Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Neverstop είπε:

      Κατάλαβα... κ κοιμάται μόνο του στο δωμάτιο του?😢Στο πάρκο κοιμούνται?

      Το πάρκο δεν είναι για πολλές ώρες-μερες  λόγο στρώματος κυρίως δεν είναι Κ ότι πιο κατάλληλο για συνεχή χρήση για πιο υγιηνο υποτίθετε . Μετά μόνο του αν δεν μπορείς συγκοιμιση. Αλλά μην σε ανχωνει πλέον στους 7 μήνες το παιδί στριφογυρναει μόνο του φωνάζει πιο δυνατά οπότε ξυπνάς Κ επίσης πλέον δεν χρειάζετε Κ να το ρευετε κτλ. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2023!!!


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Tzinger είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Εύχομαι σε όλες τις μανουλες μια ομαλή και ευλογημένη εγκυμοσύνη..Είμαι 14 εβδομάδων και πριν από δύο εβδομάδες είχα αιμορραγία.Το σοκ απερίγραπτο,οι γιατροί ευτυχώς ήρεμοι σε αντίθεση με εμένα.Το μωράκι ακουγοταν κάθε μέρα και αυτό ήταν που μου έδινε δύναμη.Ειμαι ξαπλωμένη από τοτε παίρνοντας μαγνήσιο, προγεστερόνη και ενέσεις.Το αίμα σταμάτησε αλλά έχω ακόμη τα καφέ.. Συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο κορίτσια αλλά παλεύω με την ψυχολογία μου πολύ..Σας ευχαριστώ

Καλησπέρα!!!! Εφόσον είναι καλα το μωρακι σου να μην στεναχωριέσαι και να μην αγχώνεσαι για τίποτα. Ολα είναι μια χαρά. Δυστυχώς υπάρχουν και αυτά μέσα στην εγκυμοσύνη. Σκέψου θετικά και πίστη!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 892
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , Marina21 είπε:

Καλησπέρα!!!! Εφόσον είναι καλα το μωρακι σου να μην στεναχωριέσαι και να μην αγχώνεσαι για τίποτα. Ολα είναι μια χαρά. Δυστυχώς υπάρχουν και αυτά μέσα στην εγκυμοσύνη. Σκέψου θετικά και πίστη!!! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το σχόλιο σου..Αυτό προσπαθώ να σκέφτομαι απλά το σοκ μου άφησε πολλά θεματα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Ax, ελπίζω να είσαι καλύτερα μετά από τόσες μέρες που έχω να γράψω...Καλά κ εγώ, αλλά πολύ τάση για εμετό κάποιες ώρες...

Ακόμα έχεις τάσεις για εμετό ε; Τι να πω μακάρι να σου περάσουν γρήγορα!!! Εγώ είμαι πολύ καλά ούτε με πονάει ούτε πρησμένο είναι, είχα κλείσει ραντεβού για απονεύρωση την τρίτη θα πάω να το δει και θα μου πει τι να κάνουμε.

3 ώρες πρίν, Christina31 είπε:

Κορίτσια ερώτηση γιατί έχω φρικάρει. Συνάδελφος που ήρθα σε επαφή Πέμπτη και Παρασκευή σήμερα βγήκε θετική με ενημερωσε έκανα το πρωί τεστ ήταν αρνητικό. Τώρα έβαλα θερμόμετρο και έχω δεκατα. Έχει κολλήσει καμια σας; Υπάρχει κίνδυνος σε περίπτωση που κολλησα;

Είχε κολλήσει η αδερφή μου στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και ευτυχώς πήγαν όλα καλά. Δεν της είχε πει ο γιατρός της κάτι για ενέσεις,δεν έκανε κάτι. Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε δες τι θα σου πει κ ο γιατρός.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tzinger είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το σχόλιο σου..Αυτό προσπαθώ να σκέφτομαι απλά το σοκ μου άφησε πολλά θεματα

Λογικο είναι.. Αλλα προσπάθησε σιγα σιγα να πάρεις τα πάνω σου και να το αφήσεις πίσω, όσο δύσκολο και αν είναι. Να σκέφτεσαι μόνο που το μπεμπακι σας ειναι καλα!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marina21 είπε:

Λογικο είναι.. Αλλα προσπάθησε σιγα σιγα να πάρεις τα πάνω σου και να το αφήσεις πίσω, όσο δύσκολο και αν είναι. Να σκέφτεσαι μόνο που το μπεμπακι σας ειναι καλα!!! 

