Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 40 λεπτά , Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Με πήραν σήμερα απο το εμβρυολογικό.. προς το παρόν προχωράνε και τα 3 και περιμένουμε την Πέμπτη να δουμε αν και ποσα θα γινουν βλαστοκυστες.. δεν μου είπαν κατι αλλο..μολις εχουν λεει τελικό αποτελεσμα θα μας πουν αναλυτικα λεπτομερειες..

      Το σπερμα εμας ειχε σκαμπανεβασματα, και καλο και μετριο και κακο.. με προβλημα μονο στον αριθμο και κινητικοτητα.. βεβαια ταλαιπωρηθηκαμε με λαθος διαγνώσεις μικροβιολογικου κεντρου, ενω εκανε επεμβαση κηρσοκηλης και εδειχνε να φτιαχνει στην πορεια.. τωρα ειναι μετρια τα πραγματα και παίρνει βιταμινες...ίσως τελικα δεν μου εκατσε καλα το πρωτοκολλο εμενα..θα μαθω ελπιζω! Προς το παρον περιμενουμε τωρα την Πεμπτη με αγωνια!! 

      Και εγω πιστευω οτι αν ειναι το βασικο θεμα σας το σπερμα θα τα καταφέρετε!!! Αυτη η αποψη επικρατει αλλωστε!!

       

      Καλη επιτυχια ευχομαι!!!

       

Μανούλες Μαρτίου 2023!!!


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Marina21 είπε:

Παίρνω λόγω εξωσψματικης και πριν μείνω έγκυος. Θα παω στον αιματολογο από εβδομάδα. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν 1 προς 58.αρα ήμουν σε πολύ χειρότερη θέση από σένα και δν επαθα τίποτα. Αρα να μην αγχώνεσαι καθόλου. 

Αχ κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου 

Με ξεαγχωσες πολυ παω και για διαβήτη κυησης εγώ όλα μαζεμένα μου εχουν πεσει

πρίν από 8 λεπτά , Μαρία.Μ είπε:

Μακάρι!! Είναι πρώτο παιδάκι και το περίμενα πως και πως! Σήμερα είμαι στις 13 εβδομάδες και 6 μέρες . Όλα καλά θα πάνε να δεις τι γρήγορα που θα έρθει ο Μάρτιος και θα έχουμε στα χέρια μας τα μωράκια μας!!

Και εμένα το ίδιο το πρώτο και πεδευτηκα λιγο 

Αυτό θελουμε όλες μας υγιή μωρά και καλή εγκυμοσύνη και το ευχομαι σε όλα τα κορίτσια

Σας είπαν φυλο? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 892
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Kon90 είπε:

Αχ κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου 

Με ξεαγχωσες πολυ παω και για διαβήτη κυησης εγώ όλα μαζεμένα μου εχουν πεσει

Και εμένα το ίδιο το πρώτο και πεδευτηκα λιγο 

Αυτό θελουμε όλες μας υγιή μωρά και καλή εγκυμοσύνη και το ευχομαι σε όλα τα κορίτσια

Σας είπαν φυλο? 

Ότι θες εδω... Να μην αγχώνεσαι και να μην στεναχωριέσαι για τίποτα. Ολα μα ολα θα πανε πολυ καλα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Marina21 είπε:

Ότι θες εδω... Να μην αγχώνεσαι και να μην στεναχωριέσαι για τίποτα. Ολα μα ολα θα πανε πολυ καλα. 

Σε ευχαριστώ πολυ ευχομαι το ίδιο για όλες μας 

Εσυ ποσο εβδομάδων είσαι? 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Αχ κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου 

Με ξεαγχωσες πολυ παω και για διαβήτη κυησης εγώ όλα μαζεμένα μου εχουν πεσει

Και εμένα το ίδιο το πρώτο και πεδευτηκα λιγο 

Αυτό θελουμε όλες μας υγιή μωρά και καλή εγκυμοσύνη και το ευχομαι σε όλα τα κορίτσια

Σας είπαν φυλο? 

