Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Ξανά εδώ...!!


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες!! Ξανά γράφω εδώ μετά από μία παλινδρομη κύηση πού είχα τον Απρίλιο.Ολα πήγαιναν καλά, εξέτασεις τα πάντα αλλά δυστυχώς έγινε.Δεν έκανα αποξεση,η διαδικασία τελείωσε φυσιολογικά.Εχω λίγο πιο βαριές περιόδους κυρίως με περισσότερο πόνο και αρκετά κομμάτια αίματος.Αυτο τον μήνα αδιαθετησα ακριβώς στις 28 μέρες.Ειχα όλα τα συμπτώματα περιόδου και κάτι που συμβαίνει πρώτη φορά σαν σύμπτωμα.Ειχα και εξακολουθώ να έχω στομαχόπονο και ανακατωσουρες.Στην αρχή νόμιζα πως είναι κάποια δηλητηρίαση η γαστρεντερίτιδα γιατί έτρεχα και στο μπάνιο.Ωστοσο ακόμα και σήμερα Τρίτη μέρα περιόδου ανακατευομαι, πονάει το στομάχι και έχω πονοκεφάλους, κυρίως τις πρωινές ώρες.Σκεφτομαι μήπως είναι από άγχος και ξεσπάει εκεί.Δε ξέρω δε μπορώ να σκεφτώ για εγκυμοσύνη γιατί ενώ οι επαφές γίνονται ελεύθερα ακόμα και στις γόνιμες μέρες η εκσπερμάτωση δεν γίνεται εντός.Ο σύντροφός μου με διαβεβαιώνει πως δεν του έχει ξεφύγει κάτι.Η αλήθεια είναι ότι είμαστε πολλά χρόνια μαζί και εγκυμοσύνη προέκυψε την πρώτη φορά που έγινε τελείως ελεύθερα Τρίτη μέρα σήμερα και ως συνήθως το αίμα έχει μειωθεί αλλά ξύπνησα πάλι με πόνο στο στομάχι ανακατωσουρα και πονοκέφαλο.Δε ξέρω τι να υποθέσω.Ευχαριστω για τις όποιες απαντήσεις!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Anna_24 είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Ξανά γράφω εδώ μετά από μία παλινδρομη κύηση πού είχα τον Απρίλιο.Ολα πήγαιναν καλά, εξέτασεις τα πάντα αλλά δυστυχώς έγινε.Δεν έκανα αποξεση,η διαδικασία τελείωσε φυσιολογικά.Εχω λίγο πιο βαριές περιόδους κυρίως με περισσότερο πόνο και αρκετά κομμάτια αίματος.Αυτο τον μήνα αδιαθετησα ακριβώς στις 28 μέρες.Ειχα όλα τα συμπτώματα περιόδου και κάτι που συμβαίνει πρώτη φορά σαν σύμπτωμα.Ειχα και εξακολουθώ να έχω στομαχόπονο και ανακατωσουρες.Στην αρχή νόμιζα πως είναι κάποια δηλητηρίαση η γαστρεντερίτιδα γιατί έτρεχα και στο μπάνιο.Ωστοσο ακόμα και σήμερα Τρίτη μέρα περιόδου ανακατευομαι, πονάει το στομάχι και έχω πονοκεφάλους, κυρίως τις πρωινές ώρες.Σκεφτομαι μήπως είναι από άγχος και ξεσπάει εκεί.Δε ξέρω δε μπορώ να σκεφτώ για εγκυμοσύνη γιατί ενώ οι επαφές γίνονται ελεύθερα ακόμα και στις γόνιμες μέρες η εκσπερμάτωση δεν γίνεται εντός.Ο σύντροφός μου με διαβεβαιώνει πως δεν του έχει ξεφύγει κάτι.Η αλήθεια είναι ότι είμαστε πολλά χρόνια μαζί και εγκυμοσύνη προέκυψε την πρώτη φορά που έγινε τελείως ελεύθερα Τρίτη μέρα σήμερα και ως συνήθως το αίμα έχει μειωθεί αλλά ξύπνησα πάλι με πόνο στο στομάχι ανακατωσουρα και πονοκέφαλο.Δε ξέρω τι να υποθέσω.Ευχαριστω για τις όποιες απαντήσεις!!!!

