Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

Καλά από άγχος άλλο τίποτα...κυρίως αυτό που λέτε κ οι υπόλοιπες να είναι καλά το μωρό!!!! Γι αυτό ανυπομονώ να το νοιώσω λέω μπας κ έτσι ηρεμήσω λιγάκι! Για κορονοιο ένα μικρό άγχος το έχω γιατί ο άντρας μου συναναστρεφετε με πολύ κόσμο όμως προσέχει πολύ οπότε προσπαθώ να μην το σκέφτομαι...έχω δύο εμβόλια κ νόσημα κιολας πριν κανένα 7μηνο..μου είπε η γυναικολόγος μου ότι μετά την 24η εβδομάδα ίσως κάνω κ την τριτη δόση όπως επίσης κ το εμβολιο της γρίπης...έχει κάνει καμία στην εγκυμοσυνη εμβολιο για γρίπη? Με αγχώνει λίγο αυτό η αλήθεια είναι.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

24 minutes ago, Jiji said:

Καλά από άγχος άλλο τίποτα...κυρίως αυτό που λέτε κ οι υπόλοιπες να είναι καλά το μωρό!!!! Γι αυτό ανυπομονώ να το νοιώσω λέω μπας κ έτσι ηρεμήσω λιγάκι! Για κορονοιο ένα μικρό άγχος το έχω γιατί ο άντρας μου συναναστρεφετε με πολύ κόσμο όμως προσέχει πολύ οπότε προσπαθώ να μην το σκέφτομαι...έχω δύο εμβόλια κ νόσημα κιολας πριν κανένα 7μηνο..μου είπε η γυναικολόγος μου ότι μετά την 24η εβδομάδα ίσως κάνω κ την τριτη δόση όπως επίσης κ το εμβολιο της γρίπης...έχει κάνει καμία στην εγκυμοσυνη εμβολιο για γρίπη? Με αγχώνει λίγο αυτό η αλήθεια είναι.. 

Εγω δεν εχω κανει ποτε το εμβολιο της γριπης κ φοβαμαι λιγο να σου πω..δεν θα ηθελα να κανω κανενα αλλο μεχρι να γεννησω..βεβαια αναλογα τι θα μου πει κ ο γιατρος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Jiji είπε:

Καλά από άγχος άλλο τίποτα...κυρίως αυτό που λέτε κ οι υπόλοιπες να είναι καλά το μωρό!!!! Γι αυτό ανυπομονώ να το νοιώσω λέω μπας κ έτσι ηρεμήσω λιγάκι! Για κορονοιο ένα μικρό άγχος το έχω γιατί ο άντρας μου συναναστρεφετε με πολύ κόσμο όμως προσέχει πολύ οπότε προσπαθώ να μην το σκέφτομαι...έχω δύο εμβόλια κ νόσημα κιολας πριν κανένα 7μηνο..μου είπε η γυναικολόγος μου ότι μετά την 24η εβδομάδα ίσως κάνω κ την τριτη δόση όπως επίσης κ το εμβολιο της γρίπης...έχει κάνει καμία στην εγκυμοσυνη εμβολιο για γρίπη? Με αγχώνει λίγο αυτό η αλήθεια είναι.. 

Όχι εγώ ποτέ δεν εχω κανει εμβόλιο για γρίπη.. Δεν νομίζω να το δοκιμάσω τώρα στην εγκυμοσύνη, ακόμα κι αν το προτείνει ο γιατρός.. δεν μου χει πει ακόμα κάτι βέβαια.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Jiji είπε:

Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι...δε θέλω...αλλά μου λέει ότι θα έχει έξαρση η γρίπη κ καλό είναι να το κάνω για να μην κολλήσω κ χρειαστώ φάρμακα κλπ...κ δεν ξέρω τι να κανω!

