Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Ωορρηξία και γόνιμες μέρες!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.Υπαρχει περίπτωση να μην έχω καθόλου υγρά κατά την διάρκεια των γόνιμων ημερών και της ωορρηξίας;Είχα ακριβώς μετά το τέλος της περιόδου και σήμερα που είναι η ωορρηξία μου καθόλου.Δεν έχει ξανά συμβεί.Τα μόνα συμπτώματα είναι πολύ πρησμένη κοιλιά και πονακια σε όλη την επιφάνεια της κοιλιάς,όχι συγκεκριμένα αριστερά ή δεξιά όπως γίνεται συνήθως.Και πόνο στην μέση που με συγκεκριμένες κινήσεις γίνεται οξύς.Αλλα αυτό ίσως είναι από την κούραση των τελευταίων ημερών.Δεν έχει περάσει μήνας που να μην έχω καταλάβει την ωορρηξία μου και γενικά τις γόνιμες μέρες.Οι επαφές γίνονται με προφύλαξη ή διακοπτομενες.Ειμαι 27 ετών και γενικά έχω παρατηρήσει αλλαγές στον κύκλο μου μετά από μία παλινδρομη που είχα πριν από μικρό χρονικό διάστημα.Το μόνο καλό είναι ότι έχει σταθεροποιηθεί ο κύκλος στις 28 μέρες.Ευχαριστω για τις απαντήσεις!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , Anna_24 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Υπαρχει περίπτωση να μην έχω καθόλου υγρά κατά την διάρκεια των γόνιμων ημερών και της ωορρηξίας;Είχα ακριβώς μετά το τέλος της περιόδου και σήμερα που είναι η ωορρηξία μου καθόλου.Δεν έχει ξανά συμβεί.Τα μόνα συμπτώματα είναι πολύ πρησμένη κοιλιά και πονακια σε όλη την επιφάνεια της κοιλιάς,όχι συγκεκριμένα αριστερά ή δεξιά όπως γίνεται συνήθως.Και πόνο στην μέση που με συγκεκριμένες κινήσεις γίνεται οξύς.Αλλα αυτό ίσως είναι από την κούραση των τελευταίων ημερών.Δεν έχει περάσει μήνας που να μην έχω καταλάβει την ωορρηξία μου και γενικά τις γόνιμες μέρες.Οι επαφές γίνονται με προφύλαξη ή διακοπτομενες.Ειμαι 27 ετών και γενικά έχω παρατηρήσει αλλαγές στον κύκλο μου μετά από μία παλινδρομη που είχα πριν από μικρό χρονικό διάστημα.Το μόνο καλό είναι ότι έχει σταθεροποιηθεί ο κύκλος στις 28 μέρες.Ευχαριστω για τις απαντήσεις!!

 

Καλημέρα Άννα! Δεν νομίζω ότι είναι σύνηθες γόνιμες μέρες και ωορρηξία χωρίς έστω λίγα υγρά... πάντως δεν έχω καταλάβει... Αφού θες να μείνεις έγκυος γιατί κάνετε με προφύλαξη;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Καλημέρα Άννα! Δεν νομίζω ότι είναι σύνηθες γόνιμες μέρες και ωορρηξία χωρίς έστω λίγα υγρά... πάντως δεν έχω καταλάβει... Αφού θες να μείνεις έγκυος γιατί κάνετε με προφύλαξη;;;

Έχω ξανά γράψει πολλές φορές εδώ για διάφορα θέματα που με απασχολούν και σχεδόν πάντα όσες κοπέλες μου απαντούσαν είχαν δίκιο, ήταν μία έξτρα βοήθεια για μένα.Εχω μάθει πολλά μέσα από εδώ.Το γνωρίζω πως δεν είναι σύνηθες.Γνωριζω το σώμα μου και ανησυχώ με το κάθε πρωτόγνωρο που μου συμβαίνει.Η πρώτη εγκυμοσύνη που δυστυχώς παλινδρομησε προέκυψε συνειδητά.Σαφως και θέλουμε αλλά εκκρεμούν κάποιες εξετάσεις που όλο αναβάλλω.Τη δεύτερη φορά που θα τα καταφέρω ξανά θέλω να είμαι απόλυτα σίγουρη πως είμαι τελείως υγιής εγώ και ο σύντροφός μου.Να αποκλείσω πως δεν ευθύνομαι εγώ για κάτι.Σε ευχαριστώ πολύ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anna_24 είπε:

Έχω ξανά γράψει πολλές φορές εδώ για διάφορα θέματα που με απασχολούν και σχεδόν πάντα όσες κοπέλες μου απαντούσαν είχαν δίκιο, ήταν μία έξτρα βοήθεια για μένα.Εχω μάθει πολλά μέσα από εδώ.Το γνωρίζω πως δεν είναι σύνηθες.Γνωριζω το σώμα μου και ανησυχώ με το κάθε πρωτόγνωρο που μου συμβαίνει.Η πρώτη εγκυμοσύνη που δυστυχώς παλινδρομησε προέκυψε συνειδητά.Σαφως και θέλουμε αλλά εκκρεμούν κάποιες εξετάσεις που όλο αναβάλλω.Τη δεύτερη φορά που θα τα καταφέρω ξανά θέλω να είμαι απόλυτα σίγουρη πως είμαι τελείως υγιής εγώ και ο σύντροφός μου.Να αποκλείσω πως δεν ευθύνομαι εγώ για κάτι.Σε ευχαριστώ πολύ!!

Εγώ θα σε συμβουλεψω για το καλό σου να αποβάλεις το άγχος που έχεις...δεν σου κάνει καλό. Προσπάθησε ότι είναι να το αντιμετωπίσεις.

Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε ότι κάνεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...