Καλησπέρα. Λυπάμαι για την προηγούμενη μη επιτυχή εγκυμοσύνη σου...!

Αφού έχεις περίοδο έγκυος δεν είσαι!

Έχεις άγχος πολύ και φαίνεται..

Προσπάθησε να χαλαρώσεις και αφού το θέλετε ξεκινήστε στοχευμένες επαφές.

Να ξέρεις ότι όταν λέμε ελεύθερη επαφή είναι ο μη έλεγχος της εκσπερμάτισης, άρα έχουμε εκσπερμάτωση εντός του κόλπου.Εσείς κάνετε τη διακεκομμένη συνουσία από ότι γράφεις αφού δεν εκσπερμάτωνει εντός.

Συζήτησε με τον σύντροφό σου τι πραγματικά θέλετε και δράστε αναλόγως.

Εύχομαι αυτή τη φορά όλα να πάνε καλά!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα. Λυπάμαι για την προηγούμενη μη επιτυχή εγκυμοσύνη σου...!

Αφού έχεις περίοδο έγκυος δεν είσαι!

Έχεις άγχος πολύ και φαίνεται..

Προσπάθησε να χαλαρώσεις και αφού το θέλετε ξεκινήστε στοχευμένες επαφές.

Να ξέρεις ότι όταν λέμε ελεύθερη επαφή είναι ο μη έλεγχος της εκσπερμάτισης, άρα έχουμε εκσπερμάτωση εντός του κόλπου.Εσείς κάνετε τη διακεκομμένη συνουσία από ότι γράφεις αφού δεν εκσπερμάτωνει εντός.

Συζήτησε με τον σύντροφό σου τι πραγματικά θέλετε και δράστε αναλόγως.

Εύχομαι αυτή τη φορά όλα να πάνε καλά!

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!! Ναι δε το διατύπωσα σωστά μιας και δεν γνώριζα καλά τα πράγματα.Μετα την άτυχη εγκυμοσύνη μου άρχισα να ενημερωνομαι.Θελουμε ένα παιδάκι αλλά θέλησα να αφήσω λίγο χρόνο να περάσει να μπω πάλι σε φυσιολογική ροή με τη περίοδο μου.Εχω τον φόβο μην ξανά συμβεί πάλι.Εχω διαβάσει τόσα μα τόσα πολλά που αν ισχύουν τα θεωρώ όλα πιθανά.Οπως έγραψα και πάνω σήμερα είναι η τρίτη μέρα της περιόδου μου και κόπηκε το αίμα.Σε ένα σκούπισμα που είχα πριν ήταν πολύ λίγο ροζ στο χαρτί.Δε θέλω να μπω στο τρυπακι να γίνω εμμονικη με το θέμα της εγκυμοσύνης.Σαφως γνωρίζω πως χωρίς εκσπερμάτωση δεν υφίσταται εγκυμοσύνη αλλά λέω μήπως έγινε κάτι που πραγματικά δεν το καταλάβαμε ούτε εγώ και πολύ περισσότερο ο σύντροφός μου.Οπως και να χει είναι μια παρηγοριά να ακούω γνώμες από γυναίκες πιο έμπειρες είτε έχουν γίνει μανουλες είτε όχι.Να είσαι καλά!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Anna_24 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!! Ναι δε το διατύπωσα σωστά μιας και δεν γνώριζα καλά τα πράγματα.Μετα την άτυχη εγκυμοσύνη μου άρχισα να ενημερωνομαι.Θελουμε ένα παιδάκι αλλά θέλησα να αφήσω λίγο χρόνο να περάσει να μπω πάλι σε φυσιολογική ροή με τη περίοδο μου.Εχω τον φόβο μην ξανά συμβεί πάλι.Εχω διαβάσει τόσα μα τόσα πολλά που αν ισχύουν τα θεωρώ όλα πιθανά.Οπως έγραψα και πάνω σήμερα είναι η τρίτη μέρα της περιόδου μου και κόπηκε το αίμα.Σε ένα σκούπισμα που είχα πριν ήταν πολύ λίγο ροζ στο χαρτί.Δε θέλω να μπω στο τρυπακι να γίνω εμμονικη με το θέμα της εγκυμοσύνης.Σαφως γνωρίζω πως χωρίς εκσπερμάτωση δεν υφίσταται εγκυμοσύνη αλλά λέω μήπως έγινε κάτι που πραγματικά δεν το καταλάβαμε ούτε εγώ και πολύ περισσότερο ο σύντροφός μου.Οπως και να χει είναι μια παρηγοριά να ακούω γνώμες από γυναίκες πιο έμπειρες είτε έχουν γίνει μανουλες είτε όχι.Να είσαι καλά!!!!