Έξαρση θα έχει και η γρίπη και ο κορονοιος και ποιος ξέρει τι άλλο θα μας βρει χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 58 λεπτά , Amalia! είπε:

Έξαρση θα έχει και η γρίπη και ο κορονοιος και ποιος ξέρει τι άλλο θα μας βρει χαχαχα 

Μπορεί να έρθουν κ οι εξωγήινοι ποιος ξέρει χαχαχχαχαχαχχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου καλημέρα....όπως τα λέτε!!! Υπάρχει εγκυμοσύνη χωρίς άγχος;, Όλες έχουμε πάνω κάτω για τους ίδιους λόγους....το θέμα είναι να προσπαθούμε να το αποβάλλουμε γιατί μόνο κακό μας κάνει στη συγκεκριμένη φάση της ζωής μας...όλοι έτσι μου λένε.... είναι και οι ορμόνες μας στα ύψη....όλα καλά θα πάνε για όλες μας! Να κάνουμε πράγματα που μας ευχαριστούν... οτιδήποτε κι αν είναι αυτό... βόλτες, ταξίδια,να περιποιούμαστε όσο υπάρχει διάθεση τον εαυτό μας και πάνω από όλα ξεκούραση...σας το λέω εγώ που είμαι 16 εβδομάδων, δουλεύω κάθε μέρα πλέον και έχω και μετακόμιση. Του τρελού!!!! Χαχαχαχα

Πάντως σχετικά με τους ιούς,εγώ είμαι τριπλά εμβολιασμένη για τον Κορονοιο και δεν έχω νοσήσει ποτέ ως τώρα....νόσησε ο σύντροφός μου και ευτυχώς δεν κόλλησα... Ούτε εγώ θα ήθελα να κάνω άλλο εμβόλιο...μετά τη γέννα το συζητάω... φοβάμαι πια με όλα αυτά....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Έξαρση θα έχει και η γρίπη και ο κορονοιος και ποιος ξέρει τι άλλο θα μας βρει χαχαχα 

Το εμβόλιο της γριππης κάντο άφοβα! Επιβάλλεται.Εγω σκέφτομαι να κάνω και Τετάρτη δόση για τον κορωνοιο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


D

 Καλησπέρα σε όλες την υποψήφιες μανούλες.  Να σας συστηθώ... Είμαι η Πενυ 43 χρονων (λίγο μεγαλούτσικια)  και στην 14 +3  βδομάδα στην 3η μου εγκυμοσύνη... Έχω  2 κόρες 12 και 10 χρόνων...... Πητ μου δίνουν τέλος Φεβρουαρίου...   Μπορώ να πω πως είνσι δύσκολη εγκυμοσύνη με αιμοραγια αποκόλληση από την αρχή ξάπλα και ταβανοθεραπεια.  Ευτυχώς με βοηθάνε οι κόρες μου. Τωρα είμαι λίγο καλύτερα, ευτυχώς δεν έχω αναγούλες εμετούς και τα σχετικά.... Έχω μόνο υπνηλια από τη προγεστερονη....Υπέρηχο θα κάνω σε 10 μέρες και αν όλα πάνε καλά θα συζητήσουμε για την αμνιοπαρακεντηση.... Δεν θέλω να τη. Κάνω αλλά επιβάλλεται λόγω ηλικίας... Δύσκολη απόφαση, στα άλλα παιδιά δε την έκανα γτ ήμουν μικρή Αυτά κορίτσια... Υπάρχει καμία κοπέλα εδώ κοντά στην ηλικία μου? Κι αν έχει κάνει αμνιο να μου πει.... Έχω άγχος.. Η αυχενική βγήκε καλή αλλά ο γιατρός εκεί επιμένει αμνιο πφφφ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Amalia! είπε:

Κορίτσια το έχω νιώσει πολλές φορές χθες και σήμερα!!! :wub:

Είναι φοβερό συναίσθημα.......εγώ έχω να το νιώσω 2-3 ημέρες.. ανυπομονώ να το κατάλαβω ξανά!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Jiji είπε:

Τυχερηηηη εγώ τίποτα ακόμα :(:( τι νοιώθεις περίπου?

 

πρίν από 13 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Είναι φοβερό συναίσθημα.......εγώ έχω να το νιώσω 2-3 ημέρες.. ανυπομονώ να το κατάλαβω ξανά!!!!

Νιώθω σαν.. σαν να καταλάβαινεις τους παλμούς σου στο σημείο εκείνο.. σήμερα πείραξα απαλά την κοιλιά μου και μετά από λίγο το καταλάβα, όχι μια φορά, 5-6 φορές χαχα.. είχε πολύ πλάκα!! 

πρίν από 12 λεπτά , Jiji είπε:

Αχ αγχώθηκα τώρα! Μόνο εγώ δεν έχω νοιώσει τίποτα?? Μήπως να ανησυχησω? Ευτυχώς την τριτη έχω γιατρο...

