Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2023!!!


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Pozi είπε:

Έχει δυο μέρες που με πιάνουν για λίγα λεπτά μια φορά μέσα στην μέρα ελαφριά πονάκια. 
Χθες το βράδυ που ξάπλωσα κάτι ενοιωσα και είμαι σίγουρη ότι δεν ήταν  τα έντερα μου :wub: 

Μήπως ενοιωσε καμία άλλη τίποτα;; 

Εγώ νιώθω τα βράδια που χαλαρώνω φτερουγίσματα και είμαι σίγουρη ότι είναι το μπεμπακι! Πόσων εβδομάδων είσαι;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 892
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 minutes ago, Evoulini24 said:

14 ακριβώς σήμερα... οπότε όπως καταλαβαίνεις πολύ πιθανό να νιώθεις το μωράκι! Πρώτη εγκυμοσύνη;

2η εγκυμοσύνη. Δυστυχώς η πρώτη εγκυμοσύνη είχε άσχημη κατάληξη και έχασα το αγγελούδι μου 33 εβδομάδων. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Pozi είπε:

2η εγκυμοσύνη. Δυστυχώς η πρώτη εγκυμοσύνη είχε άσχημη κατάληξη και έχασα το αγγελούδι μου 33 εβδομάδων. 

Πλάκα κάνεις... πόσο λυπάμαι πραγματικά!! Οδυνηρό...και σε τέτοια εβδομάδα! Πώς έγινε; Αν έχεις το κουράγιο εννοείται, απαντάς...αλλιώς ξέχνα το...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 minutes ago, Evoulini24 said:

Πλάκα κάνεις... πόσο λυπάμαι πραγματικά!! Οδυνηρό...και σε τέτοια εβδομάδα! Πώς έγινε; Αν έχεις το κουράγιο εννοείται, απαντάς...αλλιώς ξέχνα το...

Ήταν πολύ δύσκολο δεν περιγράφετε. Κεντρική αποκόλληση πλακούντα χωρίς κανένα σημάδι. Τυχαίο γεγονός αυτό μου είπαν. Προληπτικά θα πρέπει να παίρνω μια ασπιρίνη και κάνω αντιπηκτικές από την ημέρα που έμαθα ότι είμαι έγκυος και θα το πάμε ως το τέλος. 
ο γιατρός που με ειχε αναλάβει είπε ότι ήμουνα το δεύτερο περιστατικό στα τόσα χρόνια που δουλεύει. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Pozi είπε:

Ήταν πολύ δύσκολο δεν περιγράφετε. Κεντρική αποκόλληση πλακούντα χωρίς κανένα σημάδι. Τυχαίο γεγονός αυτό μου είπαν. Προληπτικά θα πρέπει να παίρνω μια ασπιρίνη και κάνω αντιπηκτικές από την ημέρα που έμαθα ότι είμαι έγκυος και θα το πάμε ως το τέλος. 
ο γιατρός που με ειχε αναλάβει είπε ότι ήμουνα το δεύτερο περιστατικό στα τόσα χρόνια που δουλεύει. 

Αχ τι να σου πω κοπέλα μου... πέρασες δύσκολα! Δυστυχώς είναι όλα μέσα στη ζωή! Πάει πέρασε τώρα!  Όλα θα πάνε καλά σε αυτήν την εγκυμοσύνη, είμαι σίγουρη!! Αγοράκι ή κοριτσάκι περιμένετε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Evoulini24 said:

Αχ τι να σου πω κοπέλα μου... πέρασες δύσκολα! Δυστυχώς είναι όλα μέσα στη ζωή! Πάει πέρασε τώρα!  Όλα θα πάνε καλά σε αυτήν την εγκυμοσύνη, είμαι σίγουρη!! Αγοράκι ή κοριτσάκι περιμένετε;

Να είσαι καλά κορίτσι μου. Όπως το είπες όλα είναι μέσα στην ζωή. 
Κοριτσάκι περιμένουμε :wub: εσείς ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Pozi είπε:

Να είσαι καλά κορίτσι μου. Όπως το είπες όλα είναι μέσα στην ζωή. 
Κοριτσάκι περιμένουμε :wub: εσείς ; 

Στην αυχενική διαφάνεια μας είπε ο εμβρυολογος οτι μάλλον πάμε για κοριτσάκι τώρα! Για να δούμε! Αύριο, 14+1, έχω ραντεβού με τον γιατρό μου... για να δούμε τι θα μας πει! Εσάς πότε σας το είπε ότι είναι κοριτσάκι;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Evoulini24 said:

Στην αυχενική διαφάνεια μας είπε ο εμβρυολογος οτι μάλλον πάμε για κοριτσάκι τώρα! Για να δούμε! Αύριο, 14+1, έχω ραντεβού με τον γιατρό μου... για να δούμε τι θα μας πει! Εσάς πότε σας το είπε ότι είναι κοριτσάκι;

Από την 10η περίπου γιατί έκανα την νιπτ . 
Άντε ακόμα ένα κοριτσάκι στην παρεούλα. 

8 minutes ago, Pozi said:

Από την 10η περίπου γιατί έκανα την νιπτ . 
Άντε ακόμα ένα κοριτσάκι στην παρεούλα. 

