Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

5 hours ago, Texas said:

Σε ευχαριστω πολύ ναι έχει πείσει τώρα αρκετά , 10η μέρα είναι με 5ης μέρες ναι 

Μακάρι να είναι έτσι αύριο το απόγευμα θα δούμε τι έγινε πάλι … είμαι πολύ εξαντλημένη όλο το καλοκαίρι το πέρασα σε ιατρούς έκανα υστεροσκοπιση βιοψία πήρα τα φάρμακα της ετ για να δούμε παράθυρο πήρα αντιβίωση τώρα πάλι τα φάρμακα και τις ενέσεις η κοιλιά μου είναι χάλια από τις ενέσεις τι σας τα λέω τα ξέρετε πολύ καλά … 

Τα ξέρω κορίτσι μου, τα ιδια περίπου με σενα εχω περασει κ γω. Μαζί  ξεκινήσαμε και κάναμε κοντά και την 1η και την 2η προσπάθεια και τωρα πάλι κοντά κάνουμε την 3η. Με ίδιες εξετάσεις κι εγώ στο ενδιάμεσο. Θα τα καταφέρουμε όμως, που θα πάει; Μακάρι αύριο να αλλάξει η τύχη σου. 
Αληθεια, το θετικό τεστ που ειπες την 4η μέρα το είχες και σε αυτή την προσπάθεια ή μιλούσες για την 1η;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, AnnaCh είπε:

Κορίτσι μου συγνώμη που πετάγομαι στην συζήτηση αλλά επειδή μοιάζουμε λίγο θα σου πω την ταπεινή μου γνώμη. Λοιπόν επειδή όταν ξεκινήσαμε την προσπάθεια για παιδί ήξερα ότι εγώ είχα θέμα λόγω χειρουργείου ενδομητρίωσης και έχασα την μια ωοθήκη λόγω κύστης. Προσπαθούσαμε με τον συζύγου καιρό αλλά τίποτα οπότε αρχισαμε να ψαχνόμαστε, έκανε σπερμοδιάγραμμα και βγήκε χάλια , ποιότητα, κινητικότητα και μορφολογία. Πήγαμε σε ανδρολόγο μετά από σύσταση της γυναικολόγου όπου ανακαλύψαμε κιρσοκοίλη άμφω, μας πρότεινε χειρουργείο χωρίς εγγύηση βελτίωσης λόγω ηλικίας ή εξωσωματική. Πήρε κάποιες βιταμίνες αλλά δεν κάναμε πότε επανέλεγχο όταν πήγαμε στο κέντρο εξωσωματικής δεν ασχολήθηκαν καν με τον ανδρα μου. Μετά από διέγερση πήραμε 5 γονιμοποιήθηκαν 4 και 2 καλής ποιότητας 3 ημερών βάλαμε κατέληξε σε βιοχημική, στην δεύτερη διέγερση δεν γονιμοποιήθηκε κανέναν... Πήγα στην Οικονομοπούλου και μας τόνισε να κάνει και ο σύζυγος DFI και οξειδωτικό και τελικά βγήκαν πάρα πολύ υψηλά πήγαμε σε ανδρολόγο και παλεύουμε να το φτιάξουμε όσο γίνεται....στο ραντεβού τον πήρα μαζί μου για να το ακούσει και ο ιδιος...  γιατί μονίμως μου ελεγε στο κέντρο δεν μας είπαν κάτι ουτε ο 1ος ανδρολόγος. Ο  2ος ανδρολόγος μας είπε να μην προσχωρήσουμε σε προσπάθεια αν δεν παλέψουμε το σπέρμα... έχω να πω οτι παρόλο που άλλαξα κέντρο και παλι δεν ασχολήθηκαν ιδιαίτερα με το θέμα τους ανδρα μου γιατί γενικά στην εξωσωματική θεωρούν οτι με την μικρογονιμοποίηση ξεπερνιέται το πρόβλημα....εγώ θα σου πω οτι σε περίπτωση που αποφασίσεις να το ψάξεις παραπάνω αξίζει τον κόπο για να ξέρεις...για να κάνετε θεραπεία. Οτι και αν αποφασίσεις σου εύχομαι καλή επιτυχία! Ξέρω από πρώτο χέρι πως είναι να περιμένεις να γονιμοποιηθούν και τι ποιότητας είναι...εμείς δεν έχουμε ούτε μια βλαστοκύστη γιατί βγάζω πολύ λίγα ωάρια και δεν το ρισκάρουν ... τώρα που παλεύουμε να μαζέψουμε τα παγώνουμε 3η μέρας...θωρώ πολύ θετικό οτι έχετε βλαστοκύστες και ας μην είναι καλό το σπέρμα...ίσως για αυτό και δεν σας στέλνουν να το ψάξετε.

