Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Ετοιμάζομαι να πάω στο γιατρό και αναρωτιόμουν μόνο εγώ είμαι τόσο υπερβολικη που δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ από το αγχος μου?? Μήπως το παρακάνω?αγχώθηκα που αγχώνομαι χαχχαχαχχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , Jiji είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ετοιμάζομαι να πάω στο γιατρό και αναρωτιόμουν μόνο εγώ είμαι τόσο υπερβολικη που δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ από το αγχος μου?? Μήπως το παρακάνω?αγχώθηκα που αγχώνομαι χαχχαχαχχαχα

Όλα θα πάνε καλά! Έτσι αγχωμενες πάμε οι περισσότερες! Φιλιά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ετοιμάζομαι να πάω στο γιατρό και αναρωτιόμουν μόνο εγώ είμαι τόσο υπερβολικη που δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ από το αγχος μου?? Μήπως το παρακάνω?αγχώθηκα που αγχώνομαι χαχχαχαχχαχα

Καλημέρα....εγώ αύριο έχω υπέρηχο....από χθες το βράδυ με έπιασε άγχος...το βράδυ δε θα πολύ κοιμηθώ.....οπότε όχι δεν είσαι η μόνη.... συμπάσχω...κάθε φορά έχω άγχος 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LouloudakiK είπε:

Καλημέρα....εγώ αύριο έχω υπέρηχο....από χθες το βράδυ με έπιασε άγχος...το βράδυ δε θα πολύ κοιμηθώ.....οπότε όχι δεν είσαι η μόνη.... συμπάσχω...κάθε φορά έχω άγχος 

Με το καλό αύριο να δείτε το μπεμπακι! Εμείς όλα καλά ευτυχώς μεγαλώνει κανονικά! Κ με πολύ επιφύλαξη γιατί κουνιοτανε συνέχεια μας είπε ότι μάλλον είναι κοριτσάκι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ετοιμάζομαι να πάω στο γιατρό και αναρωτιόμουν μόνο εγώ είμαι τόσο υπερβολικη που δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ από το αγχος μου?? Μήπως το παρακάνω?αγχώθηκα που αγχώνομαι χαχχαχαχχαχα

Συμπάσχω.. αγχώνομαι 2 μέρες πριν πάω στο γιατρό ή για εξετάσεις.. χαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εμείς είχαμε γιατρό χθες, όλα καλά με το μπεμπακι. Τώρα υπάρχει ένας προβληματισμός για το αν θα κάνουμε περίδεση.. για την ώρα περιμένουμε τις καλλιέργειες κολπικού υγρού και θα μου πει σίγουρα την άλλη εβδομάδα.

@Jiji @LouloudakiK όλα καλά θα είναι!

Φιλια σε όλες!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Με το καλό αύριο να δείτε το μπεμπακι! Εμείς όλα καλά ευτυχώς μεγαλώνει κανονικά! Κ με πολύ επιφύλαξη γιατί κουνιοτανε συνέχεια μας είπε ότι μάλλον είναι κοριτσάκι!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Όλα καλά θα πάνε σε όλες μας!!! Δεν σας είπαν με σιγουριά ακόμη δηλαδή το φύλο;;! Στη β επιπέδου λογικά θα μάθουμε 100% που θα είναι όλα πια ευδιάκριτα. Ελπίζω να το δούμε αύριο...

πρίν από 34 λεπτά , Arden είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εμείς είχαμε γιατρό χθες, όλα καλά με το μπεμπακι. Τώρα υπάρχει ένας προβληματισμός για το αν θα κάνουμε περίδεση.. για την ώρα περιμένουμε τις καλλιέργειες κολπικού υγρού και θα μου πει σίγουρα την άλλη εβδομάδα.

@Jiji @LouloudakiK όλα καλά θα είναι!

Φιλια σε όλες!

 

Καλησπέρα!!! Όλα καλά θα πάνε!!!

Τι είναι η περίδεση;;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Όλα καλά θα πάνε σε όλες μας!!! Δεν σας είπαν με σιγουριά ακόμη δηλαδή το φύλο;;! Στη β επιπέδου λογικά θα μάθουμε 100% που θα είναι όλα πια ευδιάκριτα. Ελπίζω να το δούμε αύριο...

Καλησπέρα!!! Όλα καλά θα πάνε!!!

