Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα!! Κ εγω απο συχνοουρια αλλο τιποτα!! Μεσα στην νυχτα 3 φορες σηκωνομαι κ μεσα στην μερα μπορει κ ανα μια βρα να πηγαινω..χωρις να πινω τοσο νερο ετσι;;

@Penny__ σου απαντησα εχθες αλλα για καποιο λογο εχει βγαλει την απαντηση hidden κ μαλλον δεν φαινεται…

Οι εξετασεις σου για την ηλικια σου ειναι πολυ καλες παντως!! Αλλα καταλαβαινω κ την ανησυχια σου κ του γιατρου σου! Αν ο γιατρος που την κανει ειναι εμπειρος κ προσεκτικος μειωνεται ο κινδυνος κατα πολυ..Εσυ που βρισκεσαι Αθηνα;
Εκανα το panorama (νιπτ) κ ειναι τοσο κ για Αθηνα κ Θεσσαλονικη, εχει αλλες δυο εταιριες το harmony k to maternity21 αυτα τα τρια ειναι τα αξιοπιστα απο οσο ξερω, για τιμες τα αλλα δυο δεν εχω ιδεα..αλλα οντως οι μερες που διανυουμε ειναι πολυ δυσκολες το καταλαβαινω! Αληθεια η αμνιο ποσο κοστιζει; 
Να χαιρεσαι κ τα παιδακια σου!!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@N.Angelθα την κάνω στον κ. Μπεναρδη Παναγιώτη.. Αυτός ήταν στο Μητέρα παλιά κ εκεί έχω κάνει όλες τις εξετάσεις στα παιδιά μου.. Κοστίζει πολλά η αμνιο γύρω στα 800... Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού με αυτόν να δούμε το τράχηλο κ θα κανονίσουμε πότε... Θα τον ρωτήσω το επιλογές έχω κ βλέπουμε πφφφ.....

@Amalia!Συχνοουρια τρελή από την 5η βδομάδα. Έτσι κατάλαβα ότι είμαι έγκυος... Το βράδυ σηκώνομαι κάθε 2 ώρες... Αν στέκομαι όρθια θέλω τουαλέτα κάθε 1 ώρα γιατί πιέζει η μήτρα τη κύστη... Όταν είμαι ξαπλωμένη κάθε 2 ώρες χα, Αχα α....  Άστα να πάνε 

Αλήθεια πόσα κιλά έχετε πάρει.?  Ξεκίνησα με 58 και είμαι 60... 15η βδομάδα! Υπολογίζω μέχρι 10 αντε 12 δε θα αφήσω τον εαυτό μου να πάρει περισσότερα 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Amalia!Κ εγώ έχω αρκετή συχνοουρια,όχι όπως στην αρχή αλλά πηγαίνω τουλάχιστον 4 φορές το βράδυ κ μέσα στη μέρα συχνά! Αλλά πίνω κ πάρα πολύ νερό.. 

@Penny__ εγώ τα έχω πάρει τα κιλακια μου,7 μέχρι τώρα μια κ δεν ειχα αναγουλες κλπ τρώω πολύ! Προσπαθώ να προσέχω αλλά πεινάω τι να κανω χαχχαχχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Έχουμε καμία που έχει γεννήσει ή σκέφτεται να γεννήσει σε δημόσιο? Εγώ τον γιο μου τον γέννησα στο Ιασώ αλλά τώρα μου φαίνονται πολλά τα λεφτά, ξέρω κ τι να περιμένω κ έλεγα να πάμε σε δημόσιο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα να έχουμε! Από συχνοουρια πως τα πάτε?? :lol: εγω καθε 2.5 ωρες ξυπνάω!!! Βοήθεια!

Καλημέραααα! Εγώ έχω συχνουρία πριν επιβεβαιωθω ότι είμαι έγκυος και όσο πάει γίνεται εντονότερη.... 

