Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Καλημερα!! Καλή μας επιτυχία τη Δευτέρα!!! Εάν και εσύ έχεις σιγουρα θετικό-το τεστ σου είναι ξεκαθαρο!! Οποτε θα σου ευχηθω καλους διπλασιασμους!! Εγώ φοβαμαι να κάνω!

      Καλημερα! Να σου πω απλα τρομαξα, ενω το ηξερα σαν σενάριο, γτ τις αλλες 2 φορές που ειχα εμφυτευση δεν ειχα αιμα οποτε ειχα δεσει στο μυαλο μου πως αυτο συμβαίνει στανταρ στον οργανισμο μ!! Τ τρελου κοινως!!!

      Ναι δυο βλαστοκύστες 4ΑΑ έβαλα! 😀

      Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική από όσο φαίνεται !!! Και εγώ περίμενα να δω καφέ και αυτήν την φορά αλλά τελικά τίποτα και να που έχω θετικό τεστ !!! ( έκανα και clear blue σήμερα κι βγήκε πιο έντονη η γραμμή ) εγώ θα σου έλεγα κάνε ένα τεστακι να σου φύγει το άγχος μέχρι την Δευτέρα !!! Είμαι σίγουρη πως θα έχεις καλά αποτελέσματα 🥹🥹🥹

      • Μου αρέσει 2

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Καλησπέρα,δε ξέρω αν γράφω στο σωστό σημείο αλλά επειδή μου έχει μείνει ένα κουτί ενέσεις από την εξωσωματική μου κ λήγει τον Ιούλιο ήθελα να ρωτήσω αν το χρειάζεται κάποια κυρία να της το στείλω δωρεάν εννοείται..είναι οι gonal των 900IU/1,5ml.

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, LittleStars είπε:

Καλή εβδομάδα! Σ' ευχαριστώ πολύ, όμως πάλι βγαίνει ειδοποίηση ότι δεν μπορείς να δεχτείς μηνύματα.. 

Ξαναστειλε σε δέκα λεπτά το αδειάζω χώρο τωρα. Έλαβα αρκετά σε δυο μερες.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Μπισκοτακι27 said:

Κοριτσιααααα μολις ηρθε η πρώτη πυτζαμουλα μου που παρειγγειλα γιατι ολες με πίεζαν στο λάστιχο ..κ γραφει baby coming soon χαχαχαχα λετε να το ματιαξω μονη μ και να φαω καμια κρυάδα σημερα στον γυναικολόγο; Θα παμε να ακούσουμε καρδουλα

Μια χαρά θα ακούσετε και την καρδούλα ❤️ έχεις φτάσει ήδη μακριά και πας πολύ καλά.!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 minutes ago, Euaki26 said:

Καλημερααααα... 18 πηγε το αβγουλακι μου!! Και 154 η ε2...(το δευτερο δεν προχωρησε εμεινε στα 13) τετάρτη πρωι ωοληψια!! Αχ κοριτσια στείλτε μου τη θετικη σας ενέργεια να ειναι καλό!!! 

Μπράβο! Μια χαρά εξέλιξη είχε. Θα είναι μια χαρά το αυγουλάκι σου :) 

 

Κορίτσια έκανα την επαναληπτική χοριακή σήμερα και ήταν 1.8. Έπεσε στην μέση ακριβώς δύο 24ωρα μετά άρα πρέπει να υπήρξε εμφύτευση. Λέτε να φταίω εγώ που πήγα εκείνη την μέρα στον γάμο και δεν έκατσα ήσυχη σπίτι μου; Θα με τρώνε τώρα αυτές οι σκέψεις αλλά νιώθω πιο αισιόδοξη που μάλλον κατάφερε να πιαστεί έστω και για λίγο 

  • Μου αρέσει 8

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Euaki26 είπε:

Καλημερααααα... 18 πηγε το αβγουλακι μου!! Και 154 η ε2...(το δευτερο δεν προχωρησε εμεινε στα 13) τετάρτη πρωι ωοληψια!! Αχ κοριτσια στείλτε μου τη θετικη σας ενέργεια να ειναι καλό!!! 

