Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια θέλω την βοήθεια σασ ξέρει κάποια καλή ενδοκρινολόγο ;;; Αρχίζει τ4 γιατί βγήκε η tsh 2.95 και πρέπει να είναι κάτω από 2.50 και θέλω να την παρακολουθεί μια ενδοκρινολόγος γιατί έχει και ΣΠΩ . Όλες οι άλλες εξετάσεις όλες καλές. 

      Καλημέρα! Μπορώ να προτείνω τον δικό μου, Γ. Παπαγ..ιου, πηγαίνω χρονια και τον εμπιστεύομαι! Φτηνός δεν είναι βέβαια κι είναι στην Αθήνα, στο Μέγαρο μουσικής

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

2 hours ago, Vasouladel said:

Καλησπέρα κ εγώ μαζι σας Φεβρουάριο ,τώρα είμαι 16 εβδομάδων με αναγούλες ατελείωτες ακόμη ,  με προγεστερόνη κ πολύ προσοχή λόγο προηγούμενου τοκετού από ανεπάρκεια τραχήλου υπάρχει κάποια που να βρίσκεται στην ίδια κατάσταση μαζί μου ?θα ήθελα να πω ότι έχω ήδη 3 παιδάκια στα οποία δεν είχα κανένα πρόβλημα γεννήθηκαν στην ώρα τους κ κανονικά. Εύχομαι σε όλες με το καλό τα μωράκια μας.

Καλησπέρα ,Κ εγώ σε δημόσιο νομίζω θα είμαι πιο σίγουρη λόγο προηγούμενου πρόωρου τοκετού που δεν κατέληξε καλά θα νιώθω πιο ασφαλής στο νοσοκομείο 

Γεια σου Βασουλα! Κοντα ειμαστε ολες μια βδομαδα πανω μια κατω..εγω ειμαι 17 εβδ, ειχα φουλ αναγουλες, περασα αρκετα δυσκολα, τωρα εχει βελτιωθει καπως η κατασταση αλλα οχι οτι δεν εχω , εχω πολλες φορες μεσα στην μερα κ καποιες ειναι πιο δυσκολες μερες..υπομονη κ κουραγιο δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο..

Ανεπαρκεια ειναι δλδ κοντος ο τραχηλος; Εγω οταν ειχα κανει υστεροσκοπηση ο γιατρος μου ειχε πει οτι ειναι λιγο πιο χαλαρος..βεβαια τελευταια που με μετρησε, δεν ξερω ποσο ηταν, μου ειπε οτι ειμαι πολυ καλα αλλα παιρνω προγεστερονη που αυτο βοηθαει πολυ τον τραχηλο..τωρα θα ξαναπαω την αλλη βδομαδα κ θα μου πει αν ειναι ολα καλα η θα χρειαστω περιδεση..

ο προηγ τοκετος δεν πηγε καλα; 
Να χαιρεσαι τα παιδακια σου!! Ευχομαι κ αυτο να παει καλα οπως τα αλλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Vasouladelγειά σου κορίτσι μου. Μπήκα κ εγώ 16 βδομάδα κι προσεχω πολύ γιατί έχω κοντό τράχηλο... Ισως κάνω περιδεση, θα δούμε την επόμενη εβδομάδα.. Έχω 2 παιδιά όπου δεν αντιμετώπισα τέτοιο θέμα με το τράχηλο... Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετικη.   Δεν έχω αναγούλες ούτε εμετούς... Αυτό που έχω είναι τεράστια πείνα για φαΐ όλη μέρα και κρατιέμαι με νύχια κ με δόντια για να μην πάρω πόλλα κιλά... Μέχρι 10 το πολύ... Να φανταστείς τρώω και σε μισή ώρα πεινάω πάλι όπου κρατιέμαι για να μη φάω και με πιάνει ζαλάδα από τη πείνα... Δηλαδή τέτοια κατάσταση... Που εγώ πριν την εγκυμοσύνη την έβγαζα με μισή τυρόπιτα όλη μέρα....μαρτύριο 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Vasouladel είπε:

Καλησπέρα κ εγώ μαζι σας Φεβρουάριο ,τώρα είμαι 16 εβδομάδων με αναγούλες ατελείωτες ακόμη ,  με προγεστερόνη κ πολύ προσοχή λόγο προηγούμενου τοκετού από ανεπάρκεια τραχήλου υπάρχει κάποια που να βρίσκεται στην ίδια κατάσταση μαζί μου ?θα ήθελα να πω ότι έχω ήδη 3 παιδάκια στα οποία δεν είχα κανένα πρόβλημα γεννήθηκαν στην ώρα τους κ κανονικά. Εύχομαι σε όλες με το καλό τα μωράκια μας.