Κατά 80% αγόρι! Εσύ;;; Για τον διαβήτη έκανες εξετάσεις; Εγώ γενικά έχω προδιαβητη και πιστεύω θα βγάλω και διαβήτη κύησης γιατί δεν κάνω και την καλύτερη διατροφή αν και όλοι λένε ότι είναι ορμονικός ο δ.κυησης και δεν έχει να κάνει με την διατροφή... Αργεί κ η καμπύλη ζαχάρου :?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Μαρία.Μ είπε:

Κατά 80% αγόρι! Εσύ;;; Για τον διαβήτη έκανες εξετάσεις; Εγώ γενικά έχω προδιαβητη και πιστεύω θα βγάλω και διαβήτη κύησης γιατί δεν κάνω και την καλύτερη διατροφή αν και όλοι λένε ότι είναι ορμονικός ο δ.κυησης και δεν έχει να κάνει με την διατροφή... Αργεί κ η καμπύλη ζαχάρου :?

Ποιος κάνει διατροφή; εγω κάθε μέρα γλυκά φουλ και τα περισσότερα βραδυα τρώω τις σαβούρες απ έξω. Δεν μπορώ να αντισταθώ!!! 

6 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ ευχομαι το ίδιο για όλες μας 

Εσυ ποσο εβδομάδων είσαι? 

12 και 4 είμαι. Εσύ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 hours ago, LouloudakiK said:

Αχ βρε κορίτσι μου....σας διαβάζω... πετάγομαι από τις μανούλες Φεβρουαρίου... είμαι κι επισήμως στο 5ο μήνα μιας και μπήκα στη 18η εβδομάδα...είσαι η μόνη που έχω διαβάσει που έχει όλα τα συμπτώματα μαζί και θέλω να σου δώσω κουράγιο....είχα και συνεχίζω να έχω σε λίγη μικρότερη ένταση ότι μα ότι προανέφερες... φαντάσου ότι περνούσα όλα αυτά και δούλευα κι όλας όπως κι ακόμα συνεχίζω τη δουλειά...είχα πολλούς εμετούς όλη την ημέρα όχι μόνο το πρωί. Αναγουλες, δυσκοιλιότητα η οποία μετά έφτιαξε όταν ξεκίνησα να παίρνω σίδηρο στη 12η εβδομάδα, πονοκεφάλους που έχω αφόρητους έως και τώρα,πόνο στο στομάχι, ναυτία, ζαλάδα,πόνο στο στήθος, μπούκωμα το οποίο έχω ακόμη και ότι υπάρχει από συμπτώματα τα είχα και εξακολουθώ να τα έχω.....αφού παρακαλάω να ηρεμήσω....ήμουν ένα κουρέλι...δεν είχα κουράγιο να σηκωθώ από το κρεβάτι... Ζούσα έναν εφιάλτη...έκλαιγα κάθε μέρα....δεν μπορώ να σου περιγράψω για τι ψυχολογία είχα..... ήμουν καταθλιπτική με όλα αυτά που περνούσα σε τόσο έντονο βαθμό και σε καθημερινή βάση....έκανα μέχρι και 6 εμετούς την ημέρα και πολλές φορές στη δουλειά μου,μέσα στο αμάξι,στο δρόμο,στο πάτωμα...δεν προλάβαινα...

Τώρα πλέον από τη 16η εβδομάδα σχεδόν έχω ηρεμήσει λιγάκι. Οι εμετοί είναι περίπου 3 την ημέρα και όχι κάθε μέρα. Έχω όμως πολύ πονοκέφαλο κάθε μέρα...έχω κι άλλα συμπτώματα αλλά σε πιο ήπιο βαθμό...ήθελα να μοιραστώ κι εγώ το πόνο μου μαζί σου και να σου δώσω κουράγιο και σε σένα και σε όλες μας είτε έχουμε βαριά εγκυμοσύνη είτε όχι. Σε λίγο καιρό θα τα έχουμε ξεχάσει αυτά όταν θα πιάσουμε τα μωράκια μας... Εύχομαι σε όλες μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη κορίτσια μου...σας φιλώ και ας μην σας ξέρω!!!!

