Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Amalia! είπε:

Την 1η μου κόρη την ένιωσα 20η βδομάδα.  Την 2η την ένιωσα 16η.... Τωρα στο 3ο παρόλο που είμαι ακόμα 15 υπάρχουν φορές που αισθάνομαι κάτι σαν φτερουγισμα... Όχι συνέχεια όμως.. Τωρα δε ξέρω αν είναι το μωρό η το έντερο, αχαχα, α,..... Την αμνιοπαρακεντηση αν τη κάνω θα πάω στον Μπεναρδη Παναγιώτη... Αυτός παλιά ήταν στο Μητέρα και εκεί έκανα όλους τους υπέρηχους... 

 

Μην αγχώνεστε μέχρι την 20η θα τα νιώσετε είναι πολύ μικρούλια ακόμα.... Αργότερα που θα μεγαλώσουν στη κοιλιά θα χόρτασετε κλωτσιες όλη την ώρα 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, Amalia! said:

Κορίτσια το έχω νιώσει πολλές φορές χθες και σήμερα!!! :wub:

Τι υπεροχο μπραβο κοριτσι μου! Σε ποια εβδομαδα εισαι θυμισε μου αν μπορεις, θα μας το εχεις ξαναγραψει αλλα δν θυμαμαι καθολου, συγχωρεσε με! 
Εγω παλι τιποτα κ ανησυχω κ εγω @Jiji αναρωτιεμαι ζει, μεγαλωνει….κ παω σε 12 μερες στον γιατρο…αχ πως θα περασουν;; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, N.Angel είπε:

Τι υπεροχο μπραβο κοριτσι μου! Σε ποια εβδομαδα εισαι θυμισε μου αν μπορεις, θα μας το εχεις ξαναγραψει αλλα δν θυμαμαι καθολου, συγχωρεσε με! 
Εγω παλι τιποτα κ ανησυχω κ εγω @Jiji αναρωτιεμαι ζει, μεγαλωνει….κ παω σε 12 μερες στον γιατρο…αχ πως θα περασουν;; 

Ακριβώς αυτό αναρωτιέμαι κι εγώ...ενώ αν το νιώθεις έχεις όσο να ναι μια σιγουριά παραπάνω...υπομονή κ εγώ 4 βδομάδες περίμενα κ ευτυχώς έφτασε ο καιρός να ξανά πάω! Ελπίζω να είναι όλα καλά...κάνε υπομονή 12 μέρες δεν είναι πολλές βρες πράγματα να κάνεις να ξεχνιέσαι να περνάνε!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Jiji είπε:

Ακριβώς αυτό αναρωτιέμαι κι εγώ...ενώ αν το νιώθεις έχεις όσο να ναι μια σιγουριά παραπάνω...υπομονή κ εγώ 4 βδομάδες περίμενα κ ευτυχώς έφτασε ο καιρός να ξανά πάω! Ελπίζω να είναι όλα καλά...κάνε υπομονή 12 μέρες δεν είναι πολλές βρες πράγματα να κάνεις να ξεχνιέσαι να περνάνε!

Κορίτσια μου έχετε δει όλες το φύλο του μωρού σας;; Εμείς επιτέλους έχουμε ραντεβού την Τετάρτη το πρωί και μακάρι να δούμε το φύλο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στη αυχενική μας είπαν το 70 % αγόρι αλλά ακόμα δε το έχω πει πουθενά γτ είναι νωρίς.  Ο συγκεκριμένος γιατρός που με είχε εξετάσει στα 2 προηγούμενα παιδιά δεν έπεσε έξω.  Ίδωμεν 

Από τα κορίτσια μου έχω κρατήσει όλα τα τ ρούχα και σχεδόν τα περισσότερα αφορετα. Έχω πολύ κοριτσίστικη προίκα πολύ ροζουλι χρώμα , αν αλλάξει το φύλο θα αναγκαστώ να τα δώσω γιατί δε χωράνε στις ντουλάπες.. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, N.Angel είπε:

Τι υπεροχο μπραβο κοριτσι μου! Σε ποια εβδομαδα εισαι θυμισε μου αν μπορεις, θα μας το εχεις ξαναγραψει αλλα δν θυμαμαι καθολου, συγχωρεσε με! 
Εγω παλι τιποτα κ ανησυχω κ εγω @Jiji αναρωτιεμαι ζει, μεγαλωνει….κ παω σε 12 μερες στον γιατρο…αχ πως θα περασουν;; 

Είμαι στην 16η!!! Αλλά το έχω νιώσει από την προηγούμενη εβδομάδα. Δεν ήξερα αν ήταν το μωρό όμως, κι αυτή την εβδομάδα που μου ξανά έκανε τα ίδια επιβεβαίωθηκα! Μάλιστα σήμερα το έκανε αφοτου πείραξα την κοιλιά μου 2 φορές... χαχα και πάντα ήμουν ξαπλωμενη.. εύχομαι κορίτσια να το νιώσετε κι εσείς σύντομα!!! Είναι πολυ όμορφο συναίσθημα! Να παρατηρείτε τι νιωθετε όταν ξαπλώνετε,  γιατί αν δε δίνετε βάση ίσως δύσκολα να το καταλάβετε! δεν είναι τόσο έντονα τα χτυπήματακια ακόμα! 

Έχετε κάνει κοιλίτσα κορίτσια? Εγώ πλέον δύσκολα θα την κρύβω! Είναι cute! 

4 ώρες πρίν, Penny__ είπε:

Στη αυχενική μας είπαν το 70 % αγόρι αλλά ακόμα δε το έχω πει πουθενά γτ είναι νωρίς.  Ο συγκεκριμένος γιατρός που με είχε εξετάσει στα 2 προηγούμενα παιδιά δεν έπεσε έξω.  Ίδωμεν 

Από τα κορίτσια μου έχω κρατήσει όλα τα τ ρούχα και σχεδόν τα περισσότερα αφορετα. Έχω πολύ κοριτσίστικη προίκα πολύ ροζουλι χρώμα , αν αλλάξει το φύλο θα αναγκαστώ να τα δώσω γιατί δε χωράνε στις ντουλάπες.. 

Συνήθως το αγόρι δύσκολα αλλάζει.. είτε υπάρχει είτε όχι..  για να σας είπε έτσι κάτι φάνηκε..! Οπότε θα χρειαστείς νέα ρουχαλάκια μάλλον!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Εμενα στην αυχενικη μου ειχαν πει κατα 80% κοριτσι, εκανα την νίπτ κ εκει εδειξε αγορακι!! 
@Amalia! τα εχω νιωσει καποιες φορες αυτα που λες αλλα τα ενιωσα κ πιο ψηλα στον αφαλο κ λεω δεν μπορει να ειναι τοσο ψηλα το μωρο ακομα..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, N.Angel είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Εμενα στην αυχενικη μου ειχαν πει κατα 80% κοριτσι, εκανα την νίπτ κ εκει εδειξε αγορακι!! 
@Amalia! τα εχω νιωσει καποιες φορες αυτα που λες αλλα τα ενιωσα κ πιο ψηλα στον αφαλο κ λεω δεν μπορει να ειναι τοσο ψηλα το μωρο ακομα..

Καλημέρα!!! Με το καλό ο μπέμπης σας !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@N.Angel καλησπέρα... Την εξέταση νιπτ την κάνατε λόγο ηλικίας η βρέθηκε κάτι επίσης Πόσο σας στοίχισε?  Είμαι ανάμεσα σε αμνιοπαρακεντηση και νιπτ.... Ο γιατρός μου επιμένει να κάνω την αμνιο γιατί λέει θα μου πει 100 % αποτέλεσματα... Ενώ η νιπτ μιλάει με πιθανότητες.  Δύσκολη απόφαση και εμάς κ την τσέπη μας xD

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Penny__ said:

@N.Angel καλησπέρα... Την εξέταση νιπτ την κάνατε λόγο ηλικίας η βρέθηκε κάτι επίσης Πόσο σας στοίχισε?  Είμαι ανάμεσα σε αμνιοπαρακεντηση και νιπτ.... Ο γιατρός μου επιμένει να κάνω την αμνιο γιατί λέει θα μου πει 100 % αποτέλεσματα... Ενώ η νιπτ μιλάει με πιθανότητες.  Δύσκολη απόφαση και εμάς κ την τσέπη μας xD

Γεια σου Πενυ! Ειμαι 38, τα χω τα χρονακια μου! Επειδη ειμαι απο εξωσωματικη λογω ενος γονιδιου, (οποτε εκανα κ προεμφυτευτικο κ για γονιδιο κ για χρωμοσωματα) δεν ηθελα να ρισκαρω με τιποτα να κανω μια απο τια επεμβατικες εξετασεις..η αυχενικη μου βγηκε πολυ καλη παρολ’αυτα ειπα θα κανω την νιπτ για να εχω μια επιπλεον σιγουρια..ξερω πως δεν ειναι 100% αλλα δεν ηθελα να ρισκαρω με τιποτα. Μου κοστισε 420€ εκανα το βασικο πακετο, ειχε κ το διευρυμενο στα 530€. Αυτο που γραφει η εξεταση ειναι αν ειναι χαμηλου κινδυνου η οχι, εμενα ελεγε χαμηλου.. εσυ τι σκεφτεσαι; Η αυχενικη σου πως ηταν, εκανες;

Link to comment
Share on other sites

@N.Angel γειά σου φίλη μου... Εγω τα παρέχω τα χρονάκια μου κλεισμένα 43 Αχαχαχαχ..  Από την αρχή ο γυναικολογος με το που του είπα είμαι έγκυος μου λέει δε τη γλιτώνεις την αμνιο... Μη μας βγει κανένα μογκολακι... Είνσι θείος μου ο γιατρός κ έχει θάρρος κ μου απαντάει καταλλήλως..     Η αυχενική βγήκε καλή 1.5. Και για 21 έχω 1/670.   18 1/1500 και 13 1/5000....    Έχω ραντεβού με τον έμβρυολόγος την άλλη εβδομάδα να δούμε τον τράχηλο γιατί ήταν κοντός και να συζητήσουμε για την αμνιο.  Πφφφφ έχω σκάσει.... Έχω 2 γερά παιδιά που στις εγκυμοσύνες δεν είχα κανένα πρόβλημα... Πάντως φτηνά σας πήραν στο νιπτ.. Γιατί έχω ακούσει και 800 ευρώ.... Ξέρετε με 2 παιδιά κοντά στην εφηβεία δε μας περισσεύουν πολλά τα, έξοδα .... Ιδωμεν.... Θα επιμείνω στο θείο και γιατρό μου να κάνουμε την αίματος... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...