Τώρα που θα περάσει η περίοδος σου ξεκινήστε ελεύθερες επαφές συστηματικά χωρίς να αγχώνεσαι....και θα έρθει σύντομα. Όσο για τη περίοδο που σου σταμάτησε η ροή στη τρίτη ημέρα, περίμενε μέχρι το τέλος της ημέρας να δεις πως θα εξελιχθεί... Αλλιώς πιστεύω ότι λόγω του άγχους σου γίνεται αυτό... Πάρε τεστ ωορρηξίας όταν νιώσεις έτοιμη να ξεκινήσεις... Σου εύχομαι τα καλύτερα.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Άννα μου !

και εγώ είχα μια αποβολή τέλη Απριλίου και όταν μου ήρθε περίοδος παρατήρησα αλλαγές ως προς τη ροη του αίματος και τη διάρκεια της περιόδου .. 

Ίσως  να είναι σύνηθες μετά από μια άτυχη εγκυμοσύνη , ίσως και σύμπτωση … Τι να πω …

Εγκυος δεν νομίζω να είσαι ..Προσπάθησε να έχεις καλή ψυχολογία όσο μπορείς και συζήτησε και με τον γυναικολόγο σου τι μπορεί να συμβαίνει ..

Σου εύχομαι τα καλύτερα :) 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikib είπε:

κ εγω θα ελεγα να περιμενεις να δεις τι θα γινει με την ροη.γενικα εχεις πολλες μερες;

δ πιστευω να εισαι εγκυος

μπορει να εισαι κ λιγο αρρωστ

1 hour ago, vikib είπε:

κ εγω θα ελεγα να περιμενεις να δεις τι θα γινει με την ροη.γενικα εχεις πολλες μερες;

δ πιστευω να εισαι εγκυος

μπορει να εισαι κ λιγο αρρωστη

ευχαριστώ και σένα για την απάντηση σου!! Γενικά μια βδομάδα περίπου πριν αδιαθετησω έχω πολύ έντονους πόνους.Μεση, κοιλιά, πόδια, πονοκεφάλους όλα πονάνε.Πονο στο στομάχι και ανακατωσουρες δεν είχα ποτέ και αυτές τις μέρες που συμβαίνει αυτό είναι κυρίως πρωινές ώρες.Πρωτη, δεύτερη μέρα είμαι χάλια..την τρίτη ηρεμώ και τα συμπτώματα ελαχιστοποιούνται το ίδιο και η ροή του αίματος.Χθες και σήμερα υποφέρω από πονοκέφαλο και το πρωί από στομαχόπονο και ανακατωσουρες.Ισως είναι τυχαίο γεγονός τι να πω!! Αίμα τώρα έχω πολύ λίγο και όχι κόκκινο.Θα παρακολουθήσω πως θα πάει και θα δω 

πρίν από 54 λεπτά , Stacy123 είπε:

Γεια σου Άννα μου !

και εγώ είχα μια αποβολή τέλη Απριλίου και όταν μου ήρθε περίοδος παρατήρησα αλλαγές ως προς τη ροη του αίματος και τη διάρκεια της περιόδου .. 

Ίσως  να είναι σύνηθες μετά από μια άτυχη εγκυμοσύνη , ίσως και σύμπτωση … Τι να πω …

Εγκυος δεν νομίζω να είσαι ..Προσπάθησε να έχεις καλή ψυχολογία όσο μπορείς και συζήτησε και με τον γυναικολόγο σου τι μπορεί να συμβαίνει ..

Σου εύχομαι τα καλύτερα :) 

Σε ευχαριστώ πολύ!!Σου εύχομαι και σένα πολύ σύντομα να έρθει ένα μωράκι στη ζωή σου!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...