Μια χαρά θα είναι, μέγεθος και ε2 τέλειες τιμές. Καλή επιτυχία!

πρίν από 11 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μπράβο! Μια χαρά εξέλιξη είχε. Θα είναι μια χαρά το αυγουλάκι σου :) 

 

Κορίτσια έκανα την επαναληπτική χοριακή σήμερα και ήταν 1.8. Έπεσε στην μέση ακριβώς δύο 24ωρα μετά άρα πρέπει να υπήρξε εμφύτευση. Λέτε να φταίω εγώ που πήγα εκείνη την μέρα στον γάμο και δεν έκατσα ήσυχη σπίτι μου; Θα με τρώνε τώρα αυτές οι σκέψεις αλλά νιώθω πιο αισιόδοξη που μάλλον κατάφερε να πιαστεί έστω και για λίγο 

Πώς είναι δυνατόν να φταις εσυ; Στη φυσική σύλληψη κάνουμε όλες τις δουλειές, πάμε γυμναστήριο και συνεχίζουμε κανονικά τη ζωή μας. Δεν αλλάζει αυτό για το έμβρυο ούτε στην εξωσωματική. Απλά δεν προχώρησε, για κάποιο λόγο η φύση το απέρριψε, λένε ότι ότι δεν είναι καλό ο οργανισμός μας το απορρίπτει. Κράτα ότι είχες εμφύτευση και προχωρά με τις εξετάσεις σου να δεις για κανένα μικρόβιο. Όλα καλά θα πάνε, το μωρό σου πλησιάζει!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Σποράκι said:

Μια χαρά θα είναι, μέγεθος και ε2 τέλειες τιμές. Καλή επιτυχία!

Πώς είναι δυνατόν να φταις εσυ; Στη φυσική σύλληψη κάνουμε όλες τις δουλειές, πάμε γυμναστήριο και συνεχίζουμε κανονικά τη ζωή μας. Δεν αλλάζει αυτό για το έμβρυο ούτε στην εξωσωματική. Απλά δεν προχώρησε, για κάποιο λόγο η φύση το απέρριψε, λένε ότι ότι δεν είναι καλό ο οργανισμός μας το απορρίπτει. Κράτα ότι είχες εμφύτευση και προχωρά με τις εξετάσεις σου να δεις για κανένα μικρόβιο. Όλα καλά θα πάνε, το μωρό σου πλησιάζει!

Έχεις δίκιο, δεν έχει νόημα να τα σκέφτομαι όλα αυτά και να με γεμίζω τύψεις. Θα κρατήσω τα θετικά  

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/6/2022 at 1:15 ΜΜ, Clouds είπε:

Βρε κορίτσια, καθετί που θα κανουμε στον Γεν θέλουν πλέον pcr.;

Γνωρίζετε αν κάπου γίνεται δωρεάν;

Κι εμένα μου είχαν πει για PCR  (θα κάνω εμβρυομεταφορα ) Τους πήρα την επόμενη μέρα και τους είπα ότι είμαι εμβολιασμενη και μου είπαν να έρθω με ραπίντ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Simodoro said:

Κι εμένα μου είχαν πει για PCR  (θα κάνω εμβρυομεταφορα ) Τους πήρα την επόμενη μέρα και τους είπα ότι είμαι εμβολιασμενη και μου είπαν να έρθω με ραπίντ.

Στην εμβρυομεταφορά σίγουρα δεν θέλει PCR 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Αν δεν το βρεις, το έχω εγώ αν θες να στο στείλω

Υπάρχει βιβλίο στα ελληνικά; Στ’ αγγλικά το βρήκα κ το κατέβασα αλλά μου είναι δύσκολο να διαβάζω απ’ το κινητό κ στ’ αγγλικά

4 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσιααααα μολις ηρθε η πρώτη πυτζαμουλα μου που παρειγγειλα γιατι ολες με πίεζαν στο λάστιχο ..κ γραφει baby coming soon χαχαχαχα λετε να το ματιαξω μονη μ και να φαω καμια κρυάδα σημερα στον γυναικολόγο; Θα παμε να ακούσουμε καρδουλα

καλή επιτυχία μπισκοτάκι! 