2 ώρες πρίν, Penny__ είπε:

@N.Angelθα την κάνω στον κ. Μπεναρδη Παναγιώτη.. Αυτός ήταν στο Μητέρα παλιά κ εκεί έχω κάνει όλες τις εξετάσεις στα παιδιά μου.. Κοστίζει πολλά η αμνιο γύρω στα 800... Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού με αυτόν να δούμε το τράχηλο κ θα κανονίσουμε πότε... Θα τον ρωτήσω το επιλογές έχω κ βλέπουμε πφφφ.....

@Amalia!Συχνοουρια τρελή από την 5η βδομάδα. Έτσι κατάλαβα ότι είμαι έγκυος... Το βράδυ σηκώνομαι κάθε 2 ώρες... Αν στέκομαι όρθια θέλω τουαλέτα κάθε 1 ώρα γιατί πιέζει η μήτρα τη κύστη... Όταν είμαι ξαπλωμένη κάθε 2 ώρες χα, Αχα α....  Άστα να πάνε 

Αλήθεια πόσα κιλά έχετε πάρει.?  Ξεκίνησα με 58 και είμαι 60... 15η βδομάδα! Υπολογίζω μέχρι 10 αντε 12 δε θα αφήσω τον εαυτό μου να πάρει περισσότερα 

Καλησπέρα!!!

Εγώ δεν έχω πάρει ακόμα. Επειδή είχα εμετούς έχασα κιόλας. 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Penny__ είπε:

@N.Angelθα την κάνω στον κ. Μπεναρδη Παναγιώτη.. Αυτός ήταν στο Μητέρα παλιά κ εκεί έχω κάνει όλες τις εξετάσεις στα παιδιά μου.. Κοστίζει πολλά η αμνιο γύρω στα 800... Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού με αυτόν να δούμε το τράχηλο κ θα κανονίσουμε πότε... Θα τον ρωτήσω το επιλογές έχω κ βλέπουμε πφφφ.....

@Amalia!Συχνοουρια τρελή από την 5η βδομάδα. Έτσι κατάλαβα ότι είμαι έγκυος... Το βράδυ σηκώνομαι κάθε 2 ώρες... Αν στέκομαι όρθια θέλω τουαλέτα κάθε 1 ώρα γιατί πιέζει η μήτρα τη κύστη... Όταν είμαι ξαπλωμένη κάθε 2 ώρες χα, Αχα α....  Άστα να πάνε 

Αλήθεια πόσα κιλά έχετε πάρει.?  Ξεκίνησα με 58 και είμαι 60... 15η βδομάδα! Υπολογίζω μέχρι 10 αντε 12 δε θα αφήσω τον εαυτό μου να πάρει περισσότερα 

Όλες παθουσες βλέπω με τη συχνοουρια! Εμένα τώρα την τελευταία εβδομάδα ξεκίνησε σε αυτό το βαθμό και είναι σπαστικό πολύ!!! 

Από κιλά εγώ δεν έχω πάρει ακόμα αν και τρωω. Έχω χάσει μάλιστα γιατι ειχα ναυτιες στην αρχή. Ξεκίνησα 60 και τωρα είμαι σταθερα 58.. ιδανικά θα θελα να πάρω μέχρι 8-9.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!Μια από τα ίδια για την συχνουρια..Το άσχημο είναι ότι όταν σηκώνομαι μες την νύχτα, τέσσερις καμία φορά και στις τρεις μετά ξαγρυπναω.Παει ο ύπνος κι όχι τίποτα άλλο, είμαι πτώμα την άλλη μέρα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Murtw.st το προηγούμενο παιδάκι σου το γέννησες με καισαρική?  Εχω ακούσει ότι στο δημόσιο προτιμάνε φυσιολογικά εχτος κιαν είνσι κάτι έκτακτο... 