Είναι πολύ νωρίς ούτως ή άλλως,  μην αγχώνεσαι.. μπορεί και να μην το έχεις καταλάβει.. δεν είναι τόσο ξεκάθαρο!!

πρίν από 35 λεπτά , Penny__ είπε:

D

 Καλησπέρα σε όλες την υποψήφιες μανούλες.  Να σας συστηθώ... Είμαι η Πενυ 43 χρονων (λίγο μεγαλούτσικια)  και στην 14 +3  βδομάδα στην 3η μου εγκυμοσύνη... Έχω  2 κόρες 12 και 10 χρόνων...... Πητ μου δίνουν τέλος Φεβρουαρίου...   Μπορώ να πω πως είνσι δύσκολη εγκυμοσύνη με αιμοραγια αποκόλληση από την αρχή ξάπλα και ταβανοθεραπεια.  Ευτυχώς με βοηθάνε οι κόρες μου. Τωρα είμαι λίγο καλύτερα, ευτυχώς δεν έχω αναγούλες εμετούς και τα σχετικά.... Έχω μόνο υπνηλια από τη προγεστερονη....Υπέρηχο θα κάνω σε 10 μέρες και αν όλα πάνε καλά θα συζητήσουμε για την αμνιοπαρακεντηση.... Δεν θέλω να τη. Κάνω αλλά επιβάλλεται λόγω ηλικίας... Δύσκολη απόφαση, στα άλλα παιδιά δε την έκανα γτ ήμουν μικρή Αυτά κορίτσια... Υπάρχει καμία κοπέλα εδώ κοντά στην ηλικία μου? Κι αν έχει κάνει αμνιο να μου πει.... Έχω άγχος.. Η αυχενική βγήκε καλή αλλά ο γιατρός εκεί επιμένει αμνιο πφφφ 

Καλώς ήρθες!! Πιστεύω καλό θα ήταν να κάνεις! Αλλωστε ο κίνδυνος είναι πολύ μικρός... Σε ποιον γιατρό θα πας?? Είναι εξειδικευμένος σε αυτό? Μόνο αυτό να προσέξεις. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Jiji είπε:

Αχ αγχώθηκα τώρα! Μόνο εγώ δεν έχω νοιώσει τίποτα?? Μήπως να ανησυχησω? Ευτυχώς την τριτη έχω γιατρο...

Να μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Άλλες το καταλαβαίνουν νωρίτερα κι άλλες αργότερα. Ούτως η άλλως όλες μας γύρω στην 20η εβδομάδα θα το καταλάβουμε ξεκάθαρα...

πρίν από 47 λεπτά , Penny__ είπε:

D

 Καλησπέρα σε όλες την υποψήφιες μανούλες.  Να σας συστηθώ... Είμαι η Πενυ 43 χρονων (λίγο μεγαλούτσικια)  και στην 14 +3  βδομάδα στην 3η μου εγκυμοσύνη... Έχω  2 κόρες 12 και 10 χρόνων...... Πητ μου δίνουν τέλος Φεβρουαρίου...   Μπορώ να πω πως είνσι δύσκολη εγκυμοσύνη με αιμοραγια αποκόλληση από την αρχή ξάπλα και ταβανοθεραπεια.  Ευτυχώς με βοηθάνε οι κόρες μου. Τωρα είμαι λίγο καλύτερα, ευτυχώς δεν έχω αναγούλες εμετούς και τα σχετικά.... Έχω μόνο υπνηλια από τη προγεστερονη....Υπέρηχο θα κάνω σε 10 μέρες και αν όλα πάνε καλά θα συζητήσουμε για την αμνιοπαρακεντηση.... Δεν θέλω να τη. Κάνω αλλά επιβάλλεται λόγω ηλικίας... Δύσκολη απόφαση, στα άλλα παιδιά δε την έκανα γτ ήμουν μικρή Αυτά κορίτσια... Υπάρχει καμία κοπέλα εδώ κοντά στην ηλικία μου? Κι αν έχει κάνει αμνιο να μου πει.... Έχω άγχος.. Η αυχενική βγήκε καλή αλλά ο γιατρός εκεί επιμένει αμνιο πφφφ 

Καλησπέρα!!! Να σου ζήσουν τα κορίτσια σου και με το καλό το τρίτο παιδάκι σας. Εύχομαι να πάνε όλα κατ'ευχήν....που θα πάνε!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...