Καλησπέρα ,Κ εγώ σε δημόσιο νομίζω θα είμαι πιο σίγουρη λόγο προηγούμενου πρόωρου τοκετού που δεν κατέληξε καλά θα νιώθω πιο ασφαλής στο νοσοκομείο 

Καλωσηρθες και εύχομαι να πάνε όλα καλά κ με αυτή σου την εγκυμοσυνη! Εγώ είμαι στην ίδια κατάσταση με την @Penny__ πεινάω απίστευτα κ δεν μπορώ  να σταματήσω...όμως το παλεύω γιατί πήρα ήδη αρκετά κιλακια...ελπίζω να τα καταφέρω κ να μην πάρω πολλά! Εμένα είναι το πρώτο μου...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε κορίτσια σαν να ένιωσα κάτι πεταλουδιτσες αλλά κ πάλι δεν είμαι σίγουρη ότι ήταν το μωρακι! Κ είμαι ήδη 18 κ 5 κ έχω αρχίσει να αγχώνομαι που δε το νοιώθω κανονικά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Jiji είπε:

Εγώ ρε κορίτσια σαν να ένιωσα κάτι πεταλουδιτσες αλλά κ πάλι δεν είμαι σίγουρη ότι ήταν το μωρακι! Κ είμαι ήδη 18 κ 5 κ έχω αρχίσει να αγχώνομαι που δε το νοιώθω κανονικά...

Γιατί αγχώνεσαι? Αφού πήγες στο γιατρό κι όλα είναι καλά!! Μέχρι και την 20η εβδομάδα έχεις περιθώριο να το ακούσεις!! Οπότε όλα καλά! Αλλά Αφού κάτι ένιωσες, πιστεύω σύντομα θα γίνουν πιο έντονα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Τι κάνετε κορίτσια?? Πως τα πάτε? Όσες κοπέλες είχατε ναυτιες ακόμα, είστε καλύτερα??

Καλησπέρααααα. Πώς είσαι;;; εγώ από θέμα αναγουλες και εμετούς είναι εδώ και εβδομάδα σχεδόν που είμαι καλά...γιατί μέχρι πριν λίγες ημέρες έκανα 6 την ημέρα...έχω πολύ υπνηλία όμως.....έμαθα ότι έχουμε μπέμπα.....εσεις ξέρετε φύλο;;; Πώς είστε από συμπτώματα κορίτσια;;;

πρίν από 56 λεπτά , Jiji είπε:

Εγώ ρε κορίτσια σαν να ένιωσα κάτι πεταλουδιτσες αλλά κ πάλι δεν είμαι σίγουρη ότι ήταν το μωρακι! Κ είμαι ήδη 18 κ 5 κ έχω αρχίσει να αγχώνομαι που δε το νοιώθω κανονικά...

Σίγουρα ήταν το μωρό!!!! Εγώ είναι εδώ και μια εβδομάδα που το έχω καταλάβει.τωρα είμαι στη 17η...και δεν είναι το έντερο τόσο χαμηλά στη μήτρα σε καμία περίπτωση.... Τι έχεις; Μπέμπη ή μπέμπα;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Καλησπέρααααα. Πώς είσαι;;; εγώ από θέμα αναγουλες και εμετούς είναι εδώ και εβδομάδα σχεδόν που είμαι καλά...γιατί μέχρι πριν λίγες ημέρες έκανα 6 την ημέρα...έχω πολύ υπνηλία όμως.....έμαθα ότι έχουμε μπέμπα.....εσεις ξέρετε φύλο;;; Πώς είστε από συμπτώματα κορίτσια;;;

Σίγουρα ήταν το μωρό!!!! Εγώ είναι εδώ και μια εβδομάδα που το έχω καταλάβει.τωρα είμαι στη 17η...και δεν είναι το έντερο τόσο χαμηλά στη μήτρα σε καμία περίπτωση.... Τι έχεις; Μπέμπη ή μπέμπα;;

Κι εγώ από υπνηλία άλλο τίποτα!!! Ευτυχως αυτό είναι ωραίο συμπτωμα, χαχαχ τουλάχιστον ξεκουράζομαι! Κατά τ άλλα, μόνο συχνοουρια έχω και κράμπες! Αλλά αυτά παλεύονται! Έχω βρει και την όρεξη και την ενέργεια μου ξανά! Είναι μια όμορφη περιοδος, έχει αρχίσει και το μωρό να κλωτσάει, έχει  πλακα.. όταν θα αρχίσει να κλωτσάει δυνατά βέβαια ίσως να μην έχει τόση πλάκα χαχαχ θα δούμε!

