Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 hours ago, Angot said:

Να σαι καλά κορίτσι μ! 

Αυτό με την σοκολάτα που είπε το 'μπισκοτακι' ισχύει; 

Ναι, εαν φας γλυκό κουνιέται περισσότερο. Απλώς , μην το παρακάνεις και τελείως γιατι ναι μεν θέλουμε να γυρίσει για να το δει απο τις πλευρές που πρέπει, αλλα να κάτσει και λίγο σταθερό για τις μετρήσεις  :grin:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσια μετά από διέγερση και πιθανή βιοχημική θα αργήσει πολύ η περίοδος; Έχω σταματήσει τα φάρμακα από το Σάββατο αλλά ούτε πόνους δεν έχω ακόμα 

Μια βδομαδουλα συνήθως 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, kateriiina25 said:

Κορίτσια μετά από διέγερση και πιθανή βιοχημική θα αργήσει πολύ η περίοδος; Έχω σταματήσει τα φάρμακα από το Σάββατο αλλά ούτε πόνους δεν έχω ακόμα 

Την τελευταία φορά μου ήρθε μετά από μια βδομάδα ή λίγο παραπάνω. Τις προηγούμενες φορές σε ίδιο σενάριο είχε έρθει πιο νωρίς. Ίσως μέχρι το τέλος της εβδομάδα να σου έρθει.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια μετά από διέγερση και πιθανή βιοχημική θα αργήσει πολύ η περίοδος; Έχω σταματήσει τα φάρμακα από το Σάββατο αλλά ούτε πόνους δεν έχω ακόμα 

Δεν θ αργήσει, το πολύ σε καμιά βδομάδα-10 μέρες αν θυμάμαι καλά απ’ τα δικά μου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια μετά από διέγερση και πιθανή βιοχημική θα αργήσει πολύ η περίοδος; Έχω σταματήσει τα φάρμακα από το Σάββατο αλλά ούτε πόνους δεν έχω ακόμα 

Καλησπέρα κοριτσι μου. 
Μια εβδομάδα μετά που σταμάτησα την προγεστερονη αδιαθέτησα. Περίμενε μέχρι τότε και υπομονή…

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, zouko είπε:

Ναι, εαν φας γλυκό κουνιέται περισσότερο. Απλώς , μην το παρακάνεις και τελείως γιατι ναι μεν θέλουμε να γυρίσει για να το δει απο τις πλευρές που πρέπει, αλλα να κάτσει και λίγο σταθερό για τις μετρήσεις  :grin:

Θα χορεύει ζουμπα το πιτσι! Χαχαχαχαχ 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Αυτό δε το θυμάμαι ακριβώς, αλλά νομίζω ότι δεν είχαν όλα το ίδιο θέμα. Ηταν όλα όμως μη βιώσιμα. Γιατί? Έχει κάποια σημασία αν είχαν το ίδιο ή διαφορετικό σύνδρομο?

Συνήθως όταν έχουν όλα το ίδιο θέμα, τοτε κάτι παίζει με τα χρωμοσώματα των γονιών. Απλά μου κάνει εντύπωση το 1/5. Τι εξήγηση σου έδωσαν; 

Εμείς ας πούμε που έχουμε γνωστο θέμα στα χρωμοσώματα στον προεμφυτευτικο πολλά είχαν το ίδιο πρόβλημα, που σημαίνει ότι το κληρονόμησαν από εμάς.

 

2 ώρες πρίν, vasoula88 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Σας διαβάζω καιρό και ήρθε η σειρά μου να ξεκίνησω την προσπάθεια μου... Μετά από καιρό προσπαθειών, και κακό σπερμοδιάγραμμα σε κινητικότητα και μορφολογία, βρέθηκε κιρσοκήλη,την οποία και χειρούργησε πριν ένα χρόνο, βελτιώθηκαν αισθητά και η κινητικότητα 30% αλλά και η μορφολογία. Οι δικές μου εξετάσεις όλες καλές, αμη 6,2 αλλά προέκυψε παθολογικός καρυότυπος, χαμηλού ποσοστού μωσαικισμός...και οι δυο ειμαστε 34.στο κέντρο εξωσωματικής μας προτείνουν προεμφυτευτικό οπωσδήποτε, ενώ ο δικός μου γιατρός δεν το θεωρεί απαραίτητο...γιατι ειναι πολυ μικρό το ποσοστο του μωσαικισμου...καμια εμπειρία????Την Κυριακή ξεκινάω διέγερση!

