Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Hlianaa είπε:

Εμένα βγηκε 220! Δεν γνωριζω καθόλου αλλά από ότι έχω διαβάσει δεν παίζει ρόλο αυτή η τιμή  αλλά σημασία έχει να διπλασιαζεται καθε 2 μέρες!!! 
 

Σκέψου Το προηγούμενο μήνα ξεκίνησα με 190 αλλά σε λίγες μέρες έπεσε στο 90! Οποτε σημασία εχει η επόμενη χοριακη μας να αυξηθεί όπως πρέπει!!! Υπομονή και θετικη σκέψη και όλα καλά θα πάνε!!! 
 

εχεις κάποιο σύμπτωμα; Πως αισθάνεσαι;;

Σου βγήκε 220 χωρίς καθυστέρηση;; Πολύ καλή!!

Ναι αυτό ξέρω κι εγώ... Έχω άγχος πολύ αλλά έχω καλό προαίσθημα.. έμεινα έγκυος με μια και μοναδική ελεύθερη επαφή....

Νιώθω πολύ ευτυχισμένη όπως και ο άντρας μου... Έχω λίγα τσιμπήματα χαμηλά λίγη ναυτία και λίγο πόνο στο στήθος... Τίποτα ιδιαίτερο πλέον... Πριν λίγες μέρες είχα απίστευτες ημικρανίες και διάρροια...

Εσύ;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Σου βγήκε 220 χωρίς καθυστέρηση;; Πολύ καλή!!

Ναι αυτό ξέρω κι εγώ... Έχω άγχος πολύ αλλά έχω καλό προαίσθημα.. έμεινα έγκυος με μια και μοναδική ελεύθερη επαφή....

Νιώθω πολύ ευτυχισμένη όπως και ο άντρας μου... Έχω λίγα τσιμπήματα χαμηλά λίγη ναυτία και λίγο πόνο στο στήθος... Τίποτα ιδιαίτερο πλέον... Πριν λίγες μέρες είχα απίστευτες ημικρανίες και διάρροια...

Εσύ;;;

Καλή ακούγεται για αρχή εννοείται αλλα περιμένουμε να ανεβεί!!! Μην εχεις άγχος, θετικη σκέψη μόνο γιατί έτσι και αλλιώς ότι ειναι να γίνει θα γίνει!!! Μόνο η χαρά και το καλό προαίσθημα βοηθανε!!!

εμενα πρήστηκε το στήθος μου 3 ημέρες πριν, ελαφρύ πόνο στην κοιλιά έχω κάποιες στιγμές και από σήμερα μου άρχισε και  συχνοουρία! Δεν έχω κάτι άλλο προς το παρόν!!! 

Μονο σκέφτομαι αν θα συνεχίσω τη δουλειά, πράγμα που δεν θέλω καθόλου!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Hlianaa είπε:

Καλή ακούγεται για αρχή εννοείται αλλα περιμένουμε να ανεβεί!!! Μην εχεις άγχος, θετικη σκέψη μόνο γιατί έτσι και αλλιώς ότι ειναι να γίνει θα γίνει!!! Μόνο η χαρά και το καλό προαίσθημα βοηθανε!!!

εμενα πρήστηκε το στήθος μου 3 ημέρες πριν, ελαφρύ πόνο στην κοιλιά έχω κάποιες στιγμές και από σήμερα μου άρχισε και  συχνοουρία! Δεν έχω κάτι άλλο προς το παρόν!!! 

Μονο σκέφτομαι αν θα συνεχίσω τη δουλειά, πράγμα που δεν θέλω καθόλου!!!

Α έχω και γω συχνουρια εδώ και μια βδομάδα και....

Θετική σκέψη και όλα καλά... 

Και γω δουλεύω σεζόν σε ρεσεψιον ξενοδοχείου και δεν έχω ρεπό. Δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω... 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Α έχω και γω συχνουρια εδώ και μια βδομάδα και....

Θετική σκέψη και όλα καλά... 

Και γω δουλεύω σεζόν σε ρεσεψιον ξενοδοχείου και δεν έχω ρεπό. Δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω... 

 

Ωχ υπομονή! Το θέμα είναι ότι έχω είμαι όρθια 8 ώρες και κουράζομαι γιατί δουλεύω σε κατάστημα! Αλλά λέω αν όλα είναι καλά από βδομάδα να πάρω αναρρωτική! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Hlianaa είπε:

Ωχ υπομονή! Το θέμα είναι ότι έχω είμαι όρθια 8 ώρες και κουράζομαι γιατί δουλεύω σε κατάστημα! Αλλά λέω αν όλα είναι καλά από βδομάδα να πάρω αναρρωτική! 

Ναι ....να πάρεις και να κάνεις ότι καλύτερο νομίζεις για σένα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια κι απο μένα! Γράφω απλα για να μοιραστώ μαζί σας την προσμονή μου! Μετά απο ελεύθερες αλλα όχι στοχευμενες επαφές καθώς δεν προσπαθούμε τώρα λόγω δουλειάς για άλλο παιδάκι έχω 2 μέρες καθυστέρησης!  Από συμπτώματα μόνο αυτό με την τουαλέτα όπως ανέφερε το @LouloudakiK αλλα οχι ακριβώς διάρροια και που και που νιώθω κάτι στο στομαχι! Πονοκέφαλο που συνήθως έχω πριν την περίοδο δεν εχω αυτη την φορα! Αν δεν έχει κατέβει μέχρι αύριο η την Τρίτη θα πάω κι εγω για χοριακη! 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Καλημέρα κορίτσια κι απο μένα! Γράφω απλα για να μοιραστώ μαζί σας την προσμονή μου! Μετά απο ελεύθερες αλλα όχι στοχευμενες επαφές καθώς δεν προσπαθούμε τώρα λόγω δουλειάς για άλλο παιδάκι έχω 2 μέρες καθυστέρησης!  Από συμπτώματα μόνο αυτό με την τουαλέτα όπως ανέφερε το @LouloudakiK αλλα οχι ακριβώς διάρροια και που και που νιώθω κάτι στο στομαχι! Πονοκέφαλο που συνήθως έχω πριν την περίοδο δεν εχω αυτη την φορα! Αν δεν έχει κατέβει μέχρι αύριο η την Τρίτη θα πάω κι εγω για χοριακη! 

Καλημέρα κορίτσια!:)

 

Ήθελα μια διευκρίνιση..Με τελευταία περίοδο 26/5 και επαφή χθες(11/6) είναι στο πλαίσιο των γόνιμων? Συνήθως ο κύκλος μου είναι 28 ημερων με εξαίρεση τον προηγούμενο που ήταν 30...

Εγώ @Myrtoulita δεν θα κρατιομουν θα είχα ήδη κάνει έστω ένα τέστ..Δύο μέρες καθυστέρησης είναι καλός οιωνός αλλά μπορεί να είναι και ορμονικό..

 

Επεξεργάστηκαν by Evi95
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποιο τεστ σπίτι και σήμερα Κυριακή λίγο δύσκολο να βρω φαρμακείο οπότε λεω να περιμένω 1-2 μέρες ακομα για σιγουριά! 

Όσο για σενα ειδικός δεν είμαι αλλα νομίζω έχεις ξεπεράσει τις 14 μέρες οπότε είσαι οριακά! 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Δεν έχω κάποιο τεστ σπίτι και σήμερα Κυριακή λίγο δύσκολο να βρω φαρμακείο οπότε λεω να περιμένω 1-2 μέρες ακομα για σιγουριά! 

Όσο για σενα ειδικός δεν είμαι αλλα νομίζω έχεις ξεπεράσει τις 14 μέρες οπότε είσαι οριακά! 

Θα δείξει και πιο σίγουρο αποτέλεσμα οπότε καλά κάνεις..

Ναι για 28αρη κύκλο είμαι εκτός αλλά τώρα που τον προηγούμενο είχα 30 θα υπολογίζω με βάση αυτό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Καλημέρα κορίτσια κι απο μένα! Γράφω απλα για να μοιραστώ μαζί σας την προσμονή μου! Μετά απο ελεύθερες αλλα όχι στοχευμενες επαφές καθώς δεν προσπαθούμε τώρα λόγω δουλειάς για άλλο παιδάκι έχω 2 μέρες καθυστέρησης!  Από συμπτώματα μόνο αυτό με την τουαλέτα όπως ανέφερε το @LouloudakiK αλλα οχι ακριβώς διάρροια και που και που νιώθω κάτι στο στομαχι! Πονοκέφαλο που συνήθως έχω πριν την περίοδο δεν εχω αυτη την φορα! Αν δεν έχει κατέβει μέχρι αύριο η την Τρίτη θα πάω κι εγω για χοριακη! 

Σου εύχομαι να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα. Εγώ με μια ημέρα καθυστέρηση σε κύκλο 29 ημερών  έκανα τέστ clearblue  και βγήκε θετικό. Και μετά χοριακή όπως μου πε η γυναικολόγος μου. περιμένω να πάω τη. Τρίτη για επαναληπτική.. να σου πω κι αυτό...

Εγώ το είχα διαίσθηση ότι είμαι έγκυος...πριν ξεκινήσουν τα περίεργα συμπτώματα.. όπως τρεις μέρες σερί απίστευτος πονοκέφαλος και ημικρανίες και διάρροια 2 ημέρες που με διέλυσε...εκεί σιγουρευτηκα,γιατί δεν τα ξαναειχα αυτά ποτέ. Με μια ελεύθερη επαφή έμεινα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι εχω πολυ έντονο πονο στην μεση εδώ και 2 μέρες που δεν το εχω γενικά οταν περιμένω περίοδο! Ίσως να ειναι και λογω καλοκαιριού όλο αυτο! Θα δειξει  μεχρι αυριο μεθαύριο! Ευχαριστώ πολύ! 

  • Μου αρέσει 2

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Hlianaa είπε:

Γεια σας!!!

@LouloudakiK πως είσαι; Όλα καλά;;

Ηλιάνα μου. Σπυριδούλα εδώ...

 

Όλα καλά έχω ήπια πονάκια χαμηλά,ήπια ναυτία και ζαλάδα όταν σηκώνομαι από το κρεβάτι και λαχανιαζω μου φαίνεται πολύ εύκολα αλλά κατά τα άλλα όλα καλά... Εσύ;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Ηλιάνα μου. Σπυριδούλα εδώ...

 

Όλα καλά έχω ήπια πονάκια χαμηλά,ήπια ναυτία και ζαλάδα όταν σηκώνομαι από το κρεβάτι και λαχανιαζω μου φαίνεται πολύ εύκολα αλλά κατά τα άλλα όλα καλά... Εσύ;;;

Το λαχάνιασμα ναι το έχω και εγώ και είναι λίγο αστείο και ενοχλητικό!! Δεν έχω κάτι άλλο εγώ, λίγα πονάκια χαμηλά είχα χθες το βράδυ! Θελω να εχω πολλά περισσότερα για να μη φοβάμαι μέχρι την Πέμπτη αλλά δεν δυστυχώς!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...