Κι εμείς μπέμπα μάλλον έχουμε! Δεν είχαμε δει σίγουρα! 

Κορίτσια εσείς που έχετε και 2ο μωρακι και ξέρετε, πονάνε οι κλωτσιές από το μωρό αργότερα που είναι πιο μεγάλο και έρχεται γύρω γύρω μέσα στην κοιλιά?? Τι να περιμένουμε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Amalia! είπε:

Κι εγώ από υπνηλία άλλο τίποτα!!! Ευτυχως αυτό είναι ωραίο συμπτωμα, χαχαχ τουλάχιστον ξεκουράζομαι! Κατά τ άλλα, μόνο συχνοουρια έχω και κράμπες! Αλλά αυτά παλεύονται! Έχω βρει και την όρεξη και την ενέργεια μου ξανά! Είναι μια όμορφη περιοδος, έχει αρχίσει και το μωρό να κλωτσάει, έχει  πλακα.. όταν θα αρχίσει να κλωτσάει δυνατά βέβαια ίσως να μην έχει τόση πλάκα χαχαχ θα δούμε!

Κι εμείς μπέμπα μάλλον έχουμε! Δεν είχαμε δει σίγουρα! 

Κορίτσια εσείς που έχετε και 2ο μωρακι και ξέρετε, πονάνε οι κλωτσιές από το μωρό αργότερα που είναι πιο μεγάλο και έρχεται γύρω γύρω μέσα στην κοιλιά?? Τι να περιμένουμε?

Κοριτσομαμάδες δηλαδή.... φιόγκοι και κορδέλες....πλάκα θα έχει....

Η υπνηλία είναι ωραίο συμπτώμα ναι όταν δε δουλεύεις....εγώ που δουλεύω σε παλεύεται ώρες ώρες.....ευτυχώς έχω ρεπό μια φορά την εβδομάδα πλέον και ξεκουράζομαι έστω λίγο....από συμπτώματα κι εγώ πονοκεφάλους, κράμπες ήπιες, υπνηλία,λίγη ζαλάδα, κόπωση, ατονία,πόνο στη μέση και έντονες λιγούρες μερικές φορές....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Κοριτσομαμάδες δηλαδή.... φιόγκοι και κορδέλες....πλάκα θα έχει....

Η υπνηλία είναι ωραίο συμπτώμα ναι όταν δε δουλεύεις....εγώ που δουλεύω σε παλεύεται ώρες ώρες.....ευτυχώς έχω ρεπό μια φορά την εβδομάδα πλέον και ξεκουράζομαι έστω λίγο....από συμπτώματα κι εγώ πονοκεφάλους, κράμπες ήπιες, υπνηλία,λίγη ζαλάδα, κόπωση, ατονία,πόνο στη μέση και έντονες λιγούρες μερικές φορές....

 

Πονο στη μεση νιώθω κι εγώ καμία φορά, ειδικά όταν ξαπλωνω ανάσκελα.. από ποια εβδομαδα λένε να μην κοιμόμαστε ανάσκελα καθόλου?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, LouloudakiK είπε:

Καλησπέρααααα. Πώς είσαι;;; εγώ από θέμα αναγουλες και εμετούς είναι εδώ και εβδομάδα σχεδόν που είμαι καλά...γιατί μέχρι πριν λίγες ημέρες έκανα 6 την ημέρα...έχω πολύ υπνηλία όμως.....έμαθα ότι έχουμε μπέμπα.....εσεις ξέρετε φύλο;;; Πώς είστε από συμπτώματα κορίτσια;;;

Σίγουρα ήταν το μωρό!!!! Εγώ είναι εδώ και μια εβδομάδα που το έχω καταλάβει.τωρα είμαι στη 17η...και δεν είναι το έντερο τόσο χαμηλά στη μήτρα σε καμία περίπτωση.... Τι έχεις; Μπέμπη ή μπέμπα;;

Κ εμάς μας είπε κατά πάσα πιθανότητα μπέμπα η οποία είναι τόσο δραστήρια που δεν μας άφηνε να τη μετρήσουμε καλά καλά αχχαχαχα αχ μακάρι να γίνουν πιο έντονες οι κλωτσιτσες κ ας το μετανιώνω μετά χαχαχχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Jiji είπε:

Κ εμάς μας είπε κατά πάσα πιθανότητα μπέμπα η οποία είναι τόσο δραστήρια που δεν μας άφηνε να τη μετρήσουμε καλά καλά αχχαχαχα αχ μακάρι να γίνουν πιο έντονες οι κλωτσιτσες κ ας το μετανιώνω μετά χαχαχχα

Μια από τα ίδια. Είχα κάτσει τόσο στραβά η άτιμη.....ναι ναι ας το μετάνιωσουμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αγορομανα καμία?  Αχαχαχ εγώ ύστερα από 2 κόρες θα προτιμούσα το 3ο Ναναι αγοράκι.. Ο γιατρός λέει αγόρι αλλά δεν είνσι σίγουρος.. Οπότε την άλλη εβδομάδα θα δούμε...   Έχω ακόμα υπνηλια συχνοουρια και μεγάλη πείνα αυτά τα έχω από την αρχή της εγκυμοσύνης... Στα κορίτσια μου δεν είχα τίποτα, 2 εγκυμοσύνες τέλειες.... Πάνε και 10 χρόνια από τότε ήμουν κ πιο μικρη, αχαχα αχαχα 

Στη περίπτωση μου τώρα είναι το τελευταίο που πρέπει να με απασχολεί το φυλο γιατί έχω κ μια αμνιοπαρακεντηση μπροστά μου και άλλες εξετάσεις σοβαρές λόγο ηλικίας... Αμάν αυτή η ηλικία.. Οι γιατροί ότι κ να σου πουν βάζουν πρώτα την ηλικία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη ερώτηση.  Ο αιματοκριτης σας έχει πέσει η είναι στα ίδια επίπεδα?  Εγώ ξεκίνησα με 42 και αντί να πέφτει ανεβαίνει πήγε 42.8...  Λέω να σταματήσω το σίδηρο δε μου χρειάζεται 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Πονο στη μεση νιώθω κι εγώ καμία φορά, ειδικά όταν ξαπλωνω ανάσκελα.. από ποια εβδομαδα λένε να μην κοιμόμαστε ανάσκελα καθόλου?? 

Καλημέρα Αμαλία μου. Λογικά από πολύ αργότερα όταν θα έχει γίνει μεγάλη η κοιλιά και θα πιέζει τη μήτρα, στομάχι κτλ. Το λένε νομίζω γιατί ανάσκελα δεν αιματωνεται καλά η μήτρα. Δεν είμαι σίγουρη 

πρίν από 47 λεπτά , Penny__ είπε:

Μια άλλη ερώτηση.  Ο αιματοκριτης σας έχει πέσει η είναι στα ίδια επίπεδα?  Εγώ ξεκίνησα με 42 και αντί να πέφτει ανεβαίνει πήγε 42.8...  Λέω να σταματήσω το σίδηρο δε μου χρειάζεται 

εμένα είχε πέσει λίγο λόγω εμετών . Σε λίγες μέρες θα ξανακάνω γενικές ούρων και αίματος και θα δούμε 

1 hour ago, Penny__ είπε:

Αγορομανα καμία?  Αχαχαχ εγώ ύστερα από 2 κόρες θα προτιμούσα το 3ο Ναναι αγοράκι.. Ο γιατρός λέει αγόρι αλλά δεν είνσι σίγουρος.. Οπότε την άλλη εβδομάδα θα δούμε...   Έχω ακόμα υπνηλια συχνοουρια και μεγάλη πείνα αυτά τα έχω από την αρχή της εγκυμοσύνης... Στα κορίτσια μου δεν είχα τίποτα, 2 εγκυμοσύνες τέλειες.... Πάνε και 10 χρόνια από τότε ήμουν κ πιο μικρη, αχαχα αχαχα 

Στη περίπτωση μου τώρα είναι το τελευταίο που πρέπει να με απασχολεί το φυλο γιατί έχω κ μια αμνιοπαρακεντηση μπροστά μου και άλλες εξετάσεις σοβαρές λόγο ηλικίας... Αμάν αυτή η ηλικία.. Οι γιατροί ότι κ να σου πουν βάζουν πρώτα την ηλικία 

Όλα θα πάνε καλά!!! Αφού είναι για το καλό του μωρού είναι σωστό να γίνει να σου φύγει κι εσένα το άγχος...αν και θυμάμαι ότι είχες τέλεια αυχενική.....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...