Εγώ γέννησα στο Μητέρα  και 2 φορές αλλά είμαι τυχερή γιατί γλιτώνω λεφτά μιας κ ο γιατρός είναι θείος μου... Πληρώνω μόνο το μαιευτήριο 1800 με καισαρική 

Link to comment
Share on other sites

Για νοσοκομεία εγώ δεν μπορώ να εκφέρω άποψη μιας και μένω βερολινο οπότε εδώ ακόμα και τα δημόσια είναι σαν ιδιωτικά...μπορείς να κλείσεις κ δικό σου δωμάτιο κ φυσικά αποφεύγουν την καισαρική εκτός κ αν υπάρχει όντως λόγος...αυτό που γίνετε Ελλάδα με το παραμικρό καισαρική δεν το καταλαβαίνω ειλικρινά.. όλες μου οι γνωστές κ οι φίλες γεννήσανε με καισαρική χωρίς κανένα σπουδαίο λόγο...φυσικά και θα κάνω καισαρική αν χρειαστεί αλλά αν δεν υπάρχει κάποιο θέμα δεν βρίσκω το λόγο να χάσεις την εμπειρία του φυσιολογικού τοκετού.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω ακομα κοριτσια δεν εχω μιλησει με τον γιατρο μου για το πως σκεφτεται να γεννησω, φυσιολογικα η με καισασικη..κ εγω δεν εχω ιδεα, αυτο που φοβαμαι φυσικα ειναι να μην ζοριστει το μωρο κ δημιουργηθει κανενα προβλημα, δουλευω κ στην ειδικη αγωγη κ εχω ακουσει κ δει πολλα κ φοβαμαι! Οτι μου προτεινει ο γιατρος φανταζομαι…

Απο κιλακια κ εγω τα εχω παρει παρολο τις αναγουλες κ τους εμετους ετρωγα συνεχεια γιατι μονο ετσι κρατιοταν πιο ηρεμο το στομαχι μου, 5-6 πρεπει να τα εχω παρει..ουφφφ ελπιζω να μην ξεφυγω πολυ αργοτερα..

3 hours ago, Penny__ said:

@N.Angelθα την κάνω στον κ. Μπεναρδη Παναγιώτη.. Αυτός ήταν στο Μητέρα παλιά κ εκεί έχω κάνει όλες τις εξετάσεις στα παιδιά μου.. Κοστίζει πολλά η αμνιο γύρω στα 800... Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού με αυτόν να δούμε το τράχηλο κ θα κανονίσουμε πότε... Θα τον ρωτήσω το επιλογές έχω κ βλέπουμε πφφφ.....

@Amalia!Συχνοουρια τρελή από την 5η βδομάδα. Έτσι κατάλαβα ότι είμαι έγκυος... Το βράδυ σηκώνομαι κάθε 2 ώρες... Αν στέκομαι όρθια θέλω τουαλέτα κάθε 1 ώρα γιατί πιέζει η μήτρα τη κύστη... Όταν είμαι ξαπλωμένη κάθε 2 ώρες χα, Αχα α....  Άστα να πάνε 

Αλήθεια πόσα κιλά έχετε πάρει.?  Ξεκίνησα με 58 και είμαι 60... 15η βδομάδα! Υπολογίζω μέχρι 10 αντε 12 δε θα αφήσω τον εαυτό μου να πάρει περισσότερα 

Δεν τον ξερω γιατι εγω ειμαι απο Θες/νικη..οτι σου πει ο γιατρος!

μια χαρα παντως που πηρες μονο 2 κιλακια εισαι σουπερ!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@N.Angel θα δεις πως θα πάει η εγκυμοσύνη σου μέχρι τέλος κ θα αποφασίσει ο γιατρός.. Κι εγώ στο πρώτο παιδί μου έσπασαν τα νερά φυσιολογικά 39+0 βδομάδες αλλά δεν έκανα διαστολή... Είχα μόνο 2..περιμέναμε πολλές ώρες το μωρό δε κατέβαινε είχε κουραστεί και αποφασίσαμε καισαρική.  Οπότε και την 2η κόρη την γέννησα με  καισαρική προγραμματισμένη 38η βδομάδα.... Και τώρα σε αυτό το μωρό που είμαι έγκυος αν όλα πάνε καλά θα γεννήσω με καισαρική προγραμματισμένη... Η μεγάλη μου κόρη έχει γενέθλιά 11 Φεβρουαρίου.... Θα παρακαλέσω το γιατρό αν γίνεται ΝΑ με βάλει να γεννήσω εκείνη την μέρα για να έχουν την ίδια μέρα Γενέθλια ΧDDD

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Penny__ είπε:

@Murtw.st το προηγούμενο παιδάκι σου το γέννησες με καισαρική?  Εχω ακούσει ότι στο δημόσιο προτιμάνε φυσιολογικά εχτος κιαν είνσι κάτι έκτακτο... 