Καλησπέρα κορίτσι μ!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι απο εδω κ περα!!

Θεωρω απαραδεκτο να μην μας βαζουν να ψαχτουμε σαν ζευγαρι παραπανω οι γιατροι της εξωσωματικης&να προσπαρνανε τοσο ευκολα το κομματι σπερμα.. δεν λυνονται ολα με την μικρογονιμοποιηση. Απ' ολα αυτα π εχω πλεον διαβασει εδω αλλα και απο τη συζητηση με την κα Οικονομοπουλου καταλαβα πως σπερμα με κατακερματισμο κ οξειδωτικο στρες μια χαρα γονιμοποιει αλλα οδηγει συχνα σε παλινδρομες. Οταν ξεμινησαμε, από επιλογή (πίστευα πως φτάνουν τα λεφτά π εχουμε στην ακρη&περισσευουν-ουτε καν πλεον γελαω) και επειδή δεν ήθελα να χασω χρόνο δε μπηκαμε στη διαδικασια επιτροπής αρα εδωσα περιπου χιλια ευρω απο την τσεπη μου για τις ενέσεις! Δεν θα επρεπε να κοιτανε απ ολες τις πλευρες το θεμα?? Να ρισκαρουν κ να παιζουν με την ψυχολογια μας?

Δεν σπουδασα ιατρική για να γνωρίζω απο μονη μ τι πρέπει να κανω κ τι εξετασεις χρεαζονται.. Λογιστρια είμαι, ισολογισμούς ξερω να κανω..

Νιωθω πως τα ματια μου ανοιξαν εδω μεσα.. πρωτα με αυτα π διαβασα κ μετα με το να παω στην κα Οικονομοπουλου για την οποια διαβασα εδω μεσα..

Εχω το τελευταιο κατεψυγμενο μου και θα κανω τη πρωτη μ προσπαθεια σε φυσικο και ας μην εχουμε ελεγξει το σπερμα ξανα. Προφανως ειναι το τελευταιο ρισκο που παιρνω επειδη θελω να μην βαλω ενα.. εαν δεν πάει καλά δεν θα προχωρησω σε επομενη διεγερση χωρις να ελεγχθουν τα παντα ενδελεχως..

Σορρυ αν εχω πολυ γκρίνια σε ολο αυτο μηνυμα αλλα σημερα ηταν μια πολυ δυσκολη μερα ψυχολογικα.. Σημερα θα ηταν η ΠΗΤ μ στην πρωτη προσπαθεια εξωσωματικης που εκανα η οποια παλινδρομησε, και μερες τωρα προσπαθω να το επεξεργαστω..

Σε φιλω, σε ευχαριστω κ παλι παρα πολυ για το μηνυμα σου κ σου ευχομαι απο εδω κ περα να πανε ολα τελεια.. να θυμάσαι πως τα εμβρυακια εχουν σε πολλες περιπτωσεις καλυτερη δυναμικη μεσα στη μητρα μας & να μην απογοητευεσαι που δεν εχεις βλαστοκυστες αλλα 3ων ημερων!!& εμενα αν με ειχαν ρωτήσει ισως να ζητουσα 3ων ημερων!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chris_V είπε:

Κοριτσι μιυ γλυκο, δεν εχω κάνει ακόμη ετ, θεωρω το μνμ σου όμως καλό σημάδι :)

Ευχαειστω για τις πληροφορίες! Θέλω να αλλάξω δουλειά το ίδιο διάστημα με την ετ και θέλω  να δω αν μπορώ να τα συνδυάσω. 

Αααα καλο καλο σημαδι θα ειναι!!με το καλο η εμβρυομεταφορα σου προσεχε λιγο τις πρωτες μερες εγω προσωπικα τις πρωτες 4 ημουν πιο πολυ ξαπλα καναπε εκανα βεβαια κ μια βολτα μεσα στα δωματια ε μετα αρχισα σιγα σιγα να βγαινω εξω κ οδηγησα αμεσως σχεδον.φαντασου οτι καποια στιγμη μου πεταχτηκε μηχανακι εκανα κ αποτομη κινηση απο την τρομαρα μου αλλα τιποτα δεν επαθε το εμβρυακι.αμα θελει να πιαστει θα πιαστει!!οταν εχεις νεα με χαρα πες μας.φιλια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, kateriiina25 said:

Τα ξέρω κορίτσι μου, τα ιδια περίπου με σενα εχω περασει κ γω. Μαζί  ξεκινήσαμε και κάναμε κοντά και την 1η και την 2η προσπάθεια και τωρα πάλι κοντά κάνουμε την 3η. Με ίδιες εξετάσεις κι εγώ στο ενδιάμεσο. Θα τα καταφέρουμε όμως, που θα πάει; Μακάρι αύριο να αλλάξει η τύχη σου. 
Αληθεια, το θετικό τεστ που ειπες την 4η μέρα το είχες και σε αυτή την προσπάθεια ή μιλούσες για την 1η;

Σε αυτή την προσπάθεια , ήταν αχνό μην φανταστείς αλλά φαινόταν ούτε να το λέω θέλω αλλά ούτε να το γκαντεμιαζω κάπου εκεί νομίζω μετά δεν προχώρησε γιατί την 7η ήταν αρνητικό . Καλό κουράγιο και σε εσένα και ότι καλύτερο εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείς άλλο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια! 
@LeneL, @Linoula

Θα ήθελα πολύ να αλλάξω δουλειά με την νέα χρόνια, είμαστε ήδη σε συζητησεις και θα έχει οδήγηση για να πάω γραφειο, λιγακι από το ωραίο στρες κλπ και ήθελα να δω εάν υπάρχει κάτι που απαγορεύεται. 
Προς το παρόν δουλεύω μόνο από το σπιτι, είναι πολύ βολικό γιατί τις προσπάθειες αλλά με κούρασε η κλεισούρα και εχω διάθεση για κάτι άλλο.
 

Αχ τα ίδια άγχη με εμένα. Πώς θα καταφέρω να συνδυάσω ετ και καθημερινότητα δουλειά; Παρακολουθώ ο,τι γράφεται αλλά χρυσή τομή δεν βρίσκω. Ζηλεύω όσες πέτυχαν εγκυμοσύνη και συνέχισαν την καθημερινότητα τους. Εγώ σκέφτομαι να κάτσω τις 4μερες μετά την ετ. Μετά να γυρίσω...

 

 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Terry1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι απο εδω κ περα!!

Θεωρω απαραδεκτο να μην μας βαζουν να ψαχτουμε σαν ζευγαρι παραπανω οι γιατροι της εξωσωματικης&να προσπαρνανε τοσο ευκολα το κομματι σπερμα.. δεν λυνονται ολα με την μικρογονιμοποιηση. Απ' ολα αυτα π εχω πλεον διαβασει εδω αλλα και απο τη συζητηση με την κα Οικονομοπουλου καταλαβα πως σπερμα με κατακερματισμο κ οξειδωτικο στρες μια χαρα γονιμοποιει αλλα οδηγει συχνα σε παλινδρομες. Οταν ξεμινησαμε, από επιλογή (πίστευα πως φτάνουν τα λεφτά π εχουμε στην ακρη&περισσευουν-ουτε καν πλεον γελαω) και επειδή δεν ήθελα να χασω χρόνο δε μπηκαμε στη διαδικασια επιτροπής αρα εδωσα περιπου χιλια ευρω απο την τσεπη μου για τις ενέσεις! Δεν θα επρεπε να κοιτανε απ ολες τις πλευρες το θεμα?? Να ρισκαρουν κ να παιζουν με την ψυχολογια μας?

Δεν σπουδασα ιατρική για να γνωρίζω απο μονη μ τι πρέπει να κανω κ τι εξετασεις χρεαζονται.. Λογιστρια είμαι, ισολογισμούς ξερω να κανω..

Νιωθω πως τα ματια μου ανοιξαν εδω μεσα.. πρωτα με αυτα π διαβασα κ μετα με το να παω στην κα Οικονομοπουλου για την οποια διαβασα εδω μεσα..

Εχω το τελευταιο κατεψυγμενο μου και θα κανω τη πρωτη μ προσπαθεια σε φυσικο και ας μην εχουμε ελεγξει το σπερμα ξανα. Προφανως ειναι το τελευταιο ρισκο που παιρνω επειδη θελω να μην βαλω ενα.. εαν δεν πάει καλά δεν θα προχωρησω σε επομενη διεγερση χωρις να ελεγχθουν τα παντα ενδελεχως..

Σορρυ αν εχω πολυ γκρίνια σε ολο αυτο μηνυμα αλλα σημερα ηταν μια πολυ δυσκολη μερα ψυχολογικα.. Σημερα θα ηταν η ΠΗΤ μ στην πρωτη προσπαθεια εξωσωματικης που εκανα η οποια παλινδρομησε, και μερες τωρα προσπαθω να το επεξεργαστω..

Σε φιλω, σε ευχαριστω κ παλι παρα πολυ για το μηνυμα σου κ σου ευχομαι απο εδω κ περα να πανε ολα τελεια.. να θυμάσαι πως τα εμβρυακια εχουν σε πολλες περιπτωσεις καλυτερη δυναμικη μεσα στη μητρα μας & να μην απογοητευεσαι που δεν εχεις βλαστοκυστες αλλα 3ων ημερων!!& εμενα αν με ειχαν ρωτήσει ισως να ζητουσα 3ων ημερων!

