Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Εύχομαι αύριο να έχει πέσει η χοριακη σου. 🙏 κι εγω θα παω πολυ πρωι να δωσω αιμα....να δουμε....

Ήρθα σε επαφή ημέρα οωρηξίας. Είμαι έγκυος;


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, γράφω εδώ γιατί εμπιστεύομαι τις γνώμες των μαμάδες και θα ήθελα μια σχετική βοήθεια. Εγώ έχω σταθερό κύκλο ανά 28 ημέρες και και η περίοδο μου έρχεται νταν ημέρες.  Η περίοδο μου ήρθε 26 Φλεβάρη και 11 του μηνός βάσει κύκλου ήμουν στην 14η ημέρας οωρηξιας (σχεδόν 15 γιατί ήρθα σε επαφή ξημερωματα). Το θέμα είναι πως κάναμε ελεύθερη επαφή και από τότε νομίζω ότι έχω μείνει εγκυος.. τις ημέρες που ακολούθησαν είχα τρομερές κραμπες στην κοιλιά χαμηλά και συχνοουρια που τώρα κάπως καλμαρε από χθες. Το θέμα είναι οως από χθες παρατηρώ αύξηση της πίεσης μου και συνέχεια αναψουρες δλδ μια ζεσταίνονται μια κρυώνω. Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου (Δεν νομίζω για την πίεση) γιατί κοκκινίζει και τα αυτιά μου. Τώρα σκέφτηκα να κάνω ένα τεστ αλλά 24 του μηνός λογικά θα μου έρθει η περίοδος μάλλον. Ήθελα να ρωτήσω ίσως επειδή είναι η πρώτη φορά στα 30 μου που κάνω ελεύθερο σεξ μήπως δεν έχω μείνει εγκυος και απλά αγχωνομαι χωρίς λογο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!Έγω έμεινα έγγυος με τη πρώτη προσπάθεια στην ημέρα της ωορρηξίας.Τωρα ήδη είμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης.Εγω το μόνο που με έκανε να πονηρευτω είναι ότι λίγες μέρες μετά την ελεύθερη επαφή πρήστηκε το στήθος και με πονούσε τώρα αν και πολύ αρχή το μόνο σύμπτωμα που έχω είναι η κούραση.. νιώθω έξαντλημενη και ας μη κάνω τίποτα.Το ένιωθα,σαν προαίσθημα.Οταν περίμενα να αδιαθετησω μια δύο μέρες πριν είχα πάντα τρομερό πονοκέφαλο,τώρα τίποτα.Και αυτό με βάλε σε υποψίες.Επισης εγώ που είμαι τρομερά γλυκατζου δεν θέλω σοκολάτα καθόλου.Κανε υπομονή και κάνε και κανένα τεστακι.Εμενα το πρώτο μου βγήκε αχνό και τα άλλα δύο που έκανα πριν καν περάσει ένα πρώτο λεπτό ήταν έντονα θετικά.Αν το θέλεις εύχομαι να είσαι ήδη.Καλη επιτυχία!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2022 at 6:19 ΜΜ, Elligold είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, γράφω εδώ γιατί εμπιστεύομαι τις γνώμες των μαμάδες και θα ήθελα μια σχετική βοήθεια. Εγώ έχω σταθερό κύκλο ανά 28 ημέρες και και η περίοδο μου έρχεται νταν ημέρες.  Η περίοδο μου ήρθε 26 Φλεβάρη και 11 του μηνός βάσει κύκλου ήμουν στην 14η ημέρας οωρηξιας (σχεδόν 15 γιατί ήρθα σε επαφή ξημερωματα). Το θέμα είναι πως κάναμε ελεύθερη επαφή και από τότε νομίζω ότι έχω μείνει εγκυος.. τις ημέρες που ακολούθησαν είχα τρομερές κραμπες στην κοιλιά χαμηλά και συχνοουρια που τώρα κάπως καλμαρε από χθες. Το θέμα είναι οως από χθες παρατηρώ αύξηση της πίεσης μου και συνέχεια αναψουρες δλδ μια ζεσταίνονται μια κρυώνω. Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου (Δεν νομίζω για την πίεση) γιατί κοκκινίζει και τα αυτιά μου. Τώρα σκέφτηκα να κάνω ένα τεστ αλλά 24 του μηνός λογικά θα μου έρθει η περίοδος μάλλον. Ήθελα να ρωτήσω ίσως επειδή είναι η πρώτη φορά στα 30 μου που κάνω ελεύθερο σεξ μήπως δεν έχω μείνει εγκυος και απλά αγχωνομαι χωρίς λογο;

Καλημέρα κορίτσι μου!

Σε παρόμοια κατάσταση είμαι κι εγώ,επαφή την ημέρα της ωορρηξίας και από τότε έχω λίγα συμπτώματα..Και πρέπει να περιμένω καμία εβδομάδα ακόμη για να κάνω τεστακι..Εσύ έκανες τεστ??

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...