Εγώ γέννησα στο Μητέρα  και 2 φορές αλλά είμαι τυχερή γιατί γλιτώνω λεφτά μιας κ ο γιατρός είναι θείος μου... Πληρώνω μόνο το μαιευτήριο 1800 με καισαρική 

Ναι γέννησα με καισαρική, λόγω ισχιακού μωρού αλλά κ επειδή έχω δικερο μήτρα κ ο γιατρός θεώρησε βάσει των συνθηκών κ της δυσκολίας π είχαμε στην κύηση ότι είναι πιο ασφαλές έτσι.. 

1 hour ago, Penny__ είπε:

@N.Angel θα δεις πως θα πάει η εγκυμοσύνη σου μέχρι τέλος κ θα αποφασίσει ο γιατρός.. Κι εγώ στο πρώτο παιδί μου έσπασαν τα νερά φυσιολογικά 39+0 βδομάδες αλλά δεν έκανα διαστολή... Είχα μόνο 2..περιμέναμε πολλές ώρες το μωρό δε κατέβαινε είχε κουραστεί και αποφασίσαμε καισαρική.  Οπότε και την 2η κόρη την γέννησα με  καισαρική προγραμματισμένη 38η βδομάδα.... Και τώρα σε αυτό το μωρό που είμαι έγκυος αν όλα πάνε καλά θα γεννήσω με καισαρική προγραμματισμένη... Η μεγάλη μου κόρη έχει γενέθλιά 11 Φεβρουαρίου.... Θα παρακαλέσω το γιατρό αν γίνεται ΝΑ με βάλει να γεννήσω εκείνη την μέρα για να έχουν την ίδια μέρα Γενέθλια ΧDDD

Εμένα ο γιος μου είναι 14/2 Κ την μικρή την περιμένουμε έως 15/1! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Penny__ said:

@N.Angel θα δεις πως θα πάει η εγκυμοσύνη σου μέχρι τέλος κ θα αποφασίσει ο γιατρός.. Κι εγώ στο πρώτο παιδί μου έσπασαν τα νερά φυσιολογικά 39+0 βδομάδες αλλά δεν έκανα διαστολή... Είχα μόνο 2..περιμέναμε πολλές ώρες το μωρό δε κατέβαινε είχε κουραστεί και αποφασίσαμε καισαρική.  Οπότε και την 2η κόρη την γέννησα με  καισαρική προγραμματισμένη 38η βδομάδα.... Και τώρα σε αυτό το μωρό που είμαι έγκυος αν όλα πάνε καλά θα γεννήσω με καισαρική προγραμματισμένη... Η μεγάλη μου κόρη έχει γενέθλιά 11 Φεβρουαρίου.... Θα παρακαλέσω το γιατρό αν γίνεται ΝΑ με βάλει να γεννήσω εκείνη την μέρα για να έχουν την ίδια μέρα Γενέθλια ΧDDD

Με ενα σμπαρο δυο τριγωνια χαχαχα! 
Ξερω πως αν γεννησεις μια φορα με καισαρικη μετα παλι καισαρικη σου κανουν..να ναι καλα τα μωρακια μας κ ας ερθουν με οποιον τροπο σε αυτο τον κοσμο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , N.Angel είπε:

Με ενα σμπαρο δυο τριγωνια χαχαχα! 
Ξερω πως αν γεννησεις μια φορα με καισαρικη μετα παλι καισαρικη σου κανουν..να ναι καλα τα μωρακια μας κ ας ερθουν με οποιον τροπο σε αυτο τον κοσμο..

Καλά εννοείται κ εγώ μιας κ έχω εμπειρία καισαρικήςδεν θα επιδιωκα κ φυσιολογικά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...