχες συνέχεια σε κάθε σκούπισμα;; Δε σταμάτησε μ την ένεση ;; Ταραχτηκα στην αρχή αλλά τώρα ηρέμησα…

Είχα ένα βράδυ αίμα κόκκινο έντονο κι εγώ τρομοκρατήθηκα. Έκανα αμέσως ένεση όπως μου είπαν και πήγα την επόμενη μέρα με είδαν κ μου είπαν ότι το εμβρυακι ήταν μια χαρα απλά κάποια αγγειακια είχα σπάσει. Συνέχισα να έχω αίμα 1-2 μέρες μετά λίγο ροζ κι έπειτα καφέ μέχρι που σταμάτησε. Επανήλθα κανονικά στη δούλεια μου 15 ίσως και 20 μέρες μετά δεν θυμάμαι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Linoula είπε:

Είχα ένα βράδυ αίμα κόκκινο έντονο κι εγώ τρομοκρατήθηκα. Έκανα αμέσως ένεση όπως μου είπαν και πήγα την επόμενη μέρα με είδαν κ μου είπαν ότι το εμβρυακι ήταν μια χαρα απλά κάποια αγγειακια είχα σπάσει. Συνέχισα να έχω αίμα 1-2 μέρες μετά λίγο ροζ κι έπειτα καφέ μέχρι που σταμάτησε. Επανήλθα κανονικά στη δούλεια μου 15 ίσως και 20 μέρες μετά δεν θυμάμαι. 

Κορίτσια την ενεση που την κάνετε; στο κωλι; 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Linoula είπε:

Είχα ένα βράδυ αίμα κόκκινο έντονο κι εγώ τρομοκρατήθηκα. Έκανα αμέσως ένεση όπως μου είπαν και πήγα την επόμενη μέρα με είδαν κ μου είπαν ότι το εμβρυακι ήταν μια χαρα απλά κάποια αγγειακια είχα σπάσει. Συνέχισα να έχω αίμα 1-2 μέρες μετά λίγο ροζ κι έπειτα καφέ μέχρι που σταμάτησε. Επανήλθα κανονικά στη δούλεια μου 15 ίσως και 20 μέρες μετά δεν θυμάμαι. 

Σε όλο αυτό το διάστημα ποτέ έκανες τις ενέσεις ;; Γιατί δε νομίζω να έκανες κάθε μέρα απ μια ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , minnie26 είπε:

Σε όλο αυτό το διάστημα ποτέ έκανες τις ενέσεις ;; Γιατί δε νομίζω να έκανες κάθε μέρα απ μια ..

Έκανα 1 ανά εβδομάδα στο κωλι.. την πρώτη μου την έκανε μέσα στη μαύρη νύχτα ο κακομοίρης ο άντρας μου που βλέπει αίμα και λιποθυμάει και τις άλλες η Μαμα μου. Αλλά όλα καλά στο τέλος σου λέω!

 

πρίν από 38 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια την ενεση που την κάνετε; στο κωλι; 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Linoula είπε:

Έκανα 1 ανά εβδομάδα στο κωλι.. την πρώτη μου την έκανε μέσα στη μαύρη νύχτα ο κακομοίρης ο άντρας μου που βλέπει αίμα και λιποθυμάει και τις άλλες η Μαμα μου. Αλλά όλα καλά στο τέλος σου λέω!

 

 

Χαχαχα! Γέλασα ειλικρινά όπως το γράφεις .. εγώ επειδή δεν έχω τον άντρα μ εδώ πηρα μια γειτόνισσα κ της λέω έλα τώρα να μου κανείς ένεση στον κωλο δε φτάνω μονη! Χαχα! Άντε ας ελπίσουμε ότι θα τελειώσει όλο αυτό…

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , minnie26 είπε:

Χαχαχα! Γέλασα ειλικρινά όπως το γράφεις .. εγώ επειδή δεν έχω τον άντρα μ εδώ πηρα μια γειτόνισσα κ της λέω έλα τώρα να μου κανείς ένεση στον κωλο δε φτάνω μονη! Χαχα! Άντε ας ελπίσουμε ότι θα τελειώσει όλο αυτό…

Μην κοιτάς που τα γράφω έτσι είμαι πολύ drama queen στην ζωή μου :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Linoula είπε:

Μην κοιτάς που τα γράφω έτσι είμαι πολύ drama queen στην ζωή μου :rolleyes:

Χαχαχα! Αφού όλα πήγαν καλά , αυτό έχει σημασία ! Κοιτά να είσαι θαρραλέα !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Μπορεί να μου στείλει κάποια το email της οικονομοπουλου? @minnie26@minnie26 και εγώ είχα δει αίμα. Έβλεπα όταν σκουπιζομουν για 3 ημερες. Είχα κάτσει εννοείται ξάπλα κρεβάτι. Μετά πηγα για υπέρηχο και ήταν όλα καλά. Το ξέρω ότι είναι δύσκολο να μην ανησυχείς αλλά όλα θα πάνε καλά. Πίστεψε στο εμβρυακι σου

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...