Καλησπέρα και καλώς ήρθες. Στην περίπτωση του μωσαικισμου τα μισά χρωμοσώματα είναι οκ, και ένα άλλο ποσοστό είναι παθολογικό. Οι απόψεις γενικά διίστανται. Οι γυναικολόγοι λένε προχωρά φυσιολογικά και κάποια στιγμή θα κάτσει και η σωστή αντιγραφή του γενετικού υλικού, οι γενετιστές και οι εξωσωματικοι λένε προχωρά με προεμφυτευτικο για ασφάλεια. Κι εμείς με παθολογικό καρυότυπο, προχώρησα μετα από διακοπή κύησης με προεμφυτευτικο και γρήγορα απέκτησα ένα γιο, τώρα που θέλουμε αδερφάκι σε φυσιολογική προσπάθεια είχα μια πάλινδρομη πολύ νωρίς και μια αποβολή. Δεν ξέρω αν ο λόγος ήταν το γνωστό σε έμας θέμα.

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια ηρθε η μέρα της αυχενικής...  Μετράω τις ώρες σα φαντάρος! Ξέρετε αν γίνεται ενδοκολπικα ή από την κοιλιτσα; 

Καλή επιτυχία! Μπορεί να στην κάνει και με τους δύο τρόπους για να δει τις μετρήσεις που θέλει.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανα εξέταση ΑΜΗ , έχω πολυκυστικες δε ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά ο γιατρός μου ζήτησε να κάνω γιατί δεν έχω κάνει. Βγήκε 38.77 pmol/l . Με βάση τα όρια δίπλα πιστεύω είναι καλή ,εσείς τι λέτε ? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια μετά από διέγερση και πιθανή βιοχημική θα αργήσει πολύ η περίοδος; Έχω σταματήσει τα φάρμακα από το Σάββατο αλλά ούτε πόνους δεν έχω ακόμα 

Πρέπει να μηδενίσει πρώτα η χοριακή και μετά το σώμα προετοιμάζεται για την περίοδο. Μετά τη δική μου βιοχημική θυμάμαι είχε καθυστερήσει λίγο παραπάνω από το συνηθισμένο, αλλά όχι πάρα πολύ.

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

Θα χορεύει ζουμπα το πιτσι! Χαχαχαχαχ 

Το χοντρό μπιζέλι χορεύει τσιφτετέλι, που λέει και το τραγούδι! Χαχα!! Το χοντρό χαϊδευτικά, όπως λέμε ζουμπουρλούδικο! ❤ Άντε καλέ, τι ώρα θα πας?? Περιμένουμε!!!

1 ώρα πρίν, Ele@n είπε:

Συνήθως όταν έχουν όλα το ίδιο θέμα, τοτε κάτι παίζει με τα χρωμοσώματα των γονιών. Απλά μου κάνει εντύπωση το 1/5. Τι εξήγηση σου έδωσαν; 

 

Οχι, δεν έχουμε θέμα με τα χρωμοσώματα, έχουμε και οι δύο φυσιολογικό καρυότυπο. Δεν έδωσαν κάποια ιδιαίτερη εξήγηση, 42,5 είμαι άρα τι κάνει νιάου νιάου, είναι προφανής νομίζω ο λόγος. Δεν ήταν τόσο μεγάλη έκπληξη το αποτέλεσμα λαμβάνοντας υπ' όψιν τις 4 αποτυχημένες ετ που είχαν προηγηθεί. Πάνω κάτω περιμέναμε όχι καλό αποτέλεσμα, σκέψου έλεγα ότι αν έχω ένα υγιές θα κάνω πάρτυ!!! Και φαίνεται ότι το πάρτυ πήγε σούπερ, αφού δεν προλάβαμε να το μεραφέρουμε επειδή έμεινα έγκυος φυσικά! Αυτή η ζωή είναι πολύ απρόβλεπτη...!!

πρίν από 55 λεπτά , Ria_ είπε:

Κορίτσια έκανα εξέταση ΑΜΗ , έχω πολυκυστικες δε ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά ο γιατρός μου ζήτησε να κάνω γιατί δεν έχω κάνει. Βγήκε 38.77 pmol/l . Με βάση τα όρια δίπλα πιστεύω είναι καλή ,εσείς τι λέτε ? 

Με μπερδεύουν οι μονάδες μέτρησης της ΑΜΗ γιατί γίνονται με δύο διαφορετικούς τρόπους και δε θυμάμαι ποιος είναι ποιος, αλλά νομίζω ότι η τιμή σου είναι σούπερ! Ας το επιβεβαιώσουν όμως και όσα κορίτσια έχουν πιο καθαρή εικόνα! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , happiness79 είπε:

Πρέπει να μηδενίσει πρώτα η χοριακή και μετά το σώμα προετοιμάζεται για την περίοδο. Μετά τη δική μου βιοχημική θυμάμαι είχε καθυστερήσει λίγο παραπάνω από το συνηθισμένο, αλλά όχι πάρα πολύ.

Το χοντρό μπιζέλι χορεύει τσιφτετέλι, που λέει και το τραγούδι! Χαχα!! Το χοντρό χαϊδευτικά, όπως λέμε ζουμπουρλούδικο! ❤ Άντε καλέ, τι ώρα θα πας?? Περιμένουμε!!!

Οχι, δεν έχουμε θέμα με τα χρωμοσώματα, έχουμε και οι δύο φυσιολογικό καρυότυπο. Δεν έδωσαν κάποια ιδιαίτερη εξήγηση, 42,5 είμαι άρα τι κάνει νιάου νιάου, είναι προφανής νομίζω ο λόγος. Δεν ήταν τόσο μεγάλη έκπληξη το αποτέλεσμα λαμβάνοντας υπ' όψιν τις 4 αποτυχημένες ετ που είχαν προηγηθεί. Πάνω κάτω περιμέναμε όχι καλό αποτέλεσμα, σκέψου έλεγα ότι αν έχω ένα υγιές θα κάνω πάρτυ!!! Και φαίνεται ότι το πάρτυ πήγε σούπερ, αφού δεν προλάβαμε να το μεραφέρουμε επειδή έμεινα έγκυος φυσικά! Αυτή η ζωή είναι πολύ απρόβλεπτη...!!

Με μπερδεύουν οι μονάδες μέτρησης της ΑΜΗ γιατί γίνονται με δύο διαφορετικούς τρόπους και δε θυμάμαι ποιος είναι ποιος, αλλά νομίζω ότι η τιμή σου είναι σούπερ! Ας το επιβεβαιώσουν όμως και όσα κορίτσια έχουν πιο καθαρή εικόνα! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση σου ! Ναι και εγώ ξέρω ότι δύο τρόποι υπάρχουν αλλά δε ξέρω τι και πώς καθόλου σε σχέση με αυτή την εξέταση . 

πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

Δυστυχώς κορίτσια 1/18 χρωμοσωμικη ανωμαλία. Πάω για αποξεση 

Κορίτσι μου λυπάμαι πάρα πολύ αλήθεια !! Δεν υπάρχει κάποια πιο εξειδικευμένη εξέταση να κάνεις ώστε να να το σιγουρεψεις αν έχει ή όχι είναι σίγουρο ? Συγνώμη για τη χαζή μου ερώτηση απλά δε ξέρω καθόλου . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Angot είπε:

Δυστυχώς κορίτσια 1/18 χρωμοσωμικη ανωμαλία. Πάω για αποξεση 

Τι λες βρε αγάπη μου??? Σοκ. Είναι υψηλό ποσοστό, αλλά δε θα κάνετε πρώτα ένα ΝΙΡΤ για να βεβαιωθείτε? Δεν ξέρω τι να πω, σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά κι ότι θελήσεις είμαι εδώ... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση σου ! Ναι και εγώ ξέρω ότι δύο τρόποι υπάρχουν αλλά δε ξέρω τι και πώς καθόλου σε σχέση με αυτή την εξέταση . 

Κορίτσι μου λυπάμαι πάρα πολύ αλήθεια !! Δεν υπάρχει κάποια πιο εξειδικευμένη εξέταση να κάνεις ώστε να να το σιγουρεψεις αν έχει ή όχι είναι σίγουρο ? Συγνώμη για τη χαζή μου ερώτηση απλά δε ξέρω καθόλου . 

Έχει 1 στο εκατομμύριο πιθανότητα να είναι λάθος 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Angot είπε:

Έχει 1 στο εκατομμύριο πιθανότητα να είναι λάθος 

Έκανες αυχενική 

Για πες λεπτομέρειες ;; 

Πόσο βγήκε η αυχενική ; Το ρινικό οστό;;

Pappa εκανες;; 

Μην προδιακαζεις τόσο γρήγορα

Αχ Παναγία μου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ellidr είπε:

Έκανες αυχενική 

Για πες λεπτομέρειες ;; 

Πόσο βγήκε η αυχενική ; Το ρινικό οστό;;

Pappa εκανες;; 

Μην προδιακαζεις τόσο γρήγορα

Αχ Παναγία μου 

Δεν είχε νόημα είπε ο γιατρός ήταν 5.4 το Ριν οστό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...