Σε ευχαριστώ πολύ και εμείς όταν ξεκινήσαμε μας είχαν για εύκολο ζευγάρι και λέγαμε έχουμε λίγα λεφτά στην άκρη αλλά τελικά τα φάγαμε τα μούτρα μας και είμαστε στην 3η προσπάθεια χωρίς να ξέρουμε την έκβαση...απλά ελπίζουμε και ψαχνόμαστε...σε νιώθω για την στεναχώρια σου.. και εγώ με την βιοχημική πέρασα άσχημα ψυχολογικά.. και πάντα όταν το σκέφτομαι στεναχωριέμαι, είναι λογικο. Σου εύχομαι μέσα από την καρδία μου αυτή την φορά να πάνε όλα καλά και να μην χρειαστεί να ασχοληθείς  με όλα αυτά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2022 at 11:10 ΜΜ, kateriiina25 είπε:

Μην το λες. Πολλές κοπέλες που με ενέσεις και φάρμακα δεν έχουν πάει καλά, τα πάνε πολύ καλύτερα με τους φυσικούς.  Στο εύχομαι 

Τοσο υψηλή Ε2 με μόνο τόσα ωάρια;; Κοιτα να δεις διαφορά απο οργανισμό σε οργανισμό ομως, ε;
Πόσα είδατε με femara αλήθεια; Εμείς μέχρι 2 παίρναμε. 

Κοίτα φαινόντουσαν πολλά παραπάνω στους υπερήχους όμως κατάλαβα ότι σε μέγεθος ήταν αρκετά ανόμοια δηλ 11αρια 13αρια, 18αρια κτλ οπότε πήρε τα ώριμα.

Τώρα κάνω συνδιασμό φεμαρα με μεριοφερτ ,όταν έπαιρνα σεπραφαρ 2-3 εκανα

23 ώρες πρίν, Μαριευα είπε:

Εδω και ενα χρονο τη δεχονται! Αναγκαστικα πλεον..την προτιμουν πολλα κοριτσια γιατι ειναι μεγαλυτερες οι πιθανοτητες να γλυτωσεις πονο...

Εννοείται!! 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, AnnaCh είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ και εμείς όταν ξεκινήσαμε μας είχαν για εύκολο ζευγάρι και λέγαμε έχουμε λίγα λεφτά στην άκρη αλλά τελικά τα φάγαμε τα μούτρα μας και είμαστε στην 3η προσπάθεια χωρίς να ξέρουμε την έκβαση...απλά ελπίζουμε και ψαχνόμαστε...σε νιώθω για την στεναχώρια σου.. και εγώ με την βιοχημική πέρασα άσχημα ψυχολογικά.. και πάντα όταν το σκέφτομαι στεναχωριέμαι, είναι λογικο. Σου εύχομαι μέσα από την καρδία μου αυτή την φορά να πάνε όλα καλά και να μην χρειαστεί να ασχοληθείς  με όλα αυτά...

Ακριβώς το ιδιο! Μας ειχαν για εύκολη περίπτωση οποτε θεωρησα πως οκ εχουμε αυτα τα λεφτα στην ακρη θα μας περισσεψουν ακομα κ αν πληρωσω τις ενεσεις μονη μου!!! Χαχαχαχαχαχα!

Και σε εσενα κοριτσακι μου γλυκο! ευχομαι η 3η μας προσπαθεια να ειναι η τυχερη!!!!!!!! 

πρίν από 19 λεπτά , Linoula είπε:

Αχ ρε κορίτσια τέλεια η χοριακη μου! Πωπω δεν το πιστεύω…

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Με το καλο ολα να πανε!!!! ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , Linoula είπε:

Αχ ρε κορίτσια τέλεια η χοριακη μου! Πωπω δεν το πιστεύω…

Μπράβο σου!!! Όλα καλά θα πάνε, με τον κάλο να πας για τον πρώτο σου υπέρηχο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Linoula είπε:

Αχ ρε κορίτσια τέλεια η χοριακη μου! Πωπω δεν το πιστεύω…

Συγχαρητήρια!!!! Μας δίνεις πολύ κουράγιο!!!! Σου εύχομαι τα καλύτερα και για τη συνέχεια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Linoula είπε:

Αχ ρε κορίτσια τέλεια η χοριακη μου! Πωπω δεν το πιστεύω…

ΜΠΡΑΒΟ!!! μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη
Απορία ... που την έκανες και τη βγάζουν τόσο νωρίς?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...