Κορίτσι μου κι εγώ είμαι πολύ δύσκολα σε αυτήν την εγκυμοσύνη! Πέραν της τραγικής ανάγουλας που χρειάστηκε νοσηλείες με ορό για να τεθεί υπό ελέγχο, πόνος στο στομάχι, διάρροια, αδυναμία, αιμορραγία, παλινδρόμηση (μόνο καθιστή κοιμάμαι) μία σκιά του εαυτού μου, ένα φάντασμα.

 

Χαίρομαι που νιώθεις καλύτερα και νομίζω όλες θα βελτιώνομαστε με τον καιρό!

Υπομονή μας και κουράγιο!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Μαρία.Μ είπε:

Κατά 80% αγόρι! Εσύ;;; Για τον διαβήτη έκανες εξετάσεις; Εγώ γενικά έχω προδιαβητη και πιστεύω θα βγάλω και διαβήτη κύησης γιατί δεν κάνω και την καλύτερη διατροφή αν και όλοι λένε ότι είναι ορμονικός ο δ.κυησης και δεν έχει να κάνει με την διατροφή... Αργεί κ η καμπύλη ζαχάρου :?

Και εγώ αγοράκι μου είπε σίγουρα

Εκανα τις τυπικές στην 8η εβδομάδα και ήταν καλές και πριν καμια εβδομάδα εκανα παλι σακχαρου και το νηστείας είναι 98 πήγα σε ενδοκρινολογο και μου είπε διατροφή του είπα να κάνω καμπύλη σακχάρου και μου είπε δεν χρειάζεται ακόμα και σε ένα μήνα θα ξανά επαναλάβω το σάκχαρο νηστείας η γλικοζιωμενη μου παντως είναι πολυ καλη 

Προσπαθώ παρα πολυ με την διατροφή έχω και αρκετά κιλα αλλά πειναω όλη την ώρα 

Εσενα ποσο σου βγήκαν στις αίματος το σάκχαρο? 

3 ώρες πρίν, Marina21 είπε:

Ποιος κάνει διατροφή; εγω κάθε μέρα γλυκά φουλ και τα περισσότερα βραδυα τρώω τις σαβούρες απ έξω. Δεν μπορώ να αντισταθώ!!! 

12 και 4 είμαι. Εσύ; 

Και εγώ έτσι το εκανα στην αρχή με το φαγητό αφου είχα δει 86 το σάκχαρο νηστείας λέω ωραία πλακωνομουν στα γλυκά και στα fast food και παω να κάνω παλι σακχαρου πριν μια εβδομαδα και βλέπω 98 με κανονικό μέχρι 92 για εγκυμοσύνη 

Αλλά εγώ έχω και κιλά παίζει ρόλο και αυτό

Είμαι 13 ακριβώς και μου ειπε οτι ειναι και μπέμπης εσενα σου είπαν φυλο? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Leica είπε:

Κορίτσι μου κι εγώ είμαι πολύ δύσκολα σε αυτήν την εγκυμοσύνη! Πέραν της τραγικής ανάγουλας που χρειάστηκε νοσηλείες με ορό για να τεθεί υπό ελέγχο, πόνος στο στομάχι, διάρροια, αδυναμία, αιμορραγία, παλινδρόμηση (μόνο καθιστή κοιμάμαι) μία σκιά του εαυτού μου, ένα φάντασμα.

 

Χαίρομαι που νιώθεις καλύτερα και νομίζω όλες θα βελτιώνομαστε με τον καιρό!

Υπομονή μας και κουράγιο!

