Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Καθυστέρηση και αρνητικό τέστ


Recommended Posts

Καλημέρα παρεάκι!! Έχω 6 μέρες καθυστέρηση και 2 αρνητικά τεστ.. συμπτώματα τίποτα πέρα από την δυσκοιλιότητα πονοκέφαλο και πόνους περιόδου αλλά πουθενά η σιχαμενη.. υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης και να έκανε το τεστ λάθος???

Επεξεργάστηκαν by Nikolll
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Nikolll είπε:

Καλημέρα παρεάκι!! Έχω 6 μέρες καθυστέρηση και 2 αρνητικά τεστ.. συμπτώματα τίποτα πέρα από την δυσκοιλιότητα πονοκέφαλο και πόνους περιόδου αλλά πουθενά η σιχαμενη.. υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης και να έκανε το τεστ λάθος???

Κάνε μια χοριακή αίματος και θα έχεις σίγουρα αποτελέσματα!!!

Καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2022 at 2:00 ΜΜ, Nikolll είπε:

Καλημέρα παρεάκι!! Έχω 6 μέρες καθυστέρηση και 2 αρνητικά τεστ.. συμπτώματα τίποτα πέρα από την δυσκοιλιότητα πονοκέφαλο και πόνους περιόδου αλλά πουθενά η σιχαμενη.. υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης και να έκανε το τεστ λάθος???

Καλησπέρα κορίτσι! Και εγώ είμαι στην ίδια περίπτωση περίπου, καθυστέρηση 3 μέρες και δύο αρνητικά τεστ! Είχα βέβαια επαφή από την 23η μέρα του κύκλου και μετά και τώρα είμαι στην 30η με κύκλο 27-28 ημερών περίπου! Θα περιμένω να δω αν είχαμε κανένα ευχάριστο μέχρι και την Τρίτη, που θα κάνω άλλο ένα τεστ ή θα πάω κατευθείαν για χοριακή! Από την Πέμπτη έχω πόνους περιόδου, πόνους στη μέση όπως είχα και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες και λίγη υπνηλία! Δεν ξέρω αν έχω πιθανότητες για μια ακόμη εγκυμοσύνη αλλά μέχρι να έρθει η περίοδος θα ελπίζω! Εγώ τον Ιούλιο νόσησα και από covid και σκέφτομαι μήπως μου καθυστέρησε την περίοδο...


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, doani.d είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Και εγώ είμαι στην ίδια περίπτωση περίπου, καθυστέρηση 3 μέρες και δύο αρνητικά τεστ! Είχα βέβαια επαφή από την 23η μέρα του κύκλου και μετά και τώρα είμαι στην 30η με κύκλο 27-28 ημερών περίπου! Θα περιμένω να δω αν είχαμε κανένα ευχάριστο μέχρι και την Τρίτη, που θα κάνω άλλο ένα τεστ ή θα πάω κατευθείαν για χοριακή! Από την Πέμπτη έχω πόνους περιόδου, πόνους στη μέση όπως είχα και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες και λίγη υπνηλία! Δεν ξέρω αν έχω πιθανότητες για μια ακόμη εγκυμοσύνη αλλά μέχρι να έρθει η περίοδος θα ελπίζω! Εγώ τον Ιούλιο νόσησα και από covid και σκέφτομαι μήπως μου καθυστέρησε την περίοδο...

@doani.d ομοιοπαθουσα και εγώ ! Εγώ βέβαια με 47 μέρες καθυστέρηση , που δεν μου έχει ξανασυμβεί ποτέ ! Πάντα ήταν ρολόι η περίοδος μου . Έκανα τρία τεστ αρνητικά ,Δευτέρα θα πάω για χοριακη . Νόσησα και εγώ αρχές Ιουλίου με κοβιντ , ο γιατρός μου είπε ότι ο κοβιντ δημιουργεί προβλήματα περιόδου αλλά μου είπε να πάω να κάνω και μια χοριακη .. όποτε ελπίζω ακόμη !!! Μακάρι να έχουμε ευχάριστα επιτέλους ! Από συμπτώματα έχω πονάκια περιόδου εδώ και μέρες 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

@doani.d ομοιοπαθουσα και εγώ ! Εγώ βέβαια με 47 μέρες καθυστέρηση , που δεν μου έχει ξανασυμβεί ποτέ ! Πάντα ήταν ρολόι η περίοδος μου . Έκανα τρία τεστ αρνητικά ,Δευτέρα θα πάω για χοριακη . Νόσησα και εγώ αρχές Ιουλίου με κοβιντ , ο γιατρός μου είπε ότι ο κοβιντ δημιουργεί προβλήματα περιόδου αλλά μου είπε να πάω να κάνω και μια χοριακη .. όποτε ελπίζω ακόμη !!! Μακάρι να έχουμε ευχάριστα επιτέλους ! Από συμπτώματα έχω πονάκια περιόδου εδώ και μέρες 

Πω πω πολλές μέρες καθυστέρησης, θα με είχε φάει το άγχος! Και εγώ λίγο ρίχνω το φταίξιμο στον covid αλλά και τις ελπίδες γιατί λέω μπορεί να μου άργησε και την ωορρηξία οπότε έχω ελπίδες για θετικό αποτέλεσμα.... Σου εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που θέλεις!!!

  • Μου αρέσει 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!! Εγώ δεύτερη μέρα καθυστέρησης, επίσης με πόνους περιόδου, πόνο στην μέση,στα πόδια, ατονία που βέβαια συμβαίνουν κάποιες ώρες μέσα στη μέρα, δηλαδή δεν είναι συνεχόμενα.Το κακό είναι ότι το έχω πάρα κάνει με τα παυσίπονα αυτόν τον μήνα..να προλαβαίνω τους πόνους.Ειχα σκοπό να αναρτήσω και γω κάτι ανάλογο αλλά ταυτιστηκα.Σε κύκλο σχεδόν σταθερό 28 ημερών,με μία ελεύθερη επαφή σε μέρα περιόδου και τις υπόλοιπες με την μέθοδο του 'τραβηγματος' έχω δύο μέρες καθυστέρηση.Εγω βέβαια έχω πολυκυστικες που όμως ποτέ μέχρι τώρα δεν μου δημιούργησαν καθυστέρηση.Η πρώτη μου εγκυμοσύνη δυστυχώς παλινδρομησε.Τοτε όμως στις δύο μέρες καθυστέρησης φαινόταν ξεκάθαρα ότι ήταν θετικό.Επειδη πιθανών να έγραψα αρκετά χωρίς να γνωρίζω και γω πολλά σε συμβουλεύω αύριο να κάνεις μια χοριακη.Ευχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς μέσα από την καρδιά μου!!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

@doani.d ομοιοπαθουσα και εγώ ! Εγώ βέβαια με 47 μέρες καθυστέρηση , που δεν μου έχει ξανασυμβεί ποτέ ! Πάντα ήταν ρολόι η περίοδος μου . Έκανα τρία τεστ αρνητικά ,Δευτέρα θα πάω για χοριακη . Νόσησα και εγώ αρχές Ιουλίου με κοβιντ , ο γιατρός μου είπε ότι ο κοβιντ δημιουργεί προβλήματα περιόδου αλλά μου είπε να πάω να κάνω και μια χοριακη .. όποτε ελπίζω ακόμη !!! Μακάρι να έχουμε ευχάριστα επιτέλους ! Από συμπτώματα έχω πονάκια περιόδου εδώ και μέρες 

Καλησπέρα. Με 47, ημέρες καθυστέρηση δεν υπάρχει περίπτωση να μην είχε δείξει θετικό το τεστ αν ήσουν έγκυος...μάλλον κάτι άλλο συμβαίνει. Εύχομαι να έχεις τα επιθυμητά αποτελέσματα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Anna_24 είπε:

Καλημέρα!! Εγώ δεύτερη μέρα καθυστέρησης, επίσης με πόνους περιόδου, πόνο στην μέση,στα πόδια, ατονία που βέβαια συμβαίνουν κάποιες ώρες μέσα στη μέρα, δηλαδή δεν είναι συνεχόμενα.Το κακό είναι ότι το έχω πάρα κάνει με τα παυσίπονα αυτόν τον μήνα..να προλαβαίνω τους πόνους.Ειχα σκοπό να αναρτήσω και γω κάτι ανάλογο αλλά ταυτιστηκα.Σε κύκλο σχεδόν σταθερό 28 ημερών,με μία ελεύθερη επαφή σε μέρα περιόδου και τις υπόλοιπες με την μέθοδο του 'τραβηγματος' έχω δύο μέρες καθυστέρηση.Εγω βέβαια έχω πολυκυστικες που όμως ποτέ μέχρι τώρα δεν μου δημιούργησαν καθυστέρηση.Η πρώτη μου εγκυμοσύνη δυστυχώς παλινδρομησε.Τοτε όμως στις δύο μέρες καθυστέρησης φαινόταν ξεκάθαρα ότι ήταν θετικό.Επειδη πιθανών να έγραψα αρκετά χωρίς να γνωρίζω και γω πολλά σε συμβουλεύω αύριο να κάνεις μια χοριακη.Ευχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς μέσα από την καρδιά μου!!

Καλησπέρα κορίτσι! Μια από τα ίδια και εγώ πόνους περιόδου, πόνο στη μέση και κούραση και υπνηλία, αλλά δεν κοιμάμαι και πολύ καλά ίσως λόγω άγχους και έχω να τρέχω και πίσω από άλλα δύο μικρά! Τελευταία είχα σταθερό κύκλο και εγώ 27-28 ημερών αλλά έτυχε να έχω και μια φορά 30 στις αρχές καλοκαιριού! Σήμερα είναι 31η μέρα του κύκλου και ακόμα άφαντη! Μειώθηκαν λίγο οι πόνοι περιόδου, δεν δουλεύω βέβαια σήμερα και είμαι λίγο πιο ξεκούραστη. 


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...