Τι είναι η περίδεση;;; 

Περίδεση τραχήλου εννοούσα. Κάνουν ένα ράμμα στον τράχηλο. Έχω ιστορικό με πρόωρο τοκετό. Πριν αποκτήσω τα διδυμακια μου, έχασα ένα μωράκι στις 22 εβδομάδες. Στα δίδυμα κάναμε περίδεση και γέννησα προγραμματισμένα με καισαρική στις 35+2. Πάντα ο τράχηλος μου ήταν γύρω στα 3 εκ.  Απλά αυτή τη φορά ο γιατρός μου τον μέτρησε 4 εκ που θεωρείται πολύ καλός. Αλλά στην αυχενική τον μέτρησαν 3 εκ. Κ οι δύο μετρήσεις κολπικά έγιναν..  Μάλλον θα της ζητήσω να τον ξαναμετρησουμε αυτή την εβδομάδα. Δεν θέλω να αγχωσω κάποια κοπέλα, εγώ έχω λίγο περίπλοκο ιστορικό. Εννοείται ακούμε τους γιατρούς μας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Arden είπε:

Περίδεση τραχήλου εννοούσα. Κάνουν ένα ράμμα στον τράχηλο. Έχω ιστορικό με πρόωρο τοκετό. Πριν αποκτήσω τα διδυμακια μου, έχασα ένα μωράκι στις 22 εβδομάδες. Στα δίδυμα κάναμε περίδεση και γέννησα προγραμματισμένα με καισαρική στις 35+2. Πάντα ο τράχηλος μου ήταν γύρω στα 3 εκ.  Απλά αυτή τη φορά ο γιατρός μου τον μέτρησε 4 εκ που θεωρείται πολύ καλός. Αλλά στην αυχενική τον μέτρησαν 3 εκ. Κ οι δύο μετρήσεις κολπικά έγιναν..  Μάλλον θα της ζητήσω να τον ξαναμετρησουμε αυτή την εβδομάδα. Δεν θέλω να αγχωσω κάποια κοπέλα, εγώ έχω λίγο περίπλοκο ιστορικό. Εννοείται ακούμε τους γιατρούς μας.

Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου. Να χαίρεσαι τα δίδυμα σου και με το καλό το νέο μέλος της οικογένειας. Δεν κατάλαβα τι είναι η περίδεση τραχήλου. Θα το διαβάσω... εύχομαι να πάνε όλα καλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Όλα καλά θα πάνε σε όλες μας!!! Δεν σας είπαν με σιγουριά ακόμη δηλαδή το φύλο;;! Στη β επιπέδου λογικά θα μάθουμε 100% που θα είναι όλα πια ευδιάκριτα. Ελπίζω να το δούμε αύριο...

Καλησπέρα!!! Όλα καλά θα πάνε!!!

Τι είναι η περίδεση;;; 

Όχι δεν καθότανε λίγο ήσυχο για να  δούμε πιο καθαρά οπότε κράτησε μια επιφύλαξη η γιατρός μου! Ε ναι λογικά στις 12 Οκτώβρη έχω β επιπεδου κ εκεί θα φανούν όλα!

πρίν από 34 λεπτά , Arden είπε:

Περίδεση τραχήλου εννοούσα. Κάνουν ένα ράμμα στον τράχηλο. Έχω ιστορικό με πρόωρο τοκετό. Πριν αποκτήσω τα διδυμακια μου, έχασα ένα μωράκι στις 22 εβδομάδες. Στα δίδυμα κάναμε περίδεση και γέννησα προγραμματισμένα με καισαρική στις 35+2. Πάντα ο τράχηλος μου ήταν γύρω στα 3 εκ.  Απλά αυτή τη φορά ο γιατρός μου τον μέτρησε 4 εκ που θεωρείται πολύ καλός. Αλλά στην αυχενική τον μέτρησαν 3 εκ. Κ οι δύο μετρήσεις κολπικά έγιναν..  Μάλλον θα της ζητήσω να τον ξαναμετρησουμε αυτή την εβδομάδα. Δεν θέλω να αγχωσω κάποια κοπέλα, εγώ έχω λίγο περίπλοκο ιστορικό. Εννοείται ακούμε τους γιατρούς μας.

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου...με το καλό να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά σου εύχομαι...έχω και μια φίλη που έκανε περιδεση και γέννησε στις 38 εβδομάδες με καισαρική κ όλα πήγαν καλά εν τέλη...εύχομαι να κρατήσουμε όλες υγιή τα μωρακια μας αγκαλιά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 5/9/2022 at 12:50 ΜΜ, Murtw.st είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έχουμε καμία που έχει γεννήσει ή σκέφτεται να γεννήσει σε δημόσιο? Εγώ τον γιο μου τον γέννησα στο Ιασώ αλλά τώρα μου φαίνονται πολλά τα λεφτά, ξέρω κ τι να περιμένω κ έλεγα να πάμε σε δημόσιο.. 

Γειά σου κορίτσι μου εγω θα γεννήσω δίδυμα στο Ελενα!! 

Link to comment
Share on other sites

@Arden καλημέρα φίλη.... Εγώ εδώ στην αυχενικη πριν 1 μηνα μήκος τραχήλου 22.5mm....θα πάω την επόμενη εβδομάδα να κάνουμε μέτρηση.....ελπίζω να έχει ανέβει λίγο... Δεν έχω ιστορικό αποβολων και 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες ήταν τελειομηνες με τράχηλο 4 κ 5 εκ.... Τωρα γιατί έτυχε να είναι τόσο μικρό δε ξέρω.... Καλύτερα να κάνω περιδεση να ησυχάσω γιατί είναι επικίνδυνο αν ακόμα ο τράχηλος είναι κοντός!  Λυπάμαι πολύ που είχες τέτοια άσχημη εμπειρία, πολύ δύσκολο!  Αλήθεια δεν σου είχαν κάνει τότε μέτρηση ?  Πολλοί γιατροί δεν κάνουν μέτρηση και περιμένουν στην Β επιπέδου να μετρήσουν τράχηλο.  Λάθος αυτό ... Πεσ μου λίγο.  Την προγεστερονη την περνεις κολπικά ή από το στόμα? 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην χρειαστείς περιδεση.   Γιατί όλα έχουν το ρίσκο τους 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ εγώ μαζι σας Φεβρουάριο ,τώρα είμαι 16 εβδομάδων με αναγούλες ατελείωτες ακόμη ,  με προγεστερόνη κ πολύ προσοχή λόγο προηγούμενου τοκετού από ανεπάρκεια τραχήλου υπάρχει κάποια που να βρίσκεται στην ίδια κατάσταση μαζί μου ?θα ήθελα να πω ότι έχω ήδη 3 παιδάκια στα οποία δεν είχα κανένα πρόβλημα γεννήθηκαν στην ώρα τους κ κανονικά. Εύχομαι σε όλες με το καλό τα μωράκια μας.

14 ώρες πρίν, Mar.Theo είπε:

Γειά σου κορίτσι μου εγω θα γεννήσω δίδυμα στο Ελενα!! 

Καλησπέρα ,Κ εγώ σε δημόσιο νομίζω θα είμαι πιο σίγουρη λόγο προηγούμενου πρόωρου τοκετού που δεν κατέληξε καλά θα νιώθω πιο ασφαλής στο νοσοκομείο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Penny__ είπε:

@Arden καλημέρα φίλη.... Εγώ εδώ στην αυχενικη πριν 1 μηνα μήκος τραχήλου 22.5mm....θα πάω την επόμενη εβδομάδα να κάνουμε μέτρηση.....ελπίζω να έχει ανέβει λίγο... Δεν έχω ιστορικό αποβολων και 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες ήταν τελειομηνες με τράχηλο 4 κ 5 εκ.... Τωρα γιατί έτυχε να είναι τόσο μικρό δε ξέρω.... Καλύτερα να κάνω περιδεση να ησυχάσω γιατί είναι επικίνδυνο αν ακόμα ο τράχηλος είναι κοντός!  Λυπάμαι πολύ που είχες τέτοια άσχημη εμπειρία, πολύ δύσκολο!  Αλήθεια δεν σου είχαν κάνει τότε μέτρηση ?  Πολλοί γιατροί δεν κάνουν μέτρηση και περιμένουν στην Β επιπέδου να μετρήσουν τράχηλο.  Λάθος αυτό ... Πεσ μου λίγο.  Την προγεστερονη την περνεις κολπικά ή από το στόμα? 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην χρειαστείς περιδεση.   Γιατί όλα έχουν το ρίσκο τους 

Καλησπέρα @Penny__! Σ'ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι και σε εσένα να πάνε όλα καλά! Την προγεστερόνη την παίρνω από το στόμα, 3 χαπακια την ημέρα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vasouladel είπε:

Καλησπέρα κ εγώ μαζι σας Φεβρουάριο ,τώρα είμαι 16 εβδομάδων με αναγούλες ατελείωτες ακόμη ,  με προγεστερόνη κ πολύ προσοχή λόγο προηγούμενου τοκετού από ανεπάρκεια τραχήλου υπάρχει κάποια που να βρίσκεται στην ίδια κατάσταση μαζί μου ?θα ήθελα να πω ότι έχω ήδη 3 παιδάκια στα οποία δεν είχα κανένα πρόβλημα γεννήθηκαν στην ώρα τους κ κανονικά. Εύχομαι σε όλες με το καλό τα μωράκια μας.

Καλησπέρα ,Κ εγώ σε δημόσιο νομίζω θα είμαι πιο σίγουρη λόγο προηγούμενου πρόωρου τοκετού που δεν κατέληξε καλά θα νιώθω πιο ασφαλής στο νοσοκομείο 

Καλησπέρα!!! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό το μωράκι σου!!! 

Εγώ πρώτο μωράκι και συμπάσχω μαζί σου στις αναγουλες που με ταλαιπωρούν ακόμη και τώρα που είμαι στη 17η. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...