Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Εγκυμοσύνη ή αιμορραγία εμφύτευσης


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!!! Θα χρειαστώ τη βοήθειά σας.

Εδώ και αρκετό καιρό κάνουμε προσπάθεια με το σύντροφό μου για να αποκτήσουμε παιδάκι. Δεν γίνεται σε σταθερή βάση κάθε μήνα. Ωστόσο τον τελευταίο χρόνο εχουμε προσπαθήσει κάποιους μήνες χωρίς όμως θετικό αποτέλεσμα. Τον μήνα που μας πέρασε είχαμε επαφές στις γόνιμες ημέρες. Χθες ήταν η αναμενόμενη μέρα περιόδου μου. Συνήθως μια εβδομάδα πριν ξεκινούν και τα συμπτώματα (πόνος στην κοιλιά, πρήξιμο στήθους κλπ) αλλά αυτη τη φορά δεν είχα τπτ. Χθες λοιπόν ειδα ροζ υγρά και σκέφτηκα ότι θα μου έρθει περίοδος. Συνήθως έτσι γίνεται. Όμως μέχρι και σήμερα δεν έχει έρθει. Συνεχίζω να έχω ροζ υγρά που εδώ κ λίγη ώρα έχουν γίνει πιο κόκκινα με πολύ λίγη ροή όμως. Δλδ μόνο κατά το σκούπισμα. Έκανα το πρωί ένα τεστ αλλά βγήκε αρνητικο. Επίσης πριν λίγο έχουν ξεκινήσει πόνοι χαμηλά στην κοιλιά που δεν είναι σταθεροί κ είναι μικρότερης έντασης απ' ό,τι συνήθως. Σκέφτομαι σε 2-3 μέρες να κάνω μια β χοριακή. Υπάρχει πιθανότητα να είναι αιμορραγία εμφύτευσης?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Μαριάννα_28 είπε:

Καλησπέρα σε όλους!!! Θα χρειαστώ τη βοήθειά σας.

Εδώ και αρκετό καιρό κάνουμε προσπάθεια με το σύντροφό μου για να αποκτήσουμε παιδάκι. Δεν γίνεται σε σταθερή βάση κάθε μήνα. Ωστόσο τον τελευταίο χρόνο εχουμε προσπαθήσει κάποιους μήνες χωρίς όμως θετικό αποτέλεσμα. Τον μήνα που μας πέρασε είχαμε επαφές στις γόνιμες ημέρες. Χθες ήταν η αναμενόμενη μέρα περιόδου μου. Συνήθως μια εβδομάδα πριν ξεκινούν και τα συμπτώματα (πόνος στην κοιλιά, πρήξιμο στήθους κλπ) αλλά αυτη τη φορά δεν είχα τπτ. Χθες λοιπόν ειδα ροζ υγρά και σκέφτηκα ότι θα μου έρθει περίοδος. Συνήθως έτσι γίνεται. Όμως μέχρι και σήμερα δεν έχει έρθει. Συνεχίζω να έχω ροζ υγρά που εδώ κ λίγη ώρα έχουν γίνει πιο κόκκινα με πολύ λίγη ροή όμως. Δλδ μόνο κατά το σκούπισμα. Έκανα το πρωί ένα τεστ αλλά βγήκε αρνητικο. Επίσης πριν λίγο έχουν ξεκινήσει πόνοι χαμηλά στην κοιλιά που δεν είναι σταθεροί κ είναι μικρότερης έντασης απ' ό,τι συνήθως. Σκέφτομαι σε 2-3 μέρες να κάνω μια β χοριακή. Υπάρχει πιθανότητα να είναι αιμορραγία εμφύτευσης?

Καλησπέρα!!!

Χωρίς να έχω εμπειρία σε κάτι τέτοιο προς το παρόν,πιστεύω ότι εφόσον οι επαφές έγιναν στοχευμένα στις γόνιμες ημέρες,ναι έχεις πιθανότητες εγκυμοσύνης και αυτό το αίμα μπορεί να είναι και εμφύτευσης.

