Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Συγχαρητήρια ❤️🥰Με το καλό μια γλυκιά εγκυμοσύνη και να γεμίσει η αγκαλιά σου μωράκια 🥰🥰🥰

Τεστ εγκυμοσύνης


Elen64

Recommended Posts

Καλησπέρα! Τον προηγούμενο μήνα ξεκινήσαμε προσπαθειες για μωράκι στις γόνιμες μέρες,την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου έκανα τεστ κ βγήκε θετικο,έκανα ακόμα 2 3 και βγήκαν αρνητικά. Η γυναικολόγος μου έγραψε 2 χοριακες οι οποίες ήταν κ εκείνες αρνητικές με διαφορά 2 μερών η μία από την άλλη. Πήγα για έλεγχο στη γιατρό και μου είπε πως δεν είδε εγκυμοσυνη. Μου έγραψε ορμονολογικες εξετάσεις και στα αποτελέσματα ειδε πως είχα χαμηλή προγεστερονη κ ότι έκανα ανωορρηκτικο κύκλο,μου έδωσε duphaston για 7 ημέρες για να αδιαθετησω. Τα οποία τελείωσαν το Σάββατο κ ακόμη δεν είδα περίοδο. Σήμερα έκανα ακόμη ένα τεστ το οποίο βγήκε αχνά θετικο κ πήγα από μόνη μου για χοριακη η οποία ήταν ανεβασμενη. Ήταν 12.2 στις τιμές δίπλα  ήταν αμφίβολη η τιμή. Εχω 20 μερες καθυστέρηση. Λέτε όντως να είναι εγκυμοσυνη; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Elen64 είπε:

Καλησπέρα! Τον προηγούμενο μήνα ξεκινήσαμε προσπαθειες για μωράκι στις γόνιμες μέρες,την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου έκανα τεστ κ βγήκε θετικο,έκανα ακόμα 2 3 και βγήκαν αρνητικά. Η γυναικολόγος μου έγραψε 2 χοριακες οι οποίες ήταν κ εκείνες αρνητικές με διαφορά 2 μερών η μία από την άλλη. Πήγα για έλεγχο στη γιατρό και μου είπε πως δεν είδε εγκυμοσυνη. Μου έγραψε ορμονολογικες εξετάσεις και στα αποτελέσματα ειδε πως είχα χαμηλή προγεστερονη κ ότι έκανα ανωορρηκτικο κύκλο,μου έδωσε duphaston για 7 ημέρες για να αδιαθετησω. Τα οποία τελείωσαν το Σάββατο κ ακόμη δεν είδα περίοδο. Σήμερα έκανα ακόμη ένα τεστ το οποίο βγήκε αχνά θετικο κ πήγα από μόνη μου για χοριακη η οποία ήταν ανεβασμενη. Ήταν 12.2 στις τιμές δίπλα  ήταν αμφίβολη η τιμή. Εχω 20 μερες καθυστέρηση. Λέτε όντως να είναι εγκυμοσυνη; 

 καλησπερα οταν οι μοναδες της χοριακης ειναι πανω απο 5 ειναι αγγυμοσινη αποτι ξερω ..... πηγενε ξανακανε αλλη μια χοριακη σε 3 ημερες και αν ανεβει κιαλο ειναι σιγουρα εγγυμοσινη....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elen64 είπε:

Καλησπέρα! Τον προηγούμενο μήνα ξεκινήσαμε προσπαθειες για μωράκι στις γόνιμες μέρες,την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου έκανα τεστ κ βγήκε θετικο,έκανα ακόμα 2 3 και βγήκαν αρνητικά. Η γυναικολόγος μου έγραψε 2 χοριακες οι οποίες ήταν κ εκείνες αρνητικές με διαφορά 2 μερών η μία από την άλλη. Πήγα για έλεγχο στη γιατρό και μου είπε πως δεν είδε εγκυμοσυνη. Μου έγραψε ορμονολογικες εξετάσεις και στα αποτελέσματα ειδε πως είχα χαμηλή προγεστερονη κ ότι έκανα ανωορρηκτικο κύκλο,μου έδωσε duphaston για 7 ημέρες για να αδιαθετησω. Τα οποία τελείωσαν το Σάββατο κ ακόμη δεν είδα περίοδο. Σήμερα έκανα ακόμη ένα τεστ το οποίο βγήκε αχνά θετικο κ πήγα από μόνη μου για χοριακη η οποία ήταν ανεβασμενη. Ήταν 12.2 στις τιμές δίπλα  ήταν αμφίβολη η τιμή. Εχω 20 μερες καθυστέρηση. Λέτε όντως να είναι εγκυμοσυνη; 

Με τον γιατρό σου μίλησες κοριτσι;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Elen64 είπε:

Καλησπέρα! Τον προηγούμενο μήνα ξεκινήσαμε προσπαθειες για μωράκι στις γόνιμες μέρες,την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου έκανα τεστ κ βγήκε θετικο,έκανα ακόμα 2 3 και βγήκαν αρνητικά. Η γυναικολόγος μου έγραψε 2 χοριακες οι οποίες ήταν κ εκείνες αρνητικές με διαφορά 2 μερών η μία από την άλλη. Πήγα για έλεγχο στη γιατρό και μου είπε πως δεν είδε εγκυμοσυνη. Μου έγραψε ορμονολογικες εξετάσεις και στα αποτελέσματα ειδε πως είχα χαμηλή προγεστερονη κ ότι έκανα ανωορρηκτικο κύκλο,μου έδωσε duphaston για 7 ημέρες για να αδιαθετησω. Τα οποία τελείωσαν το Σάββατο κ ακόμη δεν είδα περίοδο. Σήμερα έκανα ακόμη ένα τεστ το οποίο βγήκε αχνά θετικο κ πήγα από μόνη μου για χοριακη η οποία ήταν ανεβασμενη. Ήταν 12.2 στις τιμές δίπλα  ήταν αμφίβολη η τιμή. Εχω 20 μερες καθυστέρηση. Λέτε όντως να είναι εγκυμοσυνη; 

έμενα με προβληματίζει το duohaston...είναι προγεστερόνη κ ίσωσ αυτό να επηρεάσε την τιμή της χοριακησ...

Ελπίζω να πάνε όλα καλά..

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να ανέβασε την τιμή της χοριακης ;;

Έκανα χθες το βράδυ το τεστ εγκυμοσύνης της clearblue  το ηλεκτρονικό και έδειξε 1-2 εβδομάδων. Με τη γιατρό θα μιλήσω το απόγευμα. Έχω μπερδευτεί. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από εμένα...Καλά μου ακούγονται αυτά κορίτσι αλλά μάλλον Τώρα τελευταία έγινε ή σύλληψη. Για αυτό κ η χαμηλή χοριακης..να την επαναλάβεις λογικά θα σου πει...άντε να έχεις πολύ καλά αποτελέσματα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2022 at 2:03 ΜΜ, Elen64 είπε:

Εννοείς να ανέβασε την τιμή της χοριακης ;;

Έκανα χθες το βράδυ το τεστ εγκυμοσύνης της clearblue  το ηλεκτρονικό και έδειξε 1-2 εβδομάδων. Με τη γιατρό θα μιλήσω το απόγευμα. Έχω μπερδευτεί. 

Ναι αυτό σκέφτηκα...

Με την γιατρό μιλησες?? 

Link to comment
Share on other sites

Ναι... είμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης 

Έκανα κι άλλη χοριακη με αποτέλεσμα 111 και θα κάνω άλλη μια την Παρασκευή.  Προς το παρόν μου έδωσε να πάρω vasclor και τις βιταμίνες terrainositol.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 34 λεπτά , Elen64 είπε:

Ναι... είμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης 

Έκανα κι άλλη χοριακη με αποτέλεσμα 111 και θα κάνω άλλη μια την Παρασκευή.  Προς το παρόν μου έδωσε να πάρω vasclor και τις βιταμίνες terrainositol.

Τι ωραία νέα είναι αυτά?? Συγχαρητήρια..εύχομαι την Παρασκευή άλλη μια φουσκωμένη χοριακη..

Στέλνε μασ νέα σου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Elen64 είπε:

Ναι... είμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης 

Έκανα κι άλλη χοριακη με αποτέλεσμα 111 και θα κάνω άλλη μια την Παρασκευή.  Προς το παρόν μου έδωσε να πάρω vasclor και τις βιταμίνες terrainositol.

Κοριτσι μου συχαρητηρια σου εύχομαι μια υπέροχη και τελιομινη εγγυμοσινη♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...