Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

Καλησπέρα σας!!!

Θα ήθελα να μάθω τι ισχύει τελικά με τις ελεύθερες επαφές...

Όταν ξεκινάμε ελεύθερες επαφές (εκσπερμάτωση εντός), ισχύει αυτό που έχουμε ακούσει όλες;!Ότι δηλαδή το σώμα μας τρελαίνεται και για αυτό ίσως σε κάποιες καθυστερεί η περίοδος;

Αυτό τον μήνα ξεκινήσαμε τις ελεύθερες επαφές και θέλω να ξέρω τι μπορεί να με περιμένει.

Αναμένω τις απαντήσεις σας..

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 26/5/2022 at 12:07 ΜΜ, LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα σας!!!

Θα ήθελα να μάθω τι ισχύει τελικά με τις ελεύθερες επαφές...

Όταν ξεκινάμε ελεύθερες επαφές (εκσπερμάτωση εντός), ισχύει αυτό που έχουμε ακούσει όλες;!Ότι δηλαδή το σώμα μας τρελαίνεται και για αυτό ίσως σε κάποιες καθυστερεί η περίοδος;

Αυτό τον μήνα ξεκινήσαμε τις ελεύθερες επαφές και θέλω να ξέρω τι μπορεί να με περιμένει.

Αναμένω τις απαντήσεις σας..

Ευχαριστώ πολύ!

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω ακούσει αυτό, η καθυστέρηση αν υπάρχει θεωρώ οφείλεται στο άγχος που μας προκαλεί αν μείναμε έγκυες.

Εμένα όταν είχα ξεκινήσει με τον σύζυγό μου ελεύθερα στον πρώτο μήνα ελεύθερης επαφής δεν είχα καθυστέρηση.

Πάντως σου εύχομαι να πιάσεις αφού το θέλεις κ με την πρώτη :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/5/2022 at 12:07 ΜΜ, LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα σας!!!

Θα ήθελα να μάθω τι ισχύει τελικά με τις ελεύθερες επαφές...

Όταν ξεκινάμε ελεύθερες επαφές (εκσπερμάτωση εντός), ισχύει αυτό που έχουμε ακούσει όλες;!Ότι δηλαδή το σώμα μας τρελαίνεται και για αυτό ίσως σε κάποιες καθυστερεί η περίοδος;

Αυτό τον μήνα ξεκινήσαμε τις ελεύθερες επαφές και θέλω να ξέρω τι μπορεί να με περιμένει.

Αναμένω τις απαντήσεις σας..

Ευχαριστώ πολύ!

οι γιατροι δεν το δεχονται,αλλα πολλες κοπελες παρατηρησαν περιεργα συμπτωματα

βεβαια μπορει να ειναι αυθυποβολη λογω της μεγαλης επιθυμιας μας.εγω τον δευτερο μηνα πχ ενιωθα οτι ειχα ολα τα συμπτωματα,δεκατα,αδιαθεσια κλπ που ηταν κ πολυ νωρις για να τα νιωθω

ευτυχως μεσα σε 4μ εμεινα γτ θα ειχα κατααγχωθει

κτ διαφορετικο που ειχα εκεινους του 4μ,τουλ τους 2,εχουν περασει χρονια κ δ θυμαμαι,ηταν οτι πριν κατεβει η περιοδος ειχα λιγα καφε για κανα 2μερες.ακομη κ οταν εμεινα ειχα καφε υγρα που μαλλον ηταν η εμφυτευση

καθυστερηση ειχα μονο οταν εμεινα

γι αυτο καλυτερα να μην το σκεφτεσαι απο τωρα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, vikib είπε:

οι γιατροι δεν το δεχονται,αλλα πολλες κοπελες παρατηρησαν περιεργα συμπτωματα

βεβαια μπορει να ειναι αυθυποβολη λογω της μεγαλης επιθυμιας μας.εγω τον δευτερο μηνα πχ ενιωθα οτι ειχα ολα τα συμπτωματα,δεκατα,αδιαθεσια κλπ που ηταν κ πολυ νωρις για να τα νιωθω

ευτυχως μεσα σε 4μ εμεινα γτ θα ειχα κατααγχωθει

κτ διαφορετικο που ειχα εκεινους του 4μ,τουλ τους 2,εχουν περασει χρονια κ δ θυμαμαι,ηταν οτι πριν κατεβει η περιοδος ειχα λιγα καφε για κανα 2μερες.ακομη κ οταν εμεινα ειχα καφε υγρα που μαλλον ηταν η εμφυτευση

καθυστερηση ειχα μονο οταν εμεινα

γι αυτο καλυτερα να μην το σκεφτεσαι απο τωρα

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Υπάρχει λογική εξήγηση σε αυτό ναι και πιστεύω ότι ευθύνεται η λαχτάρα μας για την οποία καθυστέρηση...

Μακάρι να είμαστε τυχεροί!!! Έχω ακόμα αρκετές μέρες μπροστά μου. Εύχομαι να μην έρθει η κοκκινομούτρα

7 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω ακούσει αυτό, η καθυστέρηση αν υπάρχει θεωρώ οφείλεται στο άγχος που μας προκαλεί αν μείναμε έγκυες.

Εμένα όταν είχα ξεκινήσει με τον σύζυγό μου ελεύθερα στον πρώτο μήνα ελεύθερης επαφής δεν είχα καθυστέρηση.

Πάντως σου εύχομαι να πιάσεις αφού το θέλεις κ με την πρώτη :)

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!

Ελπίζω να ναι ο πρώτος μου και τυχερός γιατί η αλήθεια είναι ότι έχω πιθανότητες. Τυχερά είναι αυτά βέβαια... Εύχομαι σε δύο βδομάδες να σας πω τα ευχάριστα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Υπάρχει λογική εξήγηση σε αυτό ναι και πιστεύω ότι ευθύνεται η λαχτάρα μας για την οποία καθυστέρηση...

Μακάρι να είμαστε τυχεροί!!! Έχω ακόμα αρκετές μέρες μπροστά μου. Εύχομαι να μην έρθει η κοκκινομούτρα

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!

Ελπίζω να ναι ο πρώτος μου και τυχερός γιατί η αλήθεια είναι ότι έχω πιθανότητες. Τυχερά είναι αυτά βέβαια... Εύχομαι σε δύο βδομάδες να σας πω τα ευχάριστα

Μακάρι κορίτσι μου στο εύχομαι, θα περιμένουμε ευχάριστα!! :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου στο εύχομαι, θα περιμένουμε ευχάριστα!! :)

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Να ρωτήσω γιατί με τρώει.... Με κύκλο σταθερό 29 ημερών και ΤΕΡ 12/05-16/05,οι γόνιμες πότε υποτίθεται ότι ξεκίνησαν; Σωστά υπολόγισα ότι γύρω στις 23/05-24/05 ξεκίνησαν οι γόνιμες και η ωορρηξία μου πιθανόν ήταν 25/05-26/05;;

Σχεδόν πάντα καταλαβαίνω ότι είμαι στις γόνιμες λόγω των τραβηγματων που έχω χαμηλά,συνήθως στη δεξιά ωοθήκη.

Και αν έχω υπολογίσει σωστά ποτέ θεωρείται η πιθανή εμφύτευση;;;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις οποίες απαντήσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LouloudakiK είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Να ρωτήσω γιατί με τρώει.... Με κύκλο σταθερό 29 ημερών και ΤΕΡ 12/05-16/05,οι γόνιμες πότε υποτίθεται ότι ξεκίνησαν; Σωστά υπολόγισα ότι γύρω στις 23/05-24/05 ξεκίνησαν οι γόνιμες και η ωορρηξία μου πιθανόν ήταν 25/05-26/05;;

Σχεδόν πάντα καταλαβαίνω ότι είμαι στις γόνιμες λόγω των τραβηγματων που έχω χαμηλά,συνήθως στη δεξιά ωοθήκη.

Και αν έχω υπολογίσει σωστά ποτέ θεωρείται η πιθανή εμφύτευση;;;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις οποίες απαντήσεις!!!

γονιμες εγω θα επιανα 22-29/5

για ωορρηξια δεν ξερω.εξαρταται τι ωχρινικη φαση εχεις,μπορει να ειναι 12-16μερες

η εμφυτευση γινεται 5-12μερες μετα τη συλληψη.οποτε παει αναλογα την ωορρηξια κ τις επαφες

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , vikib είπε:

γονιμες εγω θα επιανα 22-29/5

για ωορρηξια δεν ξερω.εξαρταται τι ωχρινικη φαση εχεις,μπορει να ειναι 12-16μερες

η εμφυτευση γινεται 5-12μερες μετα τη συλληψη.οποτε παει αναλογα την ωορρηξια κ τις επαφες

Ευχαριστώ πολύ!!!

Η ωχρινικη φάση είναι αυτή μετά την ωορρηξία έτσι; Δεν έχω ιδέα....

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!

Η ωχρινικη φάση είναι αυτή μετά την ωορρηξία έτσι; Δεν έχω ιδέα....

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

η ωχρινικη φαση ειναι οι μερες απο την ωορρηξια εως την επομενη περιοδο

γενικα συνηθως ειναι 12-16μερες

εξαρταται τον κυκλο καθε γυναικας.κ νομιζω δ αλλαζει σε αντιθεση με την ωορρηξια

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , vikib είπε:

η ωχρινικη φαση ειναι οι μερες απο την ωορρηξια εως την επομενη περιοδο

γενικα συνηθως ειναι 12-16μερες

εξαρταται τον κυκλο καθε γυναικας.κ νομιζω δ αλλαζει σε αντιθεση με την ωορρηξια

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!

Εγώ με κύκλο σταθερό 29 ημερών πόσες ημέρες μπορεί να είναι η ωχρινικη μου φάση δηλαδή;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!

Εγώ με κύκλο σταθερό 29 ημερών πόσες ημέρες μπορεί να είναι η ωχρινικη μου φάση δηλαδή;;

Νομίζω πως δεν παίζει ρόλο το μήκος του κύκλου.. Μπορεί να έχεις και π.χ.32 μέρες κύκλο με ωχρινικη 12 ή 28 κύκλο με 14..Είναι ανάλογα τον οργανισμό..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LouloudakiK είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!

Εγώ με κύκλο σταθερό 29 ημερών πόσες ημέρες μπορεί να είναι η ωχρινικη μου φάση δηλαδή;;

οπως τα λεει η ευη ειναι

γι αυτο κ σε 28αρη κυκλο δεν κανουν ολες οι γυναικες ωορρηξια 14η μερα

εσυ ποτε περιπου τις νιωθεις τις γονιμες;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, vikib είπε:

οπως τα λεει η ευη ειναι

γι αυτο κ σε 28αρη κυκλο δεν κανουν ολες οι γυναικες ωορρηξια 14η μερα

εσυ ποτε περιπου τις νιωθεις τις γονιμες;

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας πραγματικά...

Εγώ τις γόνιμες τις νιώθω περίπου 4-5 μέρες μετά την τελευταία μέρα της περιόδου μου. Καταλαβαίνω πάντα ότι μπαίνω σε αυτές λόγω των ενοχλήσεων χαμηλά και σχεδόν πάντα στη δεξιά ωοθήκη. Μου το έχει επιβεβαιώσει και η γιατρός μου ότι κάθε μήνα κάνω από τη δεξιά ωοθήκη ωορρηξία.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Να ρωτήσω γιατί με τρώει.... Με κύκλο σταθερό 29 ημερών και ΤΕΡ 12/05-16/05,οι γόνιμες πότε υποτίθεται ότι ξεκίνησαν; Σωστά υπολόγισα ότι γύρω στις 23/05-24/05 ξεκίνησαν οι γόνιμες και η ωορρηξία μου πιθανόν ήταν 25/05-26/05;;

Σχεδόν πάντα καταλαβαίνω ότι είμαι στις γόνιμες λόγω των τραβηγματων που έχω χαμηλά,συνήθως στη δεξιά ωοθήκη.

Και αν έχω υπολογίσει σωστά ποτέ θεωρείται η πιθανή εμφύτευση;;;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις οποίες απαντήσεις!!!

Καλησπέρα κορίτσι μου! Ο γενικός κανόνας είναι ότι η ωορρηξία συμβαίνει 14 ημέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία της επόμενης περιόδου αλλά όπως είπαν και οι άλλες κοπέλες, αυτό δεν είναι κάτι που συμβαίνει πάντα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Ο γενικός κανόνας είναι ότι η ωορρηξία συμβαίνει 14 ημέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία της επόμενης περιόδου αλλά όπως είπαν και οι άλλες κοπέλες, αυτό δεν είναι κάτι που συμβαίνει πάντα.

Καλημέρααααα!!! Ευχαριστώ πολύ!!!

Σωστά υπολόγισα. Ο θεός βοηθός τώρα χαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...