Βασικά μετά από 2 εβδομάδες είχα τα αποτελέσματα όποτε περίπου  12 εβδομάδων 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Καλημέρα, σε όλες! Διαβάζω για αναγουλες κλπ... υπομονή πραγματικά! Πολύ δύσκολο! Να σας ρωτήσω... καφεδάκι πίνετε; Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν έπινα σχεδόν καθόλου, τώρα όμως πίνω έναν την ημέρα (γαλλικό συνήθως) και έχω τύψεις! Επίσης, όταν παιρνετε σίδηρο πόση ώρα πριν και μετά φροντίζετε να είστε νηστικες;

Καλησπέρα :) εγώ ενώ ήμουν coffee junkee και δν ζούσα χωρίς 3 καφέδες τη μέρα και 4 τώρα δν πίνω γτ με αναγουλιαζουν :/ μόνο έξω καμία φορά αν βρεθώ μπορεί να λιγουρευτώ έναν αλλά γενικά ένα περίεργο πράγμα όχι ..Καλα εδώ δεν πίνω χυμούς γάλα και νερό ..

σίδηρο εγώ θα αρχίσω αυτή την εβδομάδα ..θα περιμένω να μου πει η γιατρός πως να τον πίνω ..ξέρετε μήπως αν υπάρχει περίπτωση να δω βελτίωση με το εντερακι μου και με το στομάχι με το σίδηρο; Εγώ δεν έχω δισκοιλιοτητα παρεπιπτόντως απ την αρχή έχω το αντίθετο θα έλεγα ! Ευχαριστώ πολύ ..

Με το καλό και το δικό σου μωρακι !

5 ώρες πρίν, Pozi είπε:

Καλησπέρα! Καφέ δεν μπορούσα ούτε να τον μυριστώ από τις αναγούλες. 
τωρα που κλείνω 17 εβδομάδων μπορώ να πω είμαι καλύτερα παρά μόνο μερικές μέρες μπορεί να με πιάσει και την επόμενη μου περνά. Έχει 2 μέρες που ξεκίνησα και εγώ έναν ελληνικό το πρωί. Τελικά δεν είμαι η μόνη που εχω τύψεις :wink: 

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω έχετε πονάκια περιόδου; 
 

Κορίτσια εμένα πάντως η γιατρός μου έχει πει έναν καφέ την ημέρα μπορώ ..άλλο αν εγώ δν μπορώ να πιω !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marylouu said:

Καλησπέρα :) εγώ ενώ ήμουν coffee junkee και δν ζούσα χωρίς 3 καφέδες τη μέρα και 4 τώρα δν πίνω γτ με αναγουλιαζουν :/ μόνο έξω καμία φορά αν βρεθώ μπορεί να λιγουρευτώ έναν αλλά γενικά ένα περίεργο πράγμα όχι ..Καλα εδώ δεν πίνω χυμούς γάλα και νερό ..

σίδηρο εγώ θα αρχίσω αυτή την εβδομάδα ..θα περιμένω να μου πει η γιατρός πως να τον πίνω ..ξέρετε μήπως αν υπάρχει περίπτωση να δω βελτίωση με το εντερακι μου και με το στομάχι με το σίδηρο; Εγώ δεν έχω δισκοιλιοτητα παρεπιπτόντως απ την αρχή έχω το αντίθετο θα έλεγα ! Ευχαριστώ πολύ ..

Με το καλό και το δικό σου μωρακι !

Κορίτσια εμένα πάντως η γιατρός μου έχει πει έναν καφέ την ημέρα μπορώ ..άλλο αν εγώ δν μπορώ να πιω !

Από όσο ξέρω ο σιδηρος προκαλεί δυσκοιλιότητα τώρα για το στομάχι δεν ξέρω. Όποτε τώρα θα αρχίσεις να παίρνεις σίδηρο; Εγώ παίρνω ένα συμπλήρωμα το οποίο έχει μέσα σίδηρο και το παίρνω απο την αρχή εγκυμοσύνης. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Pozi είπε:

Από όσο ξέρω ο σιδηρος προκαλεί δυσκοιλιότητα τώρα για το στομάχι δεν ξέρω. Όποτε τώρα θα αρχίσεις να παίρνεις σίδηρο; Εγώ παίρνω ένα συμπλήρωμα το οποίο έχει μέσα σίδηρο και το παίρνω απο την αρχή εγκυμοσύνης. 

Ναιι τώρα μου είπε .. είμαι 15η εβδομάδα ! Για να δούμε ..σε έχει ενοχλήσει εσένα γενικά με στομάχι;

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, marylouu said:

Ναιι τώρα μου είπε .. είμαι 15η εβδομάδα ! Για να δούμε ..σε έχει ενοχλήσει εσένα γενικά με στομάχι;

Είχα από τις πρώτες εβδομάδες πολύ αναγούλα όλο το 24ώρο κ μπορώ να πω τώρα άρχισα να είμαι καλύτερα. Είμαι 17 εβδομάδων. Πονο στο στομάχι είχα αλλά δεν ηταν κάθε μέρα. Δεν νομιζω να με πείραξε το συμπλήρωμα. Έχεις πονο στο στομάχι; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pozi είπε:

Είχα από τις πρώτες εβδομάδες πολύ αναγούλα όλο το 24ώρο κ μπορώ να πω τώρα άρχισα να είμαι καλύτερα. Είμαι 17 εβδομάδων. Πονο στο στομάχι είχα αλλά δεν ηταν κάθε μέρα. Δεν νομιζω να με πείραξε το συμπλήρωμα. Έχεις πονο στο στομάχι; 

Ναι έχω και νιώθω σαν να μην κατεβαίνει το φαγητό ώρες ώρες όταν τρώω..ανακατωσούρα επίσης έχω συχνά ακόμα και διστυχως δν μπορώ να φάω πολλά φαγητά μαγειρευτά με ανακατεύουν :( γενικά το στομάχι μου είναι στα χειρότερα του διψάω τόσο πολύ και δν μπορώ να πιω νερό με άνεση να το ευχαριστηθώ με ανακατεύει πολύ ..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...