Τι να πω ρε συ.... κουράγιο. Θα βελτιωθούν όλα λογικά με τη πάροδο της εγκυμοσύνης.... υπομονή κορίτσια μου 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Και εγώ αγοράκι μου είπε σίγουρα

Εκανα τις τυπικές στην 8η εβδομάδα και ήταν καλές και πριν καμια εβδομάδα εκανα παλι σακχαρου και το νηστείας είναι 98 πήγα σε ενδοκρινολογο και μου είπε διατροφή του είπα να κάνω καμπύλη σακχάρου και μου είπε δεν χρειάζεται ακόμα και σε ένα μήνα θα ξανά επαναλάβω το σάκχαρο νηστείας η γλικοζιωμενη μου παντως είναι πολυ καλη 

Προσπαθώ παρα πολυ με την διατροφή έχω και αρκετά κιλα αλλά πειναω όλη την ώρα 

Εσενα ποσο σου βγήκαν στις αίματος το σάκχαρο? 

Και εγώ έτσι το εκανα στην αρχή με το φαγητό αφου είχα δει 86 το σάκχαρο νηστείας λέω ωραία πλακωνομουν στα γλυκά και στα fast food και παω να κάνω παλι σακχαρου πριν μια εβδομαδα και βλέπω 98 με κανονικό μέχρι 92 για εγκυμοσύνη 

Αλλά εγώ έχω και κιλά παίζει ρόλο και αυτό

Είμαι 13 ακριβώς και μου ειπε οτι ειναι και μπέμπης εσενα σου είπαν φυλο? 

Ναι αγορακι μου είπαν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Και εγώ αγοράκι μου είπε σίγουρα

Εκανα τις τυπικές στην 8η εβδομάδα και ήταν καλές και πριν καμια εβδομάδα εκανα παλι σακχαρου και το νηστείας είναι 98 πήγα σε ενδοκρινολογο και μου είπε διατροφή του είπα να κάνω καμπύλη σακχάρου και μου είπε δεν χρειάζεται ακόμα και σε ένα μήνα θα ξανά επαναλάβω το σάκχαρο νηστείας η γλικοζιωμενη μου παντως είναι πολυ καλη 

Προσπαθώ παρα πολυ με την διατροφή έχω και αρκετά κιλα αλλά πειναω όλη την ώρα 

Εσενα ποσο σου βγήκαν στις αίματος το σάκχαρο? 

Να σου πω την αλήθεια ακόμα δεν έχω κάνει για ζάχαρο... Τελευταία φορά που έκανα ήταν τον Απρίλιο και νηστική είχα 101 (προδιαβητης) τον Οκτώβριο είχα 112 αλλά ήμουν και 16 κιλά παραπάνω, με διατροφή το έφτασα στο 101. Σίγουρα πρέπει να προσέχω πολύ περισσότερο την διατροφή μου αλλά δυσκολεύομαι πολύ. Πολλά φαγητά δεν τα τρώω γιατί μου μυρίζουν άσχημα οπότε έχω κολλήσει στα μακαρόνια τις πατάτες και το ρύζι...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Μαρία.Μ είπε:

Να σου πω την αλήθεια ακόμα δεν έχω κάνει για ζάχαρο... Τελευταία φορά που έκανα ήταν τον Απρίλιο και νηστική είχα 101 (προδιαβητης) τον Οκτώβριο είχα 112 αλλά ήμουν και 16 κιλά παραπάνω, με διατροφή το έφτασα στο 101. Σίγουρα πρέπει να προσέχω πολύ περισσότερο την διατροφή μου αλλά δυσκολεύομαι πολύ. Πολλά φαγητά δεν τα τρώω γιατί μου μυρίζουν άσχημα οπότε έχω κολλήσει στα μακαρόνια τις πατάτες και το ρύζι...

Όντως προδιαβητης και εγώ έχω προδιαθεση κάνε όμως μια εξέταση σακχαρου μην το αφηνεις τελείως γιατί στην εγκυμοσυνη ανεβαίνει με γρήγορους ρυθμους

Εμενα με ηρεμησε ο ενδοκρινολος μου είχε γίνει εμμονη ιδέα ότι κάτι θα παθει το μωρό και διάφορα τέτοια 

Μου είπε όμως όχι ζάχαρη όχι τηγανιτά όχι λιπαρά υδατάνθρακες ολικής και τετοια προσπαθω όσο μπορώ αλλά κανένα γλυκακι τρώω εδώ και εκεί δεν αντέχω 

Αλλά ρε συ πειναω όλη την ώρα είπε μικρά και συχνά γευματα αλλά κάθομαι και τρώω μερίδα φουλ γεμάτη δεν αντεχω

2 ώρες πρίν, Marina21 είπε:

Για πείτε ρε κορίτσια τίποτα για σας. Να γνωριστούμε καλύτερα!!! 

Εγώ κορίτσι μου ειμαι στα 32 

Είχα περυσι τον Ιουνιο μια βιοχημικη και από τότε προσπαθουσαμε όχι συστηματικά και έμεινα παλι τον Ιουνιο έγκυος 

Είναι το πρωτο μου παιδακι

Την εγκυμοσυνη την περναω σχεδόν καλά αν εξαιρέσεις λίγες αναγουλες και κουραση

Φουλ άγχος γιατι όπως είδες μου πεφτουν όλα μαζί ελπιζω να πανε ολα καλα αυτα

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Kon90 είπε:

Όντως προδιαβητης και εγώ έχω προδιαθεση κάνε όμως μια εξέταση σακχαρου μην το αφηνεις τελείως γιατί στην εγκυμοσυνη ανεβαίνει με γρήγορους ρυθμους

Εμενα με ηρεμησε ο ενδοκρινολος μου είχε γίνει εμμονη ιδέα ότι κάτι θα παθει το μωρό και διάφορα τέτοια 

Μου είπε όμως όχι ζάχαρη όχι τηγανιτά όχι λιπαρά υδατάνθρακες ολικής και τετοια προσπαθω όσο μπορώ αλλά κανένα γλυκακι τρώω εδώ και εκεί δεν αντέχω 

Αλλά ρε συ πειναω όλη την ώρα είπε μικρά και συχνά γευματα αλλά κάθομαι και τρώω μερίδα φουλ γεμάτη δεν αντεχω

Εγώ κορίτσι μου ειμαι στα 32 

Είχα περυσι τον Ιουνιο μια βιοχημικη και από τότε προσπαθουσαμε όχι συστηματικά και έμεινα παλι τον Ιουνιο έγκυος 

Είναι το πρωτο μου παιδακι

Την εγκυμοσυνη την περναω σχεδόν καλά αν εξαιρέσεις λίγες αναγουλες και κουραση

Φουλ άγχος γιατι όπως είδες μου πεφτουν όλα μαζί ελπιζω να πανε ολα καλα αυτα

 

Θα πανε κορίτσι μου. Εγω ειμαι 38,εχω ενα κοριτσάκι 17 μηνών, τον Μάρτιο είχα μια βιοχημικη και τωρα πρώτα ο Θεός ευχομαι να πανε ολα καλα. Αθήνα μένεις; 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Marina21 said:

Για πείτε ρε κορίτσια τίποτα για σας. Να γνωριστούμε καλύτερα!!! 

Κι εμένα μάλλον αγοράκι και το δεύτερο! Βγήκε πολύ καλή η αυχενική.

Η αλήθεια είναι ότι αναρωτιόμουν πώς θα ήταν να μεγάλωνα κι ένα κοριτσάκι....αλλά δεν θα συμβεί και πάμε παρακάτω...

Ο μικρός Ερμής λοιπόν είναι που με ταλαιπωρεί τόσο καιρό...αχ ένα μωρό.....ζουμπουρλό....τρελάθηκα που το είδα σας λέω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...