Περίμενε να δεις για πόσο θα συνεχιστεί αυτή η ροή και κάνε μια β χοριακή που είναι πιο έγκυρη.

Εύχομαι να έχεις τα αποτελέσματα που θέλεις!!! Ενημέρωσε μας γιατί συμπάσχουμε....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μαριάννα_28 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι Μ! Να είσαι καλά! Εννοείται θα ενημερώσω!

Εγώ (δεν) περιμένω περίοδο 09/06 και είμαι σε αναμμένα κάρβουνα.

Μιας και είμαστε σχεδόν στην ίδια μοίρα,έχεις αλλά συμπτώματα που να σε πονηρεύουν ότι ίσως το πιάσατε το σποράκι;;Γιατί οι περισσότερες λένε ότι τα συμπτώματα εγκυμοσύνης είναι ίδια σχεδόν με της ακατανόμαστης....

Δεν ξέρω αν τα έχω πραγματικά αυτά που νιώθω ή τα προκαλώ εγώ ψυχοσωματικά γιατί το θέλω πολύ να είμαι έγκυος....

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν έχω κάτι άλλο που να με κανει να υποπτεύομαι εγκυμοσύνη. Έχω αίσθημα κόπωσης αλλά είναι η φύση της δουλειάς μου τέτοια (κάνω και βραδινές βάρδιες) που μπορεί να είναι λόγω αυτού... Η αλήθεια είναι ότι συνήθως το αρνητικό αποτέλεσμα με απογοητεύει. Όμως τελευταία κάνω μεγάλη προσπάθεια να το δω θετικά κ να μη με παίρνει από κάτω. Εύχομαι ολόψυχα να έρθει αυτό που περιμένεις. Κ εσύ κ όλες μας! Θετική σκέψη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Μαριάννα_28 είπε:

Όχι. Δεν έχω κάτι άλλο που να με κανει να υποπτεύομαι εγκυμοσύνη. Έχω αίσθημα κόπωσης αλλά είναι η φύση της δουλειάς μου τέτοια (κάνω και βραδινές βάρδιες) που μπορεί να είναι λόγω αυτού... Η αλήθεια είναι ότι συνήθως το αρνητικό αποτέλεσμα με απογοητεύει. Όμως τελευταία κάνω μεγάλη προσπάθεια να το δω θετικά κ να μη με παίρνει από κάτω. Εύχομαι ολόψυχα να έρθει αυτό που περιμένεις. Κ εσύ κ όλες μας! Θετική σκέψη!

Υπομονή να μας πεις αύριο η μεθαύριο!!!

Εγώ σίγουρα έχω ενοχλήσεις στη μήτρα και στις ωοθήκες μετά από εκείνη την επαφή. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο που μπορώ να πω ότι νιώθω. Αλλά δεν θα δώσω σημασία σε άλλα συμπτώματα που ξέρω ότι έχω κάθε μήνα στη περίοδο γιατί θα τρελαθώ. Δεν θα τα συνδέσω με εγκυμοσύνη... Αν τυχόν έχει γίνει το θαύμα θα σας τα πω μετά το αποτέλεσμα... Χαχαχα

Σε καταλαβαίνω απόλυτα σχετικά με τις βάρδιες... ρεσεψιονίστ είμαι σε ξενοδοχείο..

Να σκέφτεσαι όσο το δυνατόν θετικά για να έχεις θέληση να ξαναπροσπαθήσεις αν τυχόν χρειαστεί-που εύχομαι πραγματικά για όσες προσπαθούν να ανταμειφθούν αυτόν τον μήνα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Μαριάννα_28 είπε:

Καλημέρα!

Δυστυχώς αδιαθετησα κανονικά σήμερα... Πάμε για τον άλλο μήνα!!!!! 

 

 

Καλημέρα.... Τι να πω κορίτσι μου....

Υπομονή.. να είσαι δυνατή για την επόμενη προσπάθεια και σύντομα εύχομαι ένα μωράκι στη κοιλίτσα μας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...