πρίν από 10 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Στην εμβρυομεταφορά σίγουρα δεν θέλει PCR 

Τη μεγάλη βδομάδα είχα πάει στο Ιασώ για εμβρυομεταφορά κ μου ζήτησαν pcr παρόλο που το πιστοποιητικό νόσησης που έχω είναι ακόμα σε ισχύ. Λένε δεν έχει σημασία, όλοι με pcr μπαίνουν. :wacko:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Simodoro είπε:

Κι εμένα μου είχαν πει για PCR  (θα κάνω εμβρυομεταφορα ) Τους πήρα την επόμενη μέρα και τους είπα ότι είμαι εμβολιασμενη και μου είπαν να έρθω με ραπίντ.

Και μενα σημερα που μιλησα pcr μου είπαν για την ωοληψία... τον προηγουμενο μηνα με ραπιντ... το άλλαξαν και αυτο... δεν μας φτανουν τοσα εξοδα να εχουμε και αυτο τωρα...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Μπράβο! Μια χαρά εξέλιξη είχε. Θα είναι μια χαρά το αυγουλάκι σου :) 

 

Κορίτσια έκανα την επαναληπτική χοριακή σήμερα και ήταν 1.8. Έπεσε στην μέση ακριβώς δύο 24ωρα μετά άρα πρέπει να υπήρξε εμφύτευση. Λέτε να φταίω εγώ που πήγα εκείνη την μέρα στον γάμο και δεν έκατσα ήσυχη σπίτι μου; Θα με τρώνε τώρα αυτές οι σκέψεις αλλά νιώθω πιο αισιόδοξη που μάλλον κατάφερε να πιαστεί έστω και για λίγο 

Η μήτρα είναι πολύ αυστηρό όργανο. Αν αξιολογήσει ότι κάποιο έμβρυο δεν αξίζει τον κόπο το διώχνει. 

Μπορεί αυτά τα 2 αβγουλάκια να μην κάλυπταν τις απαιτήσεις της μήτρας σου. Θα έρθει όμως κ το σωστό αβγό! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, κοτοπουλάκι said:

Υπάρχει βιβλίο στα ελληνικά; Στ’ αγγλικά το βρήκα κ το κατέβασα αλλά μου είναι δύσκολο να διαβάζω απ’ το κινητό κ στ’ αγγλικά

καλή επιτυχία μπισκοτάκι! 

Τη μεγάλη βδομάδα είχα πάει στο Ιασώ για εμβρυομεταφορά κ μου ζήτησαν pcr παρόλο που το πιστοποιητικό νόσησης που έχω είναι ακόμα σε ισχύ. Λένε δεν έχει σημασία, όλοι με pcr μπαίνουν. :wacko:

Δεν νομίζω ότι υπάρχει στα Ελληνικά. 

Στο Γεν δεν ήθελαν πουθενά pcr μέχρι πρότινος ανεξάρτητα αν είσαι εμβολιασμένος ή όχι. Τώρα θέλουν όπου υπάρχει νάρκωση. Στην εμβρυομεταφορά αρκεί ράπιντ  

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Έχεις δίκιο, δεν έχει νόημα να τα σκέφτομαι όλα αυτά και να με γεμίζω τύψεις. Θα κρατήσω τα θετικά  

Κορίτσι μου....μπορεί να λέω και βλακεία γιατί δεν έχω εμπειρια.... αλλά έχεις σκεφτεί να κάνεις προγεννετικο σε μερικά έμβρυα? Το λέω με τη λογική ότι όσες έχουμε ΣΠΩ παράγουμε πολλά άλλα όχι ποιοτικά ωάρια, οπότε αφού είχες εμφύτευση μπορει απλά να μην ήταν ποιοτικό και να το απέρριψε το έξυπνο μας σώμα.  Ήταν και 3ης μέρας και δεν είχε προλάβει να γίνει διαλογή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...