Αυτό προσπαθώ κορίτσι μου, ελπίζω μέρα με τη μέρα να ειμαι καλύτερα..Σε ευχαριστώ παρα πολύ μου δίνουν δυναμη τα λόγια σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 18/9/2022 at 8:21 ΠΜ, Tzinger είπε:

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια...Και εμένα στην αυχενική μου είπε πως έχω κίνδυνο για προεκλαμψία 1προς 93 αλλά έκανα μαζί με την χοριακη της αυχενικής και μια επιπρόσθετα για εκλαμψια και εκεί μειώθηκαν οι πιθανότητες...Μην ανησυχείς όλα καλά θα είναι..Το άγχος βέβαια είναι ήδη αρκετό αλλά υπομονή σε όλες 

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου 

Παίρνεις salospir? 

Εμένα μου εδωσε ένα κάθε βραδυ

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Tzinger said:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το σχόλιο σου..Αυτό προσπαθώ να σκέφτομαι απλά το σοκ μου άφησε πολλά θεματα

Να μείνεις ψύχραιμη και αισιόδοξη. Είχα μία σοβαρή αιμορραγία στην όγδοη προς ενάτη εβδομάδα. Γέμισαν τα ρούχα μου από έναν πίδακα αίμα και πήγα με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο. Όλα ήταν μία χαρά. Και συνεχίζουν να είναι τώρα που κοντεύω τις 14 εβδομάδες. Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου...

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Leica είπε:

Να μείνεις ψύχραιμη και αισιόδοξη. Είχα μία σοβαρή αιμορραγία στην όγδοη προς ενάτη εβδομάδα. Γέμισαν τα ρούχα μου από έναν πίδακα αίμα και πήγα με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο. Όλα ήταν μία χαρά. Και συνεχίζουν να είναι τώρα που κοντεύω τις 14 εβδομάδες. Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου...

Μου δίνεις πολλή δύναμη αλήθεια..Όσες έχω ακούσει ότι είχαν αιμορραγία ακούω ότι όλα πήγαν καλά,κάτι που είναι ενθαρρυντικο.Εισαι ακόμη ξαπλωμένη ή κινείσαι;

10 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου 

Παίρνεις salospir? 

Εμένα μου εδωσε ένα κάθε βραδυ

Δεν παίρνω κορίτσι μου γιατί με τα αποτελέσματα της αυχενικής και μιας εξέτασης συμπληρωματικής οι πιθανότητες μειώθηκαν.Βεβαια μετραω την πίεση μου κάθε μέρα πρωί βράδυ και τρώω ανάλατα κατά βάση.Η γιατρός μου όμως μου είπε πως αν χρειαζόταν θα έπαιρνα όπως λες ένα σαλοσπιρ κάθε βράδυ.Ολα θα πάνε καλά...Στο εύχομαι μέσα από την ψυχή μου 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Tzinger said:

Μου δίνεις πολλή δύναμη αλήθεια..Όσες έχω ακούσει ότι είχαν αιμορραγία ακούω ότι όλα πήγαν καλά,κάτι που είναι ενθαρρυντικο.Εισαι ακόμη ξαπλωμένη ή κινείσαι;

 

Στην αρχή έμεινα όχι ξαπλωμένη αλλά μου είπαν ήρεμα μέσα στο σπίτι χωρίς πολλή δραστηριότητα. Μετά από λίγες μέρες κάναμε πάλι υπερήχο δεν φαινόταν κάποια εστία όλα φυσιολογικα και μου είπε ο γιατρός να χαλαρώσω.... τώρα δεν βγαίνω λόγω ναυτίας αλλά έχει τύχει και να σκύψω και να βγω και να σηκώσω το νήπιο μου όταν δεν γίνεται αλλιώς.. (13 κιλά).

Έκανα για λίγο καιρό ενέσεις προγεστερόνης αλλά μαγνήσιο όχι γιατί δεν ένιωσα ούτε πόνο ούτε κράμπα οπότε ο γιατρός μου το βρήκε περιττό..

Ηρέμησε κοπέλα μου να περάσει ο καιρός και να το αφήσεις πίσω σου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Leica είπε:

Στην αρχή έμεινα όχι ξαπλωμένη αλλά μου είπαν ήρεμα μέσα στο σπίτι χωρίς πολλή δραστηριότητα. Μετά από λίγες μέρες κάναμε πάλι υπερήχο δεν φαινόταν κάποια εστία όλα φυσιολογικα και μου είπε ο γιατρός να χαλαρώσω.... τώρα δεν βγαίνω λόγω ναυτίας αλλά έχει τύχει και να σκύψω και να βγω και να σηκώσω το νήπιο μου όταν δεν γίνεται αλλιώς.. (13 κιλά).

Έκανα για λίγο καιρό ενέσεις προγεστερόνης αλλά μαγνήσιο όχι γιατί δεν ένιωσα ούτε πόνο ούτε κράμπα οπότε ο γιατρός μου το βρήκε περιττό..

Ηρέμησε κοπέλα μου να περάσει ο καιρός και να το αφήσεις πίσω σου.

Και εμένα μου εχει πει να μένω ξαπλωμένη και να πηγαίνω ως το μπάνιο.Οχι βαριές δουλειές και συνεχίζω με προγεστερόνη και μαγνήσιο.Προσπαθω να το αφήσω γιατί στο τέλος θα τρελαθώ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 18/9/2022 at 8:41 ΜΜ, Μαρία.Μ είπε:

Ακόμα έχεις τάσεις για εμετό ε; Τι να πω μακάρι να σου περάσουν γρήγορα!!! Εγώ είμαι πολύ καλά ούτε με πονάει ούτε πρησμένο είναι, είχα κλείσει ραντεβού για απονεύρωση την τρίτη θα πάω να το δει και θα μου πει τι να κάνουμε.

Είχε κολλήσει η αδερφή μου στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και ευτυχώς πήγαν όλα καλά. Δεν της είχε πει ο γιατρός της κάτι για ενέσεις,δεν έκανε κάτι. Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε δες τι θα σου πει κ ο γιατρός.

Αντε να τελειώνεις κ εσύ με το δόντι, να ηρεμησεις...Οσο για την τάση για εμετό,άστα μόλις αδειάζει το στομάχι μου είμαι χάλια...

 

 

On 19/9/2022 at 9:17 ΜΜ, Tzinger είπε:

Και εμένα μου εχει πει να μένω ξαπλωμένη και να πηγαίνω ως το μπάνιο.Οχι βαριές δουλειές και συνεχίζω με προγεστερόνη και μαγνήσιο.Προσπαθω να το αφήσω γιατί στο τέλος θα τρελαθώ.

Περαστικά ειλικρινά ....Να πάνε όλα καλά....

On 18/9/2022 at 9:07 ΠΜ, Leica είπε:

Κι εγώ είχα πολύ σάλιο όταν η ναυτία έπιανε φουλ ένταση και είχα την λεκάνη δίπλα και έφτυνα συνέχεια....με βοήθησε πολύ το να πλένω τα δόντια μου. Έστρωνε για κανένα μισάωρο...

Είναι λογικό να έχεις νεύρα....μήπως νιώθεις ότι δεν σε καταλαβαίνει;

Εμένα κορίτσια στην αυχενική μου δεν αναφέρει τίποτα για κίνδυνο προέκλαμψίας γιατί άραγε;;

Πώς γίνεται να μην έγραφε για προεκλαμψία;;;Το έχει συνήθως κάτω από τις εικόνες με τα διαγράμματα ...Εγώ έκανα άλλου την αυχενική στον πρώτο κ τώρα την έκανα άλλου κ πάλι έγραφε...Ρώτα τον γιατρό στο επόμενο ραντεβού,μήπως δεν το κάνουν όλοι...

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Christine. S said:

Αντε να τελειώνεις κ εσύ με το δόντι, να ηρεμησεις...Οσο για την τάση για εμετό,άστα μόλις αδειάζει το στομάχι μου είμαι χάλια...

 

 

Περαστικά ειλικρινά ....Να πάνε όλα καλά....

Πώς γίνεται να μην έγραφε για προεκλαμψία;;;Το έχει συνήθως κάτω από τις εικόνες με τα διαγράμματα ...Εγώ έκανα άλλου την αυχενική στον πρώτο κ τώρα την έκανα άλλου κ πάλι έγραφε...Ρώτα τον γιατρό στο επόμενο ραντεβού,μήπως δεν το κάνουν όλοι...

Αχ Χριστίνα κουράγιο....κι εγώ τώρα που είμαι καλύτερα βλέπω πως όταν τρώω συνέρχομαι...απλά θέλει προσοχή τι και πόσο τρώω.

Ναι δεν αναφέρει τίποτα για κίνδυνο προέκλαμψίας....μου κάνει εντύπωση και θα το ρωτήσω οπωσδήποτε. Σε ευχαριστώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!

Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι...

Είμαι απογοητευμένη με τον γυναικολόγο....

Θα μπορούσατε να μου προτείνετε τον δικό σας ,οποια θέλει κ μπορεί ...Ψάχνω για κάποιον στην Αττική που να είναι άνθρωπος,να σηκώνει ο ίδιος το τηλέφωνο του (κ να μην το έχει σε εκτροπή να το σηκώνει πάντα η μαία του) κ να έχει εμπειρία,καθως πάω δυστυχώς για δεύτερη καισαρικη...

****Οποία μπορεί κορίτσια ας βοηθήσει...

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κουκλες! Ειμαι κι εγω μια μελλουσα μανουλα Μαρτιου και ειπα να ερθω να πιω τον καφε μου και σ' αυτο το καφε. Θα παω να σας διαβασω απο την αρχη αλλα θα μου παρει λιγο χρονο :)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Christine. S said:

Καλησπέρα σε όλες!

Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι...

Είμαι απογοητευμένη με τον γυναικολόγο....

Θα μπορούσατε να μου προτείνετε τον δικό σας ,οποια θέλει κ μπορεί ...Ψάχνω για κάποιον στην Αττική που να είναι άνθρωπος,να σηκώνει ο ίδιος το τηλέφωνο του (κ να μην το έχει σε εκτροπή να το σηκώνει πάντα η μαία του) κ να έχει εμπειρία,καθως πάω δυστυχώς για δεύτερη καισαρικη...

****Οποία μπορεί κορίτσια ας βοηθήσει...

Σας ευχαριστώ!

Χριστίνα μου εμένα είναι ο εξωσωματικός μου αλλά δεν σηκώνει ποτέ ο ίδιος το τηλέφωνο. Γέννησα μαζί του φυσιολογικά. Με παρακολουθούσε ένας άλλος εκεί στο κέντρο που έχει και δικό του γραφείο και είναι και εξαιρετικός επιστήμονας και ξέρω ότι έχει αντιμετωπίσει και δύσκολα περιστατικά και άνθρωπος βαθιά ευγενικός και ευαίσθητος. Πήγαινέ γνωστή μου στο ατομικό του ιατρείο και ήταν δίπλα της σε όλη την γέννα. Αν θέλεις να σου στείλω με μήνυμα τα στοιχεία του..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...