Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 2

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Evi95 είπε:

Ναι γιατί όσο και να προσπαθείς να μην το σκέφτεσαι όταν έχεις ένα πόνο,ευαίσθητο στήθος κτλ αρχίζεις να ελπίζεις..Είναι κακό που τα συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσύνης δεν διαφέρουν..

Σίγουρα είναι μπέρδεμα αλλά εκτός αυτού ο πόνος  με δυσκολεύει και στην καθημερινότητα μου. Γενικώς δύσκολες καταστάσεις.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Σίγουρα είναι μπέρδεμα αλλά εκτός αυτού ο πόνος  με δυσκολεύει και στην καθημερινότητα μου. Γενικώς δύσκολες καταστάσεις.

Δεν ξέρω για εσένα αλλά εγώ πριν ξεκινήσω τις προσπάθειες σπάνια παρατηρούσα συμπτώματα..Και τυχόν πόνους τους απέδιδα στο έντερο..Τώρα ψάχνω και το παραμικρό..Και όσο ψάχνεις βρίσκεις..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Evi95 είπε:

Δεν ξέρω για εσένα αλλά εγώ πριν ξεκινήσω τις προσπάθειες σπάνια παρατηρούσα συμπτώματα..Και τυχόν πόνους τους απέδιδα στο έντερο..Τώρα ψάχνω και το παραμικρό..Και όσο ψάχνεις βρίσκεις..

Ούτε κι εγώ έψαχνα συμπτώματα πριν ξεκινήσουμε προσπάθειες, δεν με ενδιέφερε. Μετά άρχισε το κακό. Ειδικά τον πρώτο καιρό από το άγχος όσο πλησίαζαν οι μέρες, με το που γύριζα στο σπίτι, έτρεχα στην κρεβατοκάμαρα που έχω ολόσωμο καθρέφτη, γδυνόμουν και τσέκαρα το σώμα μου από πάνω μέχρι κάτω για τυχόν αλλαγές. Βέβαια συνήθως φανταζόμουν πράγματα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Ούτε κι εγώ έψαχνα συμπτώματα πριν ξεκινήσουμε προσπάθειες, δεν με ενδιέφερε. Μετά άρχισε το κακό. Ειδικά τον πρώτο καιρό από το άγχος όσο πλησίαζαν οι μέρες, με το που γύριζα στο σπίτι, έτρεχα στην κρεβατοκάμαρα που έχω ολόσωμο καθρέφτη, γδυνόμουν και τσέκαρα το σώμα μου από πάνω μέχρι κάτω για τυχόν αλλαγές. Βέβαια συνήθως φανταζόμουν πράγματα.

Κάπως έτσι και εγώ..Άσε που έχω διαβάσει κάθε λογής άρθρο περί πρώιμων συμπτωμάτων,σημάδια σύλληψης κτλ..Ώρες ατελείωτες..Και κάποιους μήνες είχα κάποια από τα "στάνταρ" συμπτώματα,μέχρι και καθυστέρηση..Το "καλό" αυτό τον μήνα  είναι ότι με μια επαφή στις τέλος των γόνιμων με συγκρατεί από το να κάνω σενάρια..Ξέρω ότι πάω για τον επόμενο..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Evi95 είπε:

Κάπως έτσι και εγώ..Άσε που έχω διαβάσει κάθε λογής άρθρο περί πρώιμων συμπτωμάτων,σημάδια σύλληψης κτλ..Ώρες ατελείωτες..Και κάποιους μήνες είχα κάποια από τα "στάνταρ" συμπτώματα,μέχρι και καθυστέρηση..Το "καλό" αυτό τον μήνα  είναι ότι με μια επαφή στις τέλος των γόνιμων με συγκρατεί από το να κάνω σενάρια..Ξέρω ότι πάω για τον επόμενο..

Ναι δεν έχει νόημα όλο αυτό. Άσε που εγώ είμαι και λίγο αρρωστοφοβική και μου μπαίνουν και άλλες ιδέες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Evi95 είπε:

Δεν ξέρεις πόσο ταυτίζομαι :roll:

Άσε, την έχω ζαλίσει την γυναικολόγο μου. Πότε με το στήθος, πότε με κάτι άλλο, ενώ είμαι πολύ συνεπής στις τακτικές μου εξετάσεις.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Άσε, την έχω ζαλίσει την γυναικολόγο μου. Πότε με το στήθος, πότε με κάτι άλλο, ενώ είμαι πολύ συνεπής στις τακτικές μου εξετάσεις.

Νομίζω ότι μέχρι να τα καταφέρουμε θα ζαλισουμε πολύ κόσμο :lol:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 12/6/2022 at 6:05 ΜΜ, Hlianaa είπε:

Δευτέρα μήπως είναι κλειστά όλα λόγω Αγίου πνεύματος; Για αυτό είπα και εγώ για Τρίτη να κάνω!!! 
Αν όλα είναι καλά εμένα νομίζω θα με δει την επόμενη Δευτέρα!! 

Πώς είσαι κορίτσι μου;;;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Πώς είσαι κορίτσι μου;;;

Καλησπέρα Σπυριδουλα!!! Τελεια η χοριακη σου, μπράβο!!! Με το καλό να δεις τώρα το μωράκι σου!
 

Δεν έμπαινα  αυτές τις μέρες ώστε να περάσουν μέχρι να κάνω τη χοριακη και να μην έχω άγχος! Ωστόσο πριν λίγο πήρα τα αποτελέσματα και ευτυχώς όλα καλά προς το παρόν, βγηκε 3.241 και ελπίζω να συνεχίσει όπως πρέπει! 
 

Εσυ πως είσαι;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Hlianaa είπε:

Καλησπέρα Σπυριδουλα!!! Τελεια η χοριακη σου, μπράβο!!! Με το καλό να δεις τώρα το μωράκι σου!
 

Δεν έμπαινα  αυτές τις μέρες ώστε να περάσουν μέχρι να κάνω τη χοριακη και να μην έχω άγχος! Ωστόσο πριν λίγο πήρα τα αποτελέσματα και ευτυχώς όλα καλά προς το παρόν, βγηκε 3.241 και ελπίζω να συνεχίσει όπως πρέπει! 
 

Εσυ πως είσαι;;;

Τέλεια και η δική σου!!! Τελικά πότε έκανες; 

Εγώ Δευτέρα έχω ραντεβού για πρώτο υπέρηχο. Μου είπε ότι αυξάνεται και με το παραπάνω η χοριακή και δε χρειάζεται να επαναλάβω.Εσύ ποτέ θα πας γυναικολόγο;;

Δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα εκτός από τα πονάκια, δυσκοιλιότητα και συχνουρία και λίγη ζαλάδα. Είναι φορές που πραγματικά ξεχνάω ότι είμαι έγκυος. Χαχαχ μακάρι να συνεχίσουν έτσι τα συμπτώματα.

Από συμπτώματα πως είσαι;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...