Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια σήμερα άλλαζα βδομάδα και μπαίνω στην 8η. Είχα μέρες να δω καφέ. Και τώρα πριν λίγο είδα στο σκούπισμα και στο εσώρουχο, περισσότερη ποσότητα από ότι συνήθως. Επίσης δεν ήταν σκούρο καφε όπως συνήθως, αλλά σαν να ροζιζε. Πόνους δεν έχω. Χθες ένιωθα λιγα τραβήγματακια. Έχω αγχωθεί πολύ. Να πάω στο νοσοκομείο; Δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω τρελαθεί.. 

Θέμα vback


Elpinik

Recommended Posts


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Elpinik είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!!!! Έχει κάνει κάποια κοπέλα vback στην Αθήνα? Και αν ναι θα μπορούσατε να μου πείτε το όνομα του γιατρού? Και γενικά πως ήταν σαν διαδικασία? 

Καλησπέρα. Εγω δεν έκανα vback για τον εξής λόγο: η 1η μου γέννα ήταν με καισαρική. Ο γιατρός μου ήταν μεγάλος και συνταξιοδοτηθηκε, οπότε άλλαξα γιατρό. Ο νέος μου γιατρός μου είπε ότι θα γεννουσα πάλι με καισαρική (όπως και έγινε) γιατί δεν ήξερε τι τομή και τι "δουλειά" είχε κάνει ο προηγούμενος και υπηρχε κίνδυνος να ανοίξει εσωτερικά η παλιά τομή και να μην το καταλάβω λόγω της επισκληριδιου και να προκαλέσουμε πρόβλημα στο μωρο. Βέβαια θα ξεκινουσαμε για φυσιολογικό και αν ήταν σύντομος ο τοκετός θα γεννουσα φυσιολογικα. Ακριβώς τα ίδια μου είπε και η μαία του 1ου μου γιατρου όταν την ρώτησα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , tetakom είπε:

Καλησπέρα. Εγω δεν έκανα vback για τον εξής λόγο: η 1η μου γέννα ήταν με καισαρική. Ο γιατρός μου ήταν μεγάλος και συνταξιοδοτηθηκε, οπότε άλλαξα γιατρό. Ο νέος μου γιατρός μου είπε ότι θα γεννουσα πάλι με καισαρική (όπως και έγινε) γιατί δεν ήξερε τι τομή και τι "δουλειά" είχε κάνει ο προηγούμενος και υπηρχε κίνδυνος να ανοίξει εσωτερικά η παλιά τομή και να μην το καταλάβω λόγω της επισκληριδιου και να προκαλέσουμε πρόβλημα στο μωρο. Βέβαια θα ξεκινουσαμε για φυσιολογικό και αν ήταν σύντομος ο τοκετός θα γεννουσα φυσιολογικα. Ακριβώς τα ίδια μου είπε και η μαία του 1ου μου γιατρου όταν την ρώτησα. 

Ναι γιαυτό τον λόγο θα προτιμούσα κ εγώ να κανω στον ίδιο γιατρό αλλά δεν ξέρω αν αναλαμβάνει, δεν τον έχω ρωτήσει μιας κ ακόμα δεν είμαι έγκυος!!! Αυτό ομως ακριβώς θα ήθελα κ εγώ, να ξεκινήσω την διαδικασια του τοκετού κ αν δούμε ότι πάει καλά τότε να ολοκληρώσω! Δεν θέλω με τπτ να πάω προγραμματισμένα για καισαρική 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Elpinik είπε:

Ναι γιαυτό τον λόγο θα προτιμούσα κ εγώ να κανω στον ίδιο γιατρό αλλά δεν ξέρω αν αναλαμβάνει, δεν τον έχω ρωτήσει μιας κ ακόμα δεν είμαι έγκυος!!! Αυτό ομως ακριβώς θα ήθελα κ εγώ, να ξεκινήσω την διαδικασια του τοκετού κ αν δούμε ότι πάει καλά τότε να ολοκληρώσω! Δεν θέλω με τπτ να πάω προγραμματισμένα για καισαρική 

Δεν ειναι απαραίτητο να πας προγραμματισμένα, εκτός και αν ει αι πολύ κοντινή η προηγούμενη καισαρική. Εμένα μου είχε πει ότι δεν θα κλείναμε ραντεβού. Είναι της άποψης ότι το μωρό ξέρει πότε θα έρθει. Εφόσον όλα κυλάνε